• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Seiryu-river flows in you

Szerintetek a Alternanthera-reineckii-mini megállná a helyét nálam? A fa környékén lenne, fény érné szerintem, viszont a co2 Low tech.

Én kezdő kertészként egy 35 literes nanoba vettem egy tál zselés alt-ot. CO2 szempontból abszolút low tech, ugyanis egy tropica co2 harang van benne, a fény viszont 26+9 W. Kap Green Aqua Macro és microt, és szaporodik, mint az őrült, közben a teteje üde vörös, azt kell mondjam gyönyörű. Szerintem nem egy macerás növény.
 
K
Én kezdő kertészként egy 35 literes nanoba vettem egy tál zselés alt-ot. CO2 szempontból abszolút low tech, ugyanis egy tropica co2 harang van benne, a fény viszont 26+9 W. Kap Green Aqua Macro és microt, és szaporodik, mint az őrült, közben a teteje üde vörös, azt kell mondjam gyönyörű. Szerintem nem egy macerás növény.

Köszi az infót! Végül arra jutottam, hogy nem kerül bele, mert nincs olyan hely ahova pont ezt a növényt lehetne tenni. :)
 
Sziasztok!

Ma vissza vittem a csere szűrőt a GA-ba, úgy tűnik az én szűrőm meggyógyult :) (kopp-kopp)

És ha már ott voltam megleptem magamat néhány dologgal:

- Ammania sp. Bonsai (már be is került hátulra)
-Weeping moss (a kövekre, még vár rám az oda rögzítése.. :D)
- 1db Otto hal (sajnos Viktorral csak 1 db-ot találtunk, de majd szerzek mellé még egy társat idővel ;) )

Az aki összképe lassan kezd kinézni valahogy, ha a Bonsai észhez tér szépen fog mutatni hátul a sarokban. :) Reméljük nem lesz vele gond.
Tervbe volt még pár db Boraras de sajnos mind gazdára talált, úgy hogy azt is majd legközelebb.

Kicsit megnyírtam a parvulát, néhány hajtás már az 5 cm-t is elérte.

Tippekek, ötleteket kérnék, hogyan tudnám a legjobban rögzíteni a weepinget a sziklákhoz! :) Ragasztással kell, mert a kötözés már nem megoldható. De ragasztani is úgy kellene, hogy tényleg ráfeküdjön a sziklákra a moha, ne lebegjen a vízben. Nem lesz egyszerű. :D
 
Sziasztok!

Régen jelentkeztem, egyelőre még nem tudok új képekkel szolgálni mert várok még a pillanatra amikor érdemes lesz képet csinálnom, de hamarosan igyekszem lőni párat :)

Egy kis infót azért megosztanék veletek:
Nem olyan rég bekerült Amannia Bonsai, sajnos nem hozza a legszebb formáját. Nem tudom mit hiányol, mert ennyire nem jellemezték igényes növénynek :/ Talán kevés a fény neki, vagy hiányolja a Co2-t? Növöget de a levelei nem csattannak ki az egészségtől. Lehet érdemes lenne lecserélnem HM-re.
A part menti kövekre ragasztottam weeping mohát, még várom hogy bedúsuljon, egyelőre szépen ott maradt a köveken, reméljük így is marad.

Egy szerintem szokatlan, de praktikus megoldást találtam a rögzítésére :) :
Fogtam egy kis csomó mohát, magába összekötöttem damillal középen (egy csokornyakkendőre hasonlított :D) majd így ragasztottam fel a kövekre. Körülbelül 5-6 adagot készítettem el így és ragasztottam a kőre. Idővel azt várom, hogy szépen benőjje a köveket.

Az otto hal jól van, szépen tisztogat, de a legtöbb idejét mozdulatlanul tölti az üveg falán. Jól jönne neki egy társ.

A legtöbb fejlődést a fán lévő weepingek mutatják! Nagyon szépen megbokrosodtak, igazi lombkoronákra hasonlítanak már! :) Egy két helyen már meg is kellet igazítanom az ollóval.
 
Lenne itt még egy dolog, talán valaki tud benne tanácsot adni:

Sajnos valami miatt a vízfelszín nagyon hamar, nagyon durván olajosodik, majd hártyásodik és fogalmam nincs hogyan lehetne ezt orvosolni. Sajnos már a napi rutin része hogy papírtörlővel leitassam a felszínről ezt a jelenséget. A szűrő amennyire lehet mozgatja a felszínt mégis kialakul a probléma. :/ Tudtok tippet adni mitől lehet, hogyan tudnám megszűntetni?? :/

Az alábbi képen lévő hártya 3 nap alatt alakult ki.

IMG_1686.JPG
 
Kínlódnak a növényeid, részben ezért lehet a hártya. Carbo-t adagolsz? Ha igen 1-2 napra hagyd el. Nézd meg hogy változik.
 
Kínlódnak a növényeid, részben ezért lehet a hártya. Carbo-t adagolsz? Ha igen 1-2 napra hagyd el. Nézd meg hogy változik.

Szia Viktor!

Igazából nem tudom mitől kínlódhatnak. :/ Weeping, Parvula, Staurogyne repens, Hydro és Bonsai van bent, ezekből csak a Bonsainak nem kedvez annyira ez a low tech.
Napi 1-1 ml Green Aqua Micro Macro és 1 ml Carbo megy az akiba.

Igazából ha reggel leitatom a felszínt, egész nap tiszta a víz, másnap reggelre meg olajos felszín fogad. Lehet este a lámpakapcs után indul be ez a reakció?
Kipróbálom a Carbo megvonást, hátha lesz valami eredménye, bár ha ettől jobb lesz a helyzet akkor nem tudom hogyan tovább mert a Carbora azért szükség lenne.
 
Szia Viktor!

Igazából nem tudom mitől kínlódhatnak. :/ Weeping, Parvula, Staurogyne repens, Hydro és Bonsai van bent, ezekből csak a Bonsainak nem kedvez annyira ez a low tech.
Napi 1-1 ml Green Aqua Micro Macro és 1 ml Carbo megy az akiba.

Igazából ha reggel leitatom a felszínt, egész nap tiszta a víz, másnap reggelre meg olajos felszín fogad. Lehet este a lámpakapcs után indul be ez a reakció?
Kipróbálom a Carbo megvonást, hátha lesz valami eredménye, bár ha ettől jobb lesz a helyzet akkor nem tudom hogyan tovább mert a Carbora azért szükség lenne.

A kínlódás lehet a Bonsai is. Érdemes átpörgetni a Surface Scum topikot, mert elég sok ötlet van bent az olajosodásra.
Lehet kaja meg minden más is.

A Bonsai-hoz szerintem kevés a fényed.
 
A kínlódás lehet a Bonsai is. Érdemes átpörgetni a Surface Scum topikot, mert elég sok ötlet van bent az olajosodásra.
Lehet kaja meg minden más is.

A Bonsai-hoz szerintem kevés a fényed.

Köszi, átpörgetem akkor a topikot. Kaját sokat nem adok a halaknak, annyit amennyit meg is esznek, ami pedig összegyűlne a mohákban bomlástermék, azt rendszeresen porszívózom amennyire tudom.

A Bonsai akkor lehet kikerül és helyette HM-et rakok, az már egyszer bevált, csak gondoltam most valami új fajta növénnyel próbálkoznék.
 
Hali!
Decemberben cseréltem talajt azóta nincs hártyám a felszínen!
De más is változott!
Hétfőn,szerdán,pénteken nem etetek!
A hét többi napján inkább fagyasztott kaját és élő tubit kapnak!
Héten egyszer esznek száraz tápot!
Én inkább a kajára gyanakszom!
 
Jó hír!
Egyelőre úgy néz ki megoldást jelentett a hártyásodásra, hogy kikerült az Amannia Bonsai.
Nem szeretném elkiabálni, de már 1 teljes napja nincs semmi féle olaj a vízfelszínen. :) (Ez előtt elég volt egy éjszaka arra hogy megjelenjen..)

Ha nem is lenne ez a végleges probléma megoldás, köze akkor is volt hozzá mert nem érezte jól magát a növény, úgy hogy mennie kelett sajnos :/
A héten szerintem a weeping is kap egy nyírást mert biztos sok bomlás termék gyűlhetett össze bennük, de amennyire tudtam porszívoztam minden vízcserénél.

Szerintem lövök egy két képet is a jelenlegi helyzetről mert már azt is ígértem. ;)
 
Back
Oldal tetejére