• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Igen, akasztos szurohoz kepest sok szuroanyag fer bele, belso szurovel meg kb osszehasonlithatatlan. Karbantartasa egyszeru. Hatranya es elonye is a beepitett skimmer, ami garnis akvaban okozhat problemat, de kis hekkelessel orvosolhato. Ha tetot akarsz az akvariumra (de miert is akarnal :)) akkor nem ez kell neked.

Ha a vizszintet megfelelo szinten tartod hangtalan. 11 Tidalunk mukodik most egyszerre, ha feltoltjuk az osszes akvat rendesen ijeszto lesz a csend. :)
Sajnos kelleni fog a tető - akvához járt - mert felette is bútor van, de majd meghekkelem.

Gondoltam ragasztok rá valami szűrő vattát, csak akkor eltömődéskor nehéz cserélni.

Ti hogy oldották meg?
Alsó beszívó nem veszélyes a garniknak (ez a külső szűrők esetében is kérdés számomra)‽

Bónusz kérdés: ti mennI töltet és milyen rétegben tesztek bele?
 
Sajnos kelleni fog a tető - akvához járt - mert felette is bútor van, de majd meghekkelem.

Gondoltam ragasztok rá valami szűrő vattát, csak akkor eltömődéskor nehéz cserélni.

Ti hogy oldották meg?
Alsó beszívó nem veszélyes a garniknak (ez a külső szűrők esetében is kérdés számomra)‽

Bónusz kérdés: ti mennI töltet és milyen rétegben tesztek bele?
Mármint a szűrőre ragasztók vattát - így vissza olvasva eléggé kétértelmű lett.
 
Sajnos kelleni fog a tető - akvához járt - mert felette is bútor van, de majd meghekkelem.

Gondoltam ragasztok rá valami szűrő vattát, csak akkor eltömődéskor nehéz cserélni.

Ti hogy oldották meg?
Alsó beszívó nem veszélyes a garniknak (ez a külső szűrők esetében is kérdés számomra)‽

Bónusz kérdés: ti mennI töltet és milyen rétegben tesztek bele?
Ilyennel tudsz védekezni:

 
@danyi03 akkor itt folytassuk

Elsődlegesen egy ADA Super Jet Filter ES-600 szűrőt néztem ki a jelenlegi Eheim 2075 helyett. Végül feltenném itt a kérdéseimet (mik a tapasztalatok):
  • Ténylegesen nagyon melegszik az IWAKI pumpa? Fontos mert nyáron elég melegek vannak ott ahol az akvárium van.
  • Hang --> Sokkal hangosabb mint egy Eheim? Fontos, hogy a nappalinkban van a szűrő, polifoammal ki van bélelve a szekrény. Semmi képen nem szeretném ha zavarná a többieket itthon. A 2075 hangját nagyon minimálisan lehet hallani.

Eheim szűrők:

Az okos működésbe beletartozik ha jól látom két dolog:
  1. A finom szűrőanyagok eltömődése esetén a szűrő teljesítménye csökken, a gomb használatával a vízáramot elvezethetjük a perlonvatta mellett. Mennyire használható ez a funkció? Látjátok bármi értelmét?
  2. Alkalmazásból vezérelhető flow.
Ha jól látom eheim-ből már van Eheim Professionel 5 széria is. Van lényegi különbség a professional 4 és 5 között? Itt leginkább a tapasztalataitokra vagyok kíváncsi.

Köszönöm szépen!
 
IWAKI valóban melegszik és hangosabb mint az Eheim, hálóba nem javaslom.

A perlonvattás elvezetés a Prof 4 szűrőkben is benne van csak nem wifin hanem kézzel kell átállítani.

Prof 4ből nincs e, a prof 5 tulajdonképp a wifis prof 4, a prof 3e szűrők utódja, amiket még PC-ről kellett vezérelni, most már telefonról megy.
 
Sziasztok!

