• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Nem is mondtam hogy nem. Tenyleg mas vilag. De a Eheim Classic olcsobb, tok sok szuroanyag fer bele. Es a van egy kis hangja.... hat nem sok. Teny, hogy az exp-nek meg annyi sincs. Amikor hazahoztam azt gondoltam, hogy a korabbi szuromnek nincs hangja, de szerintem azok sem a zavaro kategoria. Igaz egyiket sem hasznaltan vettem. Az is szamit, hogy az ember mennyire vigyaz ra.
Mi az ami árt nekik? Hogyan lehet vigyázni rájuk?
 
Mi az ami árt nekik? Hogyan lehet vigyázni rájuk?
Huu, ezt egy pasi lehet jobban le tudna irni. Vannak kopo alkatreszek, amiket tisztan kell tartani es neha cserelni(rotor). A gumitomiteseket vazelinozni( valaki egyebet hasznal), es neha kicserelni, mert a gumi elhasznalodik, merev lesz, megrepedezik. Jol irom @Gyukker ?
 
Mi az ami árt nekik? Hogyan lehet vigyázni rájuk?
Huu, ezt egy pasi lehet jobban le tudna irni. Vannak kopo alkatreszek, amiket tisztan kell tartani es neha cserelni(rotor). A gumitomiteseket vazelinozni( valaki egyebet hasznal), es neha kicserelni, mert a gumi elhasznalodik, merev lesz, megrepedezik. Jol irom @Gyukker ?
Jol irod Zuzmi!
Ha uj szuroben gondolkozol, pl az experience-vel 4-5 evig semmi gondod sem lesz, ahogy Adrian is irja. A fejtomites es az adapter tomitest gyogyszertari vazelinnel kenni kel minden szuro tisztitasnal, es nagyjabol ennyi. A tobbi a minosegen mulik. A hasznaltan vasarolt experience szuroket tobb mint ket even at hasznaltam, es ennyi ido utan sem volt semmi olyan alkatresz, ami cserere szorolt volna. Gondolom mielott eladtak nekem se csereltek ki rajta semmit.. igy ki tudja hany eves lehet..
A Eheim Classic-ert mar nem mernem tuzbe tenni a kezem. Itt a forumon is volt nemreg egy problemas este vele. Ne ertsen ferre senki nem azt mondom hogy nem jo szurok, hanem az en velemenyem szerint nem egy minoseget kepviselnek az experience-vel. Hasznaltam ezt is, azt is..
Igy en meg mindig ezek a szurok kozul valogatnek.. 2422, vagy 2424. Az utobbi pontosan annyi vizet forgat, csak plusz egy literrel tobb toltetet fer bele.
Vagy ha hasznalt is szoba johet 2222, vagy 2224. ( ugyan az, mint az experience, csak meg prof1 neven futott)
 
Jol irod Zuzmi!
Ha uj szuroben gondolkozol, pl az experience-vel 4-5 evig semmi gondod sem lesz, ahogy Adrian is irja. A fejtomites es az adapter tomitest gyogyszertari vazelinnel kenni kel minden szuro tisztitasnal, es nagyjabol ennyi. A tobbi a minosegen mulik. A hasznaltan vasarolt experience szuroket tobb mint ket even at hasznaltam, es ennyi ido utan sem volt semmi olyan alkatresz, ami cserere szorolt volna. Gondolom mielott eladtak nekem se csereltek ki rajta semmit.. igy ki tudja hany eves lehet..
A Eheim Classic-ert mar nem mernem tuzbe tenni a kezem. Itt a forumon is volt nemreg egy problemas este vele. Ne ertsen ferre senki nem azt mondom hogy nem jo szurok, hanem az en velemenyem szerint nem egy minoseget kepviselnek az experience-vel. Hasznaltam ezt is, azt is..
Igy en meg mindig ezek a szurok kozul valogatnek.. 2422, vagy 2424. Az utobbi pontosan annyi vizet forgat, csak plusz egy literrel tobb toltetet fer bele.
Vagy ha hasznalt is szoba johet 2222, vagy 2224. ( ugyan az, mint az experience, csak meg prof1 neven futott)
Nagyon szépen köszönöm a bőséges, hasznos információt Neked és Mindenkinek, aki hozzászólt a kérdésemhez!
Szerintem használtan csak nagyon megbízható forrásból vennék pont az általatok említett okok miatt (ahogy nézegettem, ezen a fórumon fel-fel szokott bukkanni egy-egy jó vétel). Meg a 3 év garancia is vonzó az újban.
Még egyszer köszönöm szépen Mindenkinek! Jó, hogy ilyen szuper, segítőkész közösségre találtam!
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.
Adott jelenleg egy 110literes akvárium amit egy jbl e901 működtet viszont szeretnék külső co2 reaktor is be kötni és arra gondoltam hogy a jbl-t le cserélem egy Eheim 2073-rá. 5 éves az eheim szűrő, 1 évig volt használva és semmi baja nincs. Mit gondoltok? Megérné be ruházni egy Eheim 2073-ra? Későbbiek folyamán egy 150 literes akváriumot szeretnék vele üzemeltetni.
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.
Adott jelenleg egy 110literes akvárium amit egy jbl e901 működtet viszont szeretnék külső co2 reaktor is be kötni és arra gondoltam hogy a jbl-t le cserélem egy Eheim 2073-rá. 5 éves az eheim szűrő, 1 évig volt használva és semmi baja nincs. Mit gondoltok? Megérné be ruházni egy Eheim 2073-ra? Későbbiek folyamán egy 150 literes akváriumot szeretnék vele üzemeltetni.
Nalam 2273 ment kulso reaktorral 110literben. Ez igy jo kombo. Viszont ha nagyobb akvat tervezel, mindenkepp nagyobb szuroben gondolkodnek. A 2075, vagy 2275 csak toltetkapacitasban tud tobbet, igy en meg egyel nagyobb eheim-et ajanlanek. Abban lesz kakao boven, amin fojtani tudsz ha szukseges lesz.
 
