• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech The Yellow Path(Low-Tech Piko)

tictac

Kertész szaki
Tulajdonképpen régi 8 literes pikóm,teljesen újragondolva.

Bird's eye by Tictac_nature_aquarist, on Flickr
__________________________________________________
Akvárium:24,5X15X18 ha jól mértem...-Szinte láthatalan ragasztás...Optinak is elmenne:D
Szűrés:Wawe akasztós szűrő(180 lph elvileg)-kb. 100-120 lph-val futtatom,benne perlon,és JBL Substrat Pro
Világítás:Asztali lámpa,Tunsgram G23-mas foglalatú,9W-os 6500K Power Compacttal
Talaj:
Házi táptalaj:ADA Malaya+JBL Florapol koncentrált táptalaj+Tropica PN táptalaj
ADA New Amazonia,és a tetején házilag készült New Amazonia powder
Fehér-Srága dekorhomok ösvény
Hardscape:Red Moor gyökerek,kötegelővel csoportosítva
Tápozás:GA Mikro+Makro+Easy Carbo
Vízcsere:Heti 40-50%
Fauna:Caridina cantonensis sp. "tiger"-tigris garnéla,később vagy gyöngydániót,vagy valami Borarast tervezek bele.Most egy bébi-platti is nevelődik benne egyébként
Flóra:Elatine Hydropipier,Echinodorus tenellus 1-2grow,Jávai moha
Indítás dátuma:2012.09.21.
__________________________________________________

The Beauty of Aquascaping by Tictac_nature_aquarist, on Flickr
Ebben az akváriumban a nyár elején próbálkoztam egy Low-techhel,de az teljesen behalt.
A Hardscapehez onnan jött az ötlet,hogy Keymaker egy új tankot csinált a GA-ban,és kötegelt egy adag pici red moor gyökeret.Nos,én egy adagot elhoztam a boltból,mondván megnézem,mit lehet belőe kihozni...Nos,nem lett semmi a scape.Az ösvényt a következő módon választottam el az amazoniától:
Egy átlátszó műanyag CD lemez tárolót szétvágtam csíkokra,hajszárítóval meghajlítottam,és így szép,véglegesen bent-maradó elválasztófalat kaptam.

Path technique by Tictac_nature_aquarist, on Flickr
Egy fél doboz Elatine-t,és 1 doboz tropica zselés tenellust ültettem bele.Nigro jóvoltából a fára kaptam egy kis csomó jávai mohát is.

Complete tank #1 by Tictac_nature_aquarist, on Flickr
A garnélák az első nap össze-vissza úszkáltak,gondolom a PH sok miatt,mivel én lágyítom a vizet,és a gyanta viszi le a PH-ját is.Mostanra lenyugodtak,reggel adtam nekik némi garnitápot.
Nagyon remélem,hogy nem járok pórul megint az elatinennel,és nem barnul be 1 héten belül.Első héten amúgy minden nap feles vízcserézek,utána minden héten 2X25%.

Complete tank #2 by Tictac_nature_aquarist, on Flickr
Köszöntenyilvánítás:
A GA csapatának,a rengeteg tanácsért,segítségnyújtásért,és semmiben hiányt nem-szenvedő árukészletért ^^Az Akvakertész találkozóért Kavicsos Atinak,és a résztvevőknek.Koda97-nek a motivációért.Szilvinek az ösvény ötleért,és a garnis tanácsokért,és az összes akvakertésznek,aki valamilyen formában hozzájárult akár a projekthez,akár a tapasztalat-tudás gyűjtésemhez.

Minden kritikát,hozzáfűzést szívesen fogadok.
Üdv:Tictac
 
Apró kövecskékkel el kéne választani a homokot a talajtól, mert sajnos pár nap alatt be fogja teríteni az előteret..
 
Apró kövecskékkel el kéne választani a homokot a talajtól, mert sajnos pár nap alatt be fogja teríteni az előteret..
Az sajnos késő.Gondolkodtam én is rajta,de a garnélák így is összedobálják.És a látványon sokat rontana.Ugyanis a CD borító a homok szintjéig van bent,max a tetejére lehetne.
Ez nagyon jó lett andris !
Köcce DÁ'weed xD
 
1.FRISSÍTÉS
Az Elatine elkezdett elemelkedni az amazoniából.Nem tudom miért.Lehet,hogy nő a gyökere,lehet,hogy a felhajtóerő teszi,vagy engedi el az aljzat.Szóval van egy közel fél centis kilógó gyökérdarab a taljból.Baj ez?
A tenellusnak semmi gyökere nem volt,amikor beültettem.Most elhullajtott pár halovány,és pár szép zöld levelet.Gondolom szokja a környezetét.
Napi fél-egy órát "bámulom" az akváriumot,ezért sok érdekes,szórakoztató dologra leszek figyelmes.A kedvenc gyakorta ismétlődő jelenetem,hogy amikor bedobok egy Sera shrimp golyócskát,a garnélák rámennek azonnal.Viszont a bébi-platti is gyorsan észreveszi,támad,csipked érte.Ekkor a tigrisgarni ravaszul behúzza a lábai alá,összébhúzódik,és mint úgy kezd el hátramenni,mint egy tank.
 
