• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Tibi kerti tava

Tegnap eMZé hozott 3 rainbow shiner-t a tóba, ezúttal is köszi Zoli!:)(y)
Együtt vizsgálgattuk az algáimat is és Zoli a vékonyabb algára bedobta a rhizoclonium-ot. Utána néztem és nincs kizárva, hogy erről az algáról lenne szó. Szerintetek hogyan tudnám a tóból eltüntetni? 3%-os H2O2?

Itt van két kép róla, csak már sötétedett így nem a legjobbak!:oops:

rhizoclonium by zilahytibor, on Flickr


rhizoclonium by zilahytibor, on Flickr
 
Az akiból 3% H2O2-al nyomattam ki, szerintem itt is segítene. Kapható mindenféle tavi algaölő szer, de azt nem ajánlom. Az egyik évben használtam és a növényeimet is kivitte.
 
Az akiból 3% H2O2-al nyomattam ki, szerintem itt is segítene. Kapható mindenféle tavi algaölő szer, de azt nem ajánlom. Az egyik évben használtam és a növényeimet is kivitte.
Szia Maci!
Most jött el az ideje a H2O2-nek, a szép szóval nem mentem semmire.:) Te az algás részekre nyomattad közvetlenül vagy van valami egyéb trükk? Adagolásra van valami korlát?
 
Szia Tibi!
Az akiban csak az algás részekre toltam, de szinte borítva volt minden. Fecskendőre felszívtam, rátettem a tűt és óvatosan az arcába küldtem úgy 1,5 üvegnyit első körben. Persze szűrő leállítva és élőlények sem voltak még benne. Másnap csináltam egy vízcserét. Kitartás!
 
Szia Tibi!
Az akiban csak az algás részekre toltam, de szinte borítva volt minden. Fecskendőre felszívtam, rátettem a tűt és óvatosan az arcába küldtem úgy 1,5 üvegnyit első körben. Persze szűrő leállítva és élőlények sem voltak még benne. Másnap csináltam egy vízcserét. Kitartás!
hát ez remek mulatságnak tűnik! :D:D
 
Szia Tibi!
Az akiban csak az algás részekre toltam, de szinte borítva volt minden. Fecskendőre felszívtam, rátettem a tűt és óvatosan az arcába küldtem úgy 1,5 üvegnyit első körben. Persze szűrő leállítva és élőlények sem voltak még benne. Másnap csináltam egy vízcserét. Kitartás!
Hát ez így nem lesz egyszerű, a tóban van egy csomó hal és garnéla, nem akarom kinyírni őket. Megpróbálom akkor apránként, hátha akkor nem ártok a halaknak.

hát ez remek mulatságnak tűnik! :D:D
Majd telerakom a postaládádat algával vazze, az lesz ám a jó mulatság!:D:ninja:


Easy Life AlgExit-et érdemes kipróbálni?
 
Peroxiddal vigyázni azért! Növényeket elégeti és a halacsok is feldobják a pacskert, ha nem finoman adagolod. Ráadásul ez egyszeri kezelés. Nem lehet minden nap.
 
Kiszőkülnek az RC-k meg a halak :ROFLMAO:
Viccet félre, ha óvatosan küldöd rá tűvel az algákra a cuccot, nem lehet gond. ;)
 
Remélem Letsgo már alszik:sleep:, ha ébren van, ugorjon a következő hsz.-ra!:D

Nem jutok semmire az algával. Hiába takarítottam ki a tavat, szedem folyamatosan, csak nő és nő! Napot kap rendesen a tó, így nem nagyon tudok mit tenni.
A limnobium-ok kikoptak(!!!ezt nem értem???), a pista-k szaporodnak szépen és a vízijácintom is bokrosodik már. A tavirózsák befedték a mélyebb, jobb oldali részt, folyamatosan van 1-2 virág.:)

A rainbow shinerek gyönyörűek, jó választás volt. A kolibrihalak is jól vannak, együtt bandáznak a rainbowkkal. Az RC-k is kezdenek beindulni.:)

Az alga helyzetre való tekintettel egy szűrő indítása mellett döntöttem.
Első körben egy átfolyós, UV-s szűrő választottam (Pontec - Facination WaterGarden), a forgalmazó 1500l/h-s teljesítménnyel jelölte meg a honlapján. Megrendeltem, megjött. A konstrukció rögtön nem tetszett, de mikor a pumpán megláttam a a 600l/h feliratot, kicsit kiakadtam. A pumpa és az UV egy egységbe volt építve, minden előszűrés nélkül. UV külön nem kapcsolható!:mad: Vissza a feladónak!
Második körben beugrottam a sarki barkácsáruházba, majd némi bogarászás után vele indultam haza: smartline Druckfilter-Set mit UVC HLF 4000-00.
2000l/h, előszűrős pumpa, UV a kifolyónál. Ahogy kell.:) A műanyag bio gömbök helyére zeolitot raktam és egy kis perlont is beillesztettem a rendszerbe.
Az UV-t még nem kapcsoltam be, először megvárom, míg a zeolit benépesül: egy bacter ball a szűrőbe, egy BioDigest - élő baktériumkultúra most csak 390 Ft - a tóba! Maradt még 6-7 kg zeolitom, ezt is beborítottam a tó fenekére.

Most jön a várakozás...
 
Szia Tibi,

nekem az 1000 literre egy ilyen típusú nyomás alatti szűrőm van (ez csak előszűrő), ezután jön egy átfolyásos bio szűrő zeolittal. Mind a kettőhöz van UV, már be sem dugom, nem javított az alga helyzeten. Bio szűrőből inkább házi hordósat csinálnék, ha lenne időm/türelmem. Viszont nekem a vízkezelők jöttek be. Próbáltam mindenféle tavi algaölőt, de nem segített sokat. Tavaly magára hagytam a dolgot, lement az algabumm, és nyáron jó volt.
Idén besegítettem a természetes folyamatoknak EM-BIO -val, érdekes cucc. Olyasmi, mint a baktériumkultúra az akváriumhoz. Elég sokat segített a víz tisztán tartásában. Ha gondolod olvass utána. (1000 literre fél litert öntöttem be, szerintem 1-2 havonta ennyi bőven elég.)

Szerk.: ez ilyen mezőgazdasági cucc, de iszapos holtágakat/tavakat is tisztítottak ki a baktériumtelepekkel, tehát a vízgazdálkodásoknak is jó...
 
Idén besegítettem a természetes folyamatoknak EM-BIO -val, érdekes cucc. Olyasmi, mint a baktériumkultúra az akváriumhoz. Elég sokat segített a víz tisztán tartásában. Ha gondolod olvass utána. (1000 literre fél litert öntöttem be, szerintem 1-2 havonta ennyi bőven elég.) Szerk.: ez ilyen mezőgazdasági cucc, de iszapos holtágakat/tavakat is tisztítottak ki a baktériumtelepekkel, tehát a vízgazdálkodásoknak is jó...
Pont ajánlani akartam ezt a cuccot, jó dolog. fura szagú meg színű az tény. Mellesleg Csillaghegyen van a forgalmazó (Mátyás király út)
Egyébként én még az akiba is raktam belőle. Most nincs algám bár friss indítás, egyenlőre nem tudok róla érdemlegeset mondani, de tóba jó.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére