• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Szerintem túlzás, de ne kérdezd meg, hogy szerintem mennyivel kisebb szűrő elegendő. :rolleyes:

Hal lesz benne amúgy vagy csak garnéla?
Npt-nek is eljön az ideje;) Garnéla és pár algázó. Későbbiekben co2-t is tervezek szóval fénnyel is meg lesz támogatva. Nem ezekkel a garnikkal tervezek kísérletezni. Tudom élnek nálad crs-ek és elvannak de szeretnék nekik minnél jobb körülményeket biztosítani.
 
2215-öt használok.
Szekrényben van, és csak az "ajtóhoz tapasztott füllel" hallani a hangját.
A munkatársam 54literre Eheim Classic 2213-at használ hibátlan,3 liter töltet fér bele bőven elég.
Classis 2215 620l/h, 4 liter töltet már inkább akkor ha esetleg bővítve lesz a liter de az már a plafon szerintem 45 literre, bár túlszűrt akvárium nincs. Maximum 30% fojtás ami még reális annál jobban nincs értelme akkor már kisebb szűrő kell.
 
Npt-nek is eljön az ideje;) Garnéla és pár algázó. Későbbiekben co2-t is tervezek szóval fénnyel is meg lesz támogatva. Nem ezekkel a garnikkal tervezek kísérletezni. Tudom élnek nálad crs-ek és elvannak de szeretnék nekik minnél jobb körülményeket biztosítani.

Csak azért írtam, mert ennél a szűrőnél 950 liter/órát írnak, ami több mint 20x akvárium térfogat óránként... Nem fogja a túl nagy áramlás szétszedni a scape-et?
Nekem van egy szűrőm, amit lefojtva járatok, de így mintha jóval zajosabb lenne :(. (Márkás, JBL)
 
Csak azért írtam, mert ennél a szűrőnél 950 liter/órát írnak, ami több mint 20x akvárium térfogat óránként... Nem fogja a túl nagy áramlás szétszedni a scape-et?
Nekem van egy szűrőm, amit lefojtva járatok, de így mintha jóval zajosabb lenne :(. (Márkás, JBL)
Erről beszéltem ha agyon fojtod , felesleges a nagyobb teljesítmény.
 
Csak azért írtam, mert ennél a szűrőnél 950 liter/órát írnak, ami több mint 20x akvárium térfogat óránként... Nem fogja a túl nagy áramlás szétszedni a scape-et?
Nekem van egy szűrőm, amit lefojtva járatok, de így mintha jóval zajosabb lenne :(. (Márkás, JBL)

Nálam is zörög a szénné fojtott hydor... Agyalok, hogy rendelek egy pici eheim classicot, 15 ropi töltet nélkül.
 
Csak azért írtam, mert ennél a szűrőnél 950 liter/órát írnak, ami több mint 20x akvárium térfogat óránként... Nem fogja a túl nagy áramlás szétszedni a scape-et?
Nekem van egy szűrőm, amit lefojtva járatok, de így mintha jóval zajosabb lenne :(. (Márkás, JBL)
Nekem a nagy alatt van két eheim, 2075 és 2071. Mindkettő fojtva, semmi hangjuk nincs, viszont az extra szűrőtér miatt algát elég ritkán látok. A növények épphogy lengedeznek. Poppyval vagy spinnel gondoltam, másképp nem ereszteném rá az biztos. Így nem kell fojtani, legalábbis nagyon és csökkenti az áramlatot.
 
En jelenleg 50 litert Tetra 800-al szurok. A gyari esoztetovel( mind ket taggal) 100%on eleg nagy aramlatot generalt. Kibovitettem a furatokat, majd csak egy tagot helyeztem az oldalso falra. Igy is kb 50% teljesitmenyen tudtam hasznalni, de egy fokkal jobb lett az aramlas. Tegnap mind a ket tagot feltettem bovitett furatokkal. Nyitott csapokkal se tepi a berendezest, sot szep lassan aramlik az egesz viztomeg.
Lehet lesz lehetosegem lecsrelni a Tetra-t, Eheim 2071, es 2073 kozott hezitalok.. Velemenyem szerint, ha elegge felbovitem az esozteto furatait, vagy 2 befolyot tennek, nem lenne tulzas a 2073 sem, akar fojtas nelkul sem.. csak azert eroltetnem a nagyobbik szurot, mert 1.5l toltettel tobb fer bele.
 
