• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Sôt, a hypo még jobb, mert abban illatanyag sincs. Nem is értem miért akarják az emberek a frankó klórszagot elnyomni... ;)
 
Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy már korábban felfigyeltem rá, hogy a Serafil 900-as külső szűrőmet amikor a halak esti etetésénél lekapcsolom, majd etetés után visszakapcsolom és a szűrő nyomóágának esőztetőjénél kb. 5-10 másodpercig finom szemcséjű szennyeződést fúj vissza az akváriumba a szűrő. Látszólag ez a jelenség néhány másodperc után megszűnik, viszont minden visszakapcsoláskor ugyanezt eljátsza.
Sajnos itt ezen a fóromun, hasonló problémáról nem olvastam, viszont máshol azt tanácsolták, hogy mossam át a szűrő csöveit, mivel elképzelhető, hogy onnan szakadozik fel a baktériumkultúra újraindításkor. Ezt akkor el is végeztem és kitakarítottam a csöveket a csatlakozó csonkokig, de a probléma továbbra is fennáll.
A szűrő legfelső kosarában természetesen használok perlonvattát, így gondolom onnan nem jöhet vissza szennyeződés.
Most lenne esedékes a szűrőnek a takarítása és gondoltam most alaposan szemügyre tudom venni, hogy mi lehet a probléma, mert hamarosan szeretném ez a szűrőt egy növényes high-tech akváriumban használni és addig szeretnék a végére járni a dolognak, mivel ott alapvető követelmény lenne a tökéletes szűrés.

Valakinek esetleg van valami ötlete vagy esetleg tapasztalata ilyen dolgokban, hogy mit tegyek, mert tanácstalan vagyok?
 
Szerintem gyakrabban kell takarítanod a szűrődet!
Nekem Eheim szűrőim vannak, de ha ezt a jelenséget tapasztalom, elérkezett a takarítás ideje :D Szétkapom, jól kitakarítom a csöveket is és lám, a jelenség eltűnik. ;)
 
Szerintem gyakrabban kell takarítanod a szűrődet!
Nekem Eheim szűrőim vannak, de ha ezt a jelenséget tapasztalom, elérkezett a takarítás ideje :D Szétkapom, jól kitakarítom a csöveket is és lám, a jelenség eltűnik. ;)

Igazából erre nem is gondoltam, mivel ha jól tudom a Serafil 900-as szűrők nem képesek bypass-ra. Így én arra gondoltam, hogy a szűrő telítődése esetén sem tud szennyeződés visszakerülni az aksiba, mert megfogja a perlonvatta. Elképzelhető akkor, hogy a vatta telítődése után már képes átengedni némi szennyeződést?
 
Szia Guszti!

Mi a sorrend a szűrődben (hol a perlon)?
Mert a Sera szűrők fordított elven működnek (felül megy a koszos, alulról szívja a tiszta vizet)!

A.ttila
 
Ez biztos? Mert nekem volt és úgy rémlik, hogy fordítva...vagy nagyon rosszul emlékszem??

A bioactive-nál van, hogy alulról szívja a tiszta vizet.
 
Szia Guszti!

Mi a sorrend a szűrődben (hol a perlon)?
Mert a Sera szűrők fordított elven működnek (felül megy a koszos, alulról szívja a tiszta vizet)!

A.ttila

A Sera legújabb generációs szűrői valóban fentről lefele áramlanak, de ennél a típusnál még ez fordítva van, vagyis alulról áramlik felfele ( a biztonság kedvéért újra megnéztem a hozzá kapott útmutatót). Ahogy én néztem egyik korábbi takarításánál, a kosarak és a vödör fala között körbe bőven hagytakhelyet a lefele áramló víz számára, majd a kosarakon keresztül áramlik vissza a víz. A tetőt és a felső kosarat egy csonk köti össze, így az közvetlenül a kosárból szívja a vizet.

