• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Tibi kerti tava

Sziasztok!

Mivel közeledik a tél, a halakat lassan ki kell fognom a tóból. @Pintér Norbert kollegától sikerült megvennem a nekik szánt akváriumot (250l-es).
Az akvárium egy fűtetlen de világos helyen lesz, a minimum hőmérséklet 10C fok körül szokott lenni. Talajt nem tervezek bele, így takarítani is egyszerűbb lesz.

A szűréssel kapcsolatban van kérdésem: van értelme ilyen hideg vizes aksiba biológiai szűrést rakni?
A választól függően kétféle szűrés lehet:
1. a tószűrőt behozom, ennek a vödrébe tudok rakni biológiai töltetet is
2. van egy régi belső szűrűm (950l/h), de ebben csak szivacs van. (ez már szűrt nekem 240l-es sügeres akváriumot, de akkor még nem tudtam semmit!:D:D:D)

Az aksiba elméletileg 20db Notropis Chrosomus és 28db(+szaporulat:):cool:) Tanichthys albonubes (kolibrihal) fog kerülni.

A lehalászásra van valami tippetek? Várjak még, hogy lehűljön a víz és kicsit belassuljanak? Az is megoldás lehet, hogy a sekély részről leengedem a vizet és akkor a tavirózsás gödörből kell csak pecáznom. Érdekes mutatvány lesz, az biztos!

Azt hiszem, mára ennyi. Ha valami még eszembe jut, jövök!:dummy:
 
Tibi, ha majd kiszedted őket dobsz egy képet a kifejlett kolibrikről. Kiváncsi vagyok hogy néznek ki. :)
Ha nem férnenek el én vevő lennék pár darabra. ;)
 
Tibi, ha majd kiszedted őket dobsz egy képet a kifejlett kolibrikről. Kiváncsi vagyok hogy néznek ki. :)
Ha nem férnenek el én vevő lennék pár darabra. ;)
Lesz fotó, de később. Amíg lehet, maradnak a tóban!:cold:
Eladni nem szeretnék belőlük, bár volt egy ilyen lehetőség is, még az új akvárium előtt. A kolibrik biztosan gyorsan elkeltek volna, a notropis nem kellett volna senkinek. Pár hónap múlva meg vehetném újra az egészet...

+3 ha jól emlékszem:)
Jogos!:D Én kérek elnézést!:D:D:D

Videót is szívesen látnánk a "lehalászásról":)
Hát azt én is megnézném!:ROFLMAO:


A szűréssel kapcsolatban valaki?
 
10 fokban nagyon inaktívak lesznek a szűrő bacik feltéve, hogy lesznek egyáltalán. Viszont a halaknak is le fog lassulni az anyagcseréjük, így kevesebb lesz jóval a mulm.
Szerintem rendszeres vízcserével nem lesz baj. A szűrésből inkább mechanikai kellene.
 
Egyetértek Zolival, a szűrő szivaccsal a jobb választás. Ilyen hőmérsékleten amúgy sem nagyon szeretik a halak az erős áramlást és a mech. szűrés fontosabb. Kaját nem kell túl sűrűn adni nekik, én a helyedben ilyenkor is inkább a fagyasztott kajára figyelnék. A növendék kolibrik mekkorák? Kifogják bírni a hideget? Nálam van hely nekik. :p
 
@eMZé , @inadsz , köszi a véleményt a szűrésről, én is erre hajlottam! Most ideiglenesen beraktam egy tavi szökőkút szivattyút, ennek jó nagy szivacsa van, 900l/h-val. Ha sikerül szereznem a régi Hydor Crystal R20-hoz szivacsot (@Nigro :D?) akkor csere lesz.

A teleltető akváriumot a héten 2/3-ig feltöltöttem Seachem Prime-al kezelt csapvízzel. Ma még kapott kb.70-80l vizet a tóból. A tóvíz TDS-e egyébként 860!!!!, pedig 140-es aksivizet és esővizet kap hónapok óta! Lehet, hogy a kő, amivel a körberakták keményíti így fel a vizet? Lehet, hogy az állandó algásodás is ezért van?

Ma délután egyébként kihalásztam 11 nagy kolibrit és 1 kicsit is kimertem a végén véletlenül az egyik vödör vízzel. Ők már az aksiban úszkálnak.
A kolibrik a tó felső rétegeiben kavarnak állandóan, a rainbow-k a mélyben. Lehet, hogyha a kolibriket leszedegettem a tetejéről, lenyomom a vizet a tavirózsás gödör feléig, innen már a rainbow-knak sem lesz menekvés.

Szerintetek varsával ki lehetne szedni a halakat?
 
Elsőre azt olvastam, hogy feltöltötted az akit 2/3-ig Prime-mal o_O:)

Szerintem spiccbot, tűúszó és kishorog a megoldás :D A rainbow-knál szerintem a varsa működhet, de ha leereszted a vizet akkor két nagy tavi halhálóval sikerülhet, de nem lennék a helyedben.
 
Az előttem szólók jól mondják. Mi is egy 200l-esben szoktunk teleltetni. Egy belső szűrő tökéletesen megfelel. Talajt semmiképpen nem érdemes rakni, csak magát szivatja meg vele az ember. Amikor kezd koszolódni a víz akkor meg vízcsere. Még a kárászok is át szoktak telelni ebben a felállásban.
 
Ma komoly durvulás volt a kertben, kész is vagyok!:D:hurting:

Kinyomattam a vizet a tóból, közben kirámoltam a köveket, megnyestem a növényeket, kifogtam a halakat, majd újratöltöttem vízzel. Egészen csodálatos kis élőlényeket is találtam közben, de ezeket nem fotóztam le külön. Hihetetlen, hogy milyen élet költözött ide!

Brutális mennyiségű követ szedtem ki, szerintem 2x akkora lett a meder. Szinte biztos, hogy valamilyen mészkő volt, majd megsavazom valamikor.
Jövőre talán nem lesz ennyi algám és az akváriumi növényeknek is majd jobban bejön, ha nem 860 a TDS!:rolleyes:

Félig leeresztve, kirámolva:

Félig leeresztve
by zilahytibor, on Flickr

A gödör, ekkor még sok mindent rejt:

Tavirózsás gödör
by zilahytibor, on Flickr

Ez mind benne volt:eek::eek::eek::

Kiszedett kövek
by zilahytibor, on Flickr

Őket fogtam:

A túlélők
by zilahytibor, on Flickr
 
Basszus Tibi, ezek a kövek hogyan kerültek bele? :D Ez még egy nagyobb úszómedencébe is tisztességes mennyiség lenne.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére