• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Seiryu-river flows in you

Volt egy kis időm képet csinálni. Az aki körülbelül 2,5 hónapos. Egyik nap rávettem magam és kicsit letakarítottam a dekorhomokot is. Nem volt egyszerű de sikerült leszívnom a koszosabb részeket és az elkószált Africana darabokat. :)

P1060887%2520copy.jpg


P1060894%2520copy.jpg


P1060896.jpg
 
Jól sikerült!Nagyon szép!(y)

Köszi! :)
Sajnos a Parvula elég lassan terjeszkedik, de azért haladunk :) alá kellene durrantani egy kis élesztős CO2-val csak sajnos érthetetlen oknál fogva megrepedt az üvegdifim és nem mertem tovább használni, nehogy a szilánkokat kelljen szedegetnem a talajról.. :/
 
Összedobtam gyorsba egy montázst, ami az aki fejlődését igyekszik szemléltetni a 2 és fél hónap alatt :)
És egy hosszab értékelést is olvashattok az eddigi tapasztalatokról:

Vissza nézve a képeket voltak átvariálások rendesen: növény jött-növény ment, szűrő ment-szűrő visszajött, élesztős Co2 jött-ment, hogy a fontosabbakat említsem. :D

Az első képet nézve látni milyen egy gyönyörűen tiszta víz, a mostani víz is tisztának látszik de összehasonlítva mégiscsak ég és föld.
Ez mitől lehet? Vagy csak a növények dúsulása csapja be a szemet, hogy már nem olyan steril a medence?
Nem tudom. Ha valakinek van rá magyarázata illetve ötlete szívesen meghallgatnám! :)

A legtöbb fejlődést a Weeping mohán látni, ő a legkevésbé igényes és ő kapja a legtöbb fényt is.

A fa tövében lévő Staurogyne repens is szépen tartja magát, elégedett a körülményekkel.

A Hydro japan hol szép, hol fonnyad sajnos. Talán ő az a fajta növény eddigi tapasztalataim alapján, amelyiknek az igénye valahol a low-tech és high-tech között lehet. Kevés neki a fény amit kap és biztos meghálálná ha kapta CO2-t. Egyébként hozza az új hajtásokat, de párhuzamosan a régiek leépülnek.

A Parvula szépen de lassan terjed, azonban biztos jól esne neki is egy kicsit több fény.

Az Amannia Bonsai kikerült helyette most HM-et ültettem a szűrő és a fa közötti részre. Vele már volt dolgom szépen fejlődött reméljük most is hasonlóakat tapasztalhatunk majd ha beindul. :)

A kezdeti 7db Boraras Briggitae azóta is jól érzik magukat egytől-egyig, a RedCherry-k is jól vannak, csak 1 egy dobta fel a bakancsot közülük.

Ottocinlus halacsom is jól van, lassan szerzek neki egy társat, hogy ne unatkozzon ennyire látványosan :D Legtöbb idejét egyhelyben tölti pedig lenne mit takarítania, de valamiért nem érzi a dolgot.

Ennyi jutott most eszembe hirtelen ami lényegesebb infónak számít.
A sok írás/olvasás után következzen a montázs ;):

Untitled-2%2520copy.jpg
 
Szia Tyler!

Jó lett ez a kis összefoglaló!

Ha valakinek van rá magyarázata illetve ötlete szívesen meghallgatnám!
Egy növényes akvárium élet ciklusa 8-12 hónap.
A 2/3-ánál, 3/4-nél mutatja a legjobb formáját.
A kezdetekhez képest nem csak a növényzet, hanem mindenféle mikroszkópikus élőlény is felszaporodik (algák, baktériumok, egysejtűek, stb...) emiatt elveszíti a sterilségét.
Egy komoly takarítással, többszöri egymásutáni vízcserével még visszaállítható az élmény rövid időre, de olyan mint indításnál, a következő átrendezésig nem lesz.

A.ttila
 
Szia Tyler!

Jó lett ez a kis összefoglaló!


Egy növényes akvárium élet ciklusa 8-12 hónap.
A 2/3-ánál, 3/4-nél mutatja a legjobb formáját.
A kezdetekhez képest nem csak a növényzet, hanem mindenféle mikroszkópikus élőlény is felszaporodik (algák, baktériumok, egysejtűek, stb...) emiatt elveszíti a sterilségét.
Egy komoly takarítással, többszöri egymásutáni vízcserével még visszaállítható az élmény rövid időre, de olyan mint indításnál, a következő átrendezésig nem lesz.

A.ttila

Köszi az infót! :) Élőben igazából nem feltűnő a víz látványa, de így képen eléggé látni a különbséget. Gondolom egy komolyabb berendezéssel (pl erősebb külső szűrő, egy kis Seachem Purigen) folyamatosan fenn lehet tartani a kristálytiszta vízet, low-techben pedig bekell érni azzal ami van :) De összeségében nagyon praktikus és működőképes ez az EHEIM szett úgyhogy nem panaszkodok.

A képeken furcsa, de olyan mintha a Parvula hézagosan lenne csak jelen, pedig elég sűrűn vannak a hajtások egymáshoz, (persze van még hova dúsúlni, sőtt!) hogy ne ezt lássuk a képeken. Talán egy jobb géppel orvosolható lenne a látvány.

Minden esetre igyekszem rendszeresen karbantartani amennyire tudom. ;)
 
Azokhoz fordulnék segítségért akik tapasztaltak Parvula tartásban! A kérdésem az, hogy érdemes lenne megnyírnom az egészet? Azzal lehetne ösztönözni a növekedésre illetve terjeszkedésre? Még nem nagyon nyúltam hozzá, és már visszahajlottak a hajtásvégek a talaj irányába.
Ha érdemes megnyírni, akkor hány cm-re hagyjam meg?

Köszönöm!
 
Azokhoz fordulnék segítségért akik tapasztaltak Parvula tartásban! A kérdésem az, hogy érdemes lenne megnyírnom az egészet? Azzal lehetne ösztönözni a növekedésre illetve terjeszkedésre? Még nem nagyon nyúltam hozzá, és már visszahajlottak a hajtásvégek a talaj irányába.
Ha érdemes megnyírni, akkor hány cm-re hagyjam meg?

Köszönöm!
Én megnyírnám a helyedben, attól előbb besűrűsödik! A talajtól kb. 1- 2 cm- re vágd le. Utánna egy kicsit megtorpan (1-2 hét), de utánna szépen elindul.(y)
 
Re
Én megnyírnám a helyedben, attól előbb besűrűsödik! A talajtól kb. 1- 2 cm- re vágd le. Utánna egy kicsit megtorpan (1-2 hét), de utánna szépen elindul.(y)

Rendben, köszi az infót! Valamelyik nap tartok akkor egy fűnyírást egybekötve egy alapos karbantartással.

Egyèbként a parvula kb 5 cm-re nő max, namost ha benézek az akvárium hátsó falán ahol a legmagasabb a talajszint, ott látok új hajtásokat a talajban. kb 5-6 cm mélyen van a töve. Szerinted az fog akkorát nőni hogy elérje a talajfelszínt és még lássam is? :D
 
Biztosan ki fog bújni a talajből. Ez a dolga. :) az 5 cm-t is a talajtől számoljuk és nem a gyökérvégtől :)
 
hát gondolom a tápos rész felé terjeszkedik. Viszont szerintem gyökeret eresztenie nem okoz különösebb gondot. Szoktam kiszedni pogot gyökerestől, volt már olyan, aminek több szál kb. 15 cm-es gyökere volt.
 
Egy kis helyzetjelentés:

Ma egy röpke 3 órás karbantartáson vagyok túl. A mohát kénytelen voltam nagyon megnyírni, hát volt is miért.. Nem gondoltam volna, hogy ennyi mulm összetud gyűlni benne annak ellenére, hogy porszívóztam rendszeresen. :S És nem kis meló volt összeszedni a levágott mohadarabokat :DD

A helyzet egyébként nem a legjobb:
Alga van (főleg fekete ecset), a növények mintha stagnálnának és nem is csattannak ki az egészségtől. A víz felszín újra napi szinten hártyásodik.
Sajnos be kell látnom, hogy ez a szépre fejlődött mohás red moor úgyan nagyon jól néz ki de nem kedvez a többi növénynek mert kevesebb fényt kapnak, és talán a szűrő se bírja el rendesen ezt a layoutot. :(

Több dolog is eszembejutott mitől is lehet a hártyásodás:
- Ugyebár azt tudjuk, hogy a legfőbb oka ennek az ha a növények szenvednek.. Namost ez látszik is rajtuk.
- Hogy mitől szenvednek?
- Egyrészt lehet attól is, hogy nem kapják meg a kellő fénymennyiséget.
A másik amire gondolok, hogy a Seiryu kő is keményíti a már amúgy is kemény csapvizet?? És ez a keménység lehet már magasabb a türhető állapotnál.

Meg kellene mérnem a keménységet. Kiváncsi vagyok rá.

Nektek mi a véleményetek erről? Tapasztaltabb kertészek? :)
 
A helyzet sajnos továbbra sem változott. A keménységet nem sikerült megmérnem (nem volt mivel:/) de biztos vagyok benne hogy a kemény csapvízre még rá dobott egy keveset a seiryu kő. Ez lehet az egyik oka annak hogy szenvednek a növények és olajos a vízfelszín. A másik ok pedig a kevesebb fény lehet a fa miatt.

Sajnos mostanaban elég elfoglalt vagyok ráadásul keveset is vagyok otthon(mondhajtuk ugy is hogy a barátnőméknél vagyok a legtöbb időmben) és így nem tudok foglalkozni az aksival. :( az utobbi időben nagyon tápozás se ment napi szinten. (Bár a helyzet nem lett rosszabb attol hogy elhanyagoltam :D)

Lényegében arra a döntésre jutottam, hogy ez a layout így nem kedvező a növényeknek ezért nincs sok jövője. És az idő hiány miatt is sajnos szét kell kapni az akváriumot.
Sajnálom a dolgot de most ez a legésszerűbb megoldas mert így nincs sok értelme a dolognak.

De azért nem csüggedek mert tele vagyok tervekkel :) hamarosan ugyanis elindítom az első Wabi Kusa-mat! :) már talaltunk is helyet neki a párommal, aztan a kesobbiekben lehet összerakom az akvariumot náluk ujra egy mas layoutal de most egy ideig csak a Wabizas lesz :)

Hamarosan jelentkezem a Wabi kusa naplójával ;)

Köszönöm azoknak akik eddig figyelemmel kísérték a naplót! :)
 
Végezetül néhány képet még csináltam a múlt héten a kis garnikról :) Ők nagyon jól vannak, némelyikük szinte már akkora mint egy amano garnéla :D elég durva :) (a garnélák és halak el lesznek szállásolva egy másik növányes aksiba és ott várják majd az új indítást)

P1060927.jpg


P1060929.jpg


P1060940.jpg


P1060941.jpg
 
Back
Oldal tetejére