Sziasztok! Egy Eheim ecco 2234-es szűrő elég lehet egy 40 literes növényes -garnélás akváriumhoz? Illetve az is érdekelne, hogy egy Eheim Classic 2213-assal szemben pl. van-e bármilyen előnye ennek a típusnak? Köszönöm
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Egy Eheim ecco 2234-es szűrő elég lehet egy 40 literes növényes -garnélás akváriumhoz? Illetve az is érdekelne, hogy egy Eheim Classic 2213-assal szemben pl. van-e bármilyen előnye ennek a típusnak? Köszönöm

Szia!

Előnyök:
Az ecco pro előnye a felül lévő előszűrő (takarításkor jól jöhet), valamint a nagyobb névleges pumpateljesítmény. Továbbá adnak hozzá szűrőanyagot (amiből a Mechpro ugyan felejthető).
A Eheim Classic 2213-ba 0,7 literrel több szűrőanyag pakolható, továbbá egyszerűbb konstrukció így kevesebb a meghibásodási lehetőség.

A működési zajt illetően az ecco szűrőket halkabbnak tartják mint a Eheim Classic szűrőket.
Saját tapasztalatom: Eheim Classic 2215 hangját a szekrényből én pl. nem "hallom ki".

Hátrányok:
A fórumon és a Green Aqua oldalán is olvasható vélemények alapján az ecco rögzítő füle nem egy telitalálat (és ezzel nagyon finoman fogalmaztam).

Számomra nem kérdés melyiket választanám, hisz 40 literre a Eheim Classic pumpateljesítmény is elegendő az ajánlott 10-szeres megforgatást illetően.
 
Pont a rögzítőfül miatt merültek fel bennem kételyek az ecco-t illetően. Köszönöm a megerősítésed, így egyértelmű melyikre fog esni a választás. ;-)
 
Sziasztok! A kétségeimet szeretném veletek megosztani, illetve kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mielőtt elindítottam az akimat (200l-es növényes), egy hétig fórumoztam. Így választottam a szűrőt, ami egy tetra ex800 as lett. Ebben a szűrőanyag térfogata 4 liter, és 790l/h val forgat üresen. Beüzemelve az akit, szép tiszta a víz, viszont lobognak a halak benne. Az esőztetővel átellenben tömörülnek, szemmel láthatóan zavarja őket az "örökös sprint". Bármerre állítom az esőztetőt, nem szeretik. Ami miatt viszont ide írtam, azok a kétségeim a szűrő méretével kapcsolatban. Mindenütt azt olvasom, hogy nincs túlméretezett szűrő. Ezt el is tudom fogadni a szűrőtöltet térfogatával kapcsolatban. De a vízforgatással kapcsolatban viszont nem feltétlen. Mert józan parasztival végiggondolva, hiába forgatja meg nekem 20x a vizet a szivattyú óránként, a szűrőtöltetem akkor is ugyanakkora. Akkor is csak ugyanannyi baci végzi a tisztítást, tehát nem látom értelmét, hogy vihart kavarjak az akimban. Ha 1-2 óránként megfordul a víz, szerintem doszt elég az is, és nem kell a halaknak sprintben élniük. A szívó és befújó ág pontos elhelyezését sokkal fontosabbnak gondolom, mint a szivattyú nyers teljesítményét. De mondom, ez csak egy kezdő józan paraszti kombinációja, kérlek cáfoljatok meg! Nektek hogyan vannak elhelyezve a szűrő szívó és nyomó ága, és milyen forgatási teljesítményt használtok?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! A kétségeimet szeretném veletek megosztani, illetve kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mielőtt elindítottam az akimat (200l-es növényes), egy hétig fórumoztam. Így választottam a szűrőt, ami egy tetra ex800 as lett. Ebben a szűrőanyag térfogata 4 liter, és 790l/h val forgat üresen. Beüzemelve az akit, szép tiszta a víz, viszont lobognak a halak benne. Az esőztetővel átellenben tömörülnek, szemmel láthatóan zavarja őket az "örökös sprint". Bármerre állítom az esőztetőt, nem szeretik. Ami miatt viszont ide írtam, azok a kétségeim a szűrő méretével kapcsolatban. Mindenütt azt olvasom, hogy nincs túlméretezett szűrő. Ezt el is tudom fogadni a szűrőtöltet térfogatával kapcsolatban. De a vízforgatással kapcsolatban viszont nem feltétlen. Mert józan parasztival végiggondolva, hiába forgatja meg nekem 20x a vizet a szivattyú óránként, a szűrőtöltetem akkor is ugyanakkora. Akkor is csak ugyanannyi baci végzi a tisztítást, tehát nem látom értelmét, hogy vihart kavarjak az akimban. Ha 1-2 óránként megfordul a víz, szerintem doszt elég az is, és nem kell a halaknak sprintben élniük. A szívó és befújó ág pontos elhelyezését sokkal fontosabbnak gondolom, mint a szivattyú nyers teljesítményét. De mondom, ez csak egy kezdő józan paraszti kombinációja, kérlek cáfoljatok meg! Nektek hogyan vannak elhelyezve a szűrő szívó és nyomó ága, és milyen forgatási teljesítményt használtok?
Hali. Ezen rágd át magad. Biztos választ kapsz a kérdéseidre.
https://akvakertesz.hu/threads/a-szuro-ki-es-befolyo-againak-elhelyezese-az-akvariumban.256/
 