Nemrég regisztráltam, mert újra szeretném indítani a 112L-es akváriumom, a jelenleginél kicsit komolyabb paraméterekkel. És nagyon jól tettem, mert már eddig is rengeteg segítséget kaptam.
Nagyon elégedett voltam a jelenlegi szűrőmmel ( JBL CristalProfi e902 greenline ), már az új tölteteket is megrendeltem, de (ahogy egy másik fórumon is felvetettem,) újabban elkezdett ereszteni, pedig tényleg nagyon jól bántam vele. Pár nappal később, az ünnepek alatt (mikor máskor) azonban teljesen megadta magát. Most egy vödörben áll, mert konkrétan ömlik belőle a víz.... A problémám az, hogy ha még vissza is juttatom a szervizbe, és tételezzük fel javítható...nincs ami helyettesítse. :(
Így valószínűleg elkerülhetetlen lesz egy új szűrő beüzemelése. A GA kínálatából az alábbi szűrőket néztem ki:
Mit gondoltok melyik lenne alkalmasabb egy 112-eshez? Van esetleg más javaslat?
 
Sziasztok!

Nemrég regisztráltam, mert újra szeretném indítani a 112L-es akváriumom, a jelenleginél kicsit komolyabb paraméterekkel. És nagyon jól tettem, mert már eddig is rengeteg segítséget kaptam.
Nagyon elégedett voltam a jelenlegi szűrőmmel ( JBL CristalProfi e902 greenline ), már az új tölteteket is megrendeltem, de (ahogy egy másik fórumon is felvetettem,) újabban elkezdett ereszteni, pedig tényleg nagyon jól bántam vele. Pár nappal később, az ünnepek alatt (mikor máskor) azonban teljesen megadta magát. Most egy vödörben áll, mert konkrétan ömlik belőle a víz.... A problémám az, hogy ha még vissza is juttatom a szervizbe, és tételezzük fel javítható...nincs ami helyettesítse. :(
Így valószínűleg elkerülhetetlen lesz egy új szűrő beüzemelése. A GA kínálatából az alábbi szűrőket néztem ki:
Mit gondoltok melyik lenne alkalmasabb egy 112-eshez? Van esetleg más javaslat?
nekem 2075-ös van, ami a 2275-ös elődje, nagyon meg vagyok elégedve vele, brutál jól szűri a 120 literes növényesemet! 😊
úgyhogy én a 2275-öst venném...
 
Sziasztok!

Nemrég regisztráltam, mert újra szeretném indítani a 112L-es akváriumom, a jelenleginél kicsit komolyabb paraméterekkel. És nagyon jól tettem, mert már eddig is rengeteg segítséget kaptam.
Nagyon elégedett voltam a jelenlegi szűrőmmel ( JBL CristalProfi e902 greenline ), már az új tölteteket is megrendeltem, de (ahogy egy másik fórumon is felvetettem,) újabban elkezdett ereszteni, pedig tényleg nagyon jól bántam vele. Pár nappal később, az ünnepek alatt (mikor máskor) azonban teljesen megadta magát. Most egy vödörben áll, mert konkrétan ömlik belőle a víz.... A problémám az, hogy ha még vissza is juttatom a szervizbe, és tételezzük fel javítható...nincs ami helyettesítse. :(
Így valószínűleg elkerülhetetlen lesz egy új szűrő beüzemelése. A GA kínálatából az alábbi szűrőket néztem ki:
Mit gondoltok melyik lenne alkalmasabb egy 112-eshez? Van esetleg más javaslat?
Én az Eheim-et venném. 1 literrel több szűrőanyag fér bele, az alkatrész ellátottság kiváló. A köv. szűrő nekem is ez a márka lesz.
 
Én az Eheim-et venném. 1 literrel több szűrőanyag fér bele, az alkatrész ellátottság kiváló. A köv. szűrő nekem is ez a márka lesz.
Köszönöm a válaszokat! Valamiért azt gondoltam, hogy tuti a BM-t mondjátok majd, de lehet csak túl meggyőző volt Balázs a GA szűrős videójában. 😁
 
Köszönöm a válaszokat! Valamiért azt gondoltam, hogy tuti a BM-t mondjátok majd, de lehet csak túl meggyőző volt Balázs a GA szűrős videójában. 😁
Nekem 2db OASE Biomaster Thermo 600van egy 300l-es alatt. Nagyon szeretem. Van az előszűrő szivacsból +2 szettem, igy kb. 5 perc alatt megvagyok a cserével. A piszkos szivacs meg ráér ázni, néha megnyomkodom meg kicserélem a vizet aztán, később kitakarítom rendesen. Ezekhez is van minden alkatrész, mint az Eheimhez. Következőnek is ezt venném, nekem tetszenek.
 
Sziasztok!

