• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Oase az milyen minőséget képvisel? Jó választás lenne?
Nálam egy Oase 250es OASE Biomaster ketyeg. Imádom, halk jó a flow (egyenlőre lakók és mulm nélkül) az igazi királyság a külön cserélhető előszűrő. 1-2 hetente tisztítom a biológiai rész megbontása nélkül 5 perc cseppmentesen. A matrixot meg elég 2-3 havonta átmosni.
 
Oase az milyen minőséget képvisel? Jó választás lenne?
Igazából ezek már mind jók ami a lényeg, hogy megtöltve se lankadjon a teljesítmény sokat a másik az alkatrész ellátás. Minőségben a legtöbbet Eheimet Hydort ez utóbbi igen erős teljesítményű Tetra, JBL.
 
Ne keverjük a szűrőanyag mennyiséget a vödörtérfogattal. Így egyből már csak 4,9l!
Igaz a hasznos térfogat nem ugyanaz de szerintem a fent említett Eheim szerintem jobban megéri Mint az Oase. Ugyan is a kettő paramétere igen közel áll egymáshoz árban viszont 10.000 Ft a különbség az Eheim javára.
 
Végül erre esett a választásom: Hydor Professional 350. Látott tesztek alapján meggyőző a teljesítménye. Mit gondoltok?
 
Oase az milyen minőséget képvisel? Jó választás lenne?
Szia! Az Eheimmel tuti nem nyúlsz mellé! Én új Tetra 800-at cseréltem használt Eheim 2224-re.. hát nem egy kategória... A nanó akimba használt Eheim 2222-t vettem. Nem bántam meg..
Én Eheim-re szavaznék
 
Sziasztok,

Régi Eheim 2211 Eheim Classic külsőszűrőm lecserélésén gondolkozom. Egy 30L-es akváriumot szűr viszont mióta bemutattam neki a tápot és a CO2-t a szűrés határozottan kevésnek bizonyul.

Két szűrő között vacilálok. Egyikük a Eheim 2424 Experience 250 másikuk pedig az OASE Biomaster 250. Az ok, hogy rájuk esett a választásom, hogy szuper jól fogják vinni a 30l-est és amennyiben később egy nagyobb akváriumot akarok velük szűrni az sem lenne gond.

Dilemmám a következő: Adott, hogy az eheim csövezése 12/16 ami abból a szempontból egyszerüsít a helyzeten, hogy az üveg lilly pipeok simán működnek vele mindenféle szűkítők nélkül és a szűrő ára is egy 10E-vel kevesebb mint az Oase. Ugyan akkor az Oase szuper praktikusnak tűnik mindenféle szempontból viszont a csövzése 16/22-es ami azt jelenti, hogy bekéne raknom két szűkítőt ami még plussz költség lenne. Mondjuk ha úgy nézem 12-14E-vel drágább lenne a vége mint az Eheim.

Most ha az árakat nem is nézzük annyira, akkor sem tudom eldönteni melyik lenne a jobb vlasztás. Gondolatok amellett, hogy az Eheim szuper megbízható?

Köszönöm,
Norbi
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

Régi Eheim 2213 Eheim Classic külsőszűrőm lecserélésén gondolkozom. Egy 30L-es akváriumot szűr viszont mióta bemutattam neki a tápot és a CO2-t a szűrés határozottan kevésnek bizonyul.

Két szűrő között vacilálok. Egyikük a Eheim 2424 Experience 250 másikuk pedig az OASE Biomaster 250. Az ok, hogy rájuk esett a választásom, hogy szuper jól fogják vinni a 30l-est és amennyiben később egy nagyobb akváriumot akarok velük szűrni az sem lenne gond.

Dilemmám a következő: Adott, hogy az eheim csövezése 12/16 ami abból a szempontból egyszerüsít a helyzeten, hogy az üveg lilly pipeok simán működnek vele mindenféle szűkítők nélkül és a szűrő ára is egy 10E-vel kevesebb mint az Oase. Ugyan akkor az Oase szuper praktikusnak tűnik mindenféle szempontból viszont a csövzése 16/22-es ami azt jelenti, hogy bekéne raknom két szűkítőt ami még plussz költség lenne. Mondjuk ha úgy nézem 12-14E-vel drágább lenne a vége mint az Eheim.

