• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok

Jeti said:
stevo said:
Mexx2 said:
Hadd kérdezzem már meg, hogy akinek Ex 1200-as Tetra-ja van, mennyira halk a szűrő?
Lehet mellette aludni?
Mert csak annyi van írva, hogy halk, de pl: állítólag a 2400-es mellett nem lehet aludni.
Várom a válaszokat.
Nekem Tetratec EX1200 van az ágytól kb. 50 centiméterre és a beüzemelés napján egy kicsit hangos volt, de a miután az összes levegő távozott belőle, abszolút halk lett. Én nem vagyok mérvadó, mert bármilyen zaj mellett elalszok :D , de a barátnőm szinte minden neszre felébred, a szűrőtől Ő is nyugodtan alszik. ;)
Én is több helyen is hallottam, hogy az EX2400 inkább nappaliba való, mintsem hálószobába.

//
Próbáltam magam türtőztetni, de mégis hozzászólok. Hiába Jeti tetratec ellenes kampánya, én abszolút, bátran ajánlom mindenkinek az EX1200-as szűrőt. Nem tagadom, hogy kompromisszumot kell kötni, mivel a gyári szűrőanyagok nem a legjobbak, illetve kellően túl kell méretezni a szűrést, de ha ezekkel számolsz, akkor végén elégedetten mosolyogsz majd. (Nálam 140 literes akváriumot szűr, a gyári 1200 l/h adat, persze nem a valóságot tükrözi, de azt hiszem ez nemcsak itt áll fent ;))
//


A Tetra 1200-nek havi 3000 froncsi a fogyasztása.
Egyébként tényleg nagyon csendes mindegyik tipusa, meg szép is. Több jót nem sikerült megállapítanom róla.
A Tetra 2400 meg havi 9000 Ft-al növeli meg a maga karcsú 60W-jával a villanyszámlát.
 
Jeti said:
A Tetra 2400 meg havi 9000 Ft-al növeli meg a maga karcsú 60W-jával a villanyszámlát.


Ahogy a fater szokta mondani, a hobby sosem volt olcsó mulatság
 
Stevo köszi a hozzászólást, megnyugodtam.

Jeti az EX 1200-as 21W-ot fogyaszt.
Na már most én a GA honlapján a szűrőket ( lehet hülyeség, javítson ki aki jobban tudja ) pumpateljesítmény alapján hasonlítottam össze a Tetra-val amik az eheimnél 1050l/h volt ( mivel a következő már 1500l/h ) és ott is 20 W-os fogyasztást írnak, és még min. 15 max. 30-35 ezerrel többe is kerűlnek az eheim-ek.
Na már most ha csak a fogyasztást nézem hány év kell hogy az az 1 W-nyi többlet fogyasztás vissza hozza azt az összeget amit megspóroltam az eheim-ken?
 
Üdv nekem is van tetratec ex 1200-as szűrőm,igaz még nem indítottam be.Csak a 21W gyári adattal számolok... 21Wx24=504W 504Wx30nap=15120W ami jó esetben 15kW... 15kw x ~47ft= 710ft .... este van valahogy nem értem a 3000 ft havi fogyasztást :crazy:
 
T.Tamás said:
Üdv nekem is van tetratec ex 1200-as szűrőm,igaz még nem indítottam be.Csak a 21W gyári adattal számolok... 21Wx24=504W 504Wx30nap=15120W ami jó esetben 15kW... 15kw x ~47ft= 710ft .... este van valahogy nem értem a 3000 ft havi fogyasztást :crazy:

Ezer bocs! Csak 914Ft a 25%-os áfával. :oops: :wave: :angel:
 
Jeti said:
T.Tamás said:
Üdv nekem is van tetratec ex 1200-as szűrőm,igaz még nem indítottam be.Csak a 21W gyári adattal számolok... 21Wx24=504W 504Wx30nap=15120W ami jó esetben 15kW... 15kw x ~47ft= 710ft .... este van valahogy nem értem a 3000 ft havi fogyasztást :crazy:
Ezer bocs! Csak 914Ft a 25%-os áfával. :oops: :wave: :angel:
Nem ezer, az előbb írtad, hogy 914 :D (bocsi, nem tudtam kihagyni...)
 
T.Tamás said:
Üdv nekem is van tetratec ex 1200-as szűrőm,igaz még nem indítottam be.Csak a 21W gyári adattal számolok... 21Wx24=504W 504Wx30nap=15120W ami jó esetben 15kW... 15kw x ~47ft= 710ft .... este van valahogy nem értem a 3000 ft havi fogyasztást :crazy:

Sorry ezerrel! :thumbup: :wave: :oops:
 
Növényes akváriumoknál nem a szűrés, pumpák, keringetők viszik a havi költséget, hanem a növénytáp, világítás, és aki függően a CO2.
20-30 wattos szűrő elhanyagolható teljesítmény egy háztartásban. De mostanság a legtöbb jobb szűrő 20 watt körül muzsikál ebben a teljesítményben (1000-1200lph).
 
stevo said:
Jeti said:
T.Tamás said:
Üdv nekem is van tetratec ex 1200-as szűrőm,igaz még nem indítottam be.Csak a 21W gyári adattal számolok... 21Wx24=504W 504Wx30nap=15120W ami jó esetben 15kW... 15kw x ~47ft= 710ft .... este van valahogy nem értem a 3000 ft havi fogyasztást :crazy:
Ezer bocs! Csak 914Ft a 25%-os áfával. :oops: :wave: :angel:
Nem ezer, az előbb írtad, hogy 914 :D (bocsi, nem tudtam kihagyni...)

Mindenesetre nálam mostanában szempont már, hogy ne fogyasszon egy aki szivattyú sokat, de a gazdag németeknél is. Nem véletlen, hogy az EHEIM ecco szériákban is (többek között)a kis fogyasztáshoz nagy átfolyás párosul. Mert azért még van bár bizgentyű az akihoz, amik szintén nem a tetőn lévő napcellákról mennek, legalábbis nálam.
 
T.Tamás said:
Üdv nekem is van tetratec ex 1200-as szűrőm,igaz még nem indítottam be.Csak a 21W gyári adattal számolok... 21Wx24=504W 504Wx30nap=15120W ami jó esetben 15kW... 15kw x ~47ft= 710ft .... este van valahogy nem értem a 3000 ft havi fogyasztást :crazy:

Tőled is ezer bocs! Elszámoltam a dolgokat.
 
Egyáltalán egy EX 1200-nak mennyivel romlik a pumpateljesítménye egy hasonló eheim szűrővel szemben ugyanolyan szűrőanyagokkal megpakolva?
Gondolom még ebbe belekell kalkulálni, hogy a Tetra vödre nagyobb.


Mindenesetre nálam az eheim olyan mint a ruha márkánál az Adi.as, nem csak a pólót kell kifizetni hanem magát a márka nevét is.
 
Mexx2 said:
Egyáltalán egy EX 1200-nak mennyivel romlik a pumpateljesítménye egy hasonló eheim szűrővel szemben ugyanolyan szűrőanyagokkal megpakolva?
Gondolom még ebbe belekell kalkulálni, hogy a Tetra vödre nagyobb.


Mindenesetre nálam az eheim olyan mint a ruha márkánál az Adi.as, nem csak a pólót kell kifizetni hanem magát a márka nevét is.

Már indulásnál sem lehet összehasonlítani őket. Nem a név miatt, hanem a vízhozam teljesítményük miatt.
Az EHEIM-nek 3X nagyobb a vízhozama.
 
Mexx2 said:
Egyáltalán egy EX 1200-nak mennyivel romlik a pumpateljesítménye egy hasonló eheim szűrővel szemben ugyanolyan szűrőanyagokkal megpakolva?
Gondolom még ebbe belekell kalkulálni, hogy a Tetra vödre nagyobb.
A vízhozama, ahogy olvastam, tapasztaltam (nem mértem!) durván a 60-70%-ára esik vissza, legrosszabb esetben 50%... Az viszont "előny" hogy lassabb vízáramlásnál a nagyobb vödörben könnyebben telepednek meg a bacik.
 
stevo said:
Mexx2 said:
Egyáltalán egy EX 1200-nak mennyivel romlik a pumpateljesítménye egy hasonló eheim szűrővel szemben ugyanolyan szűrőanyagokkal megpakolva?
Gondolom még ebbe belekell kalkulálni, hogy a Tetra vödre nagyobb.
A vízhozama, ahogy olvastam, tapasztaltam (nem mértem!) durván a 60-70%-ára esik vissza, legrosszabb esetben 50%... Az viszont "előny" hogy lassabb vízáramlásnál a nagyobb vödörben könnyebben telepednek meg a bacik.

Az viszont "előny" hogy lassabb vízáramlásnál a nagyobb vödörben könnyebben telepednek meg a bacik.

