• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Csak gondoltam rákérdezek, hogy az Eheim 2075 előszűrőjét lehet takarítani sűrűn? Én 15 naponta szépen elmosom a szivacsot és a tálcát, ill. a perlont is alatta. A szűrőfejet pedig havonta mosom át.

Vízcserénél pedig leszabályzom a vízáramlást azzal a karral. Remélem ez sem gond neki (?), mert eszembe sem jutna kikapcsolni arra a kis időre :)
 
másrészről... a szűrőben benne van a szűrőtöltet és ha azon átmegy a neonhal,akkor ott valami nagyon nem jó :D
 
Csak gondoltam rákérdezek, hogy az Eheim 2075 előszűrőjét lehet takarítani sűrűn? Én 15 naponta szépen elmosom a szivacsot és a tálcát, ill. a perlont is alatta. A szűrőfejet pedig havonta mosom át.

Vízcserénél pedig leszabályzom a vízáramlást azzal a karral. Remélem ez sem gond neki (?), mert eszembe sem jutna kikapcsolni arra a kis időre :)

Teljesen felesleges kéthetente bolygatni a szűrőt. Többet árt, mint használ. Az előszűrőt és a perlont én együtt takarítottam 1.5-2 havonta, ekkor a a szűrőfejben a rotort és a járatokat is kimostam. A szűrőanyagokat csak 3-4 havonta. A kék előszűrőt folyóvíz alatt szoktam átmosni. Abban úgy sincs jelentős baktériumkultúra.
 
Sziasztok!
Van egy külső szűrőm, amit a most induló nano akim alá hoztam, de eddig egy 200 literesben üzemelt ami erősen fonál algás. A terv az volt, hogy bejáratom a mátrix szűrőanyagot benne, hogy legyen elég bacim. A szállítást is sikerült majdnem 30 perc alatt teljesíteni ez érdekében. Most egy vödörben pörög, de sajna mikor szétszedtem, sok fonál algát találtam benne.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan kerüljem el, hogy az új akiba behurcoljam az algát? (Ha egyáltalán ez lehetséges.)
1. Csak óvatosan mossam át a szűrőanyagokat, hogy kíméljem a bacikat, ha már ennyit tenyésztettem őket. (2 hónap) És a fonál úgyis megpusztul a sötét szűrőben.
2. Durván essek neki a mátrixnak, hogy a legtöbbet el tudjam távolítani.
3. Várjak 2-3 napot a vödörben, kvázi black out-ot csinálva az algatörmeléknek.

Köszi,
Ákos
 
Tegnap hirtelen felindulásból (no meg a lily pipe elég szutykos volt) úgy döntöttem, hogy kitakarítom az egész szűrőt. Kb 2 hónapja takarítottam, és eléggé meglepődtem, mert jó sok trutymó volt benne. A rekeszeket is átöblögettem, a csöveket is kitakarítottam, és a szűrő teljesítménye most sokkal jobb. Az nagy baj, hogy 2 hónap alatt elég sok cucc gyűlt benne össze? Csak mert többen írtátok, hogy 3-4-5 havonta tisztítjátok ki a szűrőt, de ennyi idő alatt szerintem teljesen lecsökkenne a teljesítmény.
 
Tegnap hirtelen felindulásból (no meg a lily pipe elég szutykos volt) úgy döntöttem, hogy kitakarítom az egész szűrőt. Kb 2 hónapja takarítottam, és eléggé meglepődtem, mert jó sok trutymó volt benne. A rekeszeket is átöblögettem, a csöveket is kitakarítottam, és a szűrő teljesítménye most sokkal jobb. Az nagy baj, hogy 2 hónap alatt elég sok cucc gyűlt benne össze? Csak mert többen írtátok, hogy 3-4-5 havonta tisztítjátok ki a szűrőt, de ennyi idő alatt szerintem teljesen lecsökkenne a teljesítmény.
Az, hogy milyen sűrűn kell takarítani szűrőt befolyásolja annak típusa is és az,hogy mennyire előrehaladott az akvárium állapota.Most ha szakszerűen jártál el a takarítást illetően akkor nagy bajt nem tettél.Esetleg egy kis plusz baci jól jöhet.:)
 
