• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Nem biztos, hogy árazási probléma. Simán adódhat a készletezésből, mármint nagyker ill. gyártói, beszállítói szinten.
Nem ismerjük a pontos árképzést.
De abban szerintem egyetértünk, hogy vásárlói szemmel még azonos értéken is jobb vétel az Exp. 350. Már csak a biológiai szűrőanyag miatt is, ami alapból ahhoz jár.
Az Exp.350 ülepítő részébe lehet rakni szűrőanyagot?
 
Az Exp.350 ülepítő részébe lehet rakni szűrőanyagot?
Nem szerencsés szerintem, nem véletlen van az kialakítva ott. Maradjon csak ott a szivacs alatt egy kis rész, ahova a trutyi (és esetlegesen garnélák :)) felgyűlik. Valahol olvastam már (talán épp itt az akvakertészen), hogy valaki oda is pakolt szűrőanyagot, szerintem fölösleges.
Nekem egyébként ilyen szűrőm van, maximálisan meg vagyok vele elégedve.
Az alsó kosárban 3 szivacs van, abból a felső kettőt tényleg ki lehet dobni és a helyére önteni kb 1 liter Matrix-ot (vagy többet, már nem tudom mennyi fért bele), felső kosárba meg a gyári substrat és kész.
Perlon + tetejére Seachem Purigen.
Green Aqua ajánlás szerint 150 literig tökéletes...
 
Sziasztok!
Tudom, hogy főleg növényesben utazik itt mindenki, de akad néhány sügéres akvárium is. A munkahelyi akváriumunknak kellene egy szűrő upgrade. 450 liter, erősen túltelepítve. Évek óta 2 belső szűrő van benne, havonta takarítja a karbantartónk, de már elég régóta mondogatja, hogy jobban járnánk egy, vagy két külsővel. Növényesben tudom, hogy mire kell figyelni, de ebben csak sziklák, és sok hal van, és fogalmam sincs mekkora hozammal keressünk, milyen szűrőanyagot érdemes halasba tenni (tudom, ez másik topik).
 
Sziasztok!
Tudom, hogy főleg növényesben utazik itt mindenki, de akad néhány sügéres akvárium is. A munkahelyi akváriumunknak kellene egy szűrő upgrade. 450 liter, erősen túltelepítve. Évek óta 2 belső szűrő van benne, havonta takarítja a karbantartónk, de már elég régóta mondogatja, hogy jobban járnánk egy, vagy két külsővel. Növényesben tudom, hogy mire kell figyelni, de ebben csak sziklák, és sok hal van, és fogalmam sincs mekkora hozammal keressünk, milyen szűrőanyagot érdemes halasba tenni (tudom, ez másik topik).
OASE Biomaster 600 v 850? A karbantarto is boldog lenne tole, hogy csak az eloszurot kell kinyomkodni. :) A rakocsoknal az egyik 500lityis alatt van a regi 600asunk es nagyon szep tiszta a vize. Ha a sugik meg jobban is koszolnak, akkor is el fogja vinni. Az eloszuro megfogja a nagy piszkot, mogotte a matrix meg letudja a tobbit.
 
Utoljára módosított:
Szervusztok!

Kis segítséget szeretnék kérni: már hetek óta olvasgatom a fórumokat cikkeket, de egyre nehezebben látom át a helyzetet.

Egy bruttó 72 iterese akváriumot szeretnék indítani (60 szé x 30 mély x 40 mag; nettó kb 60 literre jön ki), ehhez keresek most külső szűrőt.
Vegyes akvárium lenne: pár hal (cory + még 1-2 faj nano rajhal) esetleg garnéla. A vizem kemény (alapból Gh25, Kh18), de 30 %-ban desztvízzel higítva már élhető talán (Gh15, Kh 12)

Amilyen szűrőkön eddig gondolkodtam:

- FLuval 206/207
Ezt nagyon ajánlották, de jelenleg nem beszerezhető, az általam látott boltokban készlet sincs, az ára pedig eléggé nagy szórást mutat (25e-60e között)
Nem tudom, hogy a nagytestvére a Fluval 305 (1000 l/h) mennyire lenne jó, lehet hogy már túl erős ekkora akvába

- Eheim 2426
Korábbi bejegyzésekvbe visszaolvasva többen ajánlottátok, illetve bizonyos összehasonlító oldalak is kiemelik.
Ami engem, kezdőként eléggé összezavar, hogy ennek is a teljesítménye elég nagy (950 l/h), ami nettó 60 literbe nekem soknak tűnik, bár a vödör mérete kisebb (4,9 l).
A másik ami tántorít, az az ára (50e körül), mivel még nincs tapasztalatom, hogy mennyire megbízható, mikre kell vigyázni.

