• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Enchanted Forest

Milyen scape-t építsek?


  • Total voters
    47

Dukenukem

Mágus
Üdv az új naplómban.

Pár napja megy a fejtörés, hogy mit is pakoljak az akvába. Néhányan ismerőseim egy jó iwagumit várnak tőlem, én inkább a landscape felé hajlok. A kettő kombója is menne csak a pénztárca engedje.

A technika adott, az előző setupból, változás annyi, hogy elköltöztem, egy régi építésű tégla három-emeletesbe. Az építész haverom szerint max 200 kg/m2 amit bepakolhatok...

Az Internetet jövőhét hétfőn kötik be, onnantól szolgálhatok majd képekkel.

Addig legalább kitakarítom az üveget és lefóliázom a hátlapját, az elektromos hálózatot kiépítem hozzá (fogyasztásmérő, biztosíték, új konnektor, kábelcsatorna, és még sorolhatnám), + felfúrom a lámpát a plafonra.
IMG_7687.jpg
 
Utoljára módosított:
Szia @Dukenukem !



Sajnálom, ha ez igaz akkor csak egy nanót (kövek nélkül) építhetsz, azok pedig nehezen jutnak be a legjobbak közé!

A.ttila
Szia. Ez az érték jelenleg egy becsült érték a szoba kellős közepére, jelenleg azon megy a tanakodás, hogy ahova tenném ott főfal van e vagy sem. Még a házkezelő nem adta elő az épület tervrajzait... Meglátjuk mi lesz. Max addig beruházok egy 60as szettre, ha nem bírok magammal :).
 
Sziasztok!

Még a házkezelő nem adta elő az épület tervrajzait.
Abból már többet ki lehet silabizálni (gerendák mérete, -elhelyezkedése, falak átmérője).

Szerencsére van még egy kevés idő!
Addig is nézd át az utolsó évek legjobbjait, elemezd, készíts belőlük statisztikát (méretek, technika, kompozíciók, dekor elemek, növényválasztás-összetétel, arányok, háttérválasztás, stb...)!
A nagyon különleges berendezések nem mindig hozzák a várt sikert, ezért inkább ha be akarsz jutni a toppba olyat csinálj ami tetszik a bíráknak!
Tervezz, csinálj több vázlatot a megvalósítandó berendezésekről!
Berendezéskor készíts minél több képet, mert hiába néz ki jól otthon élőben a medence, a képnek kell eladni az akváriumot!

De leginkább oszd meg velünk amit kitaláltál, hogy jól kibeszéljük!

A.ttila
 
Andris, az a 200 kg/m2 nem kevés! Az is kérdés, hogy a födém hogy készült anno, pl milyen gerendázást használtak (leggyakoribb az E gerendás födém), milyen felbetont helyeztek rá (vasalt-e) ugyanis ez segít elosztani a pontszerű terhelést.
Ha állványt tervezel, érdemes úgy kialakítani, hogy ne pontszerűen adja át a terhet a födémre, hanem elosztva pl egy alsó kerettel. Asztalossal érdemes egyeztetni: készítsen egy csapolt keretet élére állított 5x10-es foszniból alulra a padlóra, egyet felülre az akva alá, közé lábak, amik átadják a terhet.
Ha kiderül, hogy főfal mellé kerül, akkor egy 50x50-es L profilt csavarozz fel a falra és erre támaszd az állványodat (amit természetesen be lehet "csomagolni", így szekrénynek fog kinézni), így a teher felét a fal viszi. Nekem bevált, 940 literes a legnagyobb aki, amit így oldottam meg;)
Apropó: mekkora akvában gondolkodsz? Mekkora összsúly jöhet szóba?
 
Egyébként szerintem nem kell aggódni a súly miatt, ha nem több száz literes akvát tervezel. Egy födémnek simán bírni kell ennyit, különben egy 50 kg-s ember már izgulhatna, hogy mikor szakad le alatta, ha azt nézzük, ő már min. 500 kg/nm.
 
Na vázololm a méreteket:
120×45×45, 243 liter.
A bútor 120×45×80.

