• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Puddle...

Ilyen a végeredmény. Nem egy verseny akva de az Enyém[emoji846]View attachment 63063
Ugye, hogy megy ez...
Egyebkent, ha megfogadsz egy tanacsot, ebböl lehet akar versenyakva is(y)...en kiszednem a fat bal oldalrol, a stemeket hatul max addig hagynam benn, mig segitenek az alga legyözeseben.
Elöre-körben parvula vagy Sagittaria vagy valami, amiböl egyep lesz. Nagyszerü es egyszerü iwagumit dobhatsz igy össze!
Ja, es azt a csunya vizkövet felül kapard majd le...;)
 
Köszi mindenkinek![emoji846]
02:30kor fejeztem be. Próbáltam nem rohanni vele, lassan és (átgondoltan?!) ültetni. Féltem a talajtól de úgy fest nem akar kisimulni legalábbis egyenlőre. A fát nem tervezem benne hosszú ideig tartani az megy majd másik üvegbe már ha sikerül vennem. [emoji16]
 
Rövid videó a CO2 beoldásról. A bubik szépen végig mennek az egész akin. Szemközti üvegig végig mennek aztán ki merre csapódik tovább. [emoji16]
 
Minap szert tettem jó áron egy nagyobbacska üvegre (100*40*50cm), kompletten. Nem akarok neki naplót nyitni hisz ez minden csak nem növényes medence. Berendezésért talán meg is köveztek (gyöngy kavics, agyag házikó...). Nos egyszerű célja van. Nappaliban nagy medence szines halakkal a gyerekeknek. Célját megteszi gyerkőcök szivesen ücsörögnek előtte nézegetik a halakat. Itt beszúrok róla egy képet hiszen csak bővült a nappaliban található vízmennyiség 200l-el[emoji16]d9209b25a224144073ed0c1f7bf5d91b.jpg
 
Minap szert tettem jó áron egy nagyobbacska üvegre (100*40*50cm), kompletten. Nem akarok neki naplót nyitni hisz ez minden csak nem növényes medence. Berendezésért talán meg is köveztek (gyöngy kavics, agyag házikó...). Nos egyszerű célja van. Nappaliban nagy medence szines halakkal a gyerekeknek. Célját megteszi gyerkőcök szivesen ücsörögnek előtte nézegetik a halakat. Itt beszúrok róla egy képet hiszen csak bővült a nappaliban található vízmennyiség 200l-el[emoji16]View attachment 63265
En naploznam... az agyag haziko helyere egy red moor, nehany kotozos noveny, es kesz.. mar csak a merete miatt is jol mutat. Naplot neki!
 
Nem lesz naplózba a nagy medence. Max néha néha bedobok majd róla képet. Nem tervezek vele tényleg semmit sem. Megmarad annak amiért jött: szines halakkal a gyerekeknek. A pocsolyából kiveszem a gyökeret az bekerül ebbe. Illetve majd rakok bele igénytelenebb növényeket, hogy mégse csupasz legyen.
A házikó meg mindenképpen marad mert a gyerkőcök élvezik ahogyan a halak ki-be úszkálnak benne[emoji846]
 
A három kép után legyen egy pár betű is. Ma akartam vízcserét eszközölni a pocsolyában illetve a halasban is. Aztán úgy döntöttem, hogy várok addíg míg @szabóhenrik kollégától megjön a cucc. Pár napon nem múlik semmi illetve nem is akarom kétszer bogarászni az akikat.
A pocsolyából kikerül a fa és megy a halasba. Így már csak a dragonok maradnak bent. Nem bántam meg, hogy megvettem mert eszméletlen bejött. Ha lesz még a boltban akkor fogok venni mert a vantól nem kell félni és ugye több alapanyagból jobb építeni is. A talajjal egyenlőre elégedett vagyok, a domb megmaradt olyannak amilyennek emeltem. Féltem tőle, hogy lassan elterül mint a manado de kellemes csalódást okozott. Az ára is baráti volt szerintem 10l 4e párszáz volt. Viszont ami már most biztos, hogy követkető berendezésnél emelni lávakő zúzalékkal fogok, arra veszek táptalajt is (még nem tudom mit de nem is most lesz) majd arra megy ez a talaj.
A tápozást most így lőttem be: 2ml profito, 1ml Green Aqua Macro, 2ml carbo /nap. Úgy látom, hogy a profito ebben a hónapban kifogy aztán átállok teljes GA tápokra.
Pár napja voltam comborámnál a halasba hoztam tőle két sárga ancit és grátisz kaptam két anyahajó méretű rc-t is. Ők természetesen mentek a pocsolyába egy tenyérnyi úszó növény kíséretében mint alga elleni harcosok. Egyébként semmit nem látok egyenlőre az újra indítás óta. Se pozitívat se negatívat. Talán említésre méltó a vizen lévő hártya de lassan már az sem számot tevő.
Egy dolog van viszont ami nagyon zavar főleg este mikor elcsendesedik a ház. A difi elég hangosan “fütyül”. Ezzel gondolom nem nagyon van mit kezdeni.
Ja igen van még egy dolog ami még zavar, hogy a gyerkőc 10l akiját nem tudom hol beüzemelni. Keresem a helyét de egyenlőre sehol nem találom[emoji16]
 
A difi elég hangosan “fütyül”. Ezzel gondolom nem nagyon van mit kezdeni.
A naplódból nem derült ki (vagy csak elkerülte a figyelmünket), hogy milyen difit használsz. Nekünk volt vagy 4 fajta, mielőtt megtaláltuk az igazit. 2 üveg kínai, egy GW és egy kínai fém. Mindegyik fütyült kicsit, miután lecseréltük Aquario Neo-ra, megszűnt a hang is, és a porlasztás is sokkal szebb. Ha megengeded, itt egy videó, amin összehasonlítottunk két difit, bár hang összehasonlítás nincs, csak porlasztást látsz:
 
Back
Oldal tetejére