• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

sziasztok!
Úgy fest gondban vagyok és választási segítséget szeretnék kérni.
A helyzet:
van egy 54L (első akvárium :) ) tank
tetra ex 600
Lily pipe.
üveg skimmeres elszívó.

Több problémám is van ami oda vezetett hogy szeretném cserélni a szűrőt, túlméretezve.
A problémák: egyrészt a szűrő a gyors csatlakozónál (valószínűleg, mert a "fedél" telik meg vízzel) elkezdett ereszteni, nem vészesen, de ereszt.
Hiába vigyáztam rá, szilikon, vazelin, gondos karbantartás.. ezt még valószínűleg meg tudnám (..remélem.. ?) szüntetni, vízkő, tömítéscsere..stb Plusz,
(talán?.. ) a lily óta áramlás problémáim is vannak, (legjobb tudásom szerint nem biztos, hogy ez a bűnös a lehet.. ) -> staghorn van itt-ott
ÉS nagyjából egy év után már kirajzolódik, hogy az 54 liter később nagyobbra nő :) talán 112 körülre.
így a három dolog végett vitt arra, hogy nézzünk egy nagyobb szűrőt már most, majd később foglalkoznék az ex 600 életrekeltésével.

Amik a túlméretezésre visznek:
A lily a tetra 600hoz lett választva, így a 16/22re szűkítőt kell majd használjak, aminek biztosan lesz valamennyi vesztesége (így ha csak egy "kicsit" nagyobb szűrőt nézek, mondjuk 6-ról 700L/h-ra, akkor nagyjából nem csináltam semmit)
+ a bio szűrőanyag (matrix) + lily is vissza fog venni valemennyit a névleges teljesítményből, én bízom a cunami mentességben.

(Ha mégis cunami lenne a lily..stb ellenére is, akkor az a B tervem, hogy a matrix mellé az egyik leendő kosárban bio riot is használnék egy rekeszben/kosárban és ezzel fognám vissza.)

+ ha eljön az idő a nagyobb tankhoz, akkor ne legyen a szűrő a keresztmetszet. (a nagyobban már nem biztos, hogy ezt 16/22 a lily-t használnám később, ez menne egy leendő nanoba, de ezt a párom még nem tudja :) )
Szóval ez a jelenlegi helyzet nagyjából.

Amiket kinéztem:
CristalProfi e902 - az én olvasatomban semmi extra tudás, de nagyobb szűrő.
OASE FiltoSmart 300 - tetszik a takarítás módja, a (+bár csak télen van rá néha szükség, de fűtési lehetőség tankon kívül)
OASE Biomaster 250 - itt is tetszik a takarítás módja, az előszűrő rész nekem hasznos lehet (a skimmer néha szed be apró leveleket, sok az apró levelű növény.. montecarlo, Riccia fluitans, rotala..stb) + itt is a fűtés.
Árban sem mennék ezek fölé, csak ha valaki azt mondja hogy nagyot lehetne ugrani kis összegeken..

Sem a CristalProfi, sem a OASE Biomaster, sem a filtrosmart sorozattal nincs tapasztalatom.. így ha valakinek van összehasonlítási alapja a sorozat bármely tagjai között, vagy "soha többé nem venném a ..., vagy legközelebb is ezt választanám mert.. ") szerű hozzászólások sokat segítenének :( esetleg az is, ha teljesen rossz az irány.

Nézegettem a szűrőkhöz tartozó fórum részt, de inkább itt kérdeznék, mert nem konkrét szűrőhöz tartozik a kérdés.

+ 2 darab Szűkítőidom 16/22-ről 12/16.. ezt valószínű sehol nem úsznám most meg, vagy.. vissza az esőztetős megoldáshoz és lukak felfúrása.. de ezt nem szivesen.

Ezen az staghornon felül az akva egészséges, bubiznak a növények és épp virágzik a Bucephalandra :) szóval tényleg csak szűrőről szól a kérdés.