Sziasztok! A kétségeimet szeretném veletek megosztani, illetve kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mielőtt elindítottam az akimat (200l-es növényes), egy hétig fórumoztam. Így választottam a szűrőt, ami egy tetra ex800 as lett. Ebben a szűrőanyag térfogata 4 liter, és 790l/h val forgat üresen. Beüzemelve az akit, szép tiszta a víz, viszont lobognak a halak benne. Az esőztetővel átellenben tömörülnek, szemmel láthatóan zavarja őket az "örökös sprint". Bármerre állítom az esőztetőt, nem szeretik. Ami miatt viszont ide írtam, azok a kétségeim a szűrő méretével kapcsolatban. Mindenütt azt olvasom, hogy nincs túlméretezett szűrő. Ezt el is tudom fogadni a szűrőtöltet térfogatával kapcsolatban. De a vízforgatással kapcsolatban viszont nem feltétlen. Mert józan parasztival végiggondolva, hiába forgatja meg nekem 20x a vizet a szivattyú óránként, a szűrőtöltetem akkor is ugyanakkora. Akkor is csak ugyanannyi baci végzi a tisztítást, tehát nem látom értelmét, hogy vihart kavarjak az akimban. Ha 1-2 óránként megfordul a víz, szerintem doszt elég az is, és nem kell a halaknak sprintben élniük. A szívó és befújó ág pontos elhelyezését sokkal fontosabbnak gondolom, mint a szivattyú nyers teljesítményét. De mondom, ez csak egy kezdő józan paraszti kombinációja, kérlek cáfoljatok meg! Nektek hogyan vannak elhelyezve a szűrő szívó és nyomó ága, és milyen forgatási teljesítményt használtok?
Szia! En 50 litert szurtem tetra 800-al. Az esozteto furatai felbovitesevel kezdtem, egy keveset fojtottam a nyomo ag csapon. Igy hasznalhato volt, nem volt tele minden ecset algaval. Jelenleg egy Eheim 2224 szur hasonlo teljesitmennyel, szinten felfurt esoztetovel..
 
Sziasztok! A kétségeimet szeretném veletek megosztani, illetve kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mielőtt elindítottam az akimat (200l-es növényes), egy hétig fórumoztam. Így választottam a szűrőt, ami egy tetra ex800 as lett. Ebben a szűrőanyag térfogata 4 liter, és 790l/h val forgat üresen. Beüzemelve az akit, szép tiszta a víz, viszont lobognak a halak benne. Az esőztetővel átellenben tömörülnek, szemmel láthatóan zavarja őket az "örökös sprint". Bármerre állítom az esőztetőt, nem szeretik. Ami miatt viszont ide írtam, azok a kétségeim a szűrő méretével kapcsolatban. Mindenütt azt olvasom, hogy nincs túlméretezett szűrő. Ezt el is tudom fogadni a szűrőtöltet térfogatával kapcsolatban. De a vízforgatással kapcsolatban viszont nem feltétlen. Mert józan parasztival végiggondolva, hiába forgatja meg nekem 20x a vizet a szivattyú óránként, a szűrőtöltetem akkor is ugyanakkora. Akkor is csak ugyanannyi baci végzi a tisztítást, tehát nem látom értelmét, hogy vihart kavarjak az akimban. Ha 1-2 óránként megfordul a víz, szerintem doszt elég az is, és nem kell a halaknak sprintben élniük. A szívó és befújó ág pontos elhelyezését sokkal fontosabbnak gondolom, mint a szivattyú nyers teljesítményét. De mondom, ez csak egy kezdő józan paraszti kombinációja, kérlek cáfoljatok meg! Nektek hogyan vannak elhelyezve a szűrő szívó és nyomó ága, és milyen forgatási teljesítményt használtok?


Ezen is átrághatod magad:

https://pdfs.semanticscholar.org/393c/b31f936ea2c9d501eb99fa9faec39c970726.pdf

Lehet, hogy teljesen feleslegesen fogyasztja az áramszámlát az elefántméretű szűrő. Egyébként van jó pár halfaj ami az extrém áramlást szereti.

(Ecsetalgám sehol sincs, szűrő nélkül sem.)
 
Back
Oldal tetejére