• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

De ha össze kötöm 2 kimenő ágat akkor vegyünk a 2db ex 700 példáját akkor nem adódik össze pumpa teljesítmény? NEm arra gondolok 100%ban hogy akkor ott egyből 1400l/h lesz de szerintem több lesz.
 
Labirintkopoltyus said:
De ha össze kötöm 2 kimenő ágat akkor vegyünk a 2db ex 700 példáját akkor nem adódik össze pumpa teljesítmény? NEm arra gondolok 100%ban hogy akkor ott egyből 1400l/h lesz de szerintem több lesz.

nem próbáltam még, de hátha valaki igen ;)
 
viktorlantos said:
eheim 2073 + T700 sem lehet egy rossz kombó de flowban elmarad majd a fenti párostól.

Szia Viktor!

A fent említett párosítás jó lehet egy 112 literes akihoz (80x35x40)?
A 2073 már megvan. A flow miatt egy 750l/h-s Aquael belsőt használok mellé, így jó kb. Vagy elégnek kellene lenni az Eheimnek magában? Hozzáteszem, hogy elég dús a jelenlegi növényzet, és a talajon van 2 nagyobb kő ricciával futtatva. Ez veheti vissza az áramlást?
Át lesz majd alakítva tavasszal az egész, nem tudom, hogy mitévő legyek. :?
 
Szerintem ez egy nagyon rossz ötlet.
Szűrővel nem próbáltam, de a gyógyszer és vegyiparban láttam már ezt-azt.
Ilyet nem szokás csinálni.
A nyomás fokozó szivattyút mindig sorba szokás kötni.
Amúgy a folyadék egy elágazásnál az elágazás alakjától függően nagyjából 50-50%-ban folyik egyik és másik irányba.
A két szűrő egymás ellen fog dolgozni.

Labirintkopoltyus said:
De ha össze kötöm 2 kimenő ágat akkor vegyünk a 2db ex 700 példáját akkor nem adódik össze pumpa teljesítmény? NEm arra gondolok 100%ban hogy akkor ott egyből 1400l/h lesz de szerintem több lesz.
 
DomeSL said:
Szerintem ez egy nagyon rossz ötlet.
Szűrővel nem próbáltam, de a gyógyszer és vegyiparban láttam már ezt-azt.
Ilyet nem szokás csinálni.
A nyomás fokozó szivattyút mindig sorba szokás kötni.
Amúgy a folyadék egy elágazásnál az elágazás alakjától függően nagyjából 50-50%-ban folyik egyik és másik irányba.
A két szűrő egymás ellen fog dolgozni.

Épületautomatikában, ahol pl. vizet szivattyúkkal nyomnak, ott max. párhuzamosan kötik be, de azt is csak azért, ha az egyik meghal, a mellékágat bekapcsolják. Együtt a kettő nem megy. Sorban pedig e területen nem is igen van rá példa.
A keresztmetszet adott, hogy fog 1400lph-t nyomni? Ha gyorsabban forog a rotor. Biztos, hogy azt a 700lph-s rotort arra tervezték? 2 párhuzamos még mindig jobb ötlet lehet szerintem. Kicsit egymásra dolgozhatnak, de ha elég nagy a kimenő ága a T idomnak, a viz sem lüke, a kisebb nyomás felé fog menni:)
Én semmiképp sem kötném egymás után. A szivattyú áramgenerátorként fogható fel, azt pedig szigorúan csak párhuzamosan kötünk be.
Viszont ha 2 szűrőm lenne, 2 esőztetőt használnék, akár egymás mellett. Biztosabbnak érzem.
 
Biztos félreérthető voltam. Semmiképpen nem kötném őket sorba. (szűrőket)
De párhuzamosan sem.
Azt pedig eleve feltételeztem, hogy a befolyó cső az egyik szűrő eredeti csöve marad. Mondjuk az esőztető. Innentől kezdve pedig nem lesz meg a keresztmetszet.



Proci said:
DomeSL said:
Szerintem ez egy nagyon rossz ötlet.
Szűrővel nem próbáltam, de a gyógyszer és vegyiparban láttam már ezt-azt.
Ilyet nem szokás csinálni.
A nyomás fokozó szivattyút mindig sorba szokás kötni.
Amúgy a folyadék egy elágazásnál az elágazás alakjától függően nagyjából 50-50%-ban folyik egyik és másik irányba.
A két szűrő egymás ellen fog dolgozni.

Épületautomatikában, ahol pl. vizet szivattyúkkal nyomnak, ott max. párhuzamosan kötik be, de azt is csak azért, ha az egyik meghal, a mellékágat bekapcsolják. Együtt a kettő nem megy. Sorban pedig e területen nem is igen van rá példa.
A keresztmetszet adott, hogy fog 1400lph-t nyomni? Ha gyorsabban forog a rotor. Biztos, hogy azt a 700lph-s rotort arra tervezték? 2 párhuzamos még mindig jobb ötlet lehet szerintem. Kicsit egymásra dolgozhatnak, de ha elég nagy a kimenő ága a T idomnak, a viz sem lüke, a kisebb nyomás felé fog menni:)
Én semmiképp sem kötném egymás után. A szivattyú áramgenerátorként fogható fel, azt pedig szigorúan csak párhuzamosan kötünk be.
Viszont ha 2 szűrőm lenne, 2 esőztetőt használnék, akár egymás mellett. Biztosabbnak érzem.
 
atti76 said:
viktorlantos said:
eheim 2073 + T700 sem lehet egy rossz kombó de flowban elmarad majd a fenti párostól.

Szia Viktor!

A fent említett párosítás jó lehet egy 112 literes akihoz (80x35x40)?
A 2073 már megvan. A flow miatt egy 750l/h-s Aquael belsőt használok mellé, így jó kb. Vagy elégnek kellene lenni az Eheimnek magában? Hozzáteszem, hogy elég dús a jelenlegi növényzet, és a talajon van 2 nagyobb kő ricciával futtatva. Ez veheti vissza az áramlást?
Át lesz majd alakítva tavasszal az egész, nem tudom, hogy mitévő legyek. :?

Hát ez jó kérdés. Pontosan ezért bármit ajánlunk csak kiindulási alap. Az esetek többségében működik. De annyira más egy durván telepített akvárium és egy alig vagy mérsékelten telepített. Önmagában a 2073 elégséges lenne, de ahogy te is írod sok a növény és ha úgy érzed mindenképp érdemes vagy egy keringetőt, vagy másodlagos szűrőt bekötni. A belső szűrődnél biztosan jobb megoldás lenne a 700-as külső. Ha megengedheted magadnak egy duál szűrő mindig jó megoldás. Több szűrőfelület, jobb flow, jobb vízminőség és keringetés.
 
atti76 said:
A fent említett párosítás jó lehet egy 112 literes akihoz (80x35x40)?
A 2073 már megvan. A flow miatt egy 750l/h-s Aquael belsőt használok mellé, így jó kb. Vagy elégnek kellene lenni az Eheimnek magában? Hozzáteszem, hogy elég dús a jelenlegi növényzet, és a talajon van 2 nagyobb kő ricciával futtatva. Ez veheti vissza az áramlást?
Át lesz majd alakítva tavasszal az egész, nem tudom, hogy mitévő legyek. :?
Nekem is ekkora akvám van és a hátlapon végigmegy 1 hosszú esőztetőt. Így minden mozog, ha finoman is, de mozog. Szerintem próbáld meg így, mert elég combos szűrőd van. Nekem egy eheim compact 1000lph/2m vízpumpa hajt egy 10 literes diy vödröt és nincs gond a dúsabb sarkokban sem.
 
Viktor, Proci köszi!
Azért látom, hogy kell vmi plusz, mert amint kivettem a belsőt (amit a keringetés miatt használok csak), ellepett a staghorn, és az aki sarkainál és a front üveg alján a barna alga. A CO2-t nem tudom feljebb venni, mert pipálnának délutánra a halak (Kh 13-14, Ph 6,5-6,8). Világítás: 55W Osram PC 8 órát megy, a 2x18W együtt megy vele úgy, hogy fél-fél órával előtte és utána kapcsol (9 óra).
 
atti76 said:
Viktor, Proci köszi!
Azért látom, hogy kell vmi plusz, mert amint kivettem a belsőt (amit a keringetés miatt használok csak), ellepett a staghorn, és az aki sarkainál és a front üveg alján a barna alga. A CO2-t nem tudom feljebb venni, mert pipálnának délutánra a halak (Kh 13-14, Ph 6,5-6,8). Világítás: 55W Osram PC 8 órát megy, a 2x18W együtt megy vele úgy, hogy fél-fél órával előtte és utána kapcsol (9 óra).

Hát akkor mindenképp kell sajnos.
 
Arra gondoltam, ha túl erős lenne a flow, akkor "lefolytanám" vmelyiket Bio Rio-val. A tetra szerintem, ahogy a youtube-os videót néztem, inkább mech szűrésre lenne jó (a szivacsok száma miatt).
 
Nem értem miért írja ezt mindenki.
A szivacs kiváló biológiai szűrőanyag.


atti76 said:
Arra gondoltam, ha túl erős lenne a flow, akkor "lefolytanám" vmelyiket Bio Rio-val. A tetra szerintem, ahogy a youtube-os videót néztem, inkább mech szűrésre lenne jó (a szivacsok száma miatt).
 