A kérdés off része:
Ami esetleg még érdekes lehet, hogy az 1 ajtós szekrényben a F.Smart nem férne el 290 x 246 x 462. A 246os méret az valójában a talp méretével együtt értendő és ezt le lehet venni a talpat használat közben ?
Vagy akkor ennek építek valami kis külön szűrődobozt..
Előre is köszönöm!
 
sziasztok!
Úgy fest gondban vagyok és választási segítséget szeretnék kérni.
A helyzet:
van egy 54L (első akvárium :) ) tank
tetra ex 600
Lily pipe.
üveg skimmeres elszívó.

Több problémám is van ami oda vezetett hogy szeretném cserélni a szűrőt, túlméretezve.
A problémák: egyrészt a szűrő a gyors csatlakozónál (valószínűleg, mert a "fedél" telik meg vízzel) elkezdett ereszteni, nem vészesen, de ereszt.
Hiába vigyáztam rá, szilikon, vazelin, gondos karbantartás.. ezt még valószínűleg meg tudnám (..remélem.. ?) szüntetni, vízkő, tömítéscsere..stb Plusz,
(talán?.. ) a lily óta áramlás problémáim is vannak, (legjobb tudásom szerint nem biztos, hogy ez a bűnös a lehet.. ) -> staghorn van itt-ott
ÉS nagyjából egy év után már kirajzolódik, hogy az 54 liter később nagyobbra nő :) talán 112 körülre.
így a három dolog végett vitt arra, hogy nézzünk egy nagyobb szűrőt már most, majd később foglalkoznék az ex 600 életrekeltésével.

Amik a túlméretezésre visznek:
A lily a tetra 600hoz lett választva, így a 16/22re szűkítőt kell majd használjak, aminek biztosan lesz valamennyi vesztesége (így ha csak egy "kicsit" nagyobb szűrőt nézek, mondjuk 6-ról 700L/h-ra, akkor nagyjából nem csináltam semmit)
+ a bio szűrőanyag (matrix) + lily is vissza fog venni valemennyit a névleges teljesítményből, én bízom a cunami mentességben.

(Ha mégis cunami lenne a lily..stb ellenére is, akkor az a B tervem, hogy a matrix mellé az egyik leendő kosárban bio riot is használnék egy rekeszben/kosárban és ezzel fognám vissza.)

+ ha eljön az idő a nagyobb tankhoz, akkor ne legyen a szűrő a keresztmetszet. (a nagyobban már nem biztos, hogy ezt 16/22 a lily-t használnám később, ez menne egy leendő nanoba, de ezt a párom még nem tudja :) )
Szóval ez a jelenlegi helyzet nagyjából.

Amiket kinéztem:
CristalProfi e902 - az én olvasatomban semmi extra tudás, de nagyobb szűrő.
OASE FiltoSmart 300 - tetszik a takarítás módja, a (+bár csak télen van rá néha szükség, de fűtési lehetőség tankon kívül)
OASE Biomaster 250 - itt is tetszik a takarítás módja, az előszűrő rész nekem hasznos lehet (a skimmer néha szed be apró leveleket, sok az apró levelű növény.. montecarlo, Riccia fluitans, rotala..stb) + itt is a fűtés.
Árban sem mennék ezek fölé, csak ha valaki azt mondja hogy nagyot lehetne ugrani kis összegeken..

Sem a CristalProfi, sem a OASE Biomaster, sem a filtrosmart sorozattal nincs tapasztalatom.. így ha valakinek van összehasonlítási alapja a sorozat bármely tagjai között, vagy "soha többé nem venném a ..., vagy legközelebb is ezt választanám mert.. ") szerű hozzászólások sokat segítenének :( esetleg az is, ha teljesen rossz az irány.

Nézegettem a szűrőkhöz tartozó fórum részt, de inkább itt kérdeznék, mert nem konkrét szűrőhöz tartozik a kérdés.

