• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan album

matrai

Mágus
Sziasztok!

Az adatok:

Akvárium: Ada 45p 45x27x30 (36l)
Szűrés: Eheim experience 250-2424
Töltet: 1,5l Ada bio rio, 0,5l Eheim substrat pro, perlon
CO2: Nincs
Oxidator: Söchting Mini
Világítás: Aquael leddy smart plant 6w (a képen nem ez látható)
Tápozás: Green Aqua Micro, macro heti 2-2ml
RO: 125tds GA GH+
PH: 5,9-6,2
Talaj: Ada Amazonia, Tropica Soil Powder
Dekor: Vasfa
Növények: Acicularis mini, Marsilea hirsuta, Riccardia chamedryfolia,
Halak: Nincsenek
Garnélák: Taiwan Bee

Indítás: 2019.10.25.
Növényesítés: 2019.12.06.
Garnélák: 2020.01.20.

Fényképek:
Váz: Nikon D5100
Objektívek: kit 18-55, Venus Laowa V-DX 60mm F2,8 macro 2:1 + közgyűrű 20mm,36mm
Világítás: MT Hobby 2x160ws studio vaku + softbox.

Sokáig gondolkodtam vajon érdemes-e naplózni egy garnélás akváriumot, mi történhet itt hétről hétre, szerintem semmi. Főleg sok hasznos információval nem fogok tudni szolgálni, mert ez a terület teljesen új nekem, esetleg ha hozzászóltok majd a későbbiekben, megtelhet tartalommal a napló. A címet is ennek megfelelően választottam, képeket próbálok készíteni, heti rendszerességgel (az aktuális felhívás keretében), amiket majd szerdánként beteszek ide.:)
A fák elrendezésénél az egyszerűség volt a fő szempont, hiszen ez nem racsing akvárium, próbáltam minél kevesebb árnyékos területet kialakítani, ne zavarják a fotózást. A hardscape hét fából készült, téglákon áll, fbs-el rögzítettem.

48732888431_8c6b0f0bf1_h.jpg
 
Utoljára módosított:
Nincs mit tenni, te még egy szolid garnélást scapet is brutál össze tudsz rakni.
Na, ez az a tehetség, ami a versenyzés alappillére.
Követni fogom és drukkolok.
Köszönöm, köszönöm...Elég egyszerű ám az elrendezés: nekem nagyon tetszik a fa textúrája, ebben szerencsém volt, sima átlós szerkesztésű, a nyúlványok pedig vagy a sarkokba, vagy pedig a harmadolópontokba mutatnak, kivéve amelyik nem úgy sikerült.:p
Juhú, de mennyire érdemes naplóznod!
Ebben az akváriumban több és gyakrabban fog történni, mint a bucés dragonosomban, az biztos. :whistle:
Remélem csupa jó dolog,:)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Az adatok:

Akvárium: Ada 45p 45x27x30 (36l)
Szűrés: Eheim experience 250-2424
Töltet: 1,5l Ada bio rio, 0,5l substrat pro, perlon
CO2: Nincs
Oxidator: Van
Világítás: Aquael leddy smart plant 6w (a képen nem ez látható)
Tápozás: Green Aqua Micro, macro heti 2-2ml
Talaj: Ada Amazonia, Tropica Soil Powder
Dekor: Vasfa
Növények: Accicularis mini, Marsilea hirsuta, Riccardia chamedryfolia,
Halak: Nincsenek
Garnélák: Taiwan Bee
Indítás: 2019.12.06.

Sokáig gondolkodtam vajon érdemes-e naplózni egy garnélás akváriumot, mi történhet itt hétről hétre, szerintem semmi. Főleg sok hasznos információval nem fogok tudni szolgálni, mert ez a terület teljesen új nekem, esetleg ha hozzászóltok majd a későbbiekben, megtelhet tartalommal a napló. A címet is ennek megfelelően választottam, képeket próbálok a későbbiekben készíteni, heti rendszerességgel.
A fák elrendezésénél is az egyszerűség volt a fő szempont, hiszen ez nem racsing akvárium, próbáltam minél kevesebb árnyékos területet kialakítani, ne zavarják a fényt a fotózásnál. A hardscape hét fából készült, téglákon áll, fbs-el rögzítettem.

View attachment 88154

huhh.. ezekért a fákért a lelkem eladnám :D király lesz :)
 
Elég egyszerű ám az elrendezés: nekem nagyon tetszik a fa textúrája, ebben szerencsém volt, sima átlós szerkesztésű, a nyúlványok pedig vagy a sarkokba, vagy pedig a harmadolópontokba mutatnak, kivéve amelyik nem úgy sikerült.
Megvallom, hajnali 2-ig néztem a fotót. Miért? Egyszerűen azért, mert a fenti pár szóval "útbaigazítottál", hogy mire is kell figyelni.
Tény, a szemem még nem állt rá (szemüveggel sem), de úgy érzem, kezdem kapisgálni.
Mondandóm lényege: köszönöm hogy új dologra tanítottál! :)
 
Bár látom, hogy mind a 30 taiwan ott fog gubbasztani középen a sötétben😁 Persze kajára előjönnek. ;)
Atom a scape👍 én is várom a folytatást.
Te honnan tudsz mindent? Előre lapoztál?:) Köszi.
Hajrá, hajrá, figyelünk figyelünk!
egy jópár hónap és beleszoksz! ;)
Huh, még olyan sok? De remélem megéri.:)
Nagyon szépek az arányok és tök jól mutat ez a fa is amit építettél. Szerintem mindenki erre várt, hogy bedobj végre egy erős fotót :) Ennél jobb napló kezdés nem kell :D👍
Köszönöm, azért hatással voltak rám is a HAC-os beszélgetések.;) Talán illik is megmutatnom, mivel babrálok otthon, ha én is megnézem más naplóját. Főleg ha még tanulok is belőlük... az összes garnélás naplót követtem az utóbbi időben.:)
huhh.. ezekért a fákért a lelkem eladnám :D király lesz :)
Sima GA-s darabok.;)
Megvallom, hajnali 2-ig néztem a fotót. Miért? Egyszerűen azért, mert a fenti pár szóval "útbaigazítottál", hogy mire is kell figyelni.
Tény, a szemem még nem állt rá (szemüveggel sem), de úgy érzem, kezdem kapisgálni.
Mondandóm lényege: köszönöm hogy új dologra tanítottál! :)
Nincs mit, nem kell ezt szabályként feltétlenül elfogadni, de ha úgy érzed nem stimmel valami, van, hogy segít. Inkább iwagumiknál lehet alkalmazni, a nagyobb vonulatok kialakításánál.;)
 
Igen, mindig használom a vakukat makrózásnál, ill. csak egyet, softboxxal, muszáj az iso-t levinnem 100-ra, mert felette már élvezhetetlen képek készülnek, ezzel a géppel.:(
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére