• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

nato said:
Régóta használok külső szűrőmben lávakövet. Úgy fél évente szoktam kitakarítani a szűrőt. Viszont gyanítom, hogy a lávakő a sok szennyezés miatt eltömődött az idők során, és úgy hallottam, hogy hőkezeléssel újra teljesértékűvé lehet varázsolni. Tud valaki erről valamit? Ti hogyan tisztítanátok?
Sajnos Nigro véleményével szembe, kizártnak tartom, hogy bármilyen konyhai sütôs hôkezelés kiszedné a kapillárisokban felgyûlt fizikai, kémiai, biológiai trutyit. Az arra jó, hogy a csíraszámot drasztikusan csökkentse.
 
Sziasztok!

Van egy Eheim ecco pro 300-as szűrőm aminek ugye 3 szűrőtöltet kosara van és Eheim Biomech,Substrat pro,Bio Rio töltetek vannak bennük szimplán beleöntve, semmi háló vagy ilyesmi.Ezeket hogy érdemes átmosni,ki hogy csinálja?

Köszi
 
Szia! Semmi extra, szokásos lötykölés, csak a bio rio hajlamos a "röpködésre", szóval azzal óvatosan!

Tapatalk & Moto-droid
 
keneseig said:
Sziasztok!

Van egy Eheim ecco pro 300-as szűrőm aminek ugye 3 szűrőtöltet kosara van és Eheim Biomech,Substrat pro,Bio Rio töltetek vannak bennük szimplán beleöntve, semmi háló vagy ilyesmi.Ezeket hogy érdemes átmosni,ki hogy csinálja?

Köszi
Nekem ugyan ez a szűrőm van.Én kiveszem egyben a kosarakat,szét sem szedem és a tartályból kiöntöm ami benne van,és ennyi.Én nem szoktam a szűrőanyagokat átmosni.Maximum egy kis öblögetés úgy egyben ahogy van,egy kis leszívott aki vízben,inkább a fejet szoktam jó alaposan megtisztínani.Előszűrő szivacsát érdemes átmosni,nekem már nincsen benne,inkább raktam bele egy plusz kosarat.
 
myk74 said:
Nekem ugyan ez a szűrőm van.Én kiveszem egyben a kosarakat,szét sem szedem és a tartályból kiöntöm ami benne van,és ennyi.Én nem szoktam a szűrőanyagokat átmosni.Maximum egy kis öblögetés úgy egyben ahogy van,egy kis leszívott aki vízben,inkább a fejet szoktam jó alaposan megtisztínani.Előszűrő szivacsát érdemes átmosni,nekem már nincsen benne,inkább raktam bele egy plusz kosarat.

Mármint mi nincs benne,előszűrő szivacs?És milyen új kosarat raktál bele vagy hova?
 
keneseig said:
myk74 said:
Nekem ugyan ez a szűrőm van.Én kiveszem egyben a kosarakat,szét sem szedem és a tartályból kiöntöm ami benne van,és ennyi.Én nem szoktam a szűrőanyagokat átmosni.Maximum egy kis öblögetés úgy egyben ahogy van,egy kis leszívott aki vízben,inkább a fejet szoktam jó alaposan megtisztínani.Előszűrő szivacsát érdemes átmosni,nekem már nincsen benne,inkább raktam bele egy plusz kosarat.

Mármint mi nincs benne,előszűrő szivacs?És milyen új kosarat raktál bele vagy hova?
Vettem egy kosarat fedéllel ,cikkszám:7481030,kivettem az előszűrőt kompletten ,bele a kosár és így már 4 van benne!
 
Szervusztok

Kicsit gondolkodóba estem. Szűrőanyagok sorrendje a külső szűrőben...
A befolyótól a kifolyóig. A leírás szerint a finom szűrőszivacs réteg a végére kerül a kifolyó elé de miért?
Így az előtte levő összes réteg (golyók, kerámia gyűrűk) mind elkoszolódnak és eltömődnek.
Nem fordítva kellene? Ki milyen sorrendet ajánl?

Greg
 
Ha alulra rakod a perlont hetente szedheted szét a szűrőt annyira el fog tömődni. Alulra rakjál kerámiagyűrűt, rá szivacs, utána valamilyen biologiai szűrőanyag pl. matrix vagy substratpro, aztán esetleg szivacs és végül perlon.
azt tudonod kell hogy adott esetben a perlon lefoghatja a szűrőd teljesítményét.
De sokféle megoldás létezik a külső szűrő megpakolására. Egy beállt akváriumnál pl adott esetben elhagyható a kerámiagyűrű alul és a biologiai szűrésre kerül nagyobb hangsúly.
Nálam alul van egy szivacs, utána substratpro, seachem matrix, Seachem Purigen, perlon a sorrend.

Ha látom, hogy csökkenne a flow, akkor gyorsan cserélem a perlont és kész.
Próbálj ki egyfajta sorrendet, ugyis látni fogod előbb utóbb hogy működik-e. Ha nem, a következő szűrőtakarításkor változtatsz rajta.
 
Befolyótól a kifolyóig:

0. Ülepítő
Ide tilos bármilyen szűrőanyagot rakni!

1. Durva szűrés
a.) Elsőnek legjobb valami nagy méretű szűrőközeg, ami megfogja a nagyobb levéldarabokat, stb. így azok nem jutnak tovább.
A nagyobb méretű szűrőközeg biztosítja a víz átfolyását, még nagyobb mértékű szennyezés esetén is.
Tipikus anyagok: kerámia gyűrű, műanyag cső darabok.
b.) Durva szivacs
Ez a réteg kicsit finomabb szerkezetű, mint az előző, így itt megragad minden maradék durva szenyeződés.