+ 2 darab Szűkítőidom 16/22-ről 12/16.. ezt valószínű sehol nem úsznám most meg, vagy.. vissza az esőztetős megoldáshoz és lukak felfúrása.. de ezt nem szivesen.

Ezen az staghornon felül az akva egészséges, bubiznak a növények és épp virágzik a Bucephalandra :) szóval tényleg csak szűrőről szól a kérdés.

A kérdés off része:
Ami esetleg még érdekes lehet, hogy az 1 ajtós szekrényben a F.Smart nem férne el 290 x 246 x 462. A 246os méret az valójában a talp méretével együtt értendő és ezt le lehet venni a talpat használat közben ?
Vagy akkor ennek építek valami kis külön szűrődobozt..
Előre is köszönöm!
Most 12/16 lily-d van nem? Csak mert 16/22-t írsz. Egy ismerős 300liter után vett 3db 30as kockát. Kettő alá berakta a régi 1200L/h Eheim szűrőit szűkítővel, 12/16 lily-vel és in line difivel. Hát nem sokat kellett folytani a szűrőn, a szűkítés és a vékonyabb cső elintézte:) Szerintem ez alapján gondolkozhatsz Te is 1200l/h-ban is akár ha szűkíted majd.
 
wops igen, elírás elnézést. 12-16 :) köszönöm szépen, akkor egy problémától már nem tartok :)
Hát ha a külső fűtés nem ekkora sarkalatos pont akkor én is inkább eheimet ajánlanám akár innen a fórumról. van két eladó olyan ami neked jó lenne "bagoé"
12/16-ra szűkítve szerintem egyik se csinálna nagy tornádót, főleg, hogy mindegyik folytható. ezek később 80-120 literig jók lehetnek.
 
köszönöm ismét!
a fentebbiekből írnék is az EHEIM 2273 eladónak,csak generálnom kell még 15 hozzászólást ezen kívül.. :S keresgélek a fórumon valamit. :)
szerintem írd meg válaszba nyugodta, hogy téged érdekelne arról úgy is értesül és akkor már meglesz a kontakt.
 
sajnos nem úgy van az, abban a bejegyzésben hozzászólási jogosultságom sincs még, de rajta vagyok.
viszont ez a szűrő csoport, szóval nem offolom el teljesen.
Tehát Tetra ex 600:
Ennek a cseréjét tervezem mert a szívás ami vele jár (szó szerint, frappánsan) már mérgelődéshez vezet. Amúgy jó kis szűrő, halk, nagyon.
Tette is a dolgát, 54 literben. A gyári hozzávalók kuka, a perlon ami értelmes. Matrix óta ég és föld a különbség a szűrésben.

De.. a kenés ellenére elkezdett szivárogni egy év után, és ott tartok, hogy az összes tömítést újra és újra kenegetem. Ami esetleg érdekes és ritkábban macerált rész, a légtelenítő pumpa
alatt is van egy gumi lapka, már erre is gyanakszom. Szóval ha valaki ezt a szűrőt választja, a pumpát lehetőleg hanyagolja és hívja segítségül a fizikát és/vagy borászati módszereket :)
(Bár legjobb tudásom szerint ez minden szűrőre igaz lehet, a pumpát inkább ne nyomkodjuk..) Sajnos azt kell mondjam tanuló pénz volt, bár elsőre amég nem biztos, hogy megmarad az érdeklődés az akváriumok felé, talán nem rossz választás.
 
