• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Félre értesz, nem gondolom, hogy szégyenkezned kéne bármi miatt is. Csak mikor megrendeltem a 64p akit akkor a srácok lebeszéltek 2 szűrőről is amire azt gondoltam hogy jó lesz, mert később megbánhatom az alga miatt. Akkor mondták az arányokat.
 
Rendi ! Igazából nem nagyon kapni olyan szűrőt itt Európába aminek jó lenne a a teljesítményéhez a szűrő kapacitás. Egy 30-ast is jó lenne szűrni 5-6 liter szűrőanyaggal de akkor már a L/H is megnő és fojtani kell. Én annak lennék a híve, hogy a filter kapacitást növelni ugyanakkora pumpa teljesítmény mellett,mert ha fojtani kell akkor már úgyis csökken a L/H .
 
Véleményem szerint jók ezek a szűrők. Vannak, akik 0, vagy minimális biológiai szűrőanyaggal dolgoznak, nekünk is van lehetőségünk 5%-nyit belepakolni, ha kell fojtással. Utóbbi talán pont ezért van kitalálva, hogy kedved szerint beállíthasd a vízforgatás sebességét. Ha ez gyárilag kisebbre lenne méretezve, akkor sokkal többen lennének elégedetlenek - és nem csak a halas-akvárium tulajdonosokra gondolok. Ha kis akváriumhoz sok szűrőanyagot szeretnél (20+ %), akkor fojtsd a nagyobb szűrőt, vagy használj szűrőakváriumot saját választású pumpával. Hiszen filterkapacitás növelése változatlan pumpateljesítményhez = pumpateljesítmény csökkentése változatlan filterkapacitáshoz... szerintem előnytelen "fejlesztés" lenne.
 
szerintem ez a kis fojtás dolog azért is hasznosabb, mert ha már a szűrő elérte a tiszítás előtti fázisát, akkor úgyis észreveszed a flow csökkenést és tökig engedheted a csapot, ergo megint megfelelő a vízhozam.
 
Sziasztok,

Telefonról írok és nem találtam olyan topicot ami a "milyen szűrőt használjak" kérdésekre szolgálna, így ideírom, remélem nem rondítok bele.

Kérdésem: Jelenleg egy 60*30*30-as akvát két belső aquael forgat, az egyik aktívszenes töltetet, de kevésnek bizonyul. Amit az akváról és lakóiról tudni érdemes; 7 neon, 2 rózsásmárna,2 anci, 2 páncélos, 5 zebra dánió és 2 sün csiga lakja. Sera által forgalmazott táptalaj és zúzott bazalt ad otthont a folyamatosan újhajtásokat hozó anubiasoknak. A közeljövőbe 10 blue dream érkezne hozzánk. A vizem viszont kezd zavarossá válni, valószínűleg az etetések (száraz panzi termékek, és kígyóuborka amit egyre inkább kedvelnek a lakók). Korábban feltettem a kérdésem kimondottan növényes akvához, ott 30literre az eheim 2211-et javasoltátok, mivel ez az akva nem növényes így kérdezném, hogy az 54 literhez megoldaná a szűrést a 2211?

Válaszaitok, kritikáitok szívesen es köszönettel fogadom!

Üdv, Proxer
 
Sziasztok,

Telefonról írok és nem találtam olyan topicot ami a "milyen szűrőt használjak" kérdésekre szolgálna, így ideírom, remélem nem rondítok bele.

Kérdésem: Jelenleg egy 60*30*30-as akvát két belső aquael forgat, az egyik aktívszenes töltetet, de kevésnek bizonyul. Amit az akváról és lakóiról tudni érdemes; 7 neon, 2 rózsásmárna,2 anci, 2 páncélos, 5 zebra dánió és 2 sün csiga lakja. Sera által forgalmazott táptalaj és zúzott bazalt ad otthont a folyamatosan újhajtásokat hozó anubiasoknak. A közeljövőbe 10 blue dream érkezne hozzánk. A vizem viszont kezd zavarossá válni, valószínűleg az etetések (száraz panzi termékek, és kígyóuborka amit egyre inkább kedvelnek a lakók). Korábban feltettem a kérdésem kimondottan növényes akvához, ott 30literre az eheim 2211-et javasoltátok, mivel ez az akva nem növényes így kérdezném, hogy az 54 literhez megoldaná a szűrést a 2211?

Válaszaitok, kritikáitok szívesen es köszönettel fogadom!

Üdv, Proxer

Nem növényest sem biztos hogy megoldja, de szerintem kevés lesz. Kis akváknál nem elég 7-8 szoros szűrés, ide kell 12-16 szoros. 54 literhez javasolnék egy min. 750l/h-sat, ha növényes. A 2211-es 5x forgatja meg a vized óránként, NÉVLEGESEN.

Kettővel ezelőtti oldalon már bemásoltam neked a GA szűrőválasztási táblázatát. Azért belinkelem neked megint. :whistle:
https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-szuro-valasztasi-tajekoztato
Válassz legalább 4-500l/h-sat, ha nem növényes akkor is, mert esetleg később megbánod, és duplán adsz ki pénzt szűrőért.

