• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szőlőtőke az akváriumban

Egy vödör rc vagy amano. Pár nap alatt végeznek a cuccal.
Szia!

Pontosan mi jön ki a szűrőből? A homokfúvás a kioldható anyagokon nem segít, csak a külsejét tisztítja meg. Az áztatás mennyi idő volt? Volt gyakori vízcsere?

A homokfújás azért volt ,hogy a kérgéből ne maradjon rajta semmi,mert az színezi a vizet leginkább és a leeső kéreg maradék nagyon szennyezi az aljzatot.
A szűrőből a fáról leeső nyálkás réteg jön ki,vagyis leginkább lerakodik a csövekben és a szűrőfej járataiban.
Nagyon sokáig nem áztattam,mert itt azt olvastam,ha száraz tiszta és lesüllyed magától a vízbe akkor mehet a medencébe kifőzés után.
Volt már csavart fűzfa is az akváriumba és azon is megjelent ez a csúszós,nyálkás réteg de most sokkal több fa került a medencébe.
Ma kiszedtem mindet,lesikáltam nem bírtam már nézni.
Gondolom pár nap és újra megjelenik. Majd kiderül.
 
Nha csak azért kérdezem, mert én is most kezelek szőlőágakat, ráadásul a díjnyertes darabot csak tegnap kaptam meg, beleszerettem, de olyan bazi nagy, hogy csak egy 200 literes fémhordóban fér el, szóval nem lesz túl gyakori vízcsere... :D

a fán tényleg nem esztétikus, ha tudsz szerezni és elfér az aksiban a többi lakótól, akkor a garnélák nagyon ügyesen megoldják ám

a szűrőt szerintem ne bolygasd, a nyálkás izé majd lebomlik, bacik felzabálják, esetleg próbálj meg betenni első szűrőrétegnek szivacsot, vagy vatelint/perlont (habár az meg tuti nagyon fog dugulni...), vaaagy talán beállíthatnál egy belső szűrőt vagy egy csak mechanikai szűrőt ideiglenesen
 
Nekem akkora darabok vannak,hogy még a 200 literes hordóból is kilógott amikor áztattam./forgattam/
A szűrőt meg sajnos muszáj takarítani mert ez a nyálka eltömít mindent és visszaesik a vízforgatás mind ha 3 hónapja nem lenne kitakarítva a szűrő.
Egy szűrő lesz az akváriumba,de most beraktam egy szivacsos perlonos aktívszenes szűrőt,de még a kettő is kevés.
A garnélák sem tudnák megenni,mert a sügereim befalnák őket mielőtt elkezdenék! :)
 
Nekem akkora darabok vannak,hogy még a 200 literes hordóból is kilógott amikor áztattam./forgattam/
A szűrőt meg sajnos muszáj takarítani mert ez a nyálka eltömít mindent és visszaesik a vízforgatás mind ha 3 hónapja nem lenne kitakarítva a szűrő.
Egy szűrő lesz az akváriumba,de most beraktam egy szivacsos perlonos aktívszenes szűrőt,de még a kettő is kevés.
A garnélák sem tudnák megenni,mert a sügereim befalnák őket mielőtt elkezdenék! :)

a sügerek győztek, nekik kell megoldani a penész kérdést :)

Sok sikert kívánok a lepedék elleni küzdelemhez!
 
Ilyen csodálatos szőlőtőkém van !
DSC_0094_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
[url="http://kepfeltoltes.hu/view/140819/DSC_0095_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg"]Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül[/URL]
 
de én a kérgét rajta hagyom! Amúgy ez saját házi 20 évig nem volt permetezve vagy még több ig is ! De 2 hete kivágtam egy kisebbet is le is szedtem a kérgét 1 hetet száradt a tűző napon a hőségben jól ki szárad és most ázik 1 és fél napja meglepő módon az 1 nap után nem színezi a vizet és nem nyálkásodik ez mitől lehet?
 
de én a kérgét rajta hagyom! Amúgy ez saját házi 20 évig nem volt permetezve vagy még több ig is ! De 2 hete kivágtam egy kisebbet is le is szedtem a kérgét 1 hetet száradt a tűző napon a hőségben jól ki szárad és most ázik 1 és fél napja meglepő módon az 1 nap után nem színezi a vizet és nem nyálkásodik ez mitől lehet?


Kb 1 hét vízben állás után fog nyálkásodni ami 2-3 hétig nem múlik el. A kéreg meg úgyis le fog jönni 1-2 hónap vízben állás után. Ha nem száradt ki teljesen akkor nem érdemes vízbe rakni mert bödösödni és rohadni fog. Én kb 15 kiló szőllő tőkét raktam az akváriumba de egy hónapig 3-4 naponta cseréltem vizet és hetente takarítottam a szűrőket mert elkoszolta a sok nyálka és fakéreg.

Ez volt a kezdeti állapot.: http://www.akvarista.hu/images/users/35620/32001/normal/IMG_2862.JPG

Én kilószámra használtam el az aktív szenet a víz színe miatt.,pedig a nagyja homok fújással lett megszabadítva a kérgétől.
 
de én a kérgét rajta hagyom! Amúgy ez saját házi 20 évig nem volt permetezve vagy még több ig is ! De 2 hete kivágtam egy kisebbet is le is szedtem a kérgét 1 hetet száradt a tűző napon a hőségben jól ki szárad és most ázik 1 és fél napja meglepő módon az 1 nap után nem színezi a vizet és nem nyálkásodik ez mitől lehet?

A kérgét mindenképpen szedd le! Le fog ázni és csak rohad, rontja vized minőségét. Arról nem beszélve, hogy úgy szebb. Ha van rá lehetőséged, tegyél Purigent a szűrődbe. Az minden színeződést kivesz a vízből. Nálam mindkét szűrőben van és mintha nem is lenne víz az akiban!
 
Értem ma nekiestem drótkefével csutkára lekeféltem utána hagytam kinn a napon kb mennyi idő amíg szárítani vagy honnan tudom?
 
Értem ma nekiestem drótkefével csutkára lekeféltem utána hagytam kinn a napon kb mennyi idő amíg szárítani vagy honnan tudom?

Ha befér a sütőbe, akkor ott néhány órányi szárítás elég. Ha nem, akkor azért néhány hét. Ez is olyan friss, amit most vágtál ki?
 
Back
Oldal tetejére