• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok! Szűrő vásárlás előtt állok és egy jbl cristal profi e 1502-t néztem ki magamnak egy 200 literes akvát kellene szűrnie. Kérdésem hogy mennyire megbízhatóak ezek a szűrők? Egy atmanhoz képest mennyire hangos? Valami esetleg amire figyelni kell? Előre is köszönöm a segítséget.
Szia. Szerintem a legjobb szurok egyike. Amire oda kell figyelni, hogy gyakran hallasz olyat, hogy vissza kell folytani a szurot. Ugy vettem eszre, hogy ennel csak ugy tudod csokkenteni az erejet, ha aprobb keresztmetszetu szuroanyaggal tomod meg. Csapok fojtasa felejtos. Ha a kifolyot zarod, az adapternel folyatni fog. Ha a befolyot zarod, akkor falsot fog szivni es folyamatosan buborekokat fog tolni a vizedbe. Szoval vagy a kifolyot engeded szabadjara, vagy megtomod. Eloszuro inditas utan 2-3 honappal kuka, mert hamar eltomodik. Nincs szukseg ra.
 
Szia. Szerintem a legjobb szurok egyike. Amire oda kell figyelni, hogy gyakran hallasz olyat, hogy vissza kell folytani a szurot. Ugy vettem eszre, hogy ennel csak ugy tudod csokkenteni az erejet, ha aprobb keresztmetszetu szuroanyaggal tomod meg. Csapok fojtasa felejtos. Ha a kifolyot zarod, az adapternel folyatni fog. Ha a befolyot zarod, akkor falsot fog szivni es folyamatosan buborekokat fog tolni a vizedbe. Szoval vagy a kifolyot engeded szabadjara, vagy megtomod. Eloszuro inditas utan 2-3 honappal kuka, mert hamar eltomodik. Nincs szukseg ra.
Köszönöm szépen a segítséget akkor ezek szerint ő lesz a kiszemelt 🙂
 
Sziasztok! Szükségem lenne a segítségetekre. Hamarosan el tudom indítani első akvárium, egyedül a szűrő maradt nyitott pont... 55 literes lesz az akvárium. Első körben tetra ex 600 volt a kiszemelt de a rengeteg negatív tapasztalat amiket olvastam elbizonytalanított. Most Eheim 2422 eXperience 150 <-- ezzel a szűrővel szemezgetek. Szerintetek ez megfelelő lenne ? Lily pipe-val szeretném használni és matrix szűrő anyaggal. Ezzel nem lenne túl nagy vagy túl kicsi a sodrás egy 45×36×33as akváriumba? Esetleg Ti tapasztaltabb fórumozók tudnátok valamit ajánlani? Köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok! Szükségem lenne a segítségetekre. Hamarosan el tudom indítani első akvárium, egyedül a szűrő maradt nyitott pont... 55 literes lesz az akvárium. Első körben tetra ex 600 volt a kiszemelt de a rengeteg negatív tapasztalat amiket olvastam elbizonytalanított. Most Eheim 2422 eXperience 150 <-- ezzel a szűrővel szemezgetek. Szerintetek ez megfelelő lenne ? Lily pipe-val szeretném használni és matrix szűrő anyaggal. Ezzel nem lenne túl nagy vagy túl kicsi a sodrás egy 45×36×33as akváriumba? Esetleg Ti tapasztaltabb fórumozók tudnátok valamit ajánlani? Köszönöm a segítséget!
Szia!
Nem növényes akvárium esetén elég lehet.
CO2-dal, fotonágyúval szerelt növényeshez (high-teck) szerintem a szűrőanyag kapacitása miatt már határeset/kevés lenne.
 
