• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Enchanted Forest

Milyen scape-t építsek?


  • Total voters
    47
Máma ennyire futotta. Meggörbítettem a völgyet. 🙃
View attachment 164574
A növény rendeléssel meg szerintem várok amíg jobb idő lesz. Heatpack ide vagy oda, nem kísérletezem.
Engem egy kanyonból kilépő folyó és torkolatának érzését kelti az egész. (Nem, nem kell kék kavicsra cserélni a homokot. 😁)

Ennek megfelelően alakítanám az ívet, egy kicsit átcsoportosítva a részletgazdagító köveket. A kanyonban ok a cikk-cakk, de a torkolatnál már zavaró, mert ott már lassabb a folyam sebessége, tehát annyi eróziós törmelék nem halmozódik fel.
A fő partvonalat a kék vonallal igyekeztem érzékeltetni. Ott lehetnek nagyobb "kavicsok" (le is szakadhatott a partmenti sziklákról), de a folyóban azoknál kisebbek kívánkoznak.
IMG_20220308_221755.jpg
Számomra pl. zavaró a nagy bumszli kupac a jobboldalon, közel a frontüveghez.
Persze ez csak egy ötlet. :)
 
Engem egy kanyonból kilépő folyó és torkolatának érzését kelti az egész. (Nem, nem kell kék kavicsra cserélni a homokot. 😁)

Ennek megfelelően alakítanám az ívet, egy kicsit átcsoportosítva a részletgazdagító köveket. A kanyonban ok a cikk-cakk, de a torkolatnál már zavaró, mert ott már lassabb a folyam sebessége, tehát annyi eróziós törmelék nem halmozódik fel.
A fő partvonalat a kék vonallal igyekeztem érzékeltetni. Ott lehetnek nagyobb "kavicsok" (le is szakadhatott a partmenti sziklákról), de a folyóban azoknál kisebbek kívánkoznak.
View attachment 164579
Számomra pl. zavaró a nagy bumszli kupac a jobboldalon, közel a frontüveghez.
Persze ez csak egy ötlet. :)
Köszi Mary, javítottam :)
 
Jó lett a partvonal 👍
A dobozokat látva az jutott eszembe, hogy esetleg kicsit megerősíthetnéd a kövek vonalait - pont a dobozok helyén - újabb kisebb kövekkel, vagy még jobb lenne találni egy valamelyest nagyobb levelű növényt és azzal, kisebb sávokban megtámogatni a vonalakat, lényeg hogy az elatine-tól eltérő legyen a színe. Kb. így, mint az alábbi skiccen.

117789-0835d66ed0202e8f75f7fa7e4a9f0a47.jpg

Stau jutott elsőre eszembe, de lehet hogy az már picit nagy. Anubias nana petite, esetleg marsilea, de az meg lehet kicsi már és nem elég sűrű...

Hm? Mit gondolsz?
 
Jó lett a partvonal 👍
A dobozokat látva az jutott eszembe, hogy esetleg kicsit megerősíthetnéd a kövek vonalait - pont a dobozok helyén - újabb kisebb kövekkel, vagy még jobb lenne találni egy valamelyest nagyobb levelű növényt és azzal, kisebb sávokban megtámogatni a vonalakat, lényeg hogy az elatine-tól eltérő legyen a színe. Kb. így, mint az alábbi skiccen.

View attachment 165507

Stau jutott elsőre eszembe, de lehet hogy az már picit nagy. Anubias nana petite, esetleg marsilea, de az meg lehet kicsi már és nem elég sűrű...

Hm? Mit gondolsz?
Szerintem gondolatolvasó vagy 😆 Parvulát ültettem azokra a helyekre amiket berajzoltál, illetve Anubias petite illetve Buce mini needle leaves lesz bevarázsolva. A fókusz pontban pedig majd Myriophyllum tuberculatum Red lesz.
 
A drótkefével millió apró láthatatlan méretű törmeléket csinálsz. Így idővel mindenhol lesz belőle. Tömény Carbo végez minden mohával.
Igazából a víz is elég lenne, hiszen szárazföldi moha. A többi csak idő kérdése... Nem tudatjuk, hogy a látvány azonnali javítása mennyire számít pl a család azon részének, aki csak a profi látványhoz van szokva, de sohasem vizezte még össze vele a kezét. 😃
 
Back
Oldal tetejére