Ennek megfelelően alól a gyári sűrű szivacsot használom, majd felette siporaxot és legfelül van a perlonvatta (a gyártó is ezt a sorrendet ajánlja).Ez nálam csak biológiai szűrőként működik, így a szívóág csak az akvárium közepéig ér le, hogy ne szívjon nagy darabokat.
Ennél a szűrőnél viszont még nincs bypass, így a kosarat elviekben nem tudja a víz megkerülni. Akkor viszont a perlonvattának meg kellene fogni minden szennyeződést szerintem.

Elképzelhető, hogy a perlonvatta engedi át a szennyeződést telítődés után?
 
Ilyennel még nem találkoztam...pedig nálam volt már fekete a fehér perlon is..lusta voltam takarítani, hiába, én is lehetek hanyag.Ha nem tud elmenni mellette a víz akkor a perlonon nemigen megy át semmi lebegő anyag.Sőt ekkor szűr igazán.(az már más kérdés, hogy nagyon lefojtja a szűrőt.)
 
Sajnos én is tanácstalan vagyok ez ügyben:(

Ezt a szűrőt én is csak ritkán takarítom mert biológiaira van beállítva és egy Atman 3338-as végzi a fizikai szűrést.
Ez a jelenség már régóta fennáll. Pontosan nem szoktam lemérni, de a takarítások után kb. 1-1,5 hónap után szokta elkezdeni, addig nem szoktam ilyet tapasztalmi. Én viszont 3-4 havonta szoktam takarítani, mivel a teljesítménye nem esik vissza túlságosan 1 hónap alatt.
Nekem még az jutott eszembe, hogy lehet hogy a tetőben kialakult baciréteg szakadozhat fel újraindításnál, vagy a kosár teteje nem zárhat jól és vissza szív némi szűretlen vizet.
 
Sziasztok!

Ez biztos? Mert nekem volt és úgy rémlik, hogy fordítva...vagy nagyon rosszul emlékszem??

A bioactive-nál van, hogy alulról szívja a tiszta vizet.

A Sera legújabb generációs szűrői valóban fentről lefele áramlanak, de ennél a típusnál még ez fordítva van, vagyis alulról áramlik felfele ( a biztonság kedvéért újra megnéztem a hozzá kapott útmutatót). Ahogy én néztem egyik korábbi takarításánál, a kosarak és a vödör fala között körbe bőven hagytakhelyet a lefele áramló víz számára, majd a kosarakon keresztül áramlik vissza a víz. A tetőt és a felső kosarat egy csonk köti össze, így az közvetlenül a kosárból szívja a vizet.

Ennek megfelelően alól a gyári sűrű szivacsot használom, majd felette siporaxot és legfelül van a perlonvatta (a gyártó is ezt a sorrendet ajánlja).Ez nálam csak biológiai szűrőként működik, így a szívóág csak az akvárium közepéig ér le, hogy ne szívjon nagy darabokat.
Ennél a szűrőnél viszont még nincs bypass, így a kosarat elviekben nem tudja a víz megkerülni. Akkor viszont a perlonvattának meg kellene fogni minden szennyeződést szerintem.

Elképzelhető, hogy a perlonvatta engedi át a szennyeződést telítődés után?


Bocsánat ezek szerint nekem egy újabb darabom van ( de használtan vettem leírás nélkül (tudom jojo a neten utána kellett volna néznem))!
Csak ugyan ez játszódott le szintén hogy szmötyis víz áramlott visszakapcsolásnál és akkor olvastam itt a fórumon a fordított szűrőközeg elrendezést, ami tényleg be is vált!
De ha az útmutató szerint csináltad akkor nem ez a probléma!

A.ttila
 
Egyenlőre annyit tudok tenni, hogy a jövő héten amint időm engedi alaposan áttakarítom, és megnézem, hogy a felsőkosárnál minden jól illeszkedik-e. Utána pedig nézem mikor kezdi újra és ha megint előjön megpróbálok egy vatta cserét. Sajnos havonta azért mégsem kellene szétszedni egy biológiai szűrőt, high-tech akváriumba meg nem lenne jó ha visszanyomná a szennyeződést.
 
Na, naaaa... nem kell azért annyira szigorúan venni azt a high-tech-et...;) Azért az nem egy labor.

Persze nem árt átnézni az illesztéseket.Van aki nem rest havonta kitakarítani a szűrőt.Van aki minden Karácsonykor..:D És no problem, szóval ez széles skálán mozoghat.
 