Sziasztok! Szükségem lenne a segítségetekre. Hamarosan el tudom indítani első akvárium, egyedül a szűrő maradt nyitott pont... 55 literes lesz az akvárium. Első körben tetra ex 600 volt a kiszemelt de a rengeteg negatív tapasztalat amiket olvastam elbizonytalanított. Most Eheim 2422 eXperience 150 <-- ezzel a szűrővel szemezgetek. Szerintetek ez megfelelő lenne ? Lily pipe-val szeretném használni és matrix szűrő anyaggal. Ezzel nem lenne túl nagy vagy túl kicsi a sodrás egy 45×36×33as akváriumba? Esetleg Ti tapasztaltabb fórumozók tudnátok valamit ajánlani? Köszönöm a segítséget!
Szia.
Nagyon határeset, szerintem válassz eggyel nagyobbat, pl 2424, vagy Tetrából a 800-ast.
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, hálószobába szeretnék egy 36literes garnélás akváriumot indítani (lesz co2) és ehhez nemtudlm eldönteni, hogy milyen szürőt használjak, fő szempont, hogy azért halk legyen. Elsőnek egy Tidal 35 akasztóst néztem ki. Előre is köszi a segítséget!
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, hálószobába szeretnék egy 36literes garnélás akváriumot indítani (lesz co2) és ehhez nemtudlm eldönteni, hogy milyen szürőt használjak, fő szempont, hogy azért halk legyen. Elsőnek egy Tidal 35 akasztóst néztem ki. Előre is köszi a segítséget!
Szia. Eheim 2213 -al nem losz melle. Garnivedo raccsal, poppyval.
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, hálószobába szeretnék egy 36literes garnélás akváriumot indítani (lesz co2) és ehhez nemtudlm eldönteni, hogy milyen szürőt használjak, fő szempont, hogy azért halk legyen. Elsőnek egy Tidal 35 akasztóst néztem ki. Előre is köszi a segítséget!
Vagy még egy Eheim 2032. Csendes. Gyerekek alszanak mellette. Van egy pár extra kényelmi funkciója.
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, hálószobába szeretnék egy 36literes garnélás akváriumot indítani (lesz co2) és ehhez nemtudlm eldönteni, hogy milyen szürőt használjak, fő szempont, hogy azért halk legyen. Elsőnek egy Tidal 35 akasztóst néztem ki. Előre is köszi a segítséget!
Garnélásba nem jó a Tidal 35 sajnos, beszippantja a garnikat, a kialakítása miatt pedig nem lehet (vagy csak nagyon macerásan) védőt szerkeszteni.
Amit a többiek felsoroltak mind nagyon jó szűrő.
 
Sziasztok,
Meg tudnátok mondani, hogy az Eheim 2426 Experience 350 mivel jobb mint az Eeheim Eheim Classic 600? Ha jobb akkor miért olcsóbb?
Nem tudom, hogy jobb-e a 2426 mint a 2217 (Eheim Classic) viszont
- kényelmesebb (egyszerű csőeltávolítás)
- picit nagyobb teljesítmény
- halkabb (ezt nem tapasztalatból mondom)
- jobban néz ki, bár nem tudom ez számít-e egyáltalán.

2217-nek viszont nagyobb a szűrőanyag térfogata. 6l vs 4.9

Nagyon úgy néz ki találtál egy kis árazási problémát :)
 
Nem tudom, hogy jobb-e a 2426 mint a 2217 (Eheim Classic) viszont
- kényelmesebb (egyszerű csőeltávolítás)
- picit nagyobb teljesítmény
- halkabb (ezt nem tapasztalatból mondom)
- jobban néz ki, bár nem tudom ez számít-e egyáltalán.

2217-nek viszont nagyobb a szűrőanyag térfogata. 6l vs 4.9

Nagyon úgy néz ki találtál egy kis árazási problémát :)
Nem biztos, hogy árazási probléma. Simán adódhat a készletezésből, mármint nagyker ill. gyártói, beszállítói szinten.
Nem ismerjük a pontos árképzést.
De abban szerintem egyetértünk, hogy vásárlói szemmel még azonos értéken is jobb vétel az Exp. 350. Már csak a biológiai szűrőanyag miatt is, ami alapból ahhoz jár.
 
Garnélásba nem jó a Tidal 35 sajnos, beszippantja a garnikat, a kialakítása miatt pedig nem lehet (vagy csak nagyon macerásan) védőt szerkeszteni.
Amit a többiek felsoroltak mind nagyon jó szűrő.
Szerintem ha rá van húzva egy harisnya, egészen elfogadható lesz. Nem mondom, hogy 100%-os, de na
 

Attachments

  • tidal35.jpeg
    tidal35.jpeg
    309.2 KB · Megtekintések: 37
Back
Oldal tetejére