Sziasztok!
Van egy külső szűrőm, amit a most induló nano akim alá hoztam, de eddig egy 200 literesben üzemelt ami erősen fonál algás. A terv az volt, hogy bejáratom a mátrix szűrőanyagot benne, hogy legyen elég bacim. A szállítást is sikerült majdnem 30 perc alatt teljesíteni ez érdekében. Most egy vödörben pörög, de sajna mikor szétszedtem, sok fonál algát találtam benne.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan kerüljem el, hogy az új akiba behurcoljam az algát? (Ha egyáltalán ez lehetséges.)
1. Csak óvatosan mossam át a szűrőanyagokat, hogy kíméljem a bacikat, ha már ennyit tenyésztettem őket. (2 hónap) És a fonál úgyis megpusztul a sötét szűrőben.
2. Durván essek neki a mátrixnak, hogy a legtöbbet el tudjam távolítani.
3. Várjak 2-3 napot a vödörben, kvázi black out-ot csinálva az algatörmeléknek.

Köszi,
Ákos

Nigro javasolta valakinek, hogy a szűrőanyagot ki kell sütni, akkor tutira megóvod az akit bármiféle betegség és egyebek behurcolásától...
 
Sziasztok!
Van egy külső szűrőm, amit a most induló nano akim alá hoztam, de eddig egy 200 literesben üzemelt ami erősen fonál algás. A terv az volt, hogy bejáratom a mátrix szűrőanyagot benne, hogy legyen elég bacim. A szállítást is sikerült majdnem 30 perc alatt teljesíteni ez érdekében. Most egy vödörben pörög, de sajna mikor szétszedtem, sok fonál algát találtam benne.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan kerüljem el, hogy az új akiba behurcoljam az algát? (Ha egyáltalán ez lehetséges.)
1. Csak óvatosan mossam át a szűrőanyagokat, hogy kíméljem a bacikat, ha már ennyit tenyésztettem őket. (2 hónap) És a fonál úgyis megpusztul a sötét szűrőben.
2. Durván essek neki a mátrixnak, hogy a legtöbbet el tudjam távolítani.
3. Várjak 2-3 napot a vödörben, kvázi black out-ot csinálva az algatörmeléknek.

Köszi,
Ákos
Helló
A harmadik lehetőség szerintem Okés.De hol van a fonál alga?Közvetlen a szűrő anyagon?
 
Csak gondoltam rákérdezek, hogy az Eheim 2075 előszűrőjét lehet takarítani sűrűn? Én 15 naponta szépen elmosom a szivacsot és a tálcát, ill. a perlont is alatta. A szűrőfejet pedig havonta mosom át.

Vízcserénél pedig leszabályzom a vízáramlást azzal a karral. Remélem ez sem gond neki (?), mert eszembe sem jutna kikapcsolni arra a kis időre :)
Az a kar szerintem egy gyenge pontja a szűrődnek,ezért fontold meg a kikapcsot arra a kis időre.:)
 
Ahogy egy vírus vagy baktérium az egészséges szervezetet nem tudja megfertőzni, úgy a fonálalga sem tud elszaporodni olyan akváriumban ahol nincsenek meg a feltételei. Ha pedig meg vannak a feltételek akkor lesz algád önmagától is.
 
Üdv
Ha minden jól megy hamarosan egy TetraTec EX1200 tulajdonosa leszek.Azt szeretném kérdezni hogy most a szűrő töltettel együtt kerül hozzám és hogy hogyan tudom kitakaritani mivel most nincs sajnos keret új töltetre.Megoldható az valahogy hogy a mostani töltetet átmosom vagy ez nem jó megoldás?Ha cserélni szeretném a töltetet akkor milyet vegyek?100liter (~80-85 liter) az akvárium és rákok vannak benne.Van egy kevés kis algám ami most nem jött annyira vissza de bizom a külső szűrőben hogy segit a dologban.Most egy Aquael FAN3 szűrőm van de elég sűrűn kell takaritanom és a vizben is mindig van valami kis kosz ami szép úszkál.Hogy tudom esetleg kicsit "folytani" a szűrőt ha túl nagy lenne az áramlás?Nyomó vagy szivó ágon kell zárnom a csapon?
 
