• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan album

Szerepeltem már ott, ezért fiatalabb az akváriumom a diffúzoromnál😃 és emiatt van itthon egy “üveg berendező keretem”.🤪
2017. 01.15.
A barlang bontásakor, hogy le ne cseppenjen a víz a padlóra, még leráztad a kőről a vizet, ami így az akva pereméhez csapódott és így valóban “elbontottad” az akváriumodat.
Öreg motoros vagyok, emlékszem ám mindenre.😉
 
Bocsi az off miatt, de:
Off: Bakker, erre én is emlékszem. 😅
Mikor volt ez? Nekem már volt vajon ekkor akváriumom vagy csak a tudást lopni jártam az akvakertesz.hu-ra? 🤔
Nem off:
Brutál szép az akvárium. Nekem ilyenem lenne, minden versenyen elindítanám az utolsó képpel és ha nem nyernék, minden platformon kikérném magamnak!
Na, hát ezért kell nekem még sokat tanulnom mire rájövök, hogy nem tudok semmit. 😅
 
Nem off, mert pont erről beszélgettünk, sőt még most is a total képek készítésénél előfordulhat baleset, mint az utolsó képen látszik, a világosabb háttér érdekében előre kell húzni az akváriumot kicsit a faltól, ilyenkor elég izgis a helyzet. 🥺 Egyébként a korábban említett időszak volt nekem a leglelkesebb korszakom, jókat szórakoztunk pl. ezen is akkor.😅
Örülök, hogy tetszik neked a berendezés, verseny szempontokat figyelembevéve sok hiányossággal küzd, ez csak egy kis házi kedvenc.🙂
 
Két hónapos állapot, barna alga elűzve, fényt 7 órára emeltem. Minden rendben, tartom a heti két karbantartást, nem látom sok értelmét, de elhatároztam, így ezen nem változtatok. Azon sem, hogy nem alkalmazok algaevőket, igaz így a fa-náthát nekem kell lesikálnom és szerencsére már a gyökerek is taknyosodnak.🙂
Gondolkodom, hogy merre tovább.🤔

View attachment 159702
Nano kollega!Nagyon pöpec a foto(is).
Mivel fotozol?Utomunka?
 
Köszi Patrik, a régi felszerelésemmel fotózok (a napló elején részletesebben), utómunka is van rajta, de az már nagyon gyorsan megy, kb. 10 perc.🙂
Majd ha legközelebb fotozol,akkor csinälhatnal pär werk fotot,hogy mikent is csinälod!Absolute hiäny potlo lenne,es tudnänk tanulni belöle!Köszi
 
Te biztos nem tudnál tanulni belőle, mert a versenyképeid tökéletesek:cool:, utóbbi is brutál volt. Nincs a fényképezési módszeremben semmi egyedi, az itteni fotós topikokból szedtem össze az infókat hozzá. Emlékeztem, hogy volt is valahol egy képem erről, feltúrtam minden naplómat, a végén megtaláltam a legközelebbi helyen, ahol lehetett:

Annyit tervezek még fejleszteni rajta, hogy egy matt fekete keretet fogok az akvárium köré illeszteni, amivel a vakuból közvetlenül az objektívbe jutó fényt lehet majd kitakarni és még a vaku rögzítését is meg kellene oldanom egyszer.:)

És még egy kis oldal színesítés:

51745787346_0deb272382_h.jpg0071 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Két hete nem nyírtam, nem ritkítottam semmit, szegény cápi lassan elmerül a hc fodraiban.:) Ma lesz egy nagyobb nyírás, mindent visszavágok tövig. Közben megjelentek a kagylósrákok, eddig azt hittem, hogy a poralgára jönnek, ill. azzal összefüggésben nő az inváziójuk, de most nincs ilyen algám, mégis vannak.
Kifogy a héten a tápom is vagy váltok vagy maradok a GA-nál, majd a boltban eldöntöm.

51757548749_3c16d8bce1_h.jpg2021.12.18.34 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére