• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma talachi 247.5L - Arms of the Naiads

Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Ejha :D Látom alapos volt a tervezés! A megvalósítás olyanra sikerült amilyennek megálmodtad :D Ez a nem semmi! Gartuláció! :clap:
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Nem semmi kolléga, csak nehogy atomvillanás legyen az akiban! :lol:
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Köszi srácok!

Még jó hogy végül nem az első tervemet vittem tovább, abban hat ugyanilyen cső volt.

Szerintem így nem lesz sok, elég magasról akarok világítani! Szeretnék szép gyöpöt ahhoz meg kell a fény!

Próba az aki felett viszont csak vasárnap fog összejönni, mert el kellet jönnöm otthonról.
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Na felkerült a lámpa a helyére!

Így néz ki a rendszer(szerintem nem rosz):

14547731_ce05c5b5ad45faf3b9b891b1e84ba053_l.jpg


14547725_de320a3e4a7037b7850f25291c633fa1_l.jpg


14547723_bf89f910c300abdc45aac93853fbd775_l.jpg


14547729_f63ef92c837dcd40c47bcf5fbd5ef1ac_l.jpg


És végre véget ért az előkészületi szakasz! Összedobom a hard scapet mire megenyhül az idő és jöhetnek a növények! :D
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Ez eszméletlen jó! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ez "jobb mint a bolti" kategória! :)
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Olyan ingerem van most berendezni egy ilyet! :D
Nagyon klassz lett, gratulálok! ;)
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Le a kalappal a lámpa előtt!Ha a többi része már csak fele ennyire jó lesz..akkor ... :mrgreen:
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

ZaCK said:
Le a kalappal a lámpa előtt!Ha a többi része már csak fele ennyire jó lesz..akkor ... :mrgreen:

Köszi!


Ma elkezdtem tisztítíni a fákat meg a köveket. Most használok előszőr red moor-t az nagyon nem tetszik benne, hogy nem marad lent illetve ha lent marad is nagyon könnyen elmozdul.
Valahogy le kell őket rögzíteni! Legújabb ötletem most az, ha végeztem a tisztítással kicsit visszaszárítom őket és egy jó adag sziloplasztal leragasztom őket az aki aljára a kivánt pozicióba. Így biztos nem jönnek fel és karbantartás vagy későbbi alakítás közben sem tudom őket elmozdítani.

Talajemelést valamilyen hálóba rakott valamivel szeretném megoldani hogy később se terüljön,egyenlítődjön ki a talaj :D
Valaki csinált már ilyesmit? Ehhez várnék ötleteket!
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

talachi said:
.............Talajemelést valamilyen hálóba rakott valamivel szeretném megoldani hogy később se terüljön,egyenlítődjön ki a talaj :D
Valaki csinált már ilyesmit? Ehhez várnék ötleteket!

Szövött szúnyoghálóból varrt 2-3 literes zsákocskákba Liadrain Hydro kertészeti agyaggranulátumot (25liter ~2000 Ft) töltöttem és azt használtam talajemelésnek.
Fényképem nem tudom van vagy sem.........este megnézem.

Szerk: nem 25 hanem 50 liter kerül 2k-ba.
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

Én ha a helyedben lennék, akkor szépen lekövezném az akiba, és üresen kb. 2 hetet járatnám egy szűrővel (sima csapvízzel). Bár tudom, hogy már nem bírsz magaddal, de én tuti így csinálnám! A szilo az üveghez hozzá ragad majd, viszont a fát elengedi idővel! Azért sem rossz áztatott fát belepakolni, mert teljesen más az összképe is, mint rikító világosbarna színnel!
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

attibva said:
Én ha a helyedben lennék, akkor szépen lekövezném az akiba, és üresen kb. 2 hetet járatnám egy szűrővel (sima csapvízzel). Bár tudom, hogy már nem bírsz magaddal, de én tuti így csinálnám! A szilo az üveghez hozzá ragad majd, viszont a fát elengedi idővel! Azért sem rossz áztatott fát belepakolni, mert teljesen más az összképe is, mint rikító világosbarna színnel!

Most az egyszer türelmes vagyok! Két hete ázik és esze ágában sincs lent maradni!

Nem is a lentmaradás izgat annyira, jobban aggódok hogy könnyen elmozdul egy ekkora fadarab( nagyobbak mint 60 centi)!

Szerintem a szilót ha akarnád sem tudnád a fáról leszedni nem hogy elengedi! Két fát már cuppantottam össze és alíg bírtam szétszedni egy fél év ázást követően!

De ha mégis neked van igazad és idővel elengedi addigra remélem már lennt marad! :D
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

jaaa, okkkés, így értem a problémát! Most kérés , hogy így áztatottan mennyire fogja meg a sziló! de ha ennyire instabil mindenféleképpen rögzítsd mert megőrjít majd később, ha kimozdulhat..
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

attibva said:
jaaa, okkkés, így értem a problémát! Most kérés , hogy így áztatottan mennyire fogja meg a sziló! de ha ennyire instabil mindenféleképpen rögzítsd mert megőrjít majd később, ha kimozdulhat..

Vizesen sehogy sem fogja meg, azért írtam hogy egy kicsit visszaszárítom a felületét. Amúgy épp most öszeragasztottam két kissebb darabot hogy holnapra kiderüljön mennyire erős a kötés! (beparáztattál :D )
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

talachi said:
Legújabb ötletem most az, ha végeztem a tisztítással kicsit visszaszárítom őket és egy jó adag sziloplasztal leragasztom őket az aki aljára a kivánt pozicióba. Így biztos nem jönnek fel és karbantartás vagy későbbi alakítás közben sem tudom őket elmozdítani.

Én így csináltam a fámat, csak 1cm-es plexi lapokra ragasztottam. Persze ha nedves lett el is engedte a sziloplaszt.
A vége az lett, hogy átfúrtam mindkettőt és kötegelővel húztam rá, majd utána jól körbeszilóztam, hogy az is tartson, ha már nem fog.
 
Re: talachi 247.5L - Még cím nélkül

talachi said:
attibva said:
jaaa, okkkés, így értem a problémát! Most kérés , hogy így áztatottan mennyire fogja meg a sziló! de ha ennyire instabil mindenféleképpen rögzítsd mert megőrjít majd később, ha kimozdulhat..

Vizesen sehogy sem fogja meg, azért írtam hogy egy kicsit visszaszárítom a felületét. Amúgy épp most öszeragasztottam két kissebb darabot hogy holnapra kiderüljön mennyire erős a kötés! (beparáztattál :D )

Mára megkötött a kisérlet! Inkább a fa törik el mint hogy lejöjjön a sziló! Már áztatom hogy úgy is megnézzem. Rövid idejű áztatás után sem jön szét!
Tehát úgy kell csinálni hogy szárazon kell ragasztani megvárni míg teljesen megköt és jöhet a víz.
 
Back
Oldal tetejére