• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Nézd vissza a képeimet, nem érzem úgy, hogy bármelyiken a víz tisztasága látvány oldalról igazából kifogásolható lenne. De ez relatív. Nem akkor fényképeztem, amikor vizet cseréltem és messze nem voltak heti 50%-os vízcserék. Persze nem "purigén tiszta" a víz, ez tény. De ha már itt tartunk, Purigén akkor is igen hatékonyan működik, ha nem 10x felett forgatod a vizet.
Az, hogy miért zavaros, lebegő részecskéket tartalmazó a víz, nagyon sok minden okozhatja és a megoldások száma is számtalan. Ilyen problémákba én is néha bele szoktam futni, de próbálom elkerülni, hogy a szűrő teljesítményét növelnem kelljen a megoldáshoz. Az pedig, hogy biológiai értelemben (toxinok, patogének stb) mennyire "tiszta", pedig egy külön történet.

Sok bolti haltárolóban egy "vacak" szivacsszűrő megy és mégsem lehet azt mondani, hogy a víz minden esetben tiszta koszos (fizikai értelemben), pedig ezek extrém zsúfolt körülmények, gyakran "áldatlan" állapotokkal. Azért egy növényes akvárium sokkal jobb helyzetben van ezekhez képest, ahol jobb esetben a halak száma sokkal reálisabb. Ha már szűrésről van szó, akkor a boltok tehetnének nagyon sokat ezen a fronton, de ez egy másik történet. Darakór valaki?



A 6. érzékem azt súgja, hogy még nem próbálkoztál ezzel.... Veszteni nem sokat lehet! És még talán meglepetéseket is okozhat, ha kipróbálod. Régen nekem is voltak nagy szűrős low-tech akváriumaim, de szerencsémre véletlenül olyan tudás, módszer birtokába jutottam, hogy másképp is lehet. Azóta nem nézek hátra.


Nem csak haleledelre gondoltam, ha nem lett volna nyilvánvaló. Bármilyen szerves anyagot tartalmazó dolog amit beleraksz az akváriumba, legyen akár "baktériumflóra", vagy akármi, a lebomlás során potenciálisan CO2-t adhat le. Általában valaha élt, vagy még élő "dolognak" hasonló a széntartalma. Szerves anyagok bevitele miatt simán sokkal jobban nőhetnek a növények low-tech környezetben és lehet, hogy nem is igazán tudatos, hogy a növények növekedését igazából ezek is stimulálják. Az a szerves anyag, ami kikerül az akváriumból, még a lehetőségét is elveszti, hogy a benne található szenet a növények felvegyék. Nyilván nem arra gondolok, hogy akkor most szarvasmarha trágyát kell dobni a low-tech akváriumba és minden szép lesz. De ez is egy tényező. Viszont volt már olyan low-tech akváriumom, ahol tőzeget voltam kénytelen tenni a szűrőbe, hogy a lassuló növény növekedést megállítsam. Volt, amiben talajt(föld) kellett pótolnom idővel. Semennyi folyékony táp adagolás nem segített volna ezekben az esetekben.


Én úgy gondolom, hogy amit leírtam a korábbi hozzászólásokban, az megfontolásra érdemes low tech akvárium esetén, még akkor is, ha tapasztalatunk úgy látszik gyökeresen ellenkező :). És próbáltam az "övön aluli" kommenteket kerülni, remélem sikerült.
Ne haragudj, de ezt muszáj ebbe a topikba?
Amikor szűrőt kerestem, tök jó volt elovasni ezt a topikot, hogy MILYEN SZŰRŐT VEGYEK.
És nem azért, hogy miért ne vegyek...
Remélem nem érted félre.
Take it EZ!!!
Life, love & unity!
Boldog új évet kívánok minden fórumtàrsnak, aki szürőt keresgél, és persze mindenki másnak is, aki nem!
 
Ne haragudj, de ezt muszáj ebbe a topikba?
Amikor szűrőt kerestem, tök jó volt elovasni ezt a topikot, hogy MILYEN SZŰRŐT VEGYEK.
És nem azért, hogy miért ne vegyek...
Remélem nem érted félre.
Take it EZ!!!
Life, love & unity!
Boldog új évet kívánok minden fórumtàrsnak, aki szürőt keresgél, és persze mindenki másnak is, aki nem!