Egyik szűrőnél sem szabad használni a pumpát (legalábbis szerintem) Meg kell szívni a nyomóágat és annyi. A másik amit nem szeretnek a szűrők ha a felső részénél fogva cipeli az ember (főleg ha tele van), ez a fej-felfogatást szokta úgy megtúráztatni, hogy az később gondokhoz vezet. Szerintem eleve sokkal jobb az a szűrő konstrukció amin nincs "primer" funkció. Nem értem miért erőltetik, csak a baj van vele. (csak saját véleményem)
 
sajnos nem úgy van az, abban a bejegyzésben hozzászólási jogosultságom sincs még, de rajta vagyok.
viszont ez a szűrő csoport, szóval nem offolom el teljesen.
Tehát Tetra ex 600:
Ennek a cseréjét tervezem mert a szívás ami vele jár (szó szerint, frappánsan) már mérgelődéshez vezet. Amúgy jó kis szűrő, halk, nagyon.
Tette is a dolgát, 54 literben. A gyári hozzávalók kuka, a perlon ami értelmes. Matrix óta ég és föld a különbség a szűrésben.

De.. a kenés ellenére elkezdett szivárogni egy év után, és ott tartok, hogy az összes tömítést újra és újra kenegetem. Ami esetleg érdekes és ritkábban macerált rész, a légtelenítő pumpa
alatt is van egy gumi lapka, már erre is gyanakszom. Szóval ha valaki ezt a szűrőt választja, a pumpát lehetőleg hanyagolja és hívja segítségül a fizikát és/vagy borászati módszereket :)
(Bár legjobb tudásom szerint ez minden szűrőre igaz lehet, a pumpát inkább ne nyomkodjuk..) Sajnos azt kell mondjam tanuló pénz volt, bár elsőre amég nem biztos, hogy megmarad az érdeklődés az akváriumok felé, talán nem rossz választás.
nem fog csalódást okozni ha egy 2426 Eheimbe ruházol! nincs pumpa, egyszerű! és hangtalanul teszi a dolgát! ✌️
 
sajnos nem úgy van az, abban a bejegyzésben hozzászólási jogosultságom sincs még, de rajta vagyok.
viszont ez a szűrő csoport, szóval nem offolom el teljesen.
Tehát Tetra ex 600:
Ennek a cseréjét tervezem mert a szívás ami vele jár (szó szerint, frappánsan) már mérgelődéshez vezet. Amúgy jó kis szűrő, halk, nagyon.
Tette is a dolgát, 54 literben. A gyári hozzávalók kuka, a perlon ami értelmes. Matrix óta ég és föld a különbség a szűrésben.

De.. a kenés ellenére elkezdett szivárogni egy év után, és ott tartok, hogy az összes tömítést újra és újra kenegetem. Ami esetleg érdekes és ritkábban macerált rész, a légtelenítő pumpa
alatt is van egy gumi lapka, már erre is gyanakszom. Szóval ha valaki ezt a szűrőt választja, a pumpát lehetőleg hanyagolja és hívja segítségül a fizikát és/vagy borászati módszereket :)
(Bár legjobb tudásom szerint ez minden szűrőre igaz lehet, a pumpát inkább ne nyomkodjuk..) Sajnos azt kell mondjam tanuló pénz volt, bár elsőre amég nem biztos, hogy megmarad az érdeklődés az akváriumok felé, talán nem rossz választás.
Eheim Experience 350 és punktum. Volt/van nekem is Tetrám, többféle Eheim (Eheim Classic-ok, Ecco Pro, Prof4, stb.) de amióta megvettem az experience-t rá kellett jöjjek, hogy az Eheimek között is van csúcs. Na a 2426-os az.
 
háh, köszi szépen ismét mindenkinek, úgy néz ki akkor itt befejezem a böngészést és a remek használt árajánlat ellenére (bár még tiszta a lelkiismeretem, nem jutottam el a kapcsolatteremtésig :D )
2426 a 1. kiszemelt.

Még a szekrényméret is passzol,sőt.. a 210mm igazából ajándék.
Pedig erről már lemondtam és bejelnetettem itthon, hogy hát, sajnos a szekrényen kívül lesz a ucc (kb 300 x 235mm) ezzel még a CO is befér.