Amatőr kérdés :) Az Eheim 2080-at lehet, szabad, és ha igen, mennyire fojtani? Az adapteren lévő szép szürke karral mindhárom ágat szűkítem egyszerre, tehát a befolyót is. Pedig azt tanultuk, hogy a befolyót nem fojtjuk. Köszönöm!
 
Amatőr kérdés :) Az Eheim 2080-at lehet, szabad, és ha igen, mennyire fojtani? Az adapteren lévő szép szürke karral mindhárom ágat szűkítem egyszerre, tehát a befolyót is. Pedig azt tanultuk, hogy a befolyót nem fojtjuk. Köszönöm!

Hosszabb távon is használtuk fél állásban és nem tapasztaltunk problémát emiatt. Bírja a kiképzést. Szerintem a legjobb Eheim gép.
 
És a 2275-ösről tudnál írni pár sort? Épp az oase bio 600 és az eheim 2275 közt gondolkozok.

Én az Eheimet vinném. Picit több a kraft a konstrukció miatt. Az Oase előszűrője nagyon megfogja a szűrőt.
Számolni kell ugyan az adapter időnkénti cseréjével, de még így is egy picit talán jobb választás a fentiek miatt.
 
Én az Eheimet vinném. Picit több a kraft a konstrukció miatt. Az Oase előszűrője nagyon megfogja a szűrőt.
Számolni kell ugyan az adapter időnkénti cseréjével, de még így is egy picit talán jobb választás a fentiek miatt.
Köszönöm :) milyen időközönként kell cserélnem?
 
Kedves tapasztalt Kertészek!

Bele ástam magam az akvarisztikába a fórum anyagai közt, és az a szomorú igazság, hogy - ami nem ért meglepetésként, mert tudtam eddig is, de mégis fájó ráébrednem- elég fatális hibát követtem el akkor, amikor szűrőt vásároltam a 60 literes akváriumba. Nincs mentségem, akkor nem olvastam ennyire utána hogy mit és miért? Tájékozatlanságom miatt-a bolti eladó ajánlása alapján- a választott belső szűrő egy elég kis teljesítményű Aquael FAN Plus 320 l/h-val. Most már tudom, hogy legalább 600 l/h-s kellene, de ha ennél nagyobb, az sem probléma, így nyilván már külső szűrőben kell gondolkodnom. Nézegettem a GA által összeírt lista alapján ajánlott szűrőket, és közben sok fórumos topikot is olvasgattam, így fogalmazódtak meg bennem a következő kérdések:

Amikor szűrőt választunk, akkor azt is figyelembe kell venni, hogy mennyi hal lesz majd az akváriumban?

Azt is olvastam, hogy a szűrőben lévő tölteteknek (összesen) az akvárium térfogatának 4-5%-nak kellene lennie, legalább. Ez akkor ugye azt jelenti, hogy az én 60 literesemnél minimum 3 literes hasznos szűrőanyagnak kell lennie a szűrőben. :unsure: Remélem jól értelmeztem 😅
Ez ugye nem baj ha több? Mert igazából kettő szűrő között vacillálok, az egyik az Eheim 2036 Ecco Pro 300, ebben a töltelék 3 liter. Épp a minimum.
A másik, a Tetra EX 800 Plus, itt a töltő anyag már 4 liter. Azért ez a kettő, mert itt nem csak szivacs és vatta a töltőanyag. ( Valamiért a csak szivacsos megoldások nem szimpatikusak nekem, ezeért nem is tájékozódtam nagyon a Eheim 2215 Eheim Classic 350-et érintően) Illetve pont ennél a szűrőnél (Tetra EX..)olvastam, hogy volt aki kicserélte a szűrőanyagot másra, konkrétan Substrat Pro-ra.
És itt egy újabb kérdés:
Hasznosabb ha cserélve van, mert jobb mint amit gyárilag tesznek bele? Vagy ez csak úgymond szokás kérdése, mert teszem azt az előző szűrőjében is Subsrtat volt és neki bevált, ezért nem is akar egyebet? 😅😁

