• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok

Jeti said:
inadsz said:
Jeti said:
...Mellesleg, csak megjegyezem, hogy nekem már az 1968-70-es években olyan motoros EHEIM szivattyúim voltak, amiken még a normál elektromotorok különálló egységként működtek szárazon, mert akkor még nem találták fel a víz alatt működő, vízkenésű, sem acél, sem kerámiatengelyű akváriumi szinkronmotorokat...

Erről szívesen olvasnék beszámolót ha még meg van valamelyik akkor akár képekkel is ;)

Gunter Eheim:
Ott van mellette az asztalon az a nagy, zöld szűrő, ami nekem az első masinám volt a hetvenes évek körül.
http://youtu.be/-0uq58hYTZA

Els__akv_riumi_szivatty_m._www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
viktorlantos said:
Sokan érdeklődnek a Tetratec szűrők miatt. Jónéhány példányt vásároltak az utóbbi időben, így mindenki szívesen olvasná a tulajok tapasztalatait elsőkézből.
Tegnapi nap folyamán valaki már jelezte, hogy neki bejött a dolog, halk, de 1 nap után nem is nagyon lehet megállapítani, és több véleményre is kiváncsiak vagyunk.Természetesen ezt a visszajelzést is köszönjük :thumbup:

Aki megosztja annak megköszönöm. Jöhet hideg meleg ahogy érzitek. Így kapunk majd teljes képet a dologról. Ráadásul az infókat sem kell majd sok topikból összevadászni.

A fájó, csendes valóság a fotón jól látszik, amitől még ugyan lehet mindkettőt szeretni, mert a szeretet oka szubjektív.
A_f_j__val_s_g._www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
No megkezdeném a sort.

GA.-nál vásárolt EX1200-asom jó másfél éve teszi a dolgát hibátlanul. A töltet tuningolva van , Seachem matrix,Seachem Purigen, Eheim substrat, Eheim perlonvatta.
Hiába akarok ,rosszat írni nem tudok róla, könnyen szét-összeszerelem tisztítom, nekem halk és szűri a vizet és hónapokig meg vagyok feledkezve róla. A 140 literes akit simán viszi. A vásárlásnál a nagy vödörméret volt a döntő érv amiért megvettem. A plusz szűrőanyagok árát ha hozzáadom, simán vehettem volna egy Eheim-et de ennyi használat után bebizonyosodott nem volt rossz döntés. Az Eheim régi patinás márka, kiváló szűrőket gyártanak /volt Eheim szűrőm csak azért merem leírni/ természetesen semmi gondom nem volt vele.
Nem tudom érdemes_e a két márkát összehasonlítani , egy kompakt szűrőt egy felső kategóriás szűrővel szembeállítani? Szerintem sokaknak adott lehetőséget a kertészkedéshez, kedvező árfekvése miatt a Tetra. Sok gyönyörű akit alatt látni Tetra szűrőt. Tehát azért annyira rossz nem lehet.

Persze a vásárlás előtt nem árt alaposan végiggondolni, milyen paramétereknek kell megfelelnie a leendő szűrőnknek, mert-hát ugye nem egy-két napra szól a beruházás, és nem utolsó sorban ne bosszankodás érje az embert hanem örömét lelje benne.
 
Jeti, ezt a rotor kérdést nem értem. Főleg akkor, ha ránézek az ADA Super Jet szűrőire.

Ott a belépő pumpa rotorja egy sima korong. A lenti képen a fehér cucc.

mainimg01.jpg


Számít? Nem. Az összes hasonló szűrőt egy laza mozdulattal lemossa a pályáról olyan bika.
Náluk csak az 1200 és 2400-as modellnél néz ki máshogy a rotor, ami már tényleg brutális teljesítményű.

e0134470_16393018.jpg
 
Szerintem még függ a rotor sebességén is nem?
Hiába ugyanakkora a rotor ha kétszer olyan gyorsan forog, akkor több vizet szállít.
 
Mexx2 said:
Szerintem még függ a rotor sebességén is nem?
Hiába ugyanakkora a rotor ha kétszer olyan gyorsan forog, akkor több vizet szállít.
Így igaz!
Ez az általad linkelt masina eszeveszettül tud pörögni, ha olyanra tervezik (a fogtechnikai mikromotorok is ilyesmik felépítésileg) és akkor nyilván rengeteg vizet szállít. (Úgynevezett indukciós, kefe nélküli motor.)
De, nem ismerem az ADA felépítését. Lehet, hogy olyan elven működik, mint az EHEIM első szivattyúja, csak modern anyagokkal.

Az öreg EHEIM azon szivattyúján, amit belinkeltem, nagyon ravasz megoldású a meghajtás, amit a képről nem látni.
A motor tengelyének a végére egy egy cső alakú mágneshenger van rögzítve, (egyszerűen rá van tolva a tengelyre és ott odaragasztva). A lapátkerék egy különálló, hermetikusan zárt térben, házban van és a lapátkerék középmagja egy nagy átmérőjű cső alakú másik mágnes és vele együtt a ház is úgy van kiképezve, hogy a közepén, van egy nagy zsákszerű hengeres gödör, ahová a motor tengelyén lévő mágnes beér, de forgás közben semmihez nem ér hozzá. A két mágnes viszi, forgatja egymást. Sajnos sok baj volt vele. Főleg az indítással, mert akkoriban még nem tudtak erős, tartós energiájú mágneseket csinálni a ferriten kívül. Ma már a neodimium mágnes gyönyörűen vinné, de már nincs értelme ennek a szisztémának.
Üdv
 
viktorlantos said:
Jeti, ezt a rotor kérdést nem értem. Főleg akkor, ha ránézek az ADA Super Jet szűrőire.

Ott a belépő pumpa rotorja egy sima korong. A lenti képen a fehér cucc.

Számít? Nem. Az összes hasonló szűrőt egy laza mozdulattal lemossa a pályáról olyan bika.
Náluk csak az 1200 és 2400-as modellnél néz ki máshogy a rotor, ami már tényleg brutális teljesítményű.

Ilyen elven működik az ADA is:
 
Igen :) Az ADA szűrőiben Iwaki pumpa dolgozik ezért olyan amilyen ;) (szárazon el ne indítsátok)
 
inadsz said:
Igen :) Az ADA szűrőiben Iwaki pumpa dolgozik ezért olyan amilyen ;) (szárazon el ne indítsátok)

JAJAJAJA!!!!!!!!!
Nagy cumi lenne!!!! :thumbup: :lol:
 
Egy hete TETRATEC EX 600-al kezdtem kb., hat év kihagyás után újból a vizeskedésemet, de visszaküldtem, mert a Mercedes szépségű menyasszonyi ruhája alatt Trabant motor működött, majd rendeltem cserébe és kaptam egy EHEIM ecco pro 300-ast a maga szintén kamu 750 literével, mert érdekes módon, amíg minden szivattyút külföldön vettem anno (Ausztria, Németország) a bele való rotorral adták és mindegyik évtizedeken keresztül tudta azt az átömlő teljesítményt, amit a gépkönyvében megadtak. Jelen esetben az ecco-ban három lapátos rotor volt, amitől az is, csak a fele teljesítményen működött. A kereskedő cég azt állította, hogy ők úgy három ágú, (lapátos) kivitelben kapják leblombálva, miközben a neten felkutatva más külföldi kereskedő cégeknél minden esetben a hat lapátos kivitelű készülékek kerülnek értékesítésre.
Ezt is viszik vissza a kereskedő céghez és jönni fog cserébe egy EHEIM prof 2224, amire ismét ráfizettem egy két ezrest.
Kérdeztem az eladót, hogy ebben hat lapátos rotor van? Mondta, hogy, igen. És megkérdeztem, hogy a dobozban lévőnek is annyi lapátja lesz? Mondta, hogy nem tudja, mert nem bonthatja fel.
Majd kiderül!
A 2213-astól indultam a beinvesztálással 14000-esrtől és már 32 ezresnél tartok, miközben már egy hete, csak bosszankodok és komoly telefonszámlákat csinálok.
Ha ez sem jön be, visszaküldöm a cuccot és visszakérem a manit. Nem fogok pluszban 6000Ft-ért megfelelő rotort venni.

Tudjátok, mi a nagy dolog?
Az EHEIM 2211 külső szivattyú, amire 300 lityót írnak, a 2213-as pontosan beleillő hat lapátos rotorjával 420 liter körüli értéket produkált 5W-al!!!!!!!!!!!!!!! Tizenhét évig ment nekem kifogástalanul, zajtalanul megállás nélkül egy ilyen házasítással!!!

Sajnos, a csábos fotók alapján beleszerelmesedtem a sok száz liter átömlést garantáló új csodákba, amikkel eddig még egytől, egyig cumizok.
Üdv és csőzet!
 
viktorlantos said:
Sokan érdeklődnek a Tetratec szűrők miatt. Jónéhány példányt vásároltak az utóbbi időben, így mindenki szívesen olvasná a tulajok tapasztalatait elsőkézből.
Tegnapi nap folyamán valaki már jelezte, hogy neki bejött a dolog, halk, de 1 nap után nem is nagyon lehet megállapítani, és több véleményre is kiváncsiak vagyunk.Természetesen ezt a visszajelzést is köszönjük :thumbup:

Aki megosztja annak megköszönöm. Jöhet hideg meleg ahogy érzitek. Így kapunk majd teljes képet a dologról. Ráadásul az infókat sem kell majd sok topikból összevadászni.

