• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Puddle...

Jelenleg így fest a pocsolya. Tápozás nulla, fény szűrő megy. Annyit csináltam, hogy hadrendbe állítottam egy levegő pumpát, hogy a nagy melegben jobban szellőzzön a víz. A világítással kapcsol. Már csak növény tárolóként üzemel. Készülök egy nagy restartra de nem akarom elkapkodni így csak tervezgetek fejben. Lassan össze fog állni és akkor jön a szétszedés. 3947987a616aa3e5bf80caf247647e39.jpg
 
Ez egy pneumatikus gyors csatlakozó. Az elképzelés szerint ha még sikerül valahonnan beszerezni szódás patront akkor azzal fog üzemelni a palack. Ha már nem tudom beszerezni akkor marad az élesztős cucc bele. Itt jegyezném meg, hogy ilyen csatlakozókból van egy citromsavas elkészítéséhez való szett is[emoji16]
Szerintem nem a legjobb az időzítés. A cserepatron az idén megszűnt, az eldobható pedig méreg drága. Sőt... annál bármi olcsóbb.
Másrész, ez a megoldás a legkevésbé ajánlott. Még amikor volt patron, akkor is előrébb sorolták bármelyik mást.
Az elmúlt két év alatt (ezt kivéve) minden más CO2 fejlesztőt kipróbáltam. Erről azért beszéltem le magam, mert a CO2 adagolás legfontosabb kitétele, hogy konstans érték legyen, bármekkora is a koncentráció. Ezzel pedig éppen ez nem valósítható meg, mert ahogy fogy a palackból a gáz, úgy esik a nyomás.
De nekem tetszik az ötlet, mert jómagam is pártolok bármilyen DIY megoldást, ami megmozgatja egy kicsit az agyat. (y)
 
Szerintem nem a legjobb az időzítés. A cserepatron az idén megszűnt, az eldobható pedig méreg drága. Sőt... annál bármi olcsóbb.
Másrész, ez a megoldás a legkevésbé ajánlott. Még amikor volt patron, akkor is előrébb sorolták bármelyik mást.
Az elmúlt két év alatt (ezt kivéve) minden más CO2 fejlesztőt kipróbáltam. Erről azért beszéltem le magam, mert a CO2 adagolás legfontosabb kitétele, hogy konstans érték legyen, bármekkora is a koncentráció. Ezzel pedig éppen ez nem valósítható meg, mert ahogy fogy a palackból a gáz, úgy esik a nyomás.
De nekem tetszik az ötlet, mert jómagam is pártolok bármilyen DIY megoldást, ami megmozgatja egy kicsit az agyat. (y)

Tényleg nem olvastam utánna, hogy lehet-e még kapni patront. De nincs gond mert akkor megyek az élesztős cucc irányába. Igazából azt is használtam már csak a műanyag flakonos dolgok nem voltak valami stabilak itt a szivárgásra gondolok.
A szifonban cserélem a szimeringeket újra. Aztán mehet a lötty kotyvasztása. Természetesen van pneumatikai “folytó” is. Az 8bar nyomásra van. Bent a cégnél így nevezik. Azzal szépen be lehet majd lőni a gáz mennyiségét is.
Szóval majd meglátjuk melyik verzió lesz életképes[emoji846]
 
Tényleg nem olvastam utánna, hogy lehet-e még kapni patront. De nincs gond mert akkor megyek az élesztős cucc irányába. Igazából azt is használtam már csak a műanyag flakonos dolgok nem voltak valami stabilak itt a szivárgásra gondolok.
A szifonban cserélem a szimeringeket újra. Aztán mehet a lötty kotyvasztása. Természetesen van pneumatikai “folytó” is. Az 8bar nyomásra van. Bent a cégnél így nevezik. Azzal szépen be lehet majd lőni a gáz mennyiségét is.
Szóval majd meglátjuk melyik verzió lesz életképes[emoji846]
Adrian a megoldas ebben a temaban. De valahogy erzem, hogy mar til vagytok par eszmecseren.
 
Back
Oldal tetejére