• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Tibi kerti tava

Tibi

Legenda
by Green Team!:D(y)

A kerti dézsás naplómban (Tibi kerti dézsája | Magyar Akvakertész Fórum) már álmodoztam egy kis tóról. A dézsa el is feledtette velem az ötletet, nagyon szép dísze volt nyáron a kertünknek.
Szeptember elején a Green Team FB oldalán megjelent egy felhívás, miszerint kerti tó keresi gazdáját:
GreenTeam » A kerti szupercsapat » Felhívás! Kis kerti tó keresi gazdáját!
Több sem kellett, villámgyorsan pályáztam. Pár nap múlva eljöttek terepszemlére, majd újabb pár nap után kaptam egy telefont, hogy akkor holnap jönnének. Gyorsan lezsíroztam a szabadnapot és másnap meg is jelent a stáb.
A továbbiakat a Spectrum Home csatornán láthatjátok pár napon belül!
GreenTeam » A kerti szupercsapat » A kert éke: a Tó – 1. rész

Pár kép a frissen elkészül tóról:


IMG_3280 by zilahytibor, on Flickr

IMG_3277 by zilahytibor, on Flickr

IMG_3274 by zilahytibor, on Flickr
 
Én is gratulálok, micsoda mázlista, nem csak a tó, de a kert miatt is:)
Közelebbi képek is jöhetnek!
Krisztián
 
Igazán szép lett és gratulálok, hogy Te lettél a nyertes! Ha az bent minden csillog-villog, szépítheted a tavat is:D
 
Örülök is neki, mint majom a farkának! :D
Nyáron sokkal több napot fog kapni, mint most, de tényleg nincs itt fullos napsütés. A sekélyebb rész lesz inkább árnyékban, a tavirózsás, mélyebb oldal alaposabb. Azért nem szeretném, ha az RC-nek nem lenne mit enni!;)
Remélem, a tél hamar eltelik és tavasszal is szépen indul majd!

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
Csak irigykedésből kérdem, hogy szúnyogháló van az ablakokon:D
Vagy az RC-k gondoskodnak a "sterilizálásról"?
 
Én láttam már élőben is, bizony :D ;)
Nagyon szép, irigykedtem is rendesen :D Lehet jövő nyárra valami kisebb dézsás dolgot én is megpróbálok beújítani :)
 
Gratula! :) Tetszik nagyon. Nekem is régi álmom egy kerti tó, egyszer majd valóra is váltom :)
 
Gratu a nyereményhez és a műsorhoz is. Aki mer az nyer szokták mondani. Már alig várom a tavaszt, hogy jó sok zöldséggel mutogasd majd (y)
 
Csak irigykedésből kérdem, hogy szúnyogháló van az ablakokon:D
Vagy az RC-k gondoskodnak a "sterilizálásról"?
Nincs szúgyogháló!:nailbiting: RC-k mellett lesz majd valaki, aki a szúnyoglárvát szereti.

Én láttam már élőben is, bizony :D ;)
Nagyon szép, irigykedtem is rendesen :D Lehet jövő nyárra valami kisebb dézsás dolgot én is megpróbálok beújítani :)
Ha nem rohansz olyan nagyon, még mást is láthattál volna!:D Hajrá a dézsához!(y)

Szép lett Tibi! Aztán melegebb időben menjenek bele halak is :)
Ez nagyon szép lett! (y) Halak mikor lesznek? :)
Gratula! :) Tetszik nagyon. Nekem is régi álmom egy kerti tó, egyszer majd valóra is váltom :)
Mázlista!(y)
Gratulálok!
Köszi srácok, tényleg nagy mákom volt:) ! Tavasszal mennek a halak, majd kitalálom még milyenek.

Gratu a nyereményhez és a műsorhoz is. Aki mer az nyer szokták mondani. Már alig várom a tavaszt, hogy jó sok zöldséggel mutogasd majd (y)
Köszi Viktor! Nálam jobban nem sokan várják a tavaszt, elhiheted! A növények jó része szerintem télen menni fog a levesbe, de ha itt az ideje, tuningolom az állományt, aztán jönnek a képek.:)
 
Heh azokat a növényeket amik hozzád kerültek a saját kezemmel szaporítottam. És csak hogy tudd igencsak hideg volt a tavirózsás medencében a víz amikor azokat kiszedtem neked:)
Kicsi a világ...

Ez óriási!:D Már elterveztem, hogy tavasszal meglátogatlak némi zöldségért, de hogy ezek is tőled vannak,ez hihetetlen. :hilarious:
 
Sajnos most nem ott dolgozom mivel így ősszel a kertészeti munkák igencsak gyérülnek, de nem kizárt hogy tavasszal újra ott leszek és akkor üzletelünk;)
 
Sajnos most nem ott dolgozom mivel így ősszel a kertészeti munkák igencsak gyérülnek, de nem kizárt hogy tavasszal újra ott leszek és akkor üzletelünk;)

Télire mindenképp jobb melegebb helyre húzódni, de remélem tavasszal megint bemászol a tavirózsák közé!:)
Lenne is hozzád gyorsan pár közérdekű kérdésem:
  1. Az úszó növényeket hogyan tudom teleltetni? Pontosabban őket: Eichhornia crassipes (Lila vízijácint), Pistia stratiotes (Kagylótutaj). Limnobiumból egy keveset tartok akváriumban, ez elég a tavaszi starthoz, de az előbbi kettőnek más helyet kell keressek.
  2. A tavirózsát mikor vegyem ki a tóból? Vízóra akna vagy gyűrűs kút (víz alatt vagy fölött?)?
Az még a bajom, hogy sok növényről nem tudom mi, így azt sem tudom, bírják-e a telet.:confused:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére