• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szőlőtőke az akváriumban

Szerintetek az elképzelhető, hogy szőlőtőke el tudjon kezdeni korhadni az akváriumban? Azt hittem, rossz a JBL-es 6in1, de vettem Tetra csepegtetős ammónia tesztet, de sajnos ugyanaz jön ki, eléggé magas az ammóniaszint, gyakorlatilag állandóan, miközben a JBL teszt szerint az NO2 nulla. :cry::sour: Segítség! :)
 
pár helyen belilult a szőlőtőkém, a garnélák, páncélosok köszönik jól vannak. :) esetleg valakinek tapasztalata mitől lilulok? :)
 
Szerintetek az elképzelhető, hogy szőlőtőke el tudjon kezdeni korhadni az akváriumban? Azt hittem, rossz a JBL-es 6in1, de vettem Tetra csepegtetős ammónia tesztet, de sajnos ugyanaz jön ki, eléggé magas az ammóniaszint, gyakorlatilag állandóan, miközben a JBL teszt szerint az NO2 nulla. :cry::sour: Segítség! :)
Most pucoltam meg egy tőkét, durva koradások voltak a belsejében! Sztem veszélyes dolog a tőke, ha nincs szárítva, majd egy évig áztatva
 
Szerintetek az elképzelhető, hogy szőlőtőke el tudjon kezdeni korhadni az akváriumban?

Amennyiben nem volt korhadt belül (vagy nem rágta szét valami rovátkolt GERONIMO még emmers korában :D ), akkor szerintem nem korhad szét a vízben.
 
Sziasztok! Nekem az akváriumban eddig csak egy vasfa volt, de most szeretnék még bele pár darabot. Olvasgatva a fórumot eszembe jutott, hogy a tavaszi metszés során egy-két kiszárad szőlőtőkét kivágtam, és mázlimra meg is találtam a kerti lomosban. 2 db kb. 1,5 méteres darab van, amit megfelelőnek találtam. Mivel a 120 literes akváriumba túl nagy lenne, így mindkettőt kettévágtam. A külső kéreg volt ahol lejött, volt ahol nem, tegnap este beleraktam egy vödör vízbe. Ma délután már meg is jelent rajta a sokak által említett fehér nyálkás trutyi. Meglepett, azt hittem sokkal több idő kell hozzá. Viszont érdekes módon a víz szinte tiszta marad, minimális a színezése.
 
Van olyan szőlőtőkém ami a nyáron pusztult ki de száraz!
De (ha nem is rendszeresen de jónéhányszor) volt permetezve. Az ugye elég nagy baj ? :(
 
Na most jön a nagy cáfolás :)
Mikor permetezünk valamit akkor arról nem lehet enni mert ugye méreg a permetezőszer!
De 1-2 hèt múlva lehet már enni azt a növényt mert elmegy a permetezőszer róla,belőle, főleg a mai semmirekellő gyenge cuccok :D
Szóval ilyen alapon még enni se lehetne !
Nyugodtan használhatók a permetezett díszek is.....
 
Nagy mennyiségű száraz ,homok szórt ,kifőzött beáztatott szőlőtőke/gyökér/ került az akváriumba./kb 10 kg/ Írtátok ,hogy normális,hogy fehér "trutyi" keletkezik a fán ami ami elmúlik egy-két hét után.
A kérdésem az lenne, hogy ezt érdemes letakarítani róla ,vagy hagyni ,hogy magától el tűnjön?
Mivel nem egy két ágról van szó naponta takarítom a szűrőket lassan, és egy harmadik külső szűrő beüzemelésén gondolkozok, a víz tiszta de a szűrőkből ami kijön naponta az hihetetlen.
Ha nem piszkálom a tőkéket az megoldás lehet? Valakinek van tapasztalata , hogy mi a jó megoldás ilyen esetekben?
 
Nagy mennyiségű száraz ,homok szórt ,kifőzött beáztatott szőlőtőke/gyökér/ került az akváriumba./kb 10 kg/ Írtátok ,hogy normális,hogy fehér "trutyi" keletkezik a fán ami ami elmúlik egy-két hét után.
A kérdésem az lenne, hogy ezt érdemes letakarítani róla ,vagy hagyni ,hogy magától el tűnjön?
Mivel nem egy két ágról van szó naponta takarítom a szűrőket lassan, és egy harmadik külső szűrő beüzemelésén gondolkozok, a víz tiszta de a szűrőkből ami kijön naponta az hihetetlen.
Ha nem piszkálom a tőkéket az megoldás lehet? Valakinek van tapasztalata , hogy mi a jó megoldás ilyen esetekben?

Szia!

Pontosan mi jön ki a szűrőből? A homokfúvás a kioldható anyagokon nem segít, csak a külsejét tisztítja meg. Az áztatás mennyi idő volt? Volt gyakori vízcsere?
 
Back
Oldal tetejére