A bérház amibe költöztem egy 2 lépcsőházas épület. A lakás a két épületrész találkozásánál van. A kérdés, hogy az egész épület kellős közepén végigfutó fal milyen... na ez majd a napokban kiderül.
 
Na vázololm a méreteket:
120×45×45, 243 liter.
A bútor 120×45×80.

A bérház amibe költöztem egy 2 lépcsőházas épület. A lakás a két épületrész találkozásánál van. A kérdés, hogy az egész épület kellős közepén végigfutó fal milyen... na ez majd a napokban kiderül.
Sok sikert neked! Varjuk a kepeket, hogy mivel rukkolsz majd elö.
 
Bocsi, hogy belekotyogok, de ha 200 kg /nm terhelést bír a födémed, könyvespolcot/ruhásszekrényt se nagyon vegyél a lakásba.....
Szerintem eléggé biztonsági értéket mondtak Neked.....
 
Ez hogy jött ki?:)

Ha egy egy helyben álló emberről beszélünk, akkor a talpa nagyjából egy 30x30 cm-es területet foglal el (az egyszerűség kedvéért számoljunk ezzel) ez 0,09 ~0,1 m2, ha 50 kiló jut 0,1 m2-re akkor ez fajlagosan 500 kg/m2. Ez a jobbik eset. Ha megy az ember, akkor lépés közben egyszerre csak egy lába éri a földet, ami fele akkora területet terhel ugyanazzal a tömeggel, így mindjárt megduplázódik a fajlagos terhelés, arról már nem is beszélve, hogy így már nem statikus, hanem dinamikus terhelésről van szó!
Tehát az emeleti lakásokat lehetőleg mindenki csak alvásra használja!:D

Bocs az off-ért:oops:

Na vázololm a méreteket:
120×45×45, 243 liter.
A bútor 120×45×80.
A bérház amibe költöztem egy 2 lépcsőházas épület. A lakás a két épületrész találkozásánál van. A kérdés, hogy az egész épület kellős közepén végigfutó fal milyen... na ez majd a napokban kiderül.

Ebbe ha még bele teszel 100 kg követ, meg az egyebek, legyen 400 kg, ha nem viszed túlzásba és nem lesz mellette még sok ilyen a szobában, akkor nem lehet gond, még ha fa födémes is az épület, bár azt erősen kétlem!;)
 
Szevasz Andris !
Biztató a napló cím és értem is hogy célok mindig kellenek,de ha rám egy kicsit is hallgatsz ne úgy ugorj neki építeni hogy az első 200 a cél.
Amikor az Aokigaharat építettem nem is gondolkodtam azon hogy hova rangsorolnak majd vele,bármelyik versenyen is indultam.A fő szempont a magam elképzelésének minél jobb megvalósítása volt.Az már csak hab volt a tortán hogy 2015-ben a 170.helyre volt elég.De ez sem mérvadó mert a Yakushima-t sokkal részletesebbnek és kiforrottabbnak éreztem azzal meg idén a 268. helyre volt érkezésem,ha csak az IAPLC-t vesszük alapul.
Összefoglalva a dolgokat ez a hobbi mindig is arról szólt szerintem hogy a természet közelségét behozza az otthonunkba úgy ahogy azt az alkotó elképzeli.A versenyeztetés csak egy szakmai visszacsatolás arról amit csinálsz.Tudnám sorolni a neveket a nagyvilágból és innen a fórumról is akik bámulatos akváriumokat raktak össze évek alatt és még sem jött a versenyeken a siker.Ettől függetlenül folytatják,mondhatjuk úgy az "öröm" akvakertészkedést. ;)
De ettől a leírástól függetlenül Én is várom mit raksz össze és szorítok a jó eredményért (y)
 
Bocsi, hogy belekotyogok, de ha 200 kg /nm terhelést bír a födémed, könyvespolcot/ruhásszekrényt se nagyon vegyél a lakásba.....
Szerintem eléggé biztonsági értéket mondtak Neked.....

Szerintem ez ilyen átlagos teljes terhelésből számított érték lehet. Ha a szoba teljes területe megkapja ezt a 200 kg/nm terhet, egy 20 nm-es szobánál 4 tonnát jelent. Ez egy átlagos fa födémnél már okozhat alakváltozást, de ez is sok mindentől függ.
 