2.FRISSÍTÉS
Az akváriumban 09.27.(csütörtök)-ig minden nap 40-50% gyantázott vizet cserélek.Szeptember 31-én érek haza az őszi osztálykirándulásból,szóval péntek-szombaton kimarad a vízcsere.Az indítás után számított 1. héten tápozni még nem tápozok.Október 1-ét tekintem az 1. normál-hétnek,szóval innentől hetente 50% vizet cserélek(továbbra is gyantázva).
Megfigyeléseim az eddigi napokra:
Az első pár napban a növények,és a garnélák is teljes sokkban voltak.A garnélák fel,s alá úszkáltak(láttam pár ugrási kísérletet is(n)),a tenellusnál pedig ez abban nyilvánult meg,hogy mostanáig jópár levele teljesen átlátszó lett,ezeket dobálja is el.Gondolom ez majd stabilizálódik idővel:confused:.Az elatine semmit nem csinál.A gyökere nem nőtt még,de szerencsére 1 tő kivételével a színe sem változott,szóval remélhetőleg rendben lesz.
A tigrisgarnik láthatóan nagyon jól érzik magukat.Amikor bekerültek,igen haloványak voltak,mostanra mindnek szép egészséges színe lett,az egyik picit kékes,ő a kedvencem.
Vízértékek:
A víz PH értéke beállt 7-7,5 körülire,ami szerintem megfelelő.A keménység a gyantázás miatt elvileg alacsony,de semmi eszközöm a mérésére,és nem is tervezek vásárolni,hiszen ebben az akváriumban nem tartok olyasmit,ami érzékeny lenne a keménységre.A nitrit-nitrát szint az első napokban 0-n volt,most picit megnövekedett,de ez tudtommal teljesen okés.
Szűrés:
Nagyon elégedett vagyok az akasztós szűrőmmel.Viszonylag sok substrat pro elfér benne,és mivel egy szúnyoghálóval elválasztottam a rotort az üregétől,az egészet fel tudtam tölteni.Valamennyi mechanikai szűrőanyagot is helyeztem az aljára(kerámiahengerek).A teljesítménye elvileg 190 L/óra,ezt gondolom visszafogja a perlonvatta,és a szűrőanyagok,de így is 100 l/h fölött van,tehát szerintem ehhez a közel 8 literes akváriumhoz elég,és nagyon helytakarékos,ugyanis az akváriumon belül nem foglal helyet,és kívül is csak egy 12X10cm-es dobozka van.Ja és nem utolsó sorban semmi hangja.Tuti nem veszek másik szűrőt.
 
De jó, hogy írtad hogyan rakod a szűrőbe a substrat-ot.:banghead:
Tegnap óta jár az agyam, hogy fért a tiedbe 1 dl.:oops:
Köszi(y)
Sok sikert az akváriumhoz! A kezdet jó, csak így tovább.
 
2.FRISSÍTÉS
A keménység a gyantázás miatt elvileg alacsony,de semmi eszközöm a mérésére,és nem is tervezek vásárolni,hiszen ebben az akváriumban nem tartok olyasmit,ami érzékeny lenne a keménységre.A nitrit-nitrát szint az első napokban 0-n volt,most picit megnövekedett,de ez tudtommal teljesen okés.

És a garnélák? Ők pontosabban a lágyságra érzékenyek, vedlésnél nem fogjá tudni pótolni az ásványi anyagokat a lágyvíz miatt és el is pusztulhatnak. Ezért óvatosan a túl lágyvízzel.
 
3.FRISSÍTÉS-1hét,és 2 nap eltelte után
KÉPEK:

The Yellow Path-2012.09.30. by Tictac_nature_aquarist, on Flickr


Tenellus and Elatine spreading by Tictac_nature_aquarist, on Flickr
Hazaértem az őszi osztálykirándulásról.Amint rápillantottam a szobám díszére,meglepően kielégítő látvány fogadott.
Növények-A tenellus szépen terebéllyesedik,a középső levelei pedig halványulnak,barnulnak,azokat hullatja rendesen.Gondolom ez még mindig a hozzászokás.Egyébként minimum 4 indát számoltam meg,amikből már nőnek a kis hajtások.(y) Az elatine elkezdte növeszteni a gyökerét,az az 1 csomó,ami sárgásodott,szépen kizöldült.Az összes elatine-darab szép élénkzöld,betegségnek,hiánynak semmi jele.:cool:VISZONT:Az egyik tigris garnim elhalálozott.Az ő elvesztésével 3-ra csökkent az állomány,amit a következő pár hétben további 4 egyeddel tervezek bővíteni.DE:Mi okozhatta a halálát?Mivel elutaztam,és nem tudom mikor halt meg,semmire sem tudok következtetni.Annyi biztos,hogy a teste még teljesen épp volt,nem indult oszlásnak.Segítsetek,ha van 5letetek!
Holnaptól(hétfő) átállok a rendes hetirendre,azaz:
Szerdán,és vasárnap 20-30% vízcsere,gyantázott vízzel,JBL Biotopollal előkészítve.Tápozás 2 naponta 1 nyomás GA Mikro-Makro,napi 0,4 ml Easy Carbo.garnéla-hal etetés-2naponta,friss zöldségekkel(puhára főzve),és száraztáppal(sera shrimps natural)
 
Az akvának január fele csúnya vége lett...A kistestvérem egy óvatlan pillanatban nyakon öntötte egy szép doboz garnikajával.Május elején indítom újra,persze teljesen más berendezéssel.
 
Az akvának január fele csúnya vége lett...A kistestvérem egy óvatlan pillanatban nyakon öntötte egy szép doboz garnikajával.Május elején indítom újra,persze teljesen más berendezéssel.
Kár érte, pedig elég jól indult, nah de majd a következő! ;)
 
Back
Oldal tetejére