• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szőlőtőke az akváriumban

Sziasztok!
Ha a szőlőtőkémet áztatom már egy ideje, kell valamilyeg szagának lenni-e?
Ha kiveszem a vízből, elég büdi...
 
Szia Dani!

Ki volt száradva rendesen amikor elkezdted áztatni?
A külső réteget lehámoztad?
Rendszeresen cseréltél rajta vizet?
Nem volt letakarva az áztató edény?

A.ttila
 
Sziasztok!
Ha a szőlőtőkémet áztatom már egy ideje, kell valamilyeg szagának lenni-e?
Ha kiveszem a vízből, elég büdi...
Szia!

Nagyon régen jártam így, sajnos akkor az volt a gond hogy a szőlőt amit használni akartam, kiderült hogy kén vegyülettel permetezték, és ugye a kénnek elég kellemetlen szaga van.. :S
 
Sziasztok!
Tudtommal ez nem lett permetezve.
A külső réteget nem bírom még lehámozni, mert tartja még magát elég erősen.. :S
Száradás; két hónapot száradt a konvektorom mellett.
Az edényt nem takartam le. A vízcsere rajta pedig heti 1 alkalom.
 
Szia Dani!

Sziasztok!
Tudtommal ez nem lett permetezve.
A külső réteget nem bírom még lehámozni, mert tartja még magát elég erősen.. :S
Száradás; két hónapot száradt a konvektorom mellett.
Az edényt nem takartam le. A vízcsere rajta pedig heti 1 alkalom.

Akkor türelem, sikálás amíg a külső réteg le nem válik, sűrűbb vízcsere!

A.ttila
 
sziasztok!
ha valaki szőlőtőkében látja az akváriumának kiteljesedését, az szánjon rá a szárításra a szükségesnél több időt! sikerült elkapkodnom a dolgot, hát nem valami szép látványt nyújt az akvám! :( az egy dolog, hogy a fán megjelent egy réteg zselészerű anyag, de a víz is olyan lett, mintha köd lenne helyette. egyedüli jó hír, hogy a garnélák szeretik, de néha ki sem látszanak belőle. :ninja: naponta leporszívózom a fát, meg cserélek valamennyi vizet, de ez már több mint egy hete megy. :banghead: esetleg valami megoldást tud valaki ajánlani? szerintem szét kell szednem az egészet sajnos...
jim
 
sziasztok!
ha valaki szőlőtőkében látja az akváriumának kiteljesedését, az szánjon rá a szárításra a szükségesnél több időt! sikerült elkapkodnom a dolgot, hát nem valami szép látványt nyújt az akvám! :( az egy dolog, hogy a fán megjelent egy réteg zselészerű anyag, de a víz is olyan lett, mintha köd lenne helyette. egyedüli jó hír, hogy a garnélák szeretik, de néha ki sem látszanak belőle. :ninja: naponta leporszívózom a fát, meg cserélek valamennyi vizet, de ez már több mint egy hete megy. :banghead: esetleg valami megoldást tud valaki ajánlani? szerintem szét kell szednem az egészet sajnos...
jim

Ne izgulj, ez kb a berakott fák 90% nál előjön, még azoknál is amiket pénzért árulnak.. elsőre én is paráztam, de később már teljesen megszokott volt. Legjobban a törpe szívóharcsa és az anci szereti, de a garnélák is benyalogatják lassacskán :D
 
Nekem is volt bennt szőlőtőke,még mosogatógépben is forráztam,mert akkora volt,hogy máshogy nem tudtan volna megoldani.
Szépen előkészÍtettem,ahogy le van Írva.Betettem és 2 nap mulva tele lett fehér nyálkás penésszel.Pár napig én is sikáltam,de inkább kivettem és azóta bele se raktam.Szerintem nem volt jól kiszárÍtva ,mert vannak kissebb darabok azokkal minden rendben van,csak nem szeretem,hogy még fél év után is szinezi a vizet,de gondolom a garnélák örülnek neki.
 
Szia Éva!

2 nap mulva tele lett fehér nyálkás penésszel
Ez szokott történni a legtöbb fával!
Garnélák, Ottocinklusok szépen lepucolják.

fél év után is szinezi a vizet,de gondolom a garnélák örülnek neki.
A garnélák szeretik a színes vizet is (főleg ha erős a megvilágítás és nincs sok árnyékos rész), de ha Téged zavar, tegyél Purigent a szűrőbe!

A.ttila
 
Köszönöm az infót.Kevés fény van a garnis akváriumanál.Inkább az zavar,hogy nem látom a szép színeiket.
 
lényegesen javult a helyzet, már "csak" fehér penészedés látható a szőlőtőkén. a rengeteg lebegő ökörnyál teljesen eltűnt, ezzel párhuzamosan a garnélák nagyon megnőttek. a növények is letisztultak a vízzel együtt és elkezdtek fejlődni a csekély világítás ellenére (54litis szett). igaz, hogy a víz színeződik, de a páncélos hadsereg egész nap aktív! (y)
 
Sziasztok!

Két hete indult akváriumom szőlőtőkéjén és a környezetében lévő köveken fehér penész, foltok jelentek meg!
Mi ennek az oka? Hogyan tudom eltüntetni? :stop:
 
Sziasztok!

Két hete indult akváriumom szőlőtőkéjén és a környezetében lévő köveken fehér penész, foltok jelentek meg!
Mi ennek az oka? Hogyan tudom eltüntetni? :stop:


Szia!
Ez természetes jelenség! Az élőlények betelepítéséig elviseled, utána a garnélák eltüntetik.
 
Sziasztok!

Két hete indult akváriumom szőlőtőkéjén és a környezetében lévő köveken fehér penész, foltok jelentek meg!
Mi ennek az oka? Hogyan tudom eltüntetni? :stop:

nem tudom hogy van-e garnélád, de nekem a garnélák betelepítésével kezdett jelentősen javulni a helyzet. még most is van penész, de ahol sokat mozognak, ott tisztára takarítják a tőkét! :hungry:
 
Sziasztok!
A szőlőtőkéim már nem lebegnek hanem szépen lent maradnak a vödör alján.
Muszály lenne leszedni a "kérgét" ?
Eléggé tarjta magát még....
Pedig már lassan 2 hónapja ázik.
 
Back
Oldal tetejére