DomeSL said:
Nem értem miért írja ezt mindenki.
A szivacs kiváló biológiai szűrőanyag.


atti76 said:
Arra gondoltam, ha túl erős lenne a flow, akkor "lefolytanám" vmelyiket Bio Rio-val. A tetra szerintem, ahogy a youtube-os videót néztem, inkább mech szűrésre lenne jó (a szivacsok száma miatt).

A szivacs jó, de nem kiváló ahogy írtad. A legtöbb biológiai szűrőanyagnak sokkal nagyobb hasznos felülete van ezért biológiai szűrésre alkalmasabbak.


Atti, én nagy ADA rajongó vagyok, de még így is furcsán hangzik, hogy Bio Rio-t szűrőközeget szűrőteljesítmény levételére használod ;)
A legtöbb szűrőn van áramlás szabályzó. A jó közegeket pedig használjuk arra amire tényleg tervezték. ;)
 
viktorlantos said:
Atti, én nagy ADA rajongó vagyok, de még így is furcsán hangzik, hogy Bio Rio-t szűrőközeget szűrőteljesítmény levételére használod ;)
A legtöbb szűrőn van áramlás szabályzó. A jó közegeket pedig használjuk arra amire tényleg tervezték. ;)

Nem leszólásként írtam ezt a Bio Rio-ról, sőt.
Olvastam, hogy valamelyest foghat vissza a szűrő teljesítményén, mert "tömörebb" bio szűrőközegként viselkedik. Ezért is ajánlják inkább nagyobb teljesítményű szűrökhöz (főként az általatok újonnan forgalmazott ADA szűrőkhöz :) ).
A külső szűrőben való alkalmazását azért is gondoltam - természetesen a kiváló tulajdonsága mellett -, hogy egy kissé vissza tudjon fogni a flow-ból. Egyébként is terveztem a használatát, csak ha kell a "folytás miatt", 2 litert használnék belőle az 1 helyett. Természetesen kisebb teljesítményű külső szűrőnél is kiváló lehet, mint bio anyag.
Remélem így érthető a gondolatmenetem ;) :)
 
Sziasztok!Annyi lenne a kérdésem,hogy ha 2 szűrőt használok akkor a kivezetést (Esőztetőt),hogy érdemes használni?Egymással szemben a két rövidebb oldara gondoltam.Vagy inkább kössem össze a két szűrőt?
 
Cserkó said:
Heló!

Van esély egy kb 70-80 literes akváriumban, ahol viszonylag kevés növény lenne csak belső szűréssel fenn tartani??(Eheim aquaball)

Ha 20- 30w ot pakolsz fölé, és inkább az alacsonyabb fényigényű növényekből válogatsz akkor működni fog a dolog.
 
Hami31 said:
Sziasztok!Annyi lenne a kérdésem,hogy ha 2 szűrőt használok akkor a kivezetést (Esőztetőt),hogy érdemes használni?Egymással szemben a két rövidebb oldara gondoltam.Vagy inkább kössem össze a két szűrőt?

Az összekötés nem nyerő, valamelyik másik topicban ki lett tárgyalva.
Úgy tedd az esőztetőket, hogy összedolgozzanak az áramláson, ne egymás ellen dolgozzanak.
Pld azonos oldalon egymás alá, ha ellentétes oldalon vannak akkor egyik oldalon felül, másikon alul legyenek.
 
Sziasztok!
Remélem jó helyre írtam, ha nem akkor bocsánat!
Egy kérdéssel fordulnék felétek. Van egy DIY PVC külső szűrőm, de úgy néz ki, hogy a szivattyú kicsi bele. 5W a teljesítménye, az emelőmagassága olyan 60cm körül van. Az aki alatt kapott helyet, de úgy veszem észre, hogy az estőztető nem nyomja végig a víz felszínét, pedig a hátlapon van végig. A szűrni kívánt aki mérete 24l körül van. Ehhez szeretném igazítani a szivattyút is. Itt jön a kérdés! Vaterán láttam olcsóbb szivattyúkat. Melyiket lenne érdemes megvenni? Nem tudom pontosan a növényes akvárium szempontjából melyik lenne jobb. Sajnos a pénz is beszél, de nem akarok olcsót venni, ami netán még sem lenne jó, mert akkor ráfizetés lesz.... :eh:

Ők lennének azok :
- Heto QD-1900, 6W, emelő magasság 0,8 méter, vízforgatás 360l/h
- Sicce Multi 800 szivattyú, vízforgatása 800 liter/óra. Teljesítménye 220V, 50Hz, 13W, A0.1, emelő magassága 1,3 méter.

Esetleg kis segítséget tudtok adni abban, hogy mit érdemes nézni a szivattyúknál? Előre is köszönöm! ;)
 
Back
Oldal tetejére