• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Enchanted Forest

Milyen scape-t építsek?


  • Total voters
    47
Kész a másik oldal is, finomítgattam egy kicsit rajta. Lehet savazni.IMG_20220303_221536.jpg
Egyelőre így marad. Át kell mosnom kb 30 liter talajt. Megszárítgatni, aztán lehet agyalni a növényesítésen.
Ti milyen növényeket raknátok?
 
Apró ágak lesznek? Vagy ez tiszta iwagumi lesz?
Csak azért kérdem, mert ez a kő víz alá kerülve sajnos elveszti a részleteket(amúgy sincs sok neki)
Én az elő 5+ centit valamilyen nem túl sötét, de nem is világos kő törmelékkel kezdeném. Ha hűtést meg tudod oldani, akkor Elatine. Riccardia sok helyre és egyéb apró növények. Pl. Buce, Anubias valamelyik nagyon kicsi változata.
Középtéren Macranda mini és Myriophillum Guaya alacsonyan tartva.
Háttérben szigorúan éppenhogy kikandikáló vörös stem (pl. Hra), ha már úgy is fényágyút vettél.
Ja és vékony tápozás, ha nem akarsz szívni vele.
 
Egyelőre nem terveztem az apró ágakat, de még az is beleférhet.
A házban van klíma, a szomszéd nappaliban, de szerintem nem hűt annyit, hogy elatine-t lehessen tartani. HC gyepre gondoltam amúgy.
A pici vörös be lesz csempészve. Eredetileg Myriophyllum tuberculatumot szerettem volna, de úgy tűnik, hogy lekerült a boltok polcairól. Nem tudom van e valakinek belőle, még ha 1 szál, szerintem akkor is megérné várni rá, hogy szaporodjon.
Buce, Anubias hegyekben várja a beültetést.
 
Utoljára módosított:
Kész a másik oldal is, finomítgattam egy kicsit rajta. Lehet savazni.View attachment 164399
Egyelőre így marad. Át kell mosnom kb 30 liter talajt. Megszárítgatni, aztán lehet agyalni a növényesítésen.
Ti milyen növényeket raknátok?
Bocs,hogy beleszolok!
De en mindenkepp megemelnem mind 2 oldalt kb 10cm-rel!A jobb oldali hatso követ is kicsit talän jobban!
Nalam az uj scapeban is fekete läva kö van(kb 40kg)igaz nalam meg van sok fa is,de igaza volt eMze-nek,hogy elvesziti a reszleteket!Ami kafa volt szarazon,az nem annyira kafa viz alatt!
Sok sikert!
 
Bocs,hogy beleszolok!
De en mindenkepp megemelnem mind 2 oldalt kb 10cm-rel!A jobb oldali hatso követ is kicsit talän jobban!
Nalam az uj scapeban is fekete läva kö van(kb 40kg)igaz nalam meg van sok fa is,de igaza volt eMze-nek,hogy elvesziti a reszleteket!Ami kafa volt szarazon,az nem annyira kafa viz alatt!
Sok sikert!
Nem szólsz bele, direkt írtam, hogy savazzatok. 🙂
Ez nem Fuji kő, az egri kőkereskedés tulaja szerezte nekem. Fujival már volt dolgom, valóban eltűnnek a részletek. Kíváncsi vagyok, hogy fog viselkedni ez a lávakő a víz alatt. Fényágyú van már, talaj is.
Magasított verzió.
IMG_20220305_211926.jpg
 
Egy ventilátor kell csak hozzá és esetleg egy vezérlés. Náluk télen 24 fok körül van, nyáron 26 a klíma miatt, de a ventilátor még akár 21 fokon is tudja tartani a vizet. Persze minden reggel víz utántöltéssel kezdek, de cserébe az Elatinet sohasem kell nyírni, ami nem hátrány két gyerek és minimális lendület mellett.
 
Eredetileg Myriophyllum tuberculatumot szerettem volna, de úgy tűnik, hogy lekerült a boltok polcairól. Nem tudom van e valakinek belőle, még ha 1 szál, szerintem akkor is megérné várni rá, hogy szaporodjon.
@tsokee nem tőletek kaptam egyszer ilyet?

@Dukenukem nekem konkrétan két szál van (vagyis szerintem az), ha Pomázon jársz (gondolom gyakran megfordulsz errefele), az egyik szálat neked adom :D:D:D
bőkezű felajánlás de tényleg csak ennyi van. Azért tartogatom hogy egyszer majd talán lesz egy rendes akváriumom amibe elfér és akkor lehet több is, de most fajtamentésként tartogatom :D
 
@tsokee nem tőletek kaptam egyszer ilyet?

@Dukenukem nekem konkrétan két szál van (vagyis szerintem az), ha Pomázon jársz (gondolom gyakran megfordulsz errefele), az egyik szálat neked adom :D:D:D
bőkezű felajánlás de tényleg csak ennyi van. Azért tartogatom hogy egyszer majd talán lesz egy rendes akváriumom amibe elfér és akkor lehet több is, de most fajtamentésként tartogatom :D
Mostanaban mindenki ezt keresi? :) bezzeg amikor vodorszamra ajanlgattuk ritkitas utan, senkinek nem kellett 🤪 ezert mostanaban egybol megy is a qkaba. Legutobb is ez volt, par hetig meg nem lesz ujabb nyiras. @Dukenukem mennyire surgos?
 
Mostanaban mindenki ezt keresi? :) bezzeg amikor vodorszamra ajanlgattuk ritkitas utan, senkinek nem kellett 🤪 ezert mostanaban egybol megy is a qkaba. Legutobb is ez volt, par hetig meg nem lesz ujabb nyiras. @Dukenukem mennyire surgos?
Köszi. Annyira nem sürgős, még meg kell rendelnem az elatine-t is, meg a hardscapet is finomítgatnom kell. Plusz a moházás is hátra van. A myriophyllum az utolsók között van aminek be kell kerülnie. Tudok várni :)
 
Jók ezek a kövek és a segédvonalak, amiket a scape-hez használtál! A kövek nagy része szépen illeszkedik az alsó harmadoló vonalra, a főkő pedig pont eléri a felsőt. A hasadék ahogy nézem pont az aranymetszésnél van. Nagyon profi. Remélem sikerül megőrizni a kövek dominanciáját, mert ez igen mutatós lett. 👍
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére