• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

Nálam az 1500l/h-s Sachem a 180-as akiban kb.4-6 hetet bír,utána már csökken a teljesítmény,és a szűrőanyagok is nagyon tele vannak,muszáj tisztítani.
Nem pont ide vág de megemlíteném,hogy egy hónapja volt egy 10 órás szűrőleállásom a saját bal....ságom miatt.Be voltam tojva,de semmi látható dolog nem történt,pedig vizet sem cseréltem utána.
en velem ma törtent ilyen,csak kb 5 orät alt a szürö.hät en nem akartam reszkirozni,igy vette bele jbl indito bakteriumot,kis tisztitäs es mehet minden toväbb.remelem minden rendbe megy.talän potoltam a bacikat.
 
en velem ma törtent ilyen,csak kb 5 orät alt a szürö.hät en nem akartam reszkirozni,igy vette bele jbl indito bakteriumot,kis tisztitäs es mehet minden toväbb.remelem minden rendbe megy.talän potoltam a bacikat.

Ilyenkor érdemes a baktériumoknak levegőztetni. AKár egész éjjel is mehetne egy porlasztó stb nekik.
 
Az nem gond,ha 1 napos állott vízben tisztítom a szűrőt?Abban már nincs klór és nem mindíg vízleszívásra esik a szűrő pucolás.Vagy úgy időzítsem inkább?
 
Az nem gond,ha 1 napos állott vízben tisztítom a szűrőt?Abban már nincs klór és nem mindíg vízleszívásra esik a szűrő pucolás.Vagy úgy időzítsem inkább?

Egyáltalán nem baj ha nem egy napra esik. Inkább még kifejezetten jót is csinálsz vele, mert hirtelen nem távozik el sok hasznos baktérium az akidból.Ha netán csak egy szűrőt használsz az akváriumban akkor meg végképp ne mosd ki vizcserével egyidőben. Sokan leengedett akváriumvízben mossák át a szűrőt, de 1 napos álott csapvízzet is nyugodtan használhatsz hozzá.;)
 
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

A szűrőt csak akkor érdemes bolygatni, ha már érezhetően csökkent a teljesítménye. Káros folyamatok nem mennek végbe, bármeddig megy a szűrő, tisztítás nélkül. Itt csak az a lényeg, hogy a teljesítmény megfelelő sebességgel forgassa az akvárium vizét. Pontos időintervallumot nagy bátorság lenne javasolni, mivel minden akvárium más mértékben szennyez. Figyeld a szűrő kifolyót és jegyezd meg, hogy most meddig fúj, vagy fodrozza a vizet és időnként ellenőrizd. Ha láthatóan gyengébb. Mehet a takarítás. De ha nem vagy ilyen lusta, mint én, sűrűbben is takaríthatod, de szigorúan a leszívott akváriumvízben és a szűrő max 20 percet álljon.

Nekem a napi víz cseréknél a 80-90L víz cseréje 30-40min-ig tart,hogy tudom megoldani azt ,hogy a szűrők bacijai megmaradjanak?
Vagy ilyenkor nem számít?
 
én a nyomóág csapján szoktam zárni,de csak annyira, hogy azért mégis maradjon egy kis vízátfolyás. Lényeg, hogy ne spriccelje ki a vizet az aksiból
 
Nemsokára meg kell ejtenem életem első szűrő takarítását. Aktív szén ki, Seachem Purigen be. Esőztető ki, lily pipe be :) És a perlon is valószínűleg elég dzsuvi (gondolom induló aksiknál főleg) szóval azt is cserélni kell.
Viszont van egy nagy parám, nem tudom, hogy más találkozott e már ilyennel. Tetratec ex 700 szűrő, használtan vettem 2 hónapja. Megkaptam a számlát is az illetőtől, tavaly áprilisban vette a GA-ban, szóval nem régi a cucc.
Amikor először ki akartam próbálni tavaly (nem az akiban, hanem csak egy vödör vízben) már össze is raktam (mondjuk azt elszúrtam, hogy a szűrő vödrét nem töltöttem föl, gondoltam magától megszívja vízzelo_O) és a pumpafejjel megpróbáltam volna beindítani az áramlást, hát az pumpa meg se moccant. 2 tenyérrel támaszkodtam rá, akkor nagy nehezen lement, de utána természetesen nem jött föl :dead: Mérgemben nekiálltam szétszedni, este 11kor csavarok hevertek mindenhol...Az a fekete kupak iszonyatosan szorult, de végül csak kiszedtem. Bekentem egy kis étolajjal (nem röhög) és utána jó lett, ha nem is könnyedén, de lehetett pumpálni vele. Viszont mióta beüzemeltem, azóta egyszer vízcserénél a beszívó ág a vízfelszín fölé került, és telement levegővel, hiába volt utána víz alatt, nem kezdett el szívni. Gondoltam megnyomom a pumpát...ugyanaz, meg se moccan :unsure:
Nagyon félek, hogy mi lesz, ha a szűrő tisztítása után megpróbálom üzembe helyezni, és nem fog sikerülni. Megint állhatok neki szétszedni a tetőt? Az legalább 1 óra...
 
Nemsokára meg kell ejtenem életem első szűrő takarítását. Aktív szén ki, Seachem Purigen be. Esőztető ki, lily pipe be :) És a perlon is valószínűleg elég dzsuvi (gondolom induló aksiknál főleg) szóval azt is cserélni kell.
Viszont van egy nagy parám, nem tudom, hogy más találkozott e már ilyennel. Tetratec ex 700 szűrő, használtan vettem 2 hónapja. Megkaptam a számlát is az illetőtől, tavaly áprilisban vette a GA-ban, szóval nem régi a cucc.
Amikor először ki akartam próbálni tavaly (nem az akiban, hanem csak egy vödör vízben) már össze is raktam (mondjuk azt elszúrtam, hogy a szűrő vödrét nem töltöttem föl, gondoltam magától megszívja vízzelo_O) és a pumpafejjel megpróbáltam volna beindítani az áramlást, hát az pumpa meg se moccant. 2 tenyérrel támaszkodtam rá, akkor nagy nehezen lement, de utána természetesen nem jött föl :dead: Mérgemben nekiálltam szétszedni, este 11kor csavarok hevertek mindenhol...Az a fekete kupak iszonyatosan szorult, de végül csak kiszedtem. Bekentem egy kis étolajjal (nem röhög) és utána jó lett, ha nem is könnyedén, de lehetett pumpálni vele. Viszont mióta beüzemeltem, azóta egyszer vízcserénél a beszívó ág a vízfelszín fölé került, és telement levegővel, hiába volt utána víz alatt, nem kezdett el szívni. Gondoltam megnyomom a pumpát...ugyanaz, meg se moccan :unsure:
Nagyon félek, hogy mi lesz, ha a szűrő tisztítása után megpróbálom üzembe helyezni, és nem fog sikerülni. Megint állhatok neki szétszedni a tetőt? Az legalább 1 óra...
Kicsivihar.nem kell mindig vihar erejevel kapkodni.:Den vettem(igaz megelözes celal)egy EHEIM Tisztító és kenő spray-t A GA-ban 3990 ft.külhonba 12 euro.ez kell neked,es meg van oldva a szoruläsod(na nem roszra gondolni);)üdv.es sok sikert az akihoz.
 
Kicsivihar.nem kell mindig vihar erejevel kapkodni.:Den vettem(igaz megelözes celal)egy EHEIM Tisztító és kenő spray-t A GA-ban 3990 ft.külhonba 12 euro.ez kell neked,es meg van oldva a szoruläsod(na nem roszra gondolni);)üdv.es sok sikert az akihoz.

Ajjjj:D De tényleg ettől félek, hogy mi van, ha nem tudom berúgni a szűrőt. Van erre valami alternatív megoldás, ha nem indul a flow?
Szerencsére nagy család vagyunk, mindenkire kiosztok valamit, hogy mit kell 5 perc alatt kitisztítania :facepalm: :LOL: negyed óra alatt végezni szeretnék.
És ha jól értettem, akkor a szűrő vödréből öntsem ki a vizet (már csak azért is, mert a bacik addig több oxigénhez jutnak) a rekeszeket egy kicsit lötyköljem át, perlon+Seachem Purigen csere, és már mehet is vissza?
 
Ajjjj:D De tényleg ettől félek, hogy mi van, ha nem tudom berúgni a szűrőt. Van erre valami alternatív megoldás, ha nem indul a flow?
Szerencsére nagy család vagyunk, mindenkire kiosztok valamit, hogy mit kell 5 perc alatt kitisztítania :facepalm: :LOL: negyed óra alatt végezni szeretnék.
És ha jól értettem, akkor a szűrő vödréből öntsem ki a vizet (már csak azért is, mert a bacik addig több oxigénhez jutnak) a rekeszeket egy kicsit lötyköljem át, perlon+Seachem Purigen csere, és már mehet is vissza?
miert akarod kicserelni a purigent??en csak a aki vizeben(egy külön kannäban)kinyomkodom,es mehet a szüröbe.
 
Kuchi, a purigent nem így kell regenerálni! :nailbiting: Egyébként én az aktívszén helyére készülök betenni, így értettem a cserét :)
Tudom.csak nem kell mindig regenerälni.csak ha teljesen koszos.amugy nekem mind a 2 szürömbe van,es szuperül teszi a dolgät.
 
Egy ilyen kinyomkodos dolog is sokat segit a purigenen. A por szennyezodest le lehet mosni regeneralas nelkul is. Idonkent hatasos, de nem tolja ki a regeneralasi idot
 
Ajjjj:D De tényleg ettől félek, hogy mi van, ha nem tudom berúgni a szűrőt. Van erre valami alternatív megoldás, ha nem indul a flow?
Szerencsére nagy család vagyunk, mindenkire kiosztok valamit, hogy mit kell 5 perc alatt kitisztítania :facepalm: :LOL: negyed óra alatt végezni szeretnék.
És ha jól értettem, akkor a szűrő vödréből öntsem ki a vizet (már csak azért is, mert a bacik addig több oxigénhez jutnak) a rekeszeket egy kicsit lötyköljem át, perlon+Seachem Purigen csere, és már mehet is vissza?