Vegyél egy, 2W-os szobai csobogó szivattyút és azzal szűrj! :lol:
 
Jeti said:
stevo said:
Mexx2 said:
Egyáltalán egy EX 1200-nak mennyivel romlik a pumpateljesítménye egy hasonló eheim szűrővel szemben ugyanolyan szűrőanyagokkal megpakolva?
Gondolom még ebbe belekell kalkulálni, hogy a Tetra vödre nagyobb.
A vízhozama, ahogy olvastam, tapasztaltam (nem mértem!) durván a 60-70%-ára esik vissza, legrosszabb esetben 50%... Az viszont "előny" hogy lassabb vízáramlásnál a nagyobb vödörben könnyebben telepednek meg a bacik.

Az viszont "előny" hogy lassabb vízáramlásnál a nagyobb vödörben könnyebben telepednek meg a bacik.

Vegyél egy, 2W-os szobai csobogó szivattyút és azzal szűrj! :lol:

Jeti!

Tudom, hogy nem a szíved csücske a Tetra szűrő, de sokunknak működik jól és hibátlanul az akija alatt . pld. nálam is 140 litert szűr és nincs vele probléma se az aki vizével. Méretem tehát tudom mit beszélek.
Sokkal hitelesebb lenne a hozzászolás ha mérési eredményekkel is alá lenne támasztva, elmondásod alapján mindíg Eheim szűrőd volt, egyszer váltottál Tetrára /tudom tudom megbántad/és az sem EX1200 volt de így viszont nem értem a véleményedet. Egypár fórumos kolléga vette a vödreit és próbára tette az aktuális szűrője képességét.
Szóval szerintem tanácsot csak megfontoltan , és megalapozottan lehet adni , föleg aki esetleg tétova és tanácstalan szűrőválasztás terén. mert így még jobban összezavarodik az aki épen kézzelfogható segítséget vár!

-Ui: az EX1200 -asa nálam Eheim szubstrat és Seachem Matrix-al töltve /az alsó rekesz csak a gyári kerámia/ óránként 670 litert forgat 1.55 méter magasan van a ki és befolyócső.Mért eredmény.


Mexx2 ! Szerintem olvasd végig a topicot ill, nézd meg a véleményeket a GA. oldalon a szűrőről, szerintem bátran belevághatsz.
Egyébként engem is a nagy szűrőtérfogat csábított és bevált.
 
Egy 1200-as simán méltó ellenfele a 2075-nek. Szűrőanyag, olcsó műanyag, egyszerűbb felépítés, de igazán más eltérés nem nagyon van. Lehet van némi teljesítményben, de nem olyan szignifikáns.
 
w-rig said:
Mexx2 ! Szerintem olvasd végig a topicot ill, nézd meg a véleményeket a GA. oldalon a szűrőről, szerintem bátran belevághatsz.
Egyébként engem is a nagy szűrőtérfogat csábított és bevált.


Végigolvastam egy párszor, meg nekem van EX 1200 csak hiányos, mivel használtan vettem 2 éve és decemberben fog lejárni a garanciája úgy hogy még ki sem próbáltam sajnos.
De nekem 300 literben lessz.
 
Mexx2 said:
w-rig said:
Mexx2 ! Szerintem olvasd végig a topicot ill, nézd meg a véleményeket a GA. oldalon a szűrőről, szerintem bátran belevághatsz.
Egyébként engem is a nagy szűrőtérfogat csábított és bevált.


Végigolvastam egy párszor, meg nekem van EX 1200 csak hiányos, mivel használtan vettem 2 éve és decemberben fog lejárni a garanciája úgy hogy még ki sem próbáltam sajnos.
De nekem 300 literben lessz.
Üdv!
300l-hez szerintem szerezz be még egyet!!1db szerintem karcsú lesz!Nálam 135l-re van 1db ex1200+1db ex700 és elég határeset.Ha kezd eltömődni nagyon lecsökken a flow!
 
gézsé said:
Mexx2 said:
w-rig said:
Mexx2 ! Szerintem olvasd végig a topicot ill, nézd meg a véleményeket a GA. oldalon a szűrőről, szerintem bátran belevághatsz.
Egyébként engem is a nagy szűrőtérfogat csábított és bevált.


Végigolvastam egy párszor, meg nekem van EX 1200 csak hiányos, mivel használtan vettem 2 éve és decemberben fog lejárni a garanciája úgy hogy még ki sem próbáltam sajnos.
De nekem 300 literben lessz.
Üdv!
300l-hez szerintem szerezz be még egyet!!1db szerintem karcsú lesz!Nálam 135l-re van 1db ex1200+1db ex700 és elég határeset.Ha kezd eltömődni nagyon lecsökken a flow!



Van még mellette egy 1000l/h belső is.
Így is kevés?
 
Ha sûrû növényzeted van, jó esély van rá, hogy még a flow is kevés lesz. De hogy szûrésed (szûrôfelület) kevés lesz, az biztos.
 
Back
Oldal tetejére