@Verhó, arról volt szó, hogy szükség van-e eheim 2273 Eheim Professionel 4 350 szűrőre ami 1050 liter/órát tud egy 60 literes növényes (low-tech?) akváriumhoz.
Leírtam a véleményemet, hogy miért nincs. Talán túl részletes volt számodra. Sajnálom, ha sok fáradtságot okozott neked elolvasni.
Többen leírták, hogy szerintük jó ötlet az eheim 2273 Eheim Professionel 4 350-es 60 literre, tippekkel és példákkal, hogy ne pörgesse meg a halakat. Topic erről szól, nem? Remélem nem érted félre.
Egyébként a gyártó (eheim) szerint sincs szükség 1050 liter/órá-ra, ilyen méretű (60 liter) akváriumra NEM ezt a szűrőt ajánlják:
https://www.eheim.com/en_GB/node/6249
Még a "kistestvérének", a 250-nek is a gyári ajánlása a (minimum) 120 liter.

Nézzük meg az ADA ajánlást. Idézet ADA anyagból:
"Nature Aquarium has been using external filters for water purification system as this type of filter does not block light nor allow much CO2 to escape from tank."
http://www.adana.co.jp/en/aj_backnumber/archives/530
Még high-tech akváriumnál is előjön a CO2 mint szűrőválasztási tényező. Erről én is írtam low-tech esetén. (Talán túl részletesen számodra... :()
ADA 60 liter high-techre például az ES-300-at vagy ES-600-at javasolja, ami 360 liter/óra. Hol van ez a 1050 liter/órától? Nem írtam el a számokat. ADA csak tud akváriumot szűrni és a zajt is csökkenteni próbálják. Low-tech esetén a CO2 még macerásabb tényező, mert nem lehet könnyen "utánacsavarni".
De ki mondta, hogy a 10xes forgatás stimulál?
Összefoglalva az extrém gyors kevergetés és a gyakran takarított szűrő szerintem bizonyos környezetben lassíthatja (értsd: stimulálja ellentéte) a növények növekedését low-tech keretek között. Tulajdonképpen ez is lehet egy cél... Szerinted a szűrőválasztásnál ez a tényező nem fontos növényes (low tech) akvárium esetén?
 
Utoljára módosított:
Hali.
Nem rég vettem egy Eheim 2274 Eheim Professionel 4e 350 szűrőt,amire azt írják,hogy alapjáraton (üresen) 1500 liter / óra teljesítményt nyújt.
Kíváncsi voltam rá és kipróbáltam aZ Eheim Interface-el... és eléggé meglepődtem,amikor üresen, szűrőanyagok nélkül azt írta,hogy Max 840Liter/H 35Watt használat mellett.
Lehet,hogy a termék hibás,vagy tényleg ennyit bír,esetleg az interface jelzi rosszul?
 
Hali.
Nem rég vettem egy Eheim 2274 Eheim Professionel 4e 350 szűrőt,amire azt írják,hogy alapjáraton (üresen) 1500 liter / óra teljesítményt nyújt.
Kíváncsi voltam rá és kipróbáltam aZ Eheim Interface-el... és eléggé meglepődtem,amikor üresen, szűrőanyagok nélkül azt írta,hogy Max 840Liter/H 35Watt használat mellett.
Lehet,hogy a termék hibás,vagy tényleg ennyit bír,esetleg az interface jelzi rosszul?
Nem lehet, hogy levegős a rendszer? Valamint a kísérlet környezete sem mindegy. Zárt vagy nyílt a rendszer, kell-e emelnie a pumpának? A gyártók az adatokat tudtommal zárt rendszerre 0 emelési magasságra adják meg, de a 850 l/h mindenképpen érdekes érték.
 
@Verhó, arról volt szó, hogy szükség van-e eheim 2273 Eheim Professionel 4 350 szűrőre ami 1050 liter/órát tud egy 60 literes növényes (low-tech?) akváriumhoz.
Leírtam a véleményemet, hogy miért nincs. Talán túl részletes volt számodra. Sajnálom, ha sok fáradtságot okozott neked elolvasni.
Többen leírták, hogy szerintük jó ötlet az eheim 2273 Eheim Professionel 4 350-es 60 literre, tippekkel és példákkal, hogy ne pörgesse meg a halakat. Topic erről szól, nem? Remélem nem érted félre.
Egyébként a gyártó (eheim) szerint sincs szükség 1050 liter/órá-ra, ilyen méretű (60 liter) akváriumra NEM ezt a szűrőt ajánlják:
https://www.eheim.com/en_GB/node/6249
Még a "kistestvérének", a 250-nek is a gyári ajánlása a (minimum) 120 liter.

Nézzük meg az ADA ajánlást. Idézet ADA anyagból:
"Nature Aquarium has been using external filters for water purification system as this type of filter does not block light nor allow much CO2 to escape from tank."
http://www.adana.co.jp/en/aj_backnumber/archives/530
Még high-tech akváriumnál is előjön a CO2 mint szűrőválasztási tényező. Erről én is írtam low-tech esetén. (Talán túl részletesen számodra... :()
ADA 60 liter high-techre például az ES-300-at vagy ES-600-at javasolja, ami 360 liter/óra. Hol van ez a 1050 liter/órától? Nem írtam el a számokat. ADA csak tud akváriumot szűrni és a zajt is csökkenteni próbálják. Low-tech esetén a CO2 még macerásabb tényező, mert nem lehet könnyen "utánacsavarni".

Összefoglalva az extrém gyors kevergetés és a gyakran takarított szűrő szerintem bizonyos környezetben lassíthatja (értsd: stimulálja ellentéte) a növények növekedését low-tech keretek között. Tulajdonképpen ez is lehet egy cél... Szerinted a szűrőválasztásnál ez a tényező nem fontos növényes (low tech) akvárium esetén?
Utolsó komment :) Az 1050 l/h a pumpa teljesítménye, elméleti érték. Ha megpakoljuk szűrőanyaggal, ráadásul normális szűrőanyaggal, akkor az már messze nem 1050 l/h. Persze valószínűleg még mindig több, mint a 360... Viszont teljesen eltér a két pumpa működési elve és emiatt nem egyformán hat a flowra az eltömődés sem.
 
Sziasztok !

Az Eheim Experience 2424 szűrőbe mennyi szűrőanyag fér?
Mert a Ga csak azt írja térfogat 6l gondolom ez csak a vödör méret. 45 Literes akváriumba lenne 2213 Eheim Classic ot cserélném le az is szuper de 2 havonta azért takarítani kell.
Amúgy csak ezért cserélném le mert alga mentes kristály tiszta a víz, gondolom a nyagyobb szűrő tovább bírja mondjuk 4 hónap.

Köszi!
 
Sziasztok !

Az Eheim Experience 2424 szűrőbe mennyi szűrőanyag fér?
Mert a Ga csak azt írja térfogat 6l gondolom ez csak a vödör méret. 45 Literes akváriumba lenne 2213 Eheim Classic ot cserélném le az is szuper de 2 havonta azért takarítani kell.
Amúgy csak ezért cserélném le mert alga mentes kristály tiszta a víz, gondolom a nyagyobb szűrő tovább bírja mondjuk 4 hónap.

Köszi!
Kereken 3liter+ a perlon. Jo valasztas ez a szuro..
 
Kereken 3liter+ a perlon. Jo valasztas ez a szuro..
Akkor a 2213 tól a vízhozam ami több jól sejtettem, valószínű tovább is bírja szétszedés nélkül mert van benne plusz kraft és rá lehet állítani ha csökken a flow.
Köszi!
 
Sziasztok.Most szeretnèk indítani egy 182-,literes high-tech növènyest.annyit olvastam már a szűrèsről itt hogy mar teljesen belebonyolodtam a tèmában...a mostani tehnikai fejletsèg mellett mi volna a legjobb választás Eheim?-vagy esetleg vmi más márka?gondolkoztam az OASE Biomaster szűrőkben is...az ár az nemnagyon számítana..bár ADA-inkább nem mert az elèg borsos áron van.Ja es mindenkèp fűtőset szeretnèk mert igy egy cuccal kevesebb van az aqvaban.Egy nagyobb szűrőt vegyek?-vagy kèt kissebbet?Mi lenne a legjobb megoldás?
 
Szia.
A szűrő méretről annyit kell tudni, hogy 5-el kell szorozni az akvárium méretét literben, ahogyan Balázs is említi az egyik youtube-os videójában. Tehát a te esetedben 182 x 5 = 910 liter, az az a szűrő teljesítménye ekkora kell, hogy legyen, de a több mindig jobb 😉, illetve, ahogyan ő is mondja, nincs olyan, hogy túlszűrt akvárium. Szóval, ha teheted, akkor vegyél nagyobbat, illetve GA honlapján megtalálod pontosan, hogy ők a szűrőket mekkora akváriumhoz ajánlják, így könnyen tudsz választani. Oase előnye, hogy van előszűrője, amit a szűrő különösebb megbontása nélkül tisztíthatsz, nagyon praktikus dolog. Fűtőből létezik külső is. Mi az akváriumod mérete?

Üdv.
A.S.O.N.
 
Sziasztok.Most szeretnèk indítani egy 182-,literes high-tech növènyest.annyit olvastam már a szűrèsről itt hogy mar teljesen belebonyolodtam a tèmában...a mostani tehnikai fejletsèg mellett mi volna a legjobb választás Eheim?-vagy esetleg vmi más márka?gondolkoztam az OASE Biomaster szűrőkben is...az ár az nemnagyon számítana..bár ADA-inkább nem mert az elèg borsos áron van.Ja es mindenkèp fűtőset szeretnèk mert igy egy cuccal kevesebb van az aqvaban.Egy nagyobb szűrőt vegyek?-vagy kèt kissebbet?Mi lenne a legjobb megoldás?
Szia!
Kettő db.1000 liter/óra teljesítményű szűrőt javaslok, szűrőnként 5-6 liter szűrőanyag kapacitással.
Teljesség igénye nélkül:
Eheim Classic 2217
Eheim eXperience 2426
Eheim prof4 2275
Tetratec EX 1200
Egyiken külső fűtő.
Másikon CO2 reaktor.
Eheim prof4 2273- ebből van olyan ami fűtővel szerelt (2373)

Egy szűrő esetén:
Eheim prof3 2078 vagy 2080, vagy 2180 (ebben fűtő is van).
JBL CristalProfi e1901
 
Ja es mindenkèp fűtőset szeretnèk mert igy egy cuccal kevesebb van az aqvaban
A növények a hűvösebb vizet kedvelik (<20°C), kizárólag az állatok igényei miatt (és hogy ne kelljen hűteni) tartjuk a vizet jellemzően 22°C környékén. Ráadásul a 25+ hőmérsékleten egyes növények már gyengélkednek. Szóval normál körülmények között (ha a szobahőmérséklet nem esik 18°C alá) nincs szükség fűtőre, nekem soha nem is volt ilyesmim. Szerintem a beépített fűtő ne legyen szempont szűrőválasztásnál!
 
Szia.
A szűrő méretről annyit kell tudni, hogy 5-el kell szorozni az akvárium méretét literben, ahogyan Balázs is említi az egyik youtube-os videójában. Tehát a te esetedben 182 x 5 = 910 liter, az az a szűrő teljesítménye ekkora kell, hogy legyen, de a több mindig jobb 😉, illetve, ahogyan ő is mondja, nincs olyan, hogy túlszűrt akvárium. Szóval, ha teheted, akkor vegyél nagyobbat, illetve GA honlapján megtalálod pontosan, hogy ők a szűrőket mekkora akváriumhoz ajánlják, így könnyen tudsz választani. Oase előnye, hogy van előszűrője, amit a szűrő különösebb megbontása nélkül tisztíthatsz, nagyon praktikus dolog. Fűtőből létezik külső is. Mi az akváriumod mérete?

Üdv.
A.S.O.N.
Szia.90×45×45 ..a 900l/h-mindenkèpp nagyobb teljesítmènyűn gondolkodok vagy 2db kisebben
 
Nos, a válaszokat fentebb Verhó elég jól leírta, így már csak azt kell eldöntened, hogy 1 legyen vagy kettő :).
Az én akvám 90x40x45 cm, utóbbi a magassága, ez ugye 162 liter és erre van egy eheim 4+ 250-em, ez 950 l/h tud, külső fűtőm és co2 reaktorom van. Valószínűleg nem lesz elég, de most nincs lehetőségem még egy vagy egy nagyobb vásárlására :(.
 
Szia. Nekem is 182 literes akváriumom van. Először vettem egy Eheim 2075-s szűrőt. Kezdőként nem boldogultam az algákkal, ez kevésnek bizonyult. A profik egy ilyen szűrővel is már tudnak üzemeltetni egy ekkora akváriumot. Nekem még nem ment. Ezután vettem egy másik Eheim 2275-s szűrőt is. Nem bántam meg. Azóta nincs algám. És az egyikre még CO2 reaktort is tudtam rákötni, ugyanis ezek eléggé lefogják a szűrő teljesítményét. Így a széndioxid beoldási gondjaim is megoldódtak. Fűtőre semmi szükségem, mert szobahőmérsékletlen átlag 23 C fokos a vizem. Ráadásul amikor megy a világítás, majd 1 C fokot emel rajta.
 
Na most tényleg elkezdtem aggódni azon, hogy nem lesz elég a szűrőm 😟.
A két szűrős megoldásnál talán egy ellenérv, hogy karbantartáskor valamivel több munkánk, macera van a két szűrő miatt, de aki szereti ezt a hobbit, annak szerintem nem számít 😀.
 
Na most tényleg elkezdtem aggódni azon, hogy nem lesz elég a szűrőm 😟.
A két szűrős megoldásnál talán egy ellenérv, hogy karbantartáskor valamivel több munkánk, macera van a két szűrő miatt, de aki szereti ezt a hobbit, annak szerintem nem számít 😀.
Általában itt a nem egyszerre van takarítva a kettő
 
Soha nem takarítanám egyszerre a két szűrőt. Mindig 4-5 hét különbséggel csinálom. Így mindig van elegendő lebontó baktérium a szűréshez.
 
Back
Oldal tetejére