Van esetleg olyan ,ami miatt kifejezetten ezt emelitek ki mindketten ? :) azt látom, hogy a kosárszám kevesebb, (ez nekem pozitiv, a kosarakat úgysem tudom kitömni teljesen a nagyszemű matrixal, kevesebb lesz a kihasználatlan rész..)

illetve a GA ajánlás is 150L-t mond az Experience 350el.
a 2273 azonos névleges hozammal viszont max 100 liter ajánlást kapott.
A kosaraknak is tuti van ellenállása...deee van még valami trükk ? :) Vagy "csak simán" jól sikerült a cucc ?

+ nincs pumpa. szuper. az amúgy nem használt alkatrészen át szivárgás, és az 50%al megnövekedett karbantartási idő- (mert nyilván jól el kell rejteni.. ) a pumpa alatt lévő cuccok kenegetésével ma már tényleg ejnyebejnyéztem.. :)
 
Van esetleg olyan ,ami miatt kifejezetten ezt emelitek
Egyszerű, Halk, megbízható, Teszteken azért kap csak 10/9 pontot mivel kevés a funkciója! Nem high tech, de pont ez az erőssége!

Én a 2426 ot 2 akvárium alatt használom egy kockában és egy 60p ben 60*36*30 mindkettő kb 60 literes. egyikbe Mátrix és biorio + perlon a másikba csak mátrix és perlon van! a perlont cserélem bennük 2 havi intervallummal nem mosom ki hanem újra cserélem. a kockát spinnel használom16-22 es csövezéssel , de volt már lilypipe is 12-16 os csövezéssel rajta.
A 60p lilypipe al használom szintúgy 16-22 es csövezéssel! a beszivó részt mindkettő akváriumban megosztottam eheim dupla csapokkal az egyik ágon aquarebbel skimmer van a másikon normál üveg beszívó! általában az estek 90% ban kell a szkimmer a felszíni hártya eltüntetésére." én nem preferáltam a külön skimmert' pl Eheim 350.
Evvel a szűrő teljesítménnyel nem jelent gondot a felszínivízleszívó használata min 700L/H ajánlanak!
Esetleg, ha megtudod engedni magadnak ujat vegyél akkor megkíméled magad biztossan pár évig a tömítések, rotor, tengely cseréjétől! szilikon sprayt vagy vazelint szerezz be, a gumikat én nem állandóan "amikor perlon csere van" fújom be! egy gyengébb pontja van az adaptere! de ez mindegyiknél elmondható! eltörhet ha a csövet veszed le róla. persze müszerész kéz kell hozzá! 😊
Ami mindenkit meglepett akinek ez van. Hangtalan szűrő!
Igazából van mégegy 2426 ö egy 245l es alatt teljesít 2. szűrőként! itt popyval használom igy nem vesznek össze a felszini áramlatok, és a co2 is benntmarad.

Ha csak használtra tudsz szert tenni ott érdemes arra figyelni hogy mikor gyártották! a fejegység külsö részén van egy kis etiket gyárilag, ahol a serialnr. mondja meg a gyártási évet/hetet 09 azaz 2009 a gyártási éve... minnél nagyobb az első kettő szám annál fiatalabb a szűrő;)
 
Megerősítem a többieket az Experience 350-nel kapcsolatban. Nálam egy 84 literest szűr, 2m-re alszunk tőle.
Ha újat veszel én azt tanácsolnám, hogy az alsó kosárban lévő 3 szivacsból 2-t vegyél ki és a helyére boríts mátrixot, substratot...stb. Ha nincs sok levéltöredék, fizikai szennyeződés a vízben, akkor még szivacs se kell, csak fullra megpakolva biológiaival. Perlon a tetején+Seachem Purigen. Nincs kompromisszum, bohóckodás a tömítésekkel, pumpával; egyszerű a takarítás, nem kell ennél több.
 
Back
Oldal tetejére