Nemrég regisztráltam, mert újra szeretném indítani a 112L-es akváriumom, a jelenleginél kicsit komolyabb paraméterekkel. És nagyon jól tettem, mert már eddig is rengeteg segítséget kaptam.
Nagyon elégedett voltam a jelenlegi szűrőmmel ( JBL CristalProfi e902 greenline ), már az új tölteteket is megrendeltem, de (ahogy egy másik fórumon is felvetettem,) újabban elkezdett ereszteni, pedig tényleg nagyon jól bántam vele. Pár nappal később, az ünnepek alatt (mikor máskor) azonban teljesen megadta magát. Most egy vödörben áll, mert konkrétan ömlik belőle a víz.... A problémám az, hogy ha még vissza is juttatom a szervizbe, és tételezzük fel javítható...nincs ami helyettesítse. :(
Így valószínűleg elkerülhetetlen lesz egy új szűrő beüzemelése. A GA kínálatából az alábbi szűrőket néztem ki:
Mit gondoltok melyik lenne alkalmasabb egy 112-eshez? Van esetleg más javaslat?
A szűrőd azért folyhat mert nem volt használva . S a gumi kiszárat ez természetes . Nekem el van rakva egy2271 es szűrő potszűrőnek s vele egy komplet gumi szett ha esetleg valamelyik aksinál valami baj lenne .
De ha szűrőt veszel akkor én is a Eheimet támogatnám 🙂
Nálam 6 Eheim dolgozik és egy tartalékban áll
 
A szűrőd azért folyhat mert nem volt használva . S a gumi kiszárat ez természetes . Nekem el van rakva egy2271 es szűrő potszűrőnek s vele egy komplet gumi szett ha esetleg valamelyik aksinál valami baj lenne .
De ha szűrőt veszel akkor én is a Eheimet támogatnám 🙂
Nálam 6 Eheim dolgozik és egy tartalékban áll
3 éve hibátlanul és folyamatosan teljesít. A tömítéseket, gumis részeket vazelinnel kezelem minden karbantartás alkalmával. Az újraindítást úgy értettem, hogy újra tervezem, átalakítom a jelenleg is működött, ha minden hozzávalót beszereztem. Igazából a világítás és a növények hiányoznak, aztán indulhat a projekt. :) Sajnos plusz tömítéseket nem szereztem be.
 
Sziasztok!

Új vagyok itt és előre szégyellem magam, biztosan a fejeteket fogjátok majd néhányan...
Külső szűrő kapcsán vannak aggodalmaim.
Kb. fél évvel ezelőtt elhatároztam, hogy indítok egy főleg halas akvát, közepesen sok növénnyel.
Egy 240-es Juwel volt a kiszemelt, abban ugye van belső szűrő, gondoltam teszek alá egy OASE Biomaster 600-at, oszt jóvan.
Aztán, ahogy elkezdtem vásárolni a szükséges kellékeket, közben nézegettem a GA-s videókat.
Szépen lassan elcsábultam, hogy legyen akkor inkább egy olyan növényes, amit kevés kompromisszummal megengedhetek magamnak.
A méretből nem akartam lejjebb (120x45x45), de ugye azonnal szembesültem vele, hogy így minimum még egy OASE Biomaster 600 kell.
Nosza, vettem még egyet. Mátrixból korábban betáraztam, mindkét szűrőt ezzel akarom megtölteni.
A kérdésem: elég lesz a két 600-as OASE Biomaster? Ha telepakolom őket mátrixszal (+lily pipe), elegendő lesz a flow?
Most olvastam a korábbi javaslatokat és leginkább az Eheimet javasoltátok az Oase helyett. Miért?
A hangja miatt is parázok, bár van egy 350-es Biomasterem egy halas aki alatt és az nagyon csendben megy.
Állítólag a 600-as sokkal hangosabb. Tényleg így van? Ha így lenne, akkor egy újan induló aksival eléggé pórul járnék :(
Bár szekrényben lesznek, de ha így is túl zajos, van bevált módszer a zajcsillapításra?
Köszönöm a segítséget előre is! :)
 
oase is jó és az eheim is jó!
az eheimbe több biológiai szűrőanyag fér, a biomasterba ugyan kevesebb, de cserébe egyszerűbb egy kicsit az előszűrő tisztítása.
nem nagy a különbség közöttük, bármelyiket is veszed, jól döntesz...
 
Back
Oldal tetejére