• Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok

Zsoltee

Nézelődő
"Sajnos" mégis a 600-as lett a befutó. Megrendeltem a 800-ast, de sajnos 3 hét várakozás után azt mondták az üzletben, hogy nem tudják beszerezni, mert valami ellátási probléma van. Egyáltalán nem is jön 800-as szűrő akár még hetekig/hónapokig Mo-ra. Megegyeztünk a bolttal, és küldtek egy 600-ast, a különbözetből pedig lett még egy adag Purigen. Azt mondták, hogy elég lesz a kisebbik az akváriumhoz.
A beüzemelés egyszerű volt, bár van bennem némi félelem, hogy valahol elkezd ereszteni és eláztatja a nappalit az akváriumban levő ~70l víz... A szűrő nagyon halkan működik, kb 2-3 óra és némi döntögetés után sikerült kidolgoznia a bennmaradt levegőt és meg is szűnt a kezdeti zajongás. Az esőztetőt a hátsó falra tettem, mert egy csővel túl rövid lett volna az oldalfalon.
Mivel kicsit kevesebb a "vödör" kapacitása, ezért kevesebb szűrőanyag került bele. Sorrend lentről felfelé: alsó tálca/kerámiagyűrű/szivacs -> 2. tálca/Matrix -> 3. tálca/Matrix(nagyon vékony rétegben)/szivacs/perlon/Purigen
Egyelőre a régi belső szűrő és a külső is együtt megy az akváriumban, az itteni javaslatot megfogadva 2-3 hét után tervezem kivenni a belsőt.
Egy nap működés után azt tudom mondani, hogy a külső szűrő Purigennel kiegészítve csodát művelt az akváriummal! Csodálatosan tiszta és lebegő szemcsék nélküli a víz.

Bandesz

Legenda
A beüzemelés egyszerű volt, bár van bennem némi félelem, hogy valahol elkezd ereszteni és eláztatja a nappalit az akváriumban levő ~70l víz...
Én évek óta használok egy ex 700-as tetratec szűrőt. Nekem a karmantyús hollandereknél szokott csöpögni, ezt a részt cserélem kb. 2 évente. Ez az: https://www.greenaqua.hu/hu/tetratec-csap-ex-400-600-700.html
Mintha már a fejtömítést is cseréltem volna, de már nem is emlékszem rá.
Nem tudom, hol kopogjam le, de a fej tetején lévő feltöltős pumpám még mindig jó.
Nálam általában akkor eresztett, ha kapkodva szereltem össze és nem figyeltem arra, hogy a kosarak szépen illeszkedjenek. Valami megszorult, megfeszült és nem zárt a szűrő rendesen.
Néhány hónapja egy műanyag dobozva állítom a szűrőt, azóta nyugodtabban alszom. Tapasztalataim alapján egy fél nap alatt (normális esetben ennyi ideig nem látom az akváriumot: vagy mert nem vagyok otthon, vagy mert alszom) max. néhány liter/vízszintből néhány ujjnyi tud elfolyni, amit jó eséllyel megfoghat a doboz.
Tömítéseket érdemes kenegetni, tovább bírják: https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-tisztito-keno-spray.html, https://www.greenaqua.hu/hu/jbl-siliconespray-szilikon-spray-400ml.html.

Zsoltee

Nézelődő
Megfogadom a tanácsodat, én is teszek majd alá valami dobozt.
A tömítéseket átkentem gyógyszertári vazelinnel, remélem az is megfelelő lesz nekik.

Bandesz

Legenda
Megfogadom a tanácsodat, én is teszek majd alá valami dobozt.
A tömítéseket átkentem gyógyszertári vazelinnel, remélem az is megfelelő lesz nekik.
Délben hívott az asszony, hogy a reggel takarított szűrő ereszt. Gyűlik a víz a dobozban. :cautious::D

xyetee

Kertész tanonc
Sziasztok, segítsetek kérlek.
Az eddig tökéletesen és hangtalanul működő Tetra ex 600-as szűrőm hangja olyan lett mint egy kávédaráló. Elsőre azt gondoltam hogy a rotor megkopott, ezért cseréltem tengelyel, gumibakokkal együtt. De sajnos nem változott. A fejtömítést egy kis szilikonnal megkentem hátha. Megnéztem a kosarakat hogy rendesen illeszkednek-e, nem látom hogy ott lenne a probléma.
Szóval nem tudom mit tudok meg vele kezdeni, olyan szinten hangos hogy nem lehet mellette megmaradni. :-(

UI.: Közben rendeltem fejtömítést is, csak hát ugye most van a hosszú hétvége.

Victor

VIP kertész
Az eddig tökéletesen és hangtalanul működő Tetra ex 600-as szűrőm hangja olyan lett mint egy kávédaráló. Elsőre azt gondoltam hogy a rotor megkopott, ezért cseréltem tengelyel, gumibakokkal együtt. De sajnos nem változott. A fejtömítést egy kis szilikonnal megkentem hátha. Megnéztem a kosarakat hogy rendesen illeszkednek-e, nem látom hogy ott lenne a probléma.
Szóval nem tudom mit tudok meg vele kezdeni, olyan szinten hangos hogy nem lehet mellette megmaradni. :-(

Az a tippem, hogy beszívja a levegőt az elgyengült tömítés mellett, így van rá esély, hogy a fejtömítés cserével megoldódik a probléma. Hasonlóan vagyok a Eheim Classic 2213-ammal. Akvárium mellett van, így szinte mindig belevegősödik, és akkor az is retentő hangos, ha kijárja a levegőt akkor meg elcsendesdik.

H.Balázs

Nézelődő

Szia,
Nézd meg, hogy a rotornál lévő kis gumi-k nincsenek-e elkopva vagy esetleg elhagyva amikor lett takarítva a szűrő.
Nekem egy EX800plus-nál az adapter tömítésnél folyt a víz és lehet, hogy onnan is tud fars levegőt szívni.

Remélem tudtam segíteni.

xyetee

Kertész tanonc
Szia,
Nézd meg, hogy a rotornál lévő kis gumi-k nincsenek-e elkopva vagy esetleg elhagyva amikor lett takarítva a szűrő.
Nekem egy EX800plus-nál az adapter tömítésnél folyt a víz és lehet, hogy onnan is tud fars levegőt szívni.

Remélem tudtam segíteni.
Már cseréltem gumibakokat, tengelyt, rotort. A régit visszaraktam, a záró fedelet nem tudom hogy túlhúztam és az okozta. Ha csak éppen kattanásig húzom akkor jó. Fejtömítésem is van új.

H.Balázs

Nézelődő
Már cseréltem gumibakokat, tengelyt, rotort. A régit visszaraktam, a záró fedelet nem tudom hogy túlhúztam és az okozta. Ha csak éppen kattanásig húzom akkor jó. Fejtömítésem is van új.
A víz hozam megfelelő vagy egyáltalán elsem indul a szűrő?

xyetee

Kertész tanonc
Azt hiszem kezdem feladni.
Már cseréltem rotort, gumibakokat, tengelyt, fejtömítést. De még mindíg van hangja. Ami este azért zavaró. Vízhozam, flow rendben. Eddig semmi baj nem volt vele. Megkopott volna a szűrőfejben a rotor körül a ház?

Oldal tetejére