Most ha az árakat nem is nézzük annyira, akkor sem tudom eldönteni melyik lenne a jobb vlasztás. Gondolatok amellett, hogy az Eheim szuper megbízható?

Köszönöm,
Norbi
Szia!

Nem akarlak lebeszélni a szűrő cseréről, de 63 litert szűrök egy 2215-ös szűrővel, CO2 van + 48 Watt fény. Táp Green Aqua Macro és micro a javasolt adagban, heti 50 % vízcserével.
"Csak" zöld pont alga van az egyik növényen, amit nem a legjobb helyre ültettem.
Biztosan ez a szűk keresztmetszet nálad?
 
Szia!

Nem akarlak lebeszélni a szűrő cseréről, de 63 litert szűrök egy 2215-ös szűrővel, CO2 van + 48 Watt fény. Táp Green Aqua Macro és micro a javasolt adagban, heti 50 % vízcserével.
"Csak" zöld pont alga van az egyik növényen, amit nem a legjobb helyre ültettem.
Biztosan ez a szűk keresztmetszet nálad?

Uhh, amúgy el is írtam ennél még eggyel gyengébb szűrőm van valójában a 2211. Szerintem ezt mindenképp érdemes lenne egy nagyobbra cserélni.
 
Uhh, amúgy el is írtam ennél még eggyel gyengébb szűrőm van valójában a 2211. Szerintem ezt mindenképp érdemes lenne egy nagyobbra cserélni.

2213-as szűri a 30as mid nanomat, szép tiszta a vìz. Ha cserélsz, a 2211-re lehet vevő lennék, keress majd meg légyszi.
 
Uhh, amúgy el is írtam ennél még eggyel gyengébb szűrőm van valójában a 2211. Szerintem ezt mindenképp érdemes lenne egy nagyobbra cserélni.
Én is 2213-mal szűrőm a 30-ast, teljesen jó, és még fojtanom is kell, pedig meg van tömve a vödör. A fent említett két szűrő szerintem hatalmas cunamit csinálna bent, ráadásul kockád van, nagyon le kéne fojtani, ami már a szűrők élettartamának rovására menne (talán). Plusz a nagyon lefojtott szűrők nagyon hangosak is tudnak lenni.
 
Én is 2213-mal szűrőm a 30-ast, teljesen jó, és még fojtanom is kell, pedig meg van tömve a vödör. A fent említett két szűrő szerintem hatalmas cunamit csinálna bent, ráadásul kockád van, nagyon le kéne fojtani, ami már a szűrők élettartamának rovására menne (talán). Plusz a nagyon lefojtott szűrők nagyon hangosak is tudnak lenni.

A fojtott Hydor 250-em bazi hangos tud lenni. Az élettartamot nem tudom mennyire befolyásolja, lehet hamarabb kopik a tengely meg a rotor. Majd kiderül.
 
2213-as szűri a 30as mid nanomat, szép tiszta a vìz. Ha cserélsz, a 2211-re lehet vevő lennék, keress majd meg légyszi.
Én is 2213-mal szűrőm a 30-ast, teljesen jó, és még fojtanom is kell, pedig meg van tömve a vödör. A fent említett két szűrő szerintem hatalmas cunamit csinálna bent, ráadásul kockád van, nagyon le kéne fojtani, ami már a szűrők élettartamának rovására menne (talán). Plusz a nagyon lefojtott szűrők nagyon hangosak is tudnak lenni.

Most hogy mindenki azt mondja, hogy egy 2213-as ra lecserélhetném egészen elgondolkoztam egy 2215-n Akkora külömbség nincs köztük és azért nem árt ha még 3-4szer átforgatja azt a vizet egy órában.
Egyébként úgy olvastam, hogy többen is használták a 250-eseket 30 literes akváriumokhoz. Nem panaszkodtak cunamira. De amugy nekem is ez lenne a félelmem bár nem tudom volna e alapja.

@Molnár Máté Még nem találtam ki, hogy csináljak e egy kisebb aklváriumot és ahoz rakjam be 2211-est vagy megváljak tőle. De ha megvettem az új szűrést és kitaláltam írok.
 
