• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok

Hali!

Valaki tapasztalt már olyat hogy hangosan zúg a szűrő?
Tetratec ex600-as szűrőm van, eddig semmi gond nem volt vele, reggel még csendesen dógozgatott, most meg viszonylag hangosan zúg.
A vizet szívja is meg nyomja is, csak hangosabb mint volt.
Valakinek esetleg ötlet, tapasztalat?
 
csabi1987 said:
Hali!

Valaki tapasztalt már olyat hogy hangosan zúg a szűrő?
Tetratec ex600-as szűrőm van, eddig semmi gond nem volt vele, reggel még csendesen dógozgatott, most meg viszonylag hangosan zúg.
A vizet szívja is meg nyomja is, csak hangosabb mint volt.
Valakinek esetleg ötlet, tapasztalat?

Nem ér hozzá a szűrő a bútorhoz, vagy a cső valamihez? Esetleg rotort kéne megnézni, lehet belekerült valami.
 
Nem ér semmihez, néztem a rotort szerintem rendben, de hétvégén majd jobban megnézem.
Esetleg valami más?
 
csabi1987 said:
Nem ér semmihez, néztem a rotort szerintem rendben, de hétvégén majd jobban megnézem.
Esetleg valami más?
Nem szív valahol levegőt? Más tippem nincs
 
csabi1987 said:
Hali!

Valaki tapasztalt már olyat hogy hangosan zúg a szűrő?
Tetratec ex600-as szűrőm van, eddig semmi gond nem volt vele, reggel még csendesen dógozgatott, most meg viszonylag hangosan zúg.
A vizet szívja is meg nyomja is, csak hangosabb mint volt.
Valakinek esetleg ötlet, tapasztalat?

Nézd meg a rotoron nincs-e elrepedve az a hengeres műanyag amin a lapátok vannak. Nekem az repedt el, ettől még működött mert ez a kis henger nem tud elfordulni , de hangot ad. Én pillanatragasztóval megragasztottam. Azóta újra normálisan dolgozik.
 
Köszi a segítséget, amint lesz időm megnézem. remélem megoldódik a probléma mert elég idegesítő ez a kis zaj. :S
 
Hali újra!

A szűrőproblémám továbbra se oldódott meg, akármi csinálok vele, semmi se jó, levegőt nem szív sehol, a rotor szerintem rendben van, nem látok rajta semmilyen sérülést.
Készítettem egy videót róla, hátha a hang alapján ráismertek a hibára.
Köszönöm!

 
Hát szerintem itt valami mechanikus probléma lesz! Olyan mintha a rotor beleérne valamibe.
 
Én is erre gondolok, talán annyi hogy a rotor ha a helyén van akkor enyhén kotyog, ez normális?
 
csabi1987 said:
Hali újra!

A szűrőproblémám továbbra se oldódott meg, akármi csinálok vele, semmi se jó, levegőt nem szív sehol, a rotor szerintem rendben van, nem látok rajta semmilyen sérülést.
Készítettem egy videót róla, hátha a hang alapján ráismertek a hibára.
Köszönöm!


Hali!

A rotor tengelyének a végein van (mind a kettőn) egy gumidugó .Nem húztad ki véletlenül az alsót a helyéről és azért kotoncol?
Egyszer én is jártam így majdnem lement a lefolyón....... :eh:

itt látszik http://www.petnet.hu/index.php?m=produc ... 0rotor.jpg
 
gézsé said:
Hali!

A rotor tengelyének a végein van (mind a kettőn) egy gumidugó .Nem húztad ki véletlenül az alsót a helyéről és azért kotoncol?
Egyszer én is jártam így majdnem lement a lefolyón....... :eh:

itt látszik :_http://www.petnet.hu/index.php?m=productdetails&option=zoom&url=product_images/1112/ex700rotor.jpg
index.php

Szia Gézsé!

Rajta van mindkét gumidugó. :S
 
csabi1987 said:
gézsé said:
Hali!

A rotor tengelyének a végein van (mind a kettőn) egy gumidugó .Nem húztad ki véletlenül az alsót a helyéről és azért kotoncol?
Egyszer én is jártam így majdnem lement a lefolyón....... :eh:

itt látszik :_http://www.petnet.hu/index.php?m=productdetails&option=zoom&url=product_images/1112/ex700rotor.jpg
index.php

Szia Gézsé!

Rajta van mindkét gumidugó. :S

Garancia?Vidd vissza .......Más ötletem nincs :crazy:
 
csabi1987 said:
Rotor csere megoldaná vajon a problémát?

Talán, de lehet a fejet kell cserélni, de ha garis vidd vissza és megoldják, vagy rendezd le, hogy küldjenek egy rotort, és kicseréled majd visszaküldöd ezt.
 
inadsz said:
csabi1987 said:
Rotor csere megoldaná vajon a problémát?

Talán, de lehet a fejet kell cserélni, de ha garis vidd vissza és megoldják, vagy rendezd le, hogy küldjenek egy rotort, és kicseréled majd visszaküldöd ezt.
Ezt a bolttal kell megbeszélni vagy valami szervizzel?
 
csabi1987 said:
inadsz said:
csabi1987 said:
Rotor csere megoldaná vajon a problémát?

Talán, de lehet a fejet kell cserélni, de ha garis vidd vissza és megoldják, vagy rendezd le, hogy küldjenek egy rotort, és kicseréled majd visszaküldöd ezt.
Ezt a bolttal kell megbeszélni vagy valami szervizzel?

Én az Eheim szűrőmnél az importőrrel beszéltem, vedd fel a kapcsolatot a bolttal és elmondják biztosan.
 
Nem akarok semmit se elkiabálni, de a rotort bekentem vazelinnel, azóta csendes. Remélem így is marad. :)
 
Üdvözöllek benneteket itt a fórumon, mint új és egyben régi, megszállott akvarista. :crazy:
A TETRATEC témához szeretnék hozzászólni.
Hosszú évtizedeken keresztül (kb., 30-40 év) EHEIM 2211 és 2213 masinát használtam 400 literes akihoz.
Sajnos elcsábultam a net hosszas böngészésekor és felelőtlenül megvettem egy TETRATEC EX 600 külső szűrőt. :(
Szolidan úgy jellemezhetném, hogy tehénszar menyasszonyi ruhában. 23 kemény ezrest fizettem érte és, csak annyira csordogál, mint egy, 2-4 ezer Ft-os szobai szökőkút szivattyú. :cry:
Leteszteltem az átömlését egymásután négyszer is, hogy biztos legyek a dologban.
Szűrőtöltet, tehát a kosarak nélkül egy óra alatt 360 liter, szűrőtöltettel mindössze 280 liter átömléssel tud működni,
ráadásul ezeket az értékeket az akvárium aljától 40cm-el lejjebb teljesítette.

Óvva intek minden igényesebb akvaristát ettől a konstrukciótól! :shh: :evil:
Nem képes meghajtani egy olyan diffúzort, amit, egy EHEIM 2213-as a maga 440 liter átömlésével a gépkönyvében megadott értékkel sisteregve sugárhajtóműként működtet tökéletesen, kifogástalanul.
A TETRATEC EX 400-nak, az EX 600-nak és az EX 700-nak azonos méretű rotorlapátjai vannak és a lapátkerekek átmérői, szinte kétszer elférnének a forgattyúházban, ezért nem képesek olyan centrifugális erőre, ami megfelelő átömlést adna a szivattyúnak. AZ EHEIM 2211-nek és az EHEIM 2213-nak lényegesen nagyobb lapátkerekei vannak, a TETRATEC első három alaptipusától! Továbbá a TETRATEC légtelenítője GERONIMO sem ér. Többször megismételve meg kell döntögetni 30 fokos szögben, körkörösen az egész álló gépet, hogy a fej alól a szivattyú kiszívja az összerakásnál bent maradt levegőt.
Ennyi.
 
patzu said:
Nekem egy 600-as van, innen vettem a fórumról és meg vagyok vele elégedve.
Fél éve működik, halk, igaz nem 600l/h amit produkál, de azt hiszem az egyik szűrőre sem jellemző hogy hozza a gyári teljesítményt.
Különben OK!

Sajnos a fele sem igaz!!!
 
Back
Oldal tetejére