- TetraTec 800 Plus
Méretezésben és teljesítményben (790 l/h; 6,6 literes veder) papíron talán ez lenne a legmegfelelőbb, illetve ár/érték arányban is látszólag jó.

Kérném a segítségetek, tapasztalataitok a dontésben, mert a sok specifikáció és szám közütt már kezdek elveszni.
Vannak amolyan "tipikus" meghibásodások, amikre az egyes típusoknál külön kell figyelni; megelőzési technikák, hogy az élettartamukat növeljük?

Köszönöm a segítésgetek!
 
Szervusztok!

Kis segítséget szeretnék kérni: már hetek óta olvasgatom a fórumokat cikkeket, de egyre nehezebben látom át a helyzetet.

Egy bruttó 72 iterese akváriumot szeretnék indítani (60 szé x 30 mély x 40 mag; nettó kb 60 literre jön ki), ehhez keresek most külső szűrőt.
Vegyes akvárium lenne: pár hal (cory + még 1-2 faj nano rajhal) esetleg garnéla. A vizem kemény (alapból Gh25, Kh18), de 30 %-ban desztvízzel higítva már élhető talán (Gh15, Kh 12)

Amilyen szűrőkön eddig gondolkodtam:

- FLuval 206/207
Ezt nagyon ajánlották, de jelenleg nem beszerezhető, az általam látott boltokban készlet sincs, az ára pedig eléggé nagy szórást mutat (25e-60e között)
Nem tudom, hogy a nagytestvére a Fluval 305 (1000 l/h) mennyire lenne jó, lehet hogy már túl erős ekkora akvába

- Eheim 2426
Korábbi bejegyzésekvbe visszaolvasva többen ajánlottátok, illetve bizonyos összehasonlító oldalak is kiemelik.
Ami engem, kezdőként eléggé összezavar, hogy ennek is a teljesítménye elég nagy (950 l/h), ami nettó 60 literbe nekem soknak tűnik, bár a vödör mérete kisebb (4,9 l).
A másik ami tántorít, az az ára (50e körül), mivel még nincs tapasztalatom, hogy mennyire megbízható, mikre kell vigyázni.

- TetraTec 800 Plus
Méretezésben és teljesítményben (790 l/h; 6,6 literes veder) papíron talán ez lenne a legmegfelelőbb, illetve ár/érték arányban is látszólag jó.

Kérném a segítségetek, tapasztalataitok a dontésben, mert a sok specifikáció és szám közütt már kezdek elveszni.
Vannak amolyan "tipikus" meghibásodások, amikre az egyes típusoknál külön kell figyelni; megelőzési technikák, hogy az élettartamukat növeljük?

Köszönöm a segítésgetek!
Szia!

Mivel nem high-tech növényes az akváriumod én Eheim eXperience 2424 vagy Eheim Classic 2215-öt javaslok neked.
 
Szia!
Én is Eheim-párti vagyok :) A Tetra szűrők ár/érték arányban valóban jónak tűnnek, de nem megbízhatók, én nem javasolnám. A Fluvalt nem ismerem, de Magyarországon nem terjedt el, ezért szerintem nehéz lenne hozzá szervízt vagy alkatrészt találni.
Eheim-ből két választás van. A Eheim Classic széria fapados, de nagyon megbízható. A 2215 megfelelő lenne neked, esetleg a 2213 is. Ha ezt választod, mindenképpen duplacsapokkal vedd, így könnyebb tisztítani. A másik lehetőség az Experience széria. Ez modernebb, halkabb, de valamivel nagyobb a meghibásodás lehetősége. Ebből én is a 2424-et ajánlanám.
 
Szia!
Én is Eheim-párti vagyok :) A Tetra szűrők ár/érték arányban valóban jónak tűnnek, de nem megbízhatók, én nem javasolnám. A Fluvalt nem ismerem, de Magyarországon nem terjedt el, ezért szerintem nehéz lenne hozzá szervízt vagy alkatrészt találni.
Eheim-ből két választás van. A Eheim Classic széria fapados, de nagyon megbízható. A 2215 megfelelő lenne neked, esetleg a 2213 is. Ha ezt választod, mindenképpen duplacsapokkal vedd, így könnyebb tisztítani. A másik lehetőség az Experience széria. Ez modernebb, halkabb, de valamivel nagyobb a meghibásodás lehetősége. Ebből én is a 2424-et ajánlanám.
Köszönöm (neked és az előtted szólónk is).
Csak kíváncsiságból: több helyen írják, hogy a töltet mennyiség mennyire fontos. A Tetra-nál engem azzavar be, hogy ott elvileg kétszer akkora a rekesz, mint a 2424-ben. Ezt az Eheim hogy "kompenzálja"?

A másik kérdés, a I most merült fel: a szűrőt csak az akvárium mellé tudom e tenni. Olvastam olyat, hogy az technikailag nem jó a szűrő motorjának, Akva alatt az ideális. Erről tudtok valami támogatást adni?
Nem szeretnék egy drága szűrőt egyből tönkretenni ...
 
Köszönöm (neked és az előtted szólónk is).
Csak kíváncsiságból: több helyen írják, hogy a töltet mennyiség mennyire fontos. A Tetra-nál engem azzavar be, hogy ott elvileg kétszer akkora a rekesz, mint a 2424-ben. Ezt az Eheim hogy "kompenzálja"?

A másik kérdés, a I most merült fel: a szűrőt csak az akvárium mellé tudom e tenni. Olvastam olyat, hogy az technikailag nem jó a szűrő motorjának, Akva alatt az ideális. Erről tudtok valami támogatást adni?
Nem szeretnék egy drága szűrőt egyből tönkretenni ...
Az Eheim sokkal jobb minőségű anyagokból készül, precízen összerakva. Ez garantálja, hogy kevesebb probléma adódjon a használat során. A kisebb térfogat természetesen nem előny, ezt jó minőségű szűrőanyaggal lehet kompenzálni. Amit gyárilag adnak hozzá, az általában használhatatlan, cserélendő. Ezért érdemes olyat választani, amihez nem is adnak szűrőanyagot.
Én szűrők tekintetében az egyszerűség híve vagyok. Minél bonyolultabb a konstrukció, annál több a hibalehetőség. Elég bosszantó, ha a szűrő szivárogni kezd, és nincs kéznél megfelelő O gyűrű vagy tömítés, hogy kicseréld. Neked kell eldönteni, hogy mennyire fontos a megbízhatóság. Ezért nem említettem például az Eheim Professionel szériát, ahol - szerintem - felesleges kényelmi funkciók irányába vitték a fejlesztést.
Nem szerencsés, ha a külső szűrőt az akvárium mellé teszed. Nem tudom, hogy a működést ez mennyire rontja (nem próbáltam soha), de az biztos, hogy így nem lenne egyszerű elindítani. Ha nem tudod megoldani, hogy alul legyen (akár hosszú csövezés segítségével), akkor nem biztos, hogy neked a külső szűrő lenne a megfelelő. Esetleg inkább egy akasztós szűrő, de ennek is megvannak a hátrányai: kis térfogat, csobogás, illetve bizonyos típusok áramszünet után nem indulnak automatikusan újra.
 
Az Eheim sokkal jobb minőségű anyagokból készül, precízen összerakva. Ez garantálja, hogy kevesebb probléma adódjon a használat során. A kisebb térfogat természetesen nem előny, ezt jó minőségű szűrőanyaggal lehet kompenzálni. Amit gyárilag adnak hozzá, az általában használhatatlan, cserélendő. Ezért érdemes olyat választani, amihez nem is adnak szűrőanyagot.
Én szűrők tekintetében az egyszerűség híve vagyok. Minél bonyolultabb a konstrukció, annál több a hibalehetőség. Elég bosszantó, ha a szűrő szivárogni kezd, és nincs kéznél megfelelő O gyűrű vagy tömítés, hogy kicseréld. Neked kell eldönteni, hogy mennyire fontos a megbízhatóság. Ezért nem említettem például az Eheim Professionel szériát, ahol - szerintem - felesleges kényelmi funkciók irányába vitték a fejlesztést.
Nem szerencsés, ha a külső szűrőt az akvárium mellé teszed. Nem tudom, hogy a működést ez mennyire rontja (nem próbáltam soha), de az biztos, hogy így nem lenne egyszerű elindítani. Ha nem tudod megoldani, hogy alul legyen (akár hosszú csövezés segítségével), akkor nem biztos, hogy neked a külső szűrő lenne a megfelelő. Esetleg inkább egy akasztós szűrő, de ennek is megvannak a hátrányai: kis térfogat, csobogás, illetve bizonyos típusok áramszünet után nem indulnak automatikusan újra.
Eheim felé hajlok, az ár terén lenyelem a békét, mert a megbízhatóság számomra (is) fontos. Köszönöm a szempontokat az "extrák" terén is. A Eheim Classic nekem kicsit fapados, marad az eXperience 2424.

A töltet terén mi a javaslatod?
Ha jól látom ez a 250es csak egy szivacs rekesszel és egy további rekesszel rendelkezik. Gondolom utóbbi a cserés (de mire?), vagy a szivacsos is érdemes lecserélni? Itt jön a képbe a siporax, amitől már hallottam?
H van esetleg olyan topic, amit ajánlanám etéren, megköszönöm!
 
Eheim felé hajlok, az ár terén lenyelem a békét, mert a megbízhatóság számomra (is) fontos. Köszönöm a szempontokat az "extrák" terén is. A Eheim Classic nekem kicsit fapados, marad az eXperience 2424.

A töltet terén mi a javaslatod?
Ha jól látom ez a 250es csak egy szivacs rekesszel és egy további rekesszel rendelkezik. Gondolom utóbbi a cserés (de mire?), vagy a szivacsos is érdemes lecserélni? Itt jön a képbe a siporax, amitől már hallottam?
H van esetleg olyan topic, amit ajánlanám etéren, megköszönöm!
Itt találsz bővebb infót:

Célszerű mindent szűrőanyagot lecserélni biológiaira. Legjobb a Seachem Matrix, de elég drága. Takarékosságból ez kiváltható a "Matrix Trop" fantázianevű anyaggal. Az Eheim Substrat sem olyan rossz szerintem. A Siporax-ot nem próbáltam, de nem is hallottam túl jó véleményeket róla.
Esetleg egy réteg szivacsot legalul meg lehet hagyni, de nem muszáj. A többi legyen biológiai szűrőanyag, legfelülre pedig perlon vatta (ezt minden tisztításkor cserélni kell, de filléres cucc).
A szűrő karbantartásához érdemes venni szilikon sprayt. Ha ezzel időnként lefújod a gumi alkatrészeket (mást nem!), sokkal tovább rugalmasak maradnak.
 
Majdnem kifelejtettem a lényeget:
Az akvárium legfontosabb technikai berendezései a szűrés és a világítás. Ezeken nem érdemes spórolni (persze a lehetőségek függvényében). Azt javaslom, tájékozódj, járd körbe alaposan a témát, mielőtt bevásárolsz. Ha később kiderül, hogy nem megfelelő technikát vettél, csak töredék áron tudod eladni. Ezt a tanulópénzt szerintem itt már (majdnem) mindenki megfizette :)
Időnként itt is ki lehet fogni alkalmi vételeket.
 
Majdnem kifelejtettem a lényeget:
Az akvárium legfontosabb technikai berendezései a szűrés és a világítás. Ezeken nem érdemes spórolni (persze a lehetőségek függvényében). Azt javaslom, tájékozódj, járd körbe alaposan a témát, mielőtt bevásárolsz. Ha később kiderül, hogy nem megfelelő technikát vettél, csak töredék áron tudod eladni. Ezt a tanulópénzt szerintem itt már (majdnem) mindenki megfizette :)
Időnként itt is ki lehet fogni alkalmi vételeket.
Igen, ezt látom. Célom, higy a tudással felvértezve csökkentsem a "kárt" 🙂
Emiatt is a világítás még hátravan, már a DIY fórumot nézegetem, csak amíg a boltok kinyitnak, a szűrőt le akarom tudni.

Megfogadva tanácsotokat, Eheim 2424 lesz, meg egy biztonsági lavór alá.

A Matrix kapcsán lenne kérdésem még: van apró- és nagyszerű. Ezeket érdemes variálni (alulra nagy, fölé kicsi, sűrűbb), vagy nincs értelme?
Mi a tapasztalat?
 
Sajnos egyre több olyan visszajelzést kapok, ami arra utal a külső szűrők nem igazán komálják az akva mellé rakást, főleg a mai gyártmányok - biztos a túltenyésztés ...😁

Így kezdek barátkozni a külső szűrők gondolatával és két nyugtató után elkezdtem ránézni a lehetőségekre, amik legalább képesek valami biológiai szűrésre. Mivel szerencsémre elég magas az üveg (40cm), a jobb lehetőségek talán:
- Eheim Biopower 240
- Oase BioPlus 200

Van ezekről tapasztalatotok?
Előre is köszönöm, ha még kibírátok a sok(k) kérdése(i)m.☺️
 
Sajnos egyre több olyan visszajelzést kapok, ami arra utal a külső szűrők nem igazán komálják az akva mellé rakást, főleg a mai gyártmányok - biztos a túltenyésztés ...😁

Így kezdek barátkozni a külső szűrők gondolatával és két nyugtató után elkezdtem ránézni a lehetőségekre, amik legalább képesek valami biológiai szűrésre. Mivel szerencsémre elég magas az üveg (40cm), a jobb lehetőségek talán:
- Eheim Biopower 240
- Oase BioPlus 200

Van ezekről tapasztalatotok?
Előre is köszönöm, ha még kibírátok a sok(k) kérdése(i)m.☺️
Mindkettő belső szűrő. Én az Eheim biopowerel kezdtem. Kompromisszumokkal, ha nem lesz sok halad elmegy. 3 rekesz matrix fölé perlon. Kb 2 hetente pucolni kell. 60 literes kockát esőztetővel szépen megforgatta.
 
Sajnos egyre több olyan visszajelzést kapok, ami arra utal a külső szűrők nem igazán komálják az akva mellé rakást, főleg a mai gyártmányok - biztos a túltenyésztés ...😁

Így kezdek barátkozni a külső szűrők gondolatával és két nyugtató után elkezdtem ránézni a lehetőségekre, amik legalább képesek valami biológiai szűrésre. Mivel szerencsémre elég magas az üveg (40cm), a jobb lehetőségek talán:
- Eheim Biopower 240
- Oase BioPlus 200

Van ezekről tapasztalatotok?
Előre is köszönöm, ha még kibírátok a sok(k) kérdése(i)m.☺️
Ha mar az akva mellett van helyed, jobban jarsz egy akasztossal.
 
Utoljára módosított:
Ha mar az akva mellett van helyed, jobban jarsz egy akasztossal.
Jól értem, hogy akkor ebbe is mehet töltet és majdnem duplája fér bele, mint a belsőkbe ?
Van valami trükkje az ilyen szűrőknek?
 
Jól értem, hogy akkor ebbe is mehet töltet és majdnem duplája fér bele, mint a belsőkbe ?
Van valami trükkje az ilyen szűrőknek?
Igen, akasztos szurohoz kepest sok szuroanyag fer bele, belso szurovel meg kb osszehasonlithatatlan. Karbantartasa egyszeru. Hatranya es elonye is a beepitett skimmer, ami garnis akvaban okozhat problemat, de kis hekkelessel orvosolhato. Ha tetot akarsz az akvariumra (de miert is akarnal :)) akkor nem ez kell neked.
Igen. Csobognak. 🤣
Így van némi hangjuk.
Ha a vizszintet megfelelo szinten tartod hangtalan. 11 Tidalunk mukodik most egyszerre, ha feltoltjuk az osszes akvat rendesen ijeszto lesz a csend. :)
 
Back
Oldal tetejére