50 literig: Eheim 2422 Experience 150
50 literig:Eheim 2034 Ecco Pro 200
50 literig:Eheim 2213 Classic 250

Válaszd a 2213-at akciósan most, ha a classicok tetszenek:
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro.html?nosto=nosto-page-category2

 
Nem növényest sem biztos hogy megoldja, de szerintem kevés lesz. Kis akváknál nem elég 7-8 szoros szűrés, ide kell 12-16 szoros. 54 literhez javasolnék egy min. 750l/h-sat, ha növényes. A 2211-es 5x forgatja meg a vized óránként, NÉVLEGESEN.

Kettővel ezelőtti oldalon már bemásoltam neked a GA szűrőválasztási táblázatát. Azért belinkelem neked megint. :whistle:
https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-szuro-valasztasi-tajekoztato
Válassz legalább 4-500l/h-sat, ha nem növényes akkor is, mert esetleg később megbánod, és duplán adsz ki pénzt szűrőért.

50 literig: Eheim 2422 Experience 150
50 literig:Eheim 2034 Ecco Pro 200
50 literig:Eheim 2213 Classic 250

Válaszd a 2213-at akciósan most, ha a classicok tetszenek:
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro.html?nosto=nosto-page-category2


Köszönöm újra! A 2213-mal szemezek, mivel külsőm még sosem volt így kérdezném, ha töltet nélkül venném, a csapok nem járnak vajon hozzá? Mert látom a töltetes mellé csapok is járnak. Hogy jönnék ki költséghatékonyabban? Mivel egy növényest is indítanék szóval a 2213ból élből kettő kéne, illetve minden amivel a növényest be tudom indítani, hasonló méretben mint a jelenlegi, csak opti üvwgből.
 
Köszönöm újra! A 2213-mal szemezek, mivel külsőm még sosem volt így kérdezném, ha töltet nélkül venném, a csapok nem járnak vajon hozzá? Mert látom a töltetes mellé csapok is járnak. Hogy jönnék ki költséghatékonyabban? Mivel egy növényest is indítanék szóval a 2213ból élből kettő kéne, illetve minden amivel a növényest be tudom indítani, hasonló méretben mint a jelenlegi, csak opti üvwgből.
1. Gondolom az EHEIM szimpla v. dupla elzárócsapokra gondolsz, az nem jár hozzá.
2. Űbermega-legköltséghatékonyabban egy nagyobb teljesítményű használt szűrő vásárlásával jársz itt a fórumon.
3. Ha növényest indítasz 54 literre csak egyet vegyél de az min. 750-900 liter /h tudjon. Kettő felesleges és a ki-befolyók duplán, sok helyet vesznek el az amúgy sem nagy helyedből.
 
1. Gondolom az EHEIM szimpla v. dupla elzárócsapokra gondolsz, az nem jár hozzá.
2. Űbermega-legköltséghatékonyabban egy nagyobb teljesítményű használt szűrő vásárlásával jársz itt a fórumon.
3. Ha növényest indítasz 54 literre csak egyet vegyél de az min. 750-900 liter /h tudjon. Kettő felesleges és a ki-befolyók duplán, sok helyet vesznek el az amúgy sem nagy helyedből.

A kettőt úgy gondoltam, hogy a jelenlegi nem növényeshez is vennem kell, illetve a még megvalósításra váró növényeshez is! :) a csapok gondolom a fojtáshoz és a takarításhoz szükségesek.
 
A kettőt úgy gondoltam, hogy a jelenlegi nem növényeshez is vennem kell, illetve a még megvalósításra váró növényeshez is! :) a csapok gondolom a fojtáshoz és a takarításhoz szükségesek.
Írj be a szűrőt keresek topic-ba, hátha valaki mostanában cserél nagyobbra. Én az Eheim experience, Eheim Professionel I-es v. Eheim Professionel II-es szűrőit javaslom használtan, a karbantartás könnyebsége miatt. Csapokat is szoktak árulni, de néha muszáj újként megvenni, ha nem találkozik egyidőben a kereslet-kínálat.
 
A fojtást máshogy is meg lehet oldani, de a takarítást nagyon megkönnyíti, ha nem kell 4 kéz és 5 felmosórongy, hogy eljuss a fürdőszobáig. Határozottan szebb az élet csapokkal. : )
Jelenlévők: nagyi, hugi, barát, mama és a tudálékos szomszéd!
Vigyázzál, mostemeldmeg, elázikaszekrény, kijönacső, teddaláalavórt, holarongy, viddmárkiafüribe, denecsöpögtesdleanyámselyemszőnyegét, mitszerencsétlenkedsz, szorítsdmeg, mitszerencsétlenkedszkétórája, najolvankész, holasöröm!:ROFLMAO:

Kellacsapholnapveszek! (y)
 
