• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!
A kovetkezo ket szuro kozul melyik szerintetek a jobb?
Atman CF 1200 vagy Aqua Nova 1500?
70-100 literes novenyes akvahoz lenne majd.
 
Jaaa, értem. :) Hát jól át kell nézni, és amelyik jobb állapotban van az nyerhet. Ellenőrizném az alkatrész ellátottságot, a hangját is. (van akinek ez is fontos)
Hátha erre keveredik egy tulaj és ír valami okosat. Szerk.: atmannál a fejben lévő, forgatható csonkok lehetnek izgalmasak. (vajon ereszt-e ott, mert ha nem sok van neki hátra, lehet kuka a fej, de ez csak tipp)
 
Oase szűrőkkel kapcsolatban lenne szükségem némi információra. Tudtommal még nem sokan használják, de hátha néhányan jobban vagytok informálva nálam.

A OASE Biomaster és Filtosmart modellek közötti különbségekre lennék kíváncsi. Utóbbiról némileg kevesebb az info, ezért érdekelne, hogy a mivel tud a OASE Biomaster többet.
 
Oase szűrőkkel kapcsolatban lenne szükségem némi információra. Tudtommal még nem sokan használják, de hátha néhányan jobban vagytok informálva nálam.

A OASE Biomaster és Filtosmart modellek közötti különbségekre lennék kíváncsi. Utóbbiról némileg kevesebb az info, ezért érdekelne, hogy a mivel tud a OASE Biomaster többet.

OASE Biomaster előnyei: szűrőkosarak, légtelenítő pumpa, előszűrőpatron, nagyobb méret, gyári tartozék a fűtőadapter.
Filtosmart előnyei: keskenyebb felépítés (kis szekrényekben jobban elfér), faék egyszerűség a feltöltőpumpa hiánya miatt.
 
Sziasztok!

Új vagyok még itt, egy 180 literes akvárium épp ragasztás alatt, kérdésem az lenne mennyire éri meg használtan venni a külső szűrőt? Érdemes e nézegetni ilyet vagy nem túl szerencsés?
Eheim vagy JBL márkákon gondolkozom az itt olvasottak alapján. Előre is köszi.
ui.: grat a Green Aquanak, mint reklám szakmabeli mondom, hogy tökéletes weboldalt és shopot csináltak!
 
Szia!
Ki lehet fogni itt az oldalon jó, karbantartott, használt szűrőket. Ezeknek az "életútjai" nagyjából lekövethetőek.
Máshonnan nem mernék szűrőt venni idegentől, használtan.
Most pénteken érdemes lesz nézelődni a GA oldalán.:D:)
Ajánlatom 180l-re Eheim 2075 vagy Eheim 2275.
 
Csatlakozok az előttem szólóhoz. Lehet venni korrekt, használt szűrőt csak nem mindegy, hogy honnan(kitől), és az sem árt ha ismeri az ember a kiszemelt típust és a gyengéit. Persze 100% garancia nincs, arra ott az új szűrő. :)
Ha az Eheim is szóbajöhet, akkor inkább azt javasolnám. @ZoleeG tippje jó, annyival egészíteném ki, hogy egy kis szűrőanyag tuning előbb-utóbb rá fog férni. (pl. 1-2L mátrix) és inkább már a pro4. (bár kíváncsi vagyok itt az extendernél, hogy bírja a szűrő, pl. ereszt-e idővel, mondjuk nincs valami sokat tekergetve, de a 2075 adatpert sem rángattam 3 naponta és reccs ... :D)
 
Szia!
Ki lehet fogni itt az oldalon jó, karbantartott, használt szűrőket. Ezeknek az "életútjai" nagyjából lekövethetőek.
Máshonnan nem mernék szűrőt venni idegentől, használtan.
Most pénteken érdemes lesz nézelődni a GA oldalán.:D:)
Ajánlatom 180l-re Eheim 2075 vagy Eheim 2275.
Köszönöm a segítséget! Ki tudja lehet pénteken lecsapok egyre :)
 
