• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Enchanted Forest

Milyen scape-t építsek?


  • Total voters
    47
Sziasztok,
Mai nappal ez az akvárium befelyezi pályafutását, elkezdtem bontani. Holnap ha minden jól megy át is költözik az új helyére az üveg.
Ez a berendezés volt a leghosszabban életbentartott eddigi pályafutás során, sajnos nagyon kevés idő jutott az akvarizálásra az utóbbi években.
Előtte
IMG_20170214_121544.jpg
Utána
IMG_20201029_174621.jpg
 
Sziasztok. Egy kis királyi vírus és karantény után mai nappal kirámoltam az összes dekort, kifogtam egy vajling vegyes garnélát és elkezdtem a talajt leszívni. Ha minden jól megy akkor szerdán átköltözik végre az akvárium.

Közben lett egy kis probléma a piláccsal... Túl nagy az új konzolra. Az akvárium ugye 120x45x45. A szekrény 120x45 alaptetületű. A konzol meg közvetlenül a hátsó falra lett rögzítve.
IMG_20210110_230319.jpg
Namost a lámpa ami 8x54w az 123x63.... Sehogy sem fér oda.
Két opció merült fel bennem:
- átbuherálom a konzol rögzítését megtoldva a bútor két sarkát hátrafelé tehát jó ronda lesz, vagy
- megpróbálom elcserélni valaki vállalkozó szelleművel egy kisebb gyári lámpára (odyssea kizárva).

Namost ilyen ember szerintem nincs aki véletlenül nagyobb világítást keres 4x54w vagy 6x54w-nél :D
Szerintetek? :unsure:
 
Utoljára módosított:
Uff!
Közben elkezdtem a lámpát felújítani, szétkaptam mint foxi a lábtörlőt.
Szerencsére csak 1 csavar tört bele amikor a reflektort rögzítő 18dbot csavargattam. Milyen jó ha az embernek van ütvecsavarozója, amiket kézzel nem tudtam volna roncsolás nélkül kitekerni, az a gépnek egy fél pillanat.
Kifűztem a 3 kábelt a testből... Szép nagy kábelrengeteg van benne, ezt ma reggel összerendeztem.
Előtte kitakarítottam, lecsiszoltam, rozsdamaróztam. Újabb takarítás.
Kigitteltem a hézagokat, festék hiányokat, várom, hogy száradjon.
IMG_20210115_121152.jpg
Ha megvan vizes polírpapírral visszacsiszolom.
Ha sikerül elsőre hibátlanra a gittelés, akkor kap 1-2 réteg akril festéket és jöhet az összeszerelés.
A 3 vezetéket 1 re csökkentem a vezérlést pedig 3 kapcsoló fogja ellátni, 4-2-2 arányban a 8 csőnél.
Egyenlőre időkapcsolót nem építek bele, a hely megvan neki, ha egyszer vérszemet kapok az is meglesz.
 
Sziasztok
A festés elkészült, kisebb hibák maradtak, de mivel a szobában kellett csinálnom nem hozhattam be a kompresszort. Szóval spray festékkel kellett csinálnom.
Megcsináltam a villany részét is, összeszereltem, kapcsolgatom: jó. Aztán a 4es fénycső vezérlő kapcsoló nem kapcsol le. Kihúz, szétszed, megnéz, semmi félrekötés. Visszateszem a csöveket, visszadugom, egyből felgyullad, lekapcsolnám, ha lehetne, de akkor már füstölt is.
Elviekben 2A és 800W a tudása, a rákötött 1A és 216W nem lenne szabad, hogy gondot okozzon, szóval mehetek kicserélni a kapcsolót... Öröm és boldogság. Megint csúszik az akvárium összerakása. 😫
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Kivettem a rossz kapcsolót és direktbe kötöttem a 4es fogatot.
Felkerült a lámpa is de már most látom, hogy elcsesztem a konzol méretezését. Kellett volna még +20 cm a magasságához...
Na mindegy, valahogy lesz. :DIMG_20210124_183401.jpg
Mostmár lehet takarítani. :)
 
Újabb buheramátrix?😉
Olyasmi, a függesztőt meg kellett valahogy oldanom ugye. A lámpán 4 akasztási pont van kialakítva, eddig a palfonról lógott 4 kampóról.
Most már az új házban nem fúrkálom össze a plafont... szóval a konzolra csak az eredeti akasztóival mehet fel, nem fúrok rá új lyukat, és nézem a régi akasztási pontok karikáit.
Esztétikai okokból -még szerencse, hogy szereztem korábban ezt az automata függesztő szettet, kb mint az ATI függesztői- csak így tudtam megoldani. namost a lámpa max magasságra húzva kb 15-20 cmen van, tehát nem örülök... meg kell emelnem a konzolt, hogy jó legyen, elég mérges is vagyok miatta.
 
Nagyon jó ez a szekrény. Mennyi lenne kb. az anyagköltség ha az utcáról esnék be megvenni mindent ami kell hozzá?
 
Szia @eMZé
Ha megadod a pontos méreteket kiszámolom neked szívesen; hamár fatelepen vagyok értékesítő... :D
120P alá, 120x80x45
Egyenlőre csak elméletben, de egy ideje már gondolkozom, hogy lecserélem a 90P-t, mert elég karcos és a ragasztás is kezd több helyen lassan elválni. Persze akkor a kicsit megszüntetném.
Jó szórakozást a hétvégére!
 
Na kérem elkezdődött.
Életem eddigi legnagyobb akvarisztika beruhazása megtörtént. A pirítót száműztem, sok volt a 226W amit zabált. Még ha 4-5 év akkor is behozza az árát a helyére került Chihiros WRGB 2 Pro.
Előtte:
IMG_20220223_193016.jpg
Utána:
IMG_20220223_183438.jpg
Szerintem látványos a különbség fényminőségben, és fényerőben is 6X54W kontra WRGB 2 Pro.
Ha időm engedi... (Semmire sincs jóformán) akkor egy redmoor-lávakő scape kesz belőle, kicsit nature vonalakkal. Jó szeműek észre vehetik a zsinórozást a frontüvegen, kicsit mélyebbre szeretnék ásni a perspektívák téren. A harmadok és fókuszpontok feladják a leckét rendesen, hogy mire kell figyelni építés közben is. Eddig ugyanis szemre, érzésre építettem. Most a fotózhatóság felé szeretném eltolni a berendezést.
Röviden egyelőre ennyi.
A pirító, 8x54 W lámpám, továbbra is eladó. 60.000 pénz Miskolc Eger Budapest Székesfehérvár vonalon tudok segíteni a szállításban.
 
Back
Oldal tetejére