Jelenlévők: nagyi, hugi, barát, mama és a tudálékos szomszéd!
Vigyázzál, mostemeldmeg, elázikaszekrény, kijönacső, teddaláalavórt, holarongy, viddmárkiafüribe, denecsöpögtesdleanyámselyemszőnyegét, mitszerencsétlenkedsz, szorítsdmeg, mitszerencsétlenkedszkétórája, najolvankész, holasöröm!:ROFLMAO:

Kellacsapholnapveszek! (y)
Szerencsére csak 1 hónapig kellett csapok nélkül lennem, de mivel elbénáztam a szűrőanyagok összerakását, csomószor takarítanom kellett, mert folyton eltömődött a szűrőanyag a trutyival. 3-4-szer tuti eláztattam a konyhát. Nyár volt, meleg, pont oda sütött a nap, igazából kellemesen langyos vízben tocsogtam. :D Szemtanúk nélkül.
 
Szerencsére csak 1 hónapig kellett csapok nélkül lennem, de mivel elbénáztam a szűrőanyagok összerakását, csomószor takarítanom kellett, mert folyton eltömődött a szűrőanyag a trutyival. 3-4-szer tuti eláztattam a konyhát. Nyár volt, meleg, pont oda sütött a nap, igazából kellemesen langyos vízben tocsogtam. :D Szemtanúk nélkül.
...és a tudálékos szomszéd? Lehet kukkolt!:ROFLMAO::woot:
 
Srácok, lehet, hogy eretnek leszek és elégettek. 200 literes növényesbe betettem sok sok halat, és még vasfát is. Néha azt éreztem, hogy terhelt a víz, nem volt olyan tiszta, mint azt megszoktam. Nosza, tettem bele purignet, hiszen mindenki ezt javasolja. Én töredelmesen bevallom, hogy nem hozta az elvárt eredményt. Pár órával hamarabb tisztult le a víz etetés után a purigennel, de nem volt áttörés... Ellenben amikor aktív szenet tettem a szűrőmbe, na az ütött. Eltűnt a víz az akiból, már ha értitek. Mit csináltam rosszul? Amikor green aqvába ezt kitettem egy véleményben, kidobták a HSZ-t. Ilyet nem szabad mondani....Ott csak a biznisz megy. De talán itt szabad. Jobb az aktív szén mint a Seachem Purigen? Vélemény?
 
Srácok, lehet, hogy eretnek leszek és elégettek. 200 literes növényesbe betettem sok sok halat, és még vasfát is. Néha azt éreztem, hogy terhelt a víz, nem volt olyan tiszta, mint azt megszoktam. Nosza, tettem bele purignet, hiszen mindenki ezt javasolja. Én töredelmesen bevallom, hogy nem hozta az elvárt eredményt. Pár órával hamarabb tisztult le a víz etetés után a purigennel, de nem volt áttörés... Ellenben amikor aktív szenet tettem a szűrőmbe, na az ütött. Eltűnt a víz az akiból, már ha értitek. Mit csináltam rosszul? Amikor green aqvába ezt kitettem egy véleményben, kidobták a HSZ-t. Ilyet nem szabad mondani....Ott csak a biznisz megy. De talán itt szabad. Jobb az aktív szén mint a Seachem Purigen? Vélemény?
Szia!
Bocs, de mit és hova is tettél ki?
Ahova most írtad, az is "GA"...:)
Ezen fórumon az alapítók egyike írta (szintén GA), hogy Amano Mester anno a kis akváriumait szinte csak aktív szénnel szűrte.
 
Srácok, lehet, hogy eretnek leszek és elégettek. 200 literes növényesbe betettem sok sok halat, és még vasfát is. Néha azt éreztem, hogy terhelt a víz, nem volt olyan tiszta, mint azt megszoktam. Nosza, tettem bele purignet, hiszen mindenki ezt javasolja. Én töredelmesen bevallom, hogy nem hozta az elvárt eredményt. Pár órával hamarabb tisztult le a víz etetés után a purigennel, de nem volt áttörés... Ellenben amikor aktív szenet tettem a szűrőmbe, na az ütött. Eltűnt a víz az akiból, már ha értitek. Mit csináltam rosszul? Amikor green aqvába ezt kitettem egy véleményben, kidobták a HSZ-t. Ilyet nem szabad mondani....Ott csak a biznisz megy. De talán itt szabad. Jobb az aktív szén mint a Seachem Purigen? Vélemény?
Ez egyszerű. Semmi köze a bizniszhez. A Seachem Purigen szerves vegyületeket köt magához, általában nitrogén alapúakat, mekyek a halkakából, fákból (tannin) kioldódnak es hozzájádulnának a víz ködösítéséhez. Míg a szén nemcsak szerve hanem szervetlen vegyületeket is megköt pl. klór, stb. viszont mivelsokoldalúbb ezert 1-2 hét alatt ki is merül utána feleslegesen van bent a szűrőben. Használd a szént és cseréld sűrűbben. A szén kuka a Seachem Purigen viszont újrahasznosítható.
Lehet nálad olyan vegyületek vannak a vízben amit a szén jobban abszorbeál.
 
Back
Oldal tetejére