Szevasz Andris !
Biztató a napló cím és értem is hogy célok mindig kellenek,de ha rám egy kicsit is hallgatsz ne úgy ugorj neki építeni hogy az első 200 a cél.
Amikor az Aokigaharat építettem nem is gondolkodtam azon hogy hova rangsorolnak majd vele,bármelyik versenyen is indultam.A fő szempont a magam elképzelésének minél jobb megvalósítása volt.Az már csak hab volt a tortán hogy 2015-ben a 170.helyre volt elég.De ez sem mérvadó mert a Yakushima-t sokkal részletesebbnek és kiforrottabbnak éreztem azzal meg idén a 268. helyre volt érkezésem,ha csak az IAPLC-t vesszük alapul.
Összefoglalva a dolgokat ez a hobbi mindig is arról szólt szerintem hogy a természet közelségét behozza az otthonunkba úgy ahogy azt az alkotó elképzeli.A versenyeztetés csak egy szakmai visszacsatolás arról amit csinálsz.Tudnám sorolni a neveket a nagyvilágból és innen a fórumról is akik bámulatos akváriumokat raktak össze évek alatt és még sem jött a versenyeken a siker.Ettől függetlenül folytatják,mondhatjuk úgy az "öröm" akvakertészkedést. ;)
De ettől a leírástól függetlenül Én is várom mit raksz össze és szorítok a jó eredményért (y)
Szia Viktor :)

Na amit leírtál azzal teljesen egyetértek, nem gyártani akarom a scapeket itthon hanem egy kiforrott, fenntartható ötletet megvalósítani. A cím pedig a minőségében a mércét hivatott jelképezni, hogy most nem kapkodom el, rákészülök, tervezek, próbálgatok, legózok sokat, stb.

Most tényleg a "hűha faktort" keresem. :)

Itt megjegyezném, ha valaki nagyon kíváncsi mit is pakolnék be az akvába annak priviben küldök képet a tervekből.
 
Üdv!
Holnaptól van netem, hamarosan érkeznek kép formájában az ötletek.
Addig is amit már kitaláltam:
2 landscape iwagumi, 1 nature~landscape. Igazi nature érzés még most nem kapott el.

1. BoraBora
2. Misty mountains
3. Moss forest

Furdaljon a kiváncsiság :p;):hungry:
 
Üdv!
Holnaptól van netem, hamarosan érkeznek kép formájában az ötletek.
Addig is amit már kitaláltam:
2 landscape iwagumi, 1 nature~landscape. Igazi nature érzés még most nem kapott el.

1. BoraBora
2. Misty mountains
3. Moss forest

Furdaljon a kiváncsiság :p;):hungry:
Szerintem várd meg az NA party-t, hogy milyen akvák végeztek elől. Ha a 200 a cél, érdemes azt is bele kalkulálni, hogy milyen trend a menő, és esetleg mire lehet számítani. Nem tudom, köves akvák hogy szerepelnek, de eddig úgy néz ki, hogy nem nagyon szeretéék idén a bírák, és talán az elmúlt években sem.
 
Uff!

NA party-t várjuk. meglátjuk mi lesz, addig is itt vannak a különféle scape tervek skiccelve:
BoraBora2.jpg
BoraBora szigete lávakőből, alacsonyra nyírt spikyval és riccardiával, kevés dekorhomokkal elöl.

Misty mountains2.jpg
Misty -mountains ez egy nagyobb kihívás lenne, andezit vagy valami sötét de struktúráltabb kő felhasználásával, szurdokvölggyel vízeséssel, itt HC riccardia kombó lenne a növényzet, (a hátsó hegyek lehet flame mohából lesznek kialakítva, ez csak egy ötlet)
Moss forest2.jpg
Jelenleg nálam most ez a favorit, a fa dekorok nagyrésze a rendelkezésemre áll, a növényzet még kidolgozás alatt, amit eldöntöttem már: HC Parvula mini, riccardia, weeping, fissidens, spiky.


Uff! Jöhetnek a vélemények :)
 
Back
Oldal tetejére