• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Puddle...

Zotya

Legenda
Üdv a betérőknek!

A most bemutatni kívánt akva 2017.12.30.-án lett újra indítva, ezért mai nap indítom is a naplóját.

Ez most igazi kísérleti aki, legalábbis nekem mert ilyennel még nem próbálkoztam csak olvasgattam róla.

A neve egyszerű választás volt. Egyszer beszélgettem egy ismerősömmel, felhozódott az akvárium téma. Kérdezte tőlem, hogy mekkora az akim. Válaszom: csekély 54l... Erre Ő: "pocsolyád van neked nem akvárium" a mai berendezés közben jutott az eszembe a pocsolya szó amit mondtak rá és ha már mondták akkor legyen

Technika:
Aki:60*30*30 54l sima üveg, fekete ragasztás
Szűrés: Aquael FZN2, szivacs, lávakő zúzalék, perlon.
Pilács: gyári tető átépítve 2db Philips kompakt izzó, 23W, 1450L, 6500K. 16:00-tól 21:00-ig világít.
Talaj: bio általános virágföld, gyöngy kavics (erről majd írok bővebben is)
Víz: 80% beállt aki víz, 20% pihentetett csapvíz
Dekor: kavicsok kicsik nagyok, red moor gyökerek.
CO2: citrom savas cucc lesz, ha már lesz elég növény.
Táp: TF Planter
Lakók: 4db RC, sok sok guppy....
Növények: na majd ezeket kellene beazonosítani

Hirtelen ennyi és akkor lássuk mit is sikerült össze rakni pocsolya névvel

IMG_20171230_191443-01.jpeg

Zotya

Legenda
Reggel nem bírtam ki, csak felkapcsoltam a világítást egy gyors ellenőrzésre. Nem opálosodott be a víz, így gondolom sikerült jól "bezárni" a virág földet.
Eddíg jó

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről

Zotya

Legenda
Akkor egy pár szót a virágföldről.
Sokat gondolkodtam, hogy újra indításnál maradjon a manado vagy gyöngy kavics virág földel. Sok sok gondolkodás végeredménye lett a manado likvidálása. Könnyű is, nehéz ültetni benne de szerintem nem kell bemutatnom
Nekem a normális talaj, táptalaj elérhetetlen (nem keseregni akarok ne értsétek félre) így maradt ez az irány amit kibír a büdzsé.
Ahogyan én csináltam:
-sűrű szövésű szúnyogháló alulra
-bio virág föld kb 1cm vastagon
-újra szúnyogháló, így lett "becsomagolva"
-gyöngy kavics kb 5-6cm vastagon
Ebben már könnyű volt ültetni egy növény sem úszott fel reggelre.
Egy pár kép, hogy legyen is a naplóban valami80fb587bfb01a7f53e91225fcc262afe.jpg45c863135ea39ecd348f3efc4c22fdfb.jpge09fd8427d48e121477f1289c95e819d.jpg

Zotya

Legenda
Segítsetek PLS
Sajnos semmilyen információt nem bírtam találni a szűrőmről (Aquael FZN2), hogy mennyi a szűrő térfogata. Vagyis pontosan arra gondolok, hogy mennyi szűrő anyag megy bele pontosan.
Miért is olyan fontos most ez?
Gondoltam egy nagyot és arra jutottam fejlesztek kicsit a szűrésemen. Kinéztem egy liter Ada Bio Rio-t. Attól tartok, hogy ez a mennyiség elveszlik a szűrőben. Vagy ne foglalkozzak ezzel és legyen így? Szivacs, bio rio, perlon?
Vagy 1l az nem tétel és inkább hagyjam? (bele éltem magam úgyhogy csak pozitív tanácsokat akarok látni)

Selfedestroyer

VIP kertész
Segítsetek PLS
Sajnos semmilyen információt nem bírtam találni a szűrőmről (Aquael FZN2), hogy mennyi a szűrő térfogata. Vagyis pontosan arra gondolok, hogy mennyi szűrő anyag megy bele pontosan.
Gondoltam egy nagyot és arra jutottam fejlesztek kicsit a szűrésemen. Kinéztem egy liter Ada Bio Rio-t. Attól tartok, hogy ez a mennyiség elveszlik a szűrőben. Vagy ne foglalkozzak ezzel és legyen így? Szivacs, bio rio, perlon?
Vagy 1l az nem tétel és inkább hagyjam? (bele éltem magam úgyhogy csak pozitív tanácsokat akarok látni)

Szia!

Rakj bele annyit amennyit csak tudsz. Akár a szivacs helyére is mehet (most nálam is így van csak külső szűrőben). Ha nem is fér bele 1 liter attól még sokkal több hasznos felületed lesz a baktériumoknak mint most a szivacs+lávakő kombóval ;) Később ha jobban belemélyedsz a dolgokba meg veszel egy külsőszűrőt amibe meg bele fog férni mind az 1 liter ;)

Norbi

Zotya

Legenda
Szia!

Rakj bele annyit amennyit csak tudsz. Akár a szivacs helyére is mehet (most nálam is így van csak külső szűrőben). Ha nem is fér bele 1 liter attól még sokkal több hasznos felületed lesz a baktériumoknak mint most a szivacs+lávakő kombóval ;) Később ha jobban belemélyedsz a dolgokba meg veszel egy külsőszűrőt amibe meg bele fog férni mind az 1 liter ;)

Norbi
Köszi a gyors választ

Szella

VIP kertész
Segítsetek PLS

A térfogatot ki tudod számolni. Mint például az akváriumoknál. Szélesség*mélység*magasság/1000=× liter

Valamilyen hálóba tedd bele.

Zotya

Legenda
Készen vagyok.
Jöhet hideg, meleg....
Nekem már jobb rá nézni.

Egyéb történések:
Rendeltem ma GA-ból:
ADA Bio Rio 1l, Easy Life Carbo 250ml, Easy Life Profito 250ml.
Remélem kedden megjön és akkor jöhet a szűrő tuning, illetve kezdem tápozni is aztán meglátjuk

Köszi, hogy benéztél! 80a8e545d642cce92d788f2676af9659.jpg

Zotya

Legenda
Alakul. Jo tappal hamar megnonek majd. Bal oldallal mi lesz? Megy be dekor vagy csak noveny?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Azon az oldalon még kicsik a növények és a kavicsról nagyon vissza verődik a fény, ezért nem lehet látni de be van ültetve majd fullra. Kell neki idő mire megnőnek. Vagyis remélem, hogy fognak

Oldal tetejére