Nekem is tetrA szűrőm van gyári töltettel, szintén 100 literre, természetesen sokkal jobb lenne valami minőségi szűrőanyag, de egxy kébt hónapot szerintem simán elketyeg az alappal, főleg a rákok mellett. Nyomóágat foJthatod nyugodtan. De ha lily lesz hozzá, akkor azt sem kell...tapasztalat
 
Ha biztos helyről van a szűrő és tudod, hogy nem volt betegség akkor elég csak átmosni egy kicsit jobban a szűrőanyagokat és a szűrőt is kipucolni. Szivacsokat kukáznám azt tudsz te is rakni bele és a perlont is cserélném tisztára. A bioballt meg elég átmosni, az aktívszén ha még benne van akkor az helyett tenni valamit, mert az csak indítás után vagy akkor, ha betegség van hasznos.
 
Kedves Akvaristák!

Elérkeztem az első külső szűrőm, első perlonvatta cseréjéhez. Ez abból gondoltam szükségesnek, hogy a vízben elég sok apró szmötyi úszik - javítsatok ki ha rosszul ítéltem meg. A JBL Symec terméke mellett döntöttem, momentán ez volt elérhető a boltban. A kérdésem az volna, hogy milyen vastagon érdemes ezt alkalmazni? Egy Tetratec EX700 legfelső kosarában lesz, ami jelenleg kissé "szellős", hisz a szénszűrőt kivettem már, így lent csak egy durva szivacs van és rajta rögtön a gyári perlonvatta úszkál(amit én vékonynak találtam, a jbl symec sokkal vaskosabb). Ti, hogy csináljátok?
 
Kedves Akvaristák!

Elérkeztem az első külső szűrőm, első perlonvatta cseréjéhez. Ez abból gondoltam szükségesnek, hogy a vízben elég sok apró szmötyi úszik - javítsatok ki ha rosszul ítéltem meg. A JBL Symec terméke mellett döntöttem, momentán ez volt elérhető a boltban. A kérdésem az volna, hogy milyen vastagon érdemes ezt alkalmazni? Egy Tetratec EX700 legfelső kosarában lesz, ami jelenleg kissé "szellős", hisz a szénszűrőt kivettem már, így lent csak egy durva szivacs van és rajta rögtön a gyári perlonvatta úszkál(amit én vékonynak találtam, a jbl symec sokkal vaskosabb). Ti, hogy csináljátok?

Én mondjuk nem küzdök túl sokat. Levágok egy akkora darabot, ami biztosan befedi a tálcát. Utána a vatta leírása szerint meleg vízzel átöblítem, majd beigazgatom a helyére. Én mondjuk az áramlás miatt csak fele vastagságában használom (amikor kiterítem, egészen jól félbe lehet szedni). Ezt akkor találtam ki, amikor azt láttam a koszos szűrőben, hogy a perlon alsó fele nagyon koszos, viszont a teteje majdnem fehér. Eddig bevált. (y)
 
Én mondjuk nem küzdök túl sokat. Levágok egy akkora darabot, ami biztosan befedi a tálcát. Utána a vatta leírása szerint meleg vízzel átöblítem, majd beigazgatom a helyére. Én mondjuk az áramlás miatt csak fele vastagságában használom (amikor kiterítem, egészen jól félbe lehet szedni). Ezt akkor találtam ki, amikor azt láttam a koszos szűrőben, hogy a perlon alsó fele nagyon koszos, viszont a teteje majdnem fehér. Eddig bevált. (y)
Nagyon köszönöm a választ, sokat segítettél! A szélességén is igazítasz? Mert úgy látom, bele lehet tuszkolni a tálcába.
 
Back
Oldal tetejére