• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

A növények a hűvösebb vizet kedvelik (<20°C), kizárólag az állatok igényei miatt (és hogy ne kelljen hűteni) tartjuk a vizet jellemzően 22°C környékén. Ráadásul a 25+ hőmérsékleten egyes növények már gyengélkednek. Szóval normál körülmények között (ha a szobahőmérséklet nem esik 18°C alá) nincs szükség fűtőre, nekem soha nem is volt ilyesmim. Szerintem a beépített fűtő ne legyen szempont szűrőválasztásnál!
Szia.igen a halak vègett szeretnèm a fűttőt majd...meg hát nemtudom a garnèláknak számít-e?gondolom azoknak is jobb ha stabil a hőfok
 
Nos, a válaszokat fentebb Verhó elég jól leírta, így már csak azt kell eldöntened, hogy 1 legyen vagy kettő :).
Az én akvám 90x40x45 cm, utóbbi a magassága, ez ugye 162 liter és erre van egy eheim 4+ 250-em, ez 950 l/h tud, külső fűtőm és co2 reaktorom van. Valószínűleg nem lesz elég, de most nincs lehetőségem még egy vagy egy nagyobb vásárlására :(.
Ha a külső fűtőt ès a co2 reaktort is egy kimenő ágra teszed akkor nemfojtja le az nagyon a szűrőt?
 
Szia. Nekem is 182 literes akváriumom van. Először vettem egy Eheim 2075-s szűrőt. Kezdőként nem boldogultam az algákkal, ez kevésnek bizonyult. A profik egy ilyen szűrővel is már tudnak üzemeltetni egy ekkora akváriumot. Nekem még nem ment. Ezután vettem egy másik Eheim 2275-s szűrőt is. Nem bántam meg. Azóta nincs algám. És az egyikre még CO2 reaktort is tudtam rákötni, ugyanis ezek eléggé lefogják a szűrő teljesítményét. Így a széndioxid beoldási gondjaim is megoldódtak. Fűtőre semmi szükségem, mert szobahőmérsékletlen átlag 23 C fokos a vizem. Ráadásul amikor megy a világítás, majd 1 C fokot emel rajta.
Az szuper!köszi.maris okosabb lettem🙂👍azt hiszem akkor mindenkèpp 2-szűrő lessz a befutó...mivel algát nemszeretnèk!
 
Sziasztok!

Teljesen új vagyok, azaz újrakezdő. 30 éve volt egy 35 literes akváriumom, és már hetek óta próbálok felzárkózni, de látom, nagyon sok minden változott az eltel idő alatt, főleg ami a technikát illeti. Egy barátomtól hosszú távra kaptam egy régen is olcsó 20 literes szettet, amiben sajnos a beépített Minjian szűrő annyira rezonál, hogy vállalhatatlan a hálószobában.
Azért bátorkodom ide írni, mert már egy ideje próbálok tájékozódni szűrő témában, de nem szeretnék melléfogni. Mivel családom van, nem a high-tech elérése a cél, inkább a megfelelő ár/érték megtalálása, lehetőleg hosszú távra. Nézegettem a Dennerle nano sarokszűrőjét, amit sokan mondanak csöndesnek, de olvastam Viktorék ajánlásait, miszerint a külső szűrő az igazi hosszú távra, no meg egy nanoban minden hely számít. A fent említett sarokszűrő mellett még a Eheim 2032-vel szemezek, mert bár 3x annyiba kerül, hosszú távon talán jobban megérné és ugye elég jó a megítélése. De kizárólag akkor szánnám rá a pénzt, ha a hangja valóban elfogadható, azaz gyakorlatilag nincs neki. :)
Előre is köszönöm szépen a türelmeteket és a segítő válaszokat!
 
Sziasztok!