Csatlakozok az előttem szólóhoz. Lehet venni korrekt, használt szűrőt csak nem mindegy, hogy honnan(kitől), és az sem árt ha ismeri az ember a kiszemelt típust és a gyengéit. Persze 100% garancia nincs, arra ott az új szűrő. :)
Ha az Eheim is szóbajöhet, akkor inkább azt javasolnám. @ZoleeG tippje jó, annyival egészíteném ki, hogy egy kis szűrőanyag tuning előbb-utóbb rá fog férni. (pl. 1-2L mátrix) és inkább már a pro4. (bár kíváncsi vagyok itt az extendernél, hogy bírja a szűrő, pl. ereszt-e idővel, mondjuk nincs valami sokat tekergetve, de a 2075 adatpert sem rángattam 3 naponta és reccs ... :D)
Köszi!
És a tetraex1200?
 
Köszi!
És a tetraex1200?
Szia!
Gondolom tudod ez még a régebbi model. Ezért csak óvatosan!
Használtam pár évig, csinálta a dolgát, de macerás volt a tálcákat belepakolni, nem passzoltak igazán egymásba,
néha szivárgott is emiatt,..stb.
Azután váltottam Eheimre.:)
Persze vannak akik örömmel üzemeltetnek régi Tetrákat.;)
 
Szia!
Gondolom tudod ez még a régebbi model. Ezért csak óvatosan!
Használtam pár évig, csinálta a dolgát, de macerás volt a tálcákat belepakolni, nem passzoltak igazán egymásba,
néha szivárgott is emiatt,..stb.
Azután váltottam Eheimre.:)
Persze vannak akik örömmel üzemeltetnek régi Tetrákat.;)
Köszi! Nem egyszerű a választás, vagyis az lenne csak az Eheim valami brutál drága :)
 
Szia!
Gondolom tudod ez még a régebbi model. Ezért csak óvatosan!
Használtam pár évig, csinálta a dolgát, de macerás volt a tálcákat belepakolni, nem passzoltak igazán egymásba,
néha szivárgott is emiatt,..stb.
Azután váltottam Eheimre.:)
Persze vannak akik örömmel üzemeltetnek régi Tetrákat.;)
Ja és még egy kérdés: a litert számolhatom úgy hogy levonom belőle az aljzat magasságát? pl. 90x45x45 ös akvárium esetén csak 90x35x45-öt számolok?
Vagy ez nettó baromság amit írtam? :D
 
Köszi! Nem egyszerű a választás, vagyis az lenne csak az Eheim valami brutál drága :)
Fityu van Tetra Ex 1200 (régi model) és van Tetra EX 1200 Plus (Új model).
Utobbiről jókat olvasni. (y)
ui: Mindig bruto térfogattal számolunk. (Világításnál, szűrésnél is)
 
Sziasztok.
Van valakinek tapasztalata esetleg az Eheim 2273 Eheim Professionel 4 350 (http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2273-professionel-4-350.html) külső szűrővel kapcsolatban? Mennyire hangos, mennyire jó? Rezonanciája van-e? JBL e901-et váltana nálam, megtartani nem szeretném.
Eheimről csak jókat hallok, úgy hallottam az ADA után ez a legprofibb gyártó szűrők terén.
Köszönöm a válaszokat!

Szia.
Tapasztalatom nincs vele. Azért írok mégis, mert ugyan abban a cipőben jártam, mint Te
Én is ezt néztem ki a először az akimhoz amit most indítottam. Mindenhol csak jókat olvastam róla. Egy gond van vele, az ára.

Tapasztalt szaki ajánlotta nekem az Atman CF sorozatot helyette. CF1200-as tudja azt kb amit az Eheim 2273, jóval kedvezőbb áron. Atman persze nem Eheim. Kínai, de jó minőség, és van hozzá - nem aranyáron - alkatrész is ha gond lenne vele. Én végül CF 1000-et vettem a 64 literesemhez. Szinte hangtalan, bitang erős, meg vagyok vele elégedve. Ez már a harmadik Atman szűrőm és mindegyik tökéletesen működik, az első kb öt éves.

Nem lebeszélni akarlak az Eheim-ről, csak egy alternatívára hívnám fel a figyelmed ;)
 
Back
Oldal tetejére