Hali!

Nálam már legalább fél éve bevan nyomódva a gomb a tetratec szűrőmön. Nem kell ezen annyira parázni, nem lesz semmi baja. Többen is jártak így.

Arra figyelj csak, hogy csurig legyen feltölve vízzel a tartály, mikor visszakapcsolod.
Én úgy szoktam, hogy telerakom vízzel, ráteszem a tetejét, és a két lyukon, ahol a csövek csatlakoznak még felöntöm.
Persze még ezután is várni kell pár percet, hogy normálisan elinduljon a flow.
 
Hali!

Nálam már legalább fél éve bevan nyomódva a gomb a tetratec szűrőmön. Nem kell ezen annyira parázni, nem lesz semmi baja. Többen is jártak így.

Arra figyelj csak, hogy csurig legyen feltölve vízzel a tartály, mikor visszakapcsolod.
Én úgy szoktam, hogy telerakom vízzel, ráteszem a tetejét, és a két lyukon, ahol a csövek csatlakoznak még felöntöm.
Persze még ezután is várni kell pár percet, hogy normálisan elinduljon a flow.
Nekem az vált be, hogy szűrő összerak, csapok nyitva és egy jó nagyot kell szívni a kifolyó csövön. a többit Mr. Fizika megoldja. :)
 
Ajjjj:D De tényleg ettől félek, hogy mi van, ha nem tudom berúgni a szűrőt. Van erre valami alternatív megoldás, ha nem indul a flow?

Pumpa nélkül is egyszerűen fel tudod tölteni a következő módon:
1.elzárod a beszívó ág csapját
2.a beszívó ág csövét teleöntöd vízzel
3.visszacsatlakoztatod a csövet a beszívóra
4. megnyitod a beszívó ágat.
A csap megnyitásakor keletkezik egy kis szívó hatás, ami elég ahhoz, hogy meginduljon a víz a szűrőbe (ha az akvárium rendesen fel van töltve).
5.a feltöltődött szűrőt bedugod a konnektorba
Én azóta ezt a módszert használom, amióta be lett ragasztva a légtelenítő (folyamatosan eresztett) :) .

Üdv:Racoon
 
Tudom.csak nem kell mindig regenerälni.csak ha teljesen koszos.amugy nekem mind a 2 szürömbe van,es szuperül teszi a dolgät.

Ja, akkor bocsi, próbáltam okosnak tűnni, hogy milyen marhára értek a purigenhez :D

Hali!

Nálam már legalább fél éve bevan nyomódva a gomb a tetratec szűrőmön. Nem kell ezen annyira parázni, nem lesz semmi baja. Többen is jártak így.

Arra figyelj csak, hogy csurig legyen feltölve vízzel a tartály, mikor visszakapcsolod.
Én úgy szoktam, hogy telerakom vízzel, ráteszem a tetejét, és a két lyukon, ahol a csövek csatlakoznak még felöntöm.
Persze még ezután is várni kell pár percet, hogy normálisan elinduljon a flow.

Köszönöm a tanácsot, megfogadom (y)

Nekem az vált be, hogy szűrő összerak, csapok nyitva és egy jó nagyot kell szívni a kifolyó csövön. a többit Mr. Fizika megoldja. :)

Neked is köszönöm! Mondjuk a régi akimnál így egyszer majdnem lenyeltem egy neonhalat, de a cél érdekébe bármit :LOL:

Pumpa nélkül is egyszerűen fel tudod tölteni a következő módon:
1.elzárod a beszívó ág csapját
2.a beszívó ág csövét teleöntöd vízzel
3.visszacsatlakoztatod a csövet a beszívóra
4. megnyitod a beszívó ágat.
A csap megnyitásakor keletkezik egy kis szívó hatás, ami elég ahhoz, hogy meginduljon a víz a szűrőbe (ha az akvárium rendesen fel van töltve).
5.a feltöltődött szűrőt bedugod a konnektorba
Én azóta ezt a módszert használom, amióta be lett ragasztva a légtelenítő (folyamatosan eresztett) :)

Üdv:Racoon

Szuper! Szerintem ezek a tanácsok sok mindenkinek fognak a későbbiekben jó szolgálatot tenni.:)
 
Neked is köszönöm! Mondjuk a régi akimnál így egyszer majdnem lenyeltem egy neonhalat, de a cél érdekébe bármit :LOL:
Ezzel a módszerrel kizárt! :) A szívó ágat rendesen beszereled (ha esetleg azt is takarítottad) kosár rajta van, tehát azon élőlény be nem mehet. A nyomó ág csövébe meg csak beleszívsz egy jó nagyot, hogy a víz elinduljon lefelé a szívó ágnál a szűrő felé és vissza is rakhatod a helyére a nyomó ágat is, magától feltöltődik az akvárium vízszintjéig a rendszer, elvileg légmentesen. Lásd: Közlekedő edények fizikából. :)
 
Back
Oldal tetejére