Teljesen új vagyok, azaz újrakezdő. 30 éve volt egy 35 literes akváriumom, és már hetek óta próbálok felzárkózni, de látom, nagyon sok minden változott az eltel idő alatt, főleg ami a technikát illeti. Egy barátomtól hosszú távra kaptam egy régen is olcsó 20 literes szettet, amiben sajnos a beépített Minjian szűrő annyira rezonál, hogy vállalhatatlan a hálószobában.
Azért bátorkodom ide írni, mert már egy ideje próbálok tájékozódni szűrő témában, de nem szeretnék melléfogni. Mivel családom van, nem a high-tech elérése a cél, inkább a megfelelő ár/érték megtalálása, lehetőleg hosszú távra. Nézegettem a Dennerle nano sarokszűrőjét, amit sokan mondanak csöndesnek, de olvastam Viktorék ajánlásait, miszerint a külső szűrő az igazi hosszú távra, no meg egy nanoban minden hely számít. A fent említett sarokszűrő mellett még a Eheim 2032-vel szemezek, mert bár 3x annyiba kerül, hosszú távon talán jobban megérné és ugye elég jó a megítélése. De kizárólag akkor szánnám rá a pénzt, ha a hangja valóban elfogadható, azaz gyakorlatilag nincs neki. :)
Előre is köszönöm szépen a türelmeteket és a segítő válaszokat!
Szia. En 30-ast szurtem eheim 2213-al. Tok hangtalan. Egyszeru mint a faek. Olcsobb mint az altalad emlitett. Boven eleg a szuroterfogata es teljesitmenye egy 20-asra.
 
Sziasztok!

Teljesen új vagyok, azaz újrakezdő. 30 éve volt egy 35 literes akváriumom, és már hetek óta próbálok felzárkózni, de látom, nagyon sok minden változott az eltel idő alatt, főleg ami a technikát illeti. Egy barátomtól hosszú távra kaptam egy régen is olcsó 20 literes szettet, amiben sajnos a beépített Minjian szűrő annyira rezonál, hogy vállalhatatlan a hálószobában.
Azért bátorkodom ide írni, mert már egy ideje próbálok tájékozódni szűrő témában, de nem szeretnék melléfogni. Mivel családom van, nem a high-tech elérése a cél, inkább a megfelelő ár/érték megtalálása, lehetőleg hosszú távra. Nézegettem a Dennerle nano sarokszűrőjét, amit sokan mondanak csöndesnek, de olvastam Viktorék ajánlásait, miszerint a külső szűrő az igazi hosszú távra, no meg egy nanoban minden hely számít. A fent említett sarokszűrő mellett még a Eheim 2032-vel szemezek, mert bár 3x annyiba kerül, hosszú távon talán jobban megérné és ugye elég jó a megítélése. De kizárólag akkor szánnám rá a pénzt, ha a hangja valóban elfogadható, azaz gyakorlatilag nincs neki. :)
Előre is köszönöm szépen a türelmeteket és a segítő válaszokat!
A csöndesség miatt az akasztós szűrőket "kizàrhatjuk". Azok csobognak kicsit, azaz van hang.
Eheim Classic 2211 vagy eXperience 2422 amit én választanék.
Ha nem lesz co2 biztosan, akkor tuti a classicot.
 
Szia. En 30-ast szurtem eheim 2213-al. Tok hangtalan. Egyszeru mint a faek. Olcsobb mint az altalad emlitett. Boven eleg a szuroterfogata es teljesitmenye egy 20-asra.
Köszönöm szépen a gyors válaszodat!
Igen, ez nehéz kérdés: kinek mi a hangos... Itt a legutóbbi hozzászóló pont hálószobába nem ajánlotta, mert szerinte kicsit hangos.
 
A csöndesség miatt az akasztós szűrőket "kizàrhatjuk". Azok csobognak kicsit, azaz van hang.
Eheim Classic 2211 vagy eXperience 2422 amit én választanék.
Ha nem lesz co2 biztosan, akkor tuti a classicot.
Igen, elnézést, azt kifelejtettem, hogy sajnos ez gyárilag tetős holmi, úgyhogy sajnos ezért sem gondolkodtam akasztósban. A csobogás egyébként pont nem baj, a feleségemnek is úgy tudtam beadni, hogy milyen jó lesz szobai csobogó helyett is (amit már egy ideje szeretett volna...) Szóval zajon itt a 20 decibel fölötti monoton, mély zúgást értem.
Azért is gondolkodtam más kategóriában az Eheimen belül, mert többen említik a hangosságot a Eheim Classic sorozattal kapcsolatban.
Kár, hogy erre nincs valami teszt, netán egy decibel érték (bár gondolom ez is sok mindentől függ: a szekrény, talaj, amire kerül, mennyire erősíti föl stb.)
 