Most hogy mindenki azt mondja, hogy egy 2213-as ra lecserélhetném egészen elgondolkoztam egy 2215-n Akkora külömbség nincs köztük és azért nem árt ha még 3-4szer átforgatja azt a vizet egy órában.
Egyébként úgy olvastam, hogy többen is használták a 250-eseket 30 literes akváriumokhoz. Nem panaszkodtak cunamira. De amugy nekem is ez lenne a félelmem bár nem tudom volna e alapja.

@Molnár Máté Még nem találtam ki, hogy csináljak e egy kisebb aklváriumot és ahoz rakjam be 2211-est vagy megváljak tőle. De ha megvettem az új szűrést és kitaláltam írok.
Úgy látszik ez a te hónapod. (y)
 
Én is 2213-mal szűrőm a 30-ast, teljesen jó, és még fojtanom is kell, pedig meg van tömve a vödör. A fent említett két szűrő szerintem hatalmas cunamit csinálna bent, ráadásul kockád van, nagyon le kéne fojtani, ami már a szűrők élettartamának rovására menne (talán). Plusz a nagyon lefojtott szűrők nagyon hangosak is tudnak lenni.
Sziasztok a barátom 2213-al 54 literest szűr van benne vagy 150 garnéla meg vagy 6 neon , növény dögivel röhögve elviszi. Én 2211-el 30 literest szűrök van benne 50 garnéla 10 Hengeli Rasbora növény is van benne azért jócskán és sima ügy gond nélkül teszi a dolgát fojtás nélkül. 54L 2213 400L/H=7,4x vízforgatás,30L 2211 300L/H=10x forgatás, ennek azért elégnek kell lelennie. Különben 1 liter biológiai szűrő anyag(2211) 30 litert azért kiszolgál bőven. Azt állítják a gyártók ,hogy 1l biológiai szűrő anyag (JBL Micromec,Eheim substrate pro,vagy Matrix.) 200Literes akváriumot képes biológiailag szűrni,ha a fele igaz már akkor is elég bőven 1 liter biológiai töltet 30 literre.Bár túlszűrt akvárium nincs de azért annyira túlzásba sem kell vinni,ha meg nagyon le kell fojtani akkor tök felesleges a nagyobb szűrő.
 
Sziasztok a barátom 2213-al 54 literest szűr van benne vagy 150 garnéla meg vagy 6 neon , növény dögivel röhögve elviszi. Én 2211-el 30 literest szűrök van benne 50 garnéla 10 Hengeli Rasbora növény is van benne azért jócskán és sima ügy gond nélkül teszi a dolgát fojtás nélkül. 54L 2213 400L/H=7,4x vízforgatás,30L 2211 300L/H=10x forgatás, ennek azért elégnek kell lelennie. Különben 1 liter biológiai szűrő anyag(2211) 30 litert azért kiszolgál bőven. Azt állítják a gyártók ,hogy 1l biológiai szűrő anyag (JBL Micromec,Eheim substrate pro,vagy Matrix.) 200Literes akváriumot képes biológiailag szűrni,ha a fele igaz már akkor is elég bőven 1 liter biológiai töltet 30 literre.Bár túlszűrt akvárium nincs de azért annyira túlzásba sem kell vinni,ha meg nagyon le kell fojtani akkor tök felesleges a nagyobb szűrő.
Nekem a GA-ban azt mondták a fiúk hogy kis akvánál lásd 30-60 liter kell a min. 10-14 x-es forgatás. A nagynál elég a 7-10.
 
Nekem a GA-ban azt mondták a fiúk hogy kis akvánál lásd 30-60 liter kell a min. 10-14 x-es forgatás. A nagynál elég a 7-10.
Igazából az ADA szemlélet lenne jó 5-6x forgatás de 3x több biológiai töltet mint az európai gyártók szűrőinél.Az a gond ,hogy egy európai szűrőnél ha szűrő térfogatot szeretnénk sajna a L/H is megnő így van, hogy le kell fojtani a szűrőt akkor meg minek a nagyobb szűrő. 30 literre meg hidd el elég a 2211 és nem kell fojtani még így is fel kell bővíteni az esőztető furatait. Ezért az akiért amit 2211-el szűrők nem hinném,hogy szégyenkeznem kéne.
 

Attachments

  • 20180105_204907.jpg
    20180105_204907.jpg
    387.3 KB · Megtekintések: 1
Back
Oldal tetejére