2. Biológiai szűrés
Pénztárcától függően érdemes telepakolni a lehető legjobb minőségű bilógiai szűrőanyaggal.
De semmiképp sem szabad megtömni, tömöríteni!

3. Finom szűrés
Perlon vatta.
Az olyan apró szennyeződéseket szűri ki, amiket az előző két réteg méretüknél fogva nem tudott.
Elég egyetlen réteg, több réteg csak feleslegesen lecsökkenti a szűrő teljesítményét. Cseréje havonta :twisted:
 
eMZé said:
Befolyótól a kifolyóig:

0. Ülepítő
Ide tilos bármilyen szűrőanyagot rakni!

1. Durva szűrés
a.) Elsőnek legjobb valami nagy méretű szűrőközeg, ami megfogja a nagyobb levéldarabokat, stb. így azok nem jutnak tovább.
A nagyobb méretű szűrőközeg biztosítja a víz átfolyását, még nagyobb mértékű szennyezés esetén is.
Tipikus anyagok: kerámia gyűrű, műanyag cső darabok.
b.) Durva szivacs
Ez a réteg kicsit finomabb szerkezetű, mint az előző, így itt megragad minden maradék durva szenyeződés.

2. Biológiai szűrés
Pénztárcától függően érdemes telepakolni a lehető legjobb minőségű bilógiai szűrőanyaggal.
De semmiképp sem szabad megtömni, tömöríteni!

3. Finom szűrés
Perlon vatta.
Az olyan apró szennyeződéseket szűri ki, amiket az előző két réteg méretüknél fogva nem tudott.
Elég egyetlen réteg, több réteg csak feleslegesen lecsökkenti a szűrő teljesítményét. Cseréje havonta :twisted:

4. Kémiai szűrés
Seachem Purigen, aktív szén.
Perlon fölé vagy alá kell rakni ahol még a legapróbb szennyeződéstől is mentes víz. Purigent sokan használunk, találsz róla infót eleget ;)
A vizet a kémiai szennyeződésektől tisztítja pl. csersavat a fákból vagy a tápozás miatti színezést.

Ha van előszűrő (-1) a szűrőben (pl. Eheim prof 3) akkor az ülepítő után mehet egyből biológia szűrőanyag is, több hely lesz a baciknak. ;)
 
inadsz said:
eMZé said:
Befolyótól a kifolyóig:

0. Ülepítő
Ide tilos bármilyen szűrőanyagot rakni!

1. Durva szűrés
a.) Elsőnek legjobb valami nagy méretű szűrőközeg, ami megfogja a nagyobb levéldarabokat, stb. így azok nem jutnak tovább.
A nagyobb méretű szűrőközeg biztosítja a víz átfolyását, még nagyobb mértékű szennyezés esetén is.
Tipikus anyagok: kerámia gyűrű, műanyag cső darabok.
b.) Durva szivacs
Ez a réteg kicsit finomabb szerkezetű, mint az előző, így itt megragad minden maradék durva szenyeződés.

2. Biológiai szűrés
Pénztárcától függően érdemes telepakolni a lehető legjobb minőségű bilógiai szűrőanyaggal.
De semmiképp sem szabad megtömni, tömöríteni!

3. Finom szűrés
Perlon vatta.
Az olyan apró szennyeződéseket szűri ki, amiket az előző két réteg méretüknél fogva nem tudott.
Elég egyetlen réteg, több réteg csak feleslegesen lecsökkenti a szűrő teljesítményét. Cseréje havonta :twisted:

4. Kémiai szűrés
Seachem Purigen, aktív szén.
Perlon fölé vagy alá kell rakni ahol még a legapróbb szennyeződéstől is mentes víz. Purigent sokan használunk, találsz róla infót eleget ;)
A vizet a kémiai szennyeződésektől tisztítja pl. csersavat a fákból vagy a tápozás miatti színezést.

Ha van előszűrő (-1) a szűrőben (pl. Eheim prof 3) akkor az ülepítő után mehet egyből biológia szűrőanyag is, több hely lesz a baciknak. ;)

Valóban, Dani 4-es pontjával teljes a lista(nem is tudom miért hagytam ki), bár ez sokaknál már extra. De tény, hogy úgy az igazi, ha indításnál szén, a későbbiekben pedig a Seachem Purigen ott figyel a szűrőben a perlon alatt.

Kösz Dani a kiegészítést ;) :angel:
 
elaca said:
Köszi Atti!!! :)
Klorox??? Tutti?? Az nem vegyszer??

Igen tutti.
De az bizony, vegyszer és igen erős. Pont ezért szed ki mindent a Seachem Purigen-ből.
Viszont pont a klór miatt kell utána vízelőkészítőbe is beáztatni. Ameddig kicsit is klór szaga van, addig TILOS visszatenni a szűrőbe :!:
 
elaca said:
Köszi Atti!!! :)
Klorox??? Tutti?? Az nem vegyszer??


Sent from my iPhone using Tapatalk

De vegyszer, viszont használd nyugodtan. regenerálás után alaposan áztasd ki, többször cserélj vizet rajta, és vízelőkészítőt, klórtalanítót adagolj minden áztatóvízhez.


Üdv:w-rig

Most látom eMZÉ legyorsultál a válasszal :lol:
 
Back
Oldal tetejére