A 2422 tuti hangtalan. Itt van egy mellettem.
A 2215 Eheim Classic hangjából kiindulva a 2211 is az lehet.
Szekrényben lesz a szűrő?
Ezen gondolkoztam, mert rossz esetben a szekrény talán még fel is erősítené a rezonálást. Szóval az akvárium szekrénykén áll, de ha rosszabb lesz a hangja, amikor benne van, akkor szőnyegre/parkettára is kerülhet a szekrény mellé.
 
Igen, elnézést, azt kifelejtettem, hogy sajnos ez gyárilag tetős holmi, úgyhogy sajnos ezért sem gondolkodtam akasztósban. A csobogás egyébként pont nem baj, a feleségemnek is úgy tudtam beadni, hogy milyen jó lesz szobai csobogó helyett is (amit már egy ideje szeretett volna...) Szóval zajon itt a 20 decibel fölötti monoton, mély zúgást értem.
Azért is gondolkodtam más kategóriában az Eheimen belül, mert többen említik a hangosságot a Eheim Classic sorozattal kapcsolatban.
Kár, hogy erre nincs valami teszt, netán egy decibel érték (bár gondolom ez is sok mindentől függ: a szekrény, talaj, amire kerül, mennyire erősíti föl stb.)
En nagyon sz@r alvo vagyok. A kutya horkolasa mellett fuldugoval alszom, pedig csak hortyog. De ket szuro mellett a masik szobaban siman alszok fuldugesz nelkul.( a nagy alatt eheim exp.350 van, szinten hangtalan) At szoktam menni, ha mar a parom is rakezd. A vivarium ventillatorai hangosabbak, de azt ejszakara leallitom.
 
En nagyon sz@r alvo vagyok. A kutya horkolasa mellett fuldugoval alszom, pedig csak hortyog. De ket szuro mellett a masik szobaban siman alszok fuldugesz nelkul.( a nagy alatt eheim exp.350 van, szinten hangtalan) At szoktam menni, ha mar a parom is rakezd. A vivarium ventillatorai hangosabbak, de azt ejszakara leallitom.
Értem, akkor Te ismered mindkét típust és összehasonlítási alapod is van. Az exp.-et gondolom könnyebb tisztítani is, vagy ha dupla csapokat vennék a classichoz, akkor ugyanazt tudja majd ezen a téren (is)?
 
Ezen gondolkoztam, mert rossz esetben a szekrény talán még fel is erősítené a rezonálást. Szóval az akvárium szekrénykén áll, de ha rosszabb lesz a hangja, amikor benne van, akkor szőnyegre/parkettára is kerülhet a szekrény mellé.
Szia! Eheim 2422.. nulla csalodas faktor.. teljesen hangtalan.. a Eheim Classic-oknak van egy kis hangjuk, plusz ha szamolsz hozza duplacsapokat, mar nem is olyan olcso szurok.. a 2422 rendelkezik csapokkal, az adapter reszben van..
 
Eheim Classic 2213-asom is volt.. jo szurok ezek is, de az Experience-k sokkal jobbak..
View attachment 86857
Nem is mondtam hogy nem. Tenyleg mas vilag. De a Eheim Classic olcsobb, tok sok szuroanyag fer bele. Es a van egy kis hangja.... hat nem sok. Teny, hogy az exp-nek meg annyi sincs. Amikor hazahoztam azt gondoltam, hogy a korabbi szuromnek nincs hangja, de szerintem azok sem a zavaro kategoria. Igaz egyiket sem hasznaltan vettem. Az is szamit, hogy az ember mennyire vigyaz ra.
 
Szia! Eheim 2422.. nulla csalodas faktor.. teljesen hangtalan.. a Eheim Classic-oknak van egy kis hangjuk, plusz ha szamolsz hozza duplacsapokat, mar nem is olyan olcso szurok.. a 2422 rendelkezik csapokkal, az adapter reszben van..
Úgy tűnik, vennem kell egy nagy levegőt és rászánnom magam a beruházásra... 🤔😏
 
Back
Oldal tetejére