Azért, erre kíváncsi lennék!
Piszkálja a fantáziámat, hogy a Tetráék rájöttek-e már, hogy minden szivattyúnak akkor van megfelelő vízhozama, ha a rotor lapátok minél jobban kitöltik a forgattyús üreget és, hogy ebben az új termékükben már így van-e megalkotva ez a fontos szempont. Mert úgy egyébként minden más szempontból nagyon babesz lenne a szűrőjük.
p_120_www.kepfeltoltes.hu_.gif
 
Én találtam egy oldalt sokat nem írnak róla, de nekem is új.

valószínűleg az Eheim Classic vetélytérsénak tervezték
 
Hadd kérdezzem már meg, hogy akinek Ex 1200-as Tetra-ja van, mennyira halk a szűrő?
Lehet mellette aludni?
Mert csak annyi van írva, hogy halk, de pl: állítólag a 2400-es mellett nem lehet aludni.
Várom a válaszokat.
 
Mexx2 said:
Hadd kérdezzem már meg, hogy akinek Ex 1200-as Tetra-ja van, mennyira halk a szűrő?
Lehet mellette aludni?
Mert csak annyi van írva, hogy halk, de pl: állítólag a 2400-es mellett nem lehet aludni.
Várom a válaszokat.
Nekem Tetratec EX1200 van az ágytól kb. 50 centiméterre és a beüzemelés napján egy kicsit hangos volt, de a miután az összes levegő távozott belőle, abszolút halk lett. Én nem vagyok mérvadó, mert bármilyen zaj mellett elalszok :D , de a barátnőm szinte minden neszre felébred, a szűrőtől Ő is nyugodtan alszik. ;)
Én is több helyen is hallottam, hogy az EX2400 inkább nappaliba való, mintsem hálószobába.

//
Próbáltam magam türtőztetni, de mégis hozzászólok. Hiába Jeti tetratec ellenes kampánya, én abszolút, bátran ajánlom mindenkinek az EX1200-as szűrőt. Nem tagadom, hogy kompromisszumot kell kötni, mivel a gyári szűrőanyagok nem a legjobbak, illetve kellően túl kell méretezni a szűrést, de ha ezekkel számolsz, akkor végén elégedetten mosolyogsz majd. (Nálam 140 literes akváriumot szűr, a gyári 1200 l/h adat, persze nem a valóságot tükrözi, de azt hiszem ez nemcsak itt áll fent ;))
//
 
stevo said:
Mexx2 said:
Hadd kérdezzem már meg, hogy akinek Ex 1200-as Tetra-ja van, mennyira halk a szűrő?
Lehet mellette aludni?
Mert csak annyi van írva, hogy halk, de pl: állítólag a 2400-es mellett nem lehet aludni.
Várom a válaszokat.
Nekem Tetratec EX1200 van az ágytól kb. 50 centiméterre és a beüzemelés napján egy kicsit hangos volt, de a miután az összes levegő távozott belőle, abszolút halk lett. Én nem vagyok mérvadó, mert bármilyen zaj mellett elalszok :D , de a barátnőm szinte minden neszre felébred, a szűrőtől Ő is nyugodtan alszik. ;)
Én is több helyen is hallottam, hogy az EX2400 inkább nappaliba való, mintsem hálószobába.

//
Próbáltam magam türtőztetni, de mégis hozzászólok. Hiába Jeti tetratec ellenes kampánya, én abszolút, bátran ajánlom mindenkinek az EX1200-as szűrőt. Nem tagadom, hogy kompromisszumot kell kötni, mivel a gyári szűrőanyagok nem a legjobbak, illetve kellően túl kell méretezni a szűrést, de ha ezekkel számolsz, akkor végén elégedetten mosolyogsz majd. (Nálam 140 literes akváriumot szűr, a gyári 1200 l/h adat, persze nem a valóságot tükrözi, de azt hiszem ez nemcsak itt áll fent ;))
//


A Tetra 1200-nek havi 3000 froncsi a fogyasztása.
Egyébként tényleg nagyon csendes mindegyik tipusa, meg szép is. Több jót nem sikerült megállapítanom róla.
 
Back
Oldal tetejére