Ha nagyon buta kérdéseket tettem fel, vagy amúgy egyértelműeket, esetleg eleve hülyeséget írtam, akkor ne haragudjatok érte és kérlek javítsatok ki! 😊
Szeretek tisztán látni, mert nem szeretnék belefutni megint egy rossz döntés hozta kellemetlensége. :)
 
Szia
Amikor szűrőt választunk, akkor azt is figyelembe kell venni, hogy mennyi hal lesz majd az akváriumban?
Igen, és nem :)
A több/nagyobb halaknak erősebb szűrés kell. De a növényes akvariszrikai ajánlások alapból túlméretezettek, tehát ha a 20 kiló növény mellé nem teszel be további 20 kiló halat, akkor nem kell foglalkoznod vele :)

Ez akkor ugye azt jelenti, hogy az én 60 literesemnél minimum 3 literes hasznos szűrőanyagnak kell lennie a szűrőben.
Pontosan.
Ha több, mint 5% (esetleg 7-8), az még jobb. De ha csak 3-4%, az sem feltételnül baj. Minél több szűrőanyagod van, általában annál nagyobb lesz a mozgástered is (ritkuló szűrőtakarítások stb.) Az 5% csak ajánlás, tekints is ekként rá. Mondás, hogy túlszűrt akvárium nincs, ugyanakkor értelmetlen dolog túlságosan túlméretezni a szűrést, hiszen árban, helyfoglalásban, energiafogyasztásban stb. kvázi pazarlás lenne.
A legtöbb szűrőben a hozzáadott töltet főleg csak mechanikai szűrést végez. Amikor a szűrőanyagok mennyiségéről beszélünk, mindig a biológiai!!! szűrőközegekről van szó.
Az EHEIM-nek vannak olyan "csomagjai", ahol a szűrőben alapból van már valamennyi biológiai szűrőanyag. De ezt is érdemes még kiegészíteni, amennyi csak belefér. A többi szűrőből általában kiszórjuk a gagyi szűrőanyagokat és biológiaira cseréljük. Ezek között is van jobb/kevésbé jobb, illetve számíthat pl. a méret is de ez már egy másik téma, ki lett beszélve több topikban is, pl. "szűrőanyagok mikroszkóp alatt" topikban (vagy valami hasonló nevű). Alapvetően a lényeg, hogy minél több biológiai anyag legyen a szűrőben, akármilyen is. Talán ez így összegezve válasz a többi kérdésedre is.
 
Szia

Igen, és nem :)
A több/nagyobb halaknak erősebb szűrés kell. De a növényes akvariszrikai ajánlások alapból túlméretezettek, tehát ha a 20 kiló növény mellé nem teszel be további 20 kiló halat, akkor nem kell foglalkoznod vele :)


Pontosan.
Ha több, mint 5% (esetleg 7-8), az még jobb. De ha csak 3-4%, az sem feltételnül baj. Minél több szűrőanyagod van, általában annál nagyobb lesz a mozgástered is (ritkuló szűrőtakarítások stb.) Az 5% csak ajánlás, tekints is ekként rá. Mondás, hogy túlszűrt akvárium nincs, ugyanakkor értelmetlen dolog túlságosan túlméretezni a szűrést, hiszen árban, helyfoglalásban, energiafogyasztásban stb. kvázi pazarlás lenne.
A legtöbb szűrőben a hozzáadott töltet főleg csak mechanikai szűrést végez. Amikor a szűrőanyagok mennyiségéről beszélünk, mindig a biológiai!!! szűrőközegekről van szó.
Az EHEIM-nek vannak olyan "csomagjai", ahol a szűrőben alapból van már valamennyi biológiai szűrőanyag. De ezt is érdemes még kiegészíteni, amennyi csak belefér. A többi szűrőből általában kiszórjuk a gagyi szűrőanyagokat és biológiaira cseréljük. Ezek között is van jobb/kevésbé jobb, illetve számíthat pl. a méret is de ez már egy másik téma, ki lett beszélve több topikban is, pl. "szűrőanyagok mikroszkóp alatt" topikban (vagy valami hasonló nevű). Alapvetően a lényeg, hogy minél több biológiai anyag legyen a szűrőben, akármilyen is. Talán ez így összegezve válasz a többi kérdésedre is.
Köszönöm a válaszod! Igen, így már kezd összeállni a kép, de azért még átolvasok pár topikot, és egyéb leírásokat, biztos ami biztos :D
 
Back
Oldal tetejére