Na, naaaa... nem kell azért annyira szigorúan venni azt a high-tech-et...;) Azért az nem egy labor.

Persze nem árt átnézni az illesztéseket.Van aki nem rest havonta kitakarítani a szűrőt.Van aki minden Karácsonykor..:D És no problem, szóval ez széles skálán mozoghat.

Rendben:D

Etéren még nincs tapasztalatom, így arra hagyatkoztam, hogy mindenütt azt lehet olvasni, hogy hich-tech-nél alap a "tökéletes" szűrés. Én meg igyekezni akarok mindent jól csinálni, ha majd egyszer sikerül beüzemelni. Meg úgy vagyok vele, hogy ha már egyszer valami a szűrőben landolt az ott is maradjon.:)

Amúgy, úgyterveztem, hogy ezt a Serafil 900-as és az Atman 3338-as szűrőt raknám majd át az új 96 literesbe.
 
Sajnos én is tanácstalan vagyok ez ügyben:(

Ezt a szűrőt én is csak ritkán takarítom mert biológiaira van beállítva és egy Atman 3338-as végzi a fizikai szűrést.
Ez a jelenség már régóta fennáll. Pontosan nem szoktam lemérni, de a takarítások után kb. 1-1,5 hónap után szokta elkezdeni, addig nem szoktam ilyet tapasztalmi. Én viszont 3-4 havonta szoktam takarítani, mivel a teljesítménye nem esik vissza túlságosan 1 hónap alatt.
Nekem még az jutott eszembe, hogy lehet hogy a tetőben kialakult baciréteg szakadozhat fel újraindításnál, vagy a kosár teteje nem zárhat jól és vissza szív némi szűretlen vizet.

Szia!
A rotorházat ki szoktad takarítani? Nálam akkor szokott visszanyomni szenyeződést néhány másodpercig, ha szűrőtakarításnál nem takartom ki a rotorházat.
 
Szia!
A rotorházat ki szoktad takarítani? Nálam akkor szokott visszanyomni szenyeződést néhány másodpercig, ha szűrőtakarításnál nem takartom ki a rotorházat.

Takarításnál a rotort mindig kiszedem és megtisztítom a szennyeződésektől, illetve amennyire tudom a rotor helyét is ki szoktam takarítani és csak utána rakom vissza a rotort a helyére. A rotoron kívül nem igazán találtam rajta más kiszedhető alkatrészt, így ennél jobban szerintem nem tudom kitakarítani. De a jövőhéten azért megnézem, hogy hátha van-e olyan rés ahova még beférek.
 
Az Eheim 2213-nál a beáramló könyök és a rotorból kijövő csőcsatlakozó is szépen be tud állni nálam dzsuvával, így takarításkor onnan is szedek ki rendesen. Nézd meg, talán vannak kis rejtett zúgok, ahonnan köpi az anyagot.
 
Az Eheim 2213-nál a beáramló könyök és a rotorból kijövő csőcsatlakozó is szépen be tud állni nálam dzsuvával, így takarításkor onnan is szedek ki rendesen. Nézd meg, talán vannak kis rejtett zúgok, ahonnan köpi az anyagot.
Rendben elképzelhető, hogy akkor valahol itt lesz a gond, mert a csöveket a csapokkal mindig kipucolom, de a házon levő csatlakozó csonkokat nem szoktam takarítani.
Ezeket a csonkokat valamilyen kefével szoktad áttakarítani?
 
Eheim csőtisztító kefével szoktam áttolni ezeket a problémás helyeket is és meglepően sok cucc szokott kijönni belőle.
 
Eheim csőtisztító kefével szoktam áttolni ezeket a problémás helyeket is és meglepően sok cucc szokott kijönni belőle.

Akkor reménykedem benne, hogy megvan a probléma forrása, mert a rotoron kívül nem igazán takarítottam mást a tetőn mert nem fértem be ezekre a helyekre. Ez a kefés dolog meg valahogy eszembe se jutott.
Köszönöm a segítséget.(y)
 
Back
Oldal tetejére