• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Szappantartó

Folytatnám, a mozgékonyabb lényekkel.

Mississippi Tarajos Teknős 1db. Alias Szappan, Sputnik, Lekvár, legendás Rém.:LOL:

Zebradánió 5db
Vörös neon 10db
citromlazac 5 db
Black Molly 2 db
Sziámi algázó 2 db
Titteya - Díszmárna 1 pár
Mézgurámi 2 lány,
várnak egy fiúra, ha egyszer sikerül beszerezni.
Fekete páncélosharcsa 3 db
Törpe szívóharcsa 2 db
, ebből egy a teknőcé lett, egy pedig most átkerült a kicsibe és kapott 3 tesót.

Amano garnéla 4 db egy költözött a kicsibe és kapott szintén 3 tesót
Red Cherry 5 db
Blue Dream 5db
belőlük lett 70+ vadas utód, most a kicsi akvát takarítják.
A szülőkből csak 1-1 darabot találtam meg.
 
5 napig adagoltam a Paraguardot, semmi változást nem tapasztalok. Kvázi megfagyott az egy héttel ezelőtti állapot.
Fél adag maradt, ma már nem adtam. Jön a vízcsere hét és nyolc között.
Terv szerint a kezelés után betettem volna egy kiló aktív szenet a szűrőbe egy napra, de most tanácstalan vagyok.
Folytassam a kezelést vajon?
 
Nincs változás ma sem, két halon összesen három fehér pötty van továbbra is, max egy kicsit nagyobbak lettek.
Vízcsere (időközi egyszeri), szűrőtakarítással együtt kb 20%, aktívszén be egy napra. Ennyi.
Nem tudom, hogy mi lesz ebből, most várok.
 
Utoljára módosított:
Na, eltelt egy hét, úgy látom nincs sok változás, nem terjed a kórság. Ma csak egy neonon láttam egyetlen kis pöttyöt, talán már nem is lesz folytatás.
 
Közben a kis akváról is közölnék némi fotó-sorozatot, tekintve, hogy minden szempontból a nagynak az oldalhajtása csupán, így nem nyitnék neki naplót. Meg a lustaság...
A következők néhány hét eltéréssel készültek, csak a fejlődést reprezentálják.
Indítás után 1 héttel (régóta beállt szűrővel indítottam):
1.jpg 2.jpg

Két hét kb.
4.jpg 5.jpg

Itt már ellepett a kék-zöld takony, így lett 3 nap blackout.
Utána: (alga sehol)8.jpg

Majd jött a zöld szőr, vagy fonal, vagy mi...

9.jpg
Bekerült 5 amano és vagy 60 vadas garnéla meg oto-k és sziámi algázók.

Ma kb. alga-steril az akva, kénytelen vagyok etetni a népeket. :)
IMG_20180316_164147.jpg IMG_20180311_183409.jpg IMG_20180316_163245.jpg
 
Nah, némi info esedékes a szappantartóról.
Úgy látom, mostanra megszűnt a "pöttyös betegség" a neonokon, mindenki egészséges szemmel láthatóan. Hála @Zuzmi segítségének, a Paraguard bevált, a garnéláim is túlélték és újfent van szaporulat. :) Most a GA csomagom ért a végére, megrendeltem egy literes csomagot épp, mert nem valószínű, hogy időben kijutnék Törökbálintra. Remélem kedden ideröppen, mert szerdán már éhezni fognak a növényeim...(n)
Ma vízcsere, növény nyírbálás, porszívózás lesz soron, előtte néhány fotó.
IMG_20180331_165327.jpg IMG_20180331_165315.jpg IMG_20180331_165418.jpg
 
Hátul az a pici levelű szárazon lévő növényke milyen névre hallgat? : )
A futó? Ficus pumila. Egy tenyérnyi volt az egész januárban, mikor ültettem. Most birodalmi hadseregként terjeszkedik az egész univerzumban. :)
 
A futó? Ficus pumila. Egy tenyérnyi volt az egész januárban, mikor ültettem. Most birodalmi hadseregként terjeszkedik az egész univerzumban. :)
Köszi! Vízben van a gyökérzete, vagy cserépbe ültetve a háttérben? Bocsi, növényeket keresek. :oops:
 
Köszi! Vízben van a gyökérzete, vagy cserépbe ültetve a háttérben? Bocsi, növényeket keresek. :oops:
A háttérben vannak kialakítva zsebek, ez épp a víz felett van 1 centivel, de a zseb alja lyukas. Felülről pedig csepegve kap vizet, ami a háttér tetejéről több helyen is folydogál. A gyökerei a lyukon keresztül lenőttek a talajig. Elég invazív fajta, ha jól érzi magát, nyírhatod akár hetente is.
 
A háttérben vannak kialakítva zsebek, ez épp a víz felett van 1 centivel, de a zseb alja lyukas. Felülről pedig csepegve kap vizet, ami a háttér tetejéről több helyen is folydogál. A gyökerei a lyukon keresztül lenőttek a talajig. Elég invazív fajta, ha jól érzi magát, nyírhatod akár hetente is.
Ez örömmel hallom, köszi. : )
 
Nah, megérkezett a literes GA wellness csomagom, a növények hallhatóan fellélegeztek. Csak 1 napig éheztek táp nélkül. :)
Köszönöm Green Aqua, a gyors ügymenetet!
Sajnos nem volt időm a vasárnapi vízcsere mellett a növényeket is rendesen megnyírni, így most egy elvadult dzsungelben kotorászik a teknőc, olyanban, ahová "emberi kéz még sosem tette be a lábát..." (By Pampalini) :)
 
És persze, ahogy nézegetem, mindig azon töprengek, hogy mit nem automatizáltam még...:cautious:

Addig örülj amíg nem állsz neki számítógép alaplap csipogóval meg a legolcsóbb 5 Voltos kínai USB power bankkal amit csak találsz túlfolyásjelző riasztót csinálni még a leeresztő vödrödre is, hogy arra se kelljen figyelni. Már a harmadikat csinálnám, de elfogyott a csipogó.
 
Addig örülj amíg nem állsz neki számítógép alaplap csipogóval meg 1500 forintos kínai USB power bankkal túlfolyásjelző riasztót csinálni még a leeresztő vödrödre is, hogy arra se kelljen figyelni. Már a harmadikat csinálnám, de elfogyott a csipogó.
Az még csak-csak oké, de az elmebaj ott kezdődik, hogy padlóösszefolyót vizionálsz a hálóba... :)
 
Ha már elmebaj, a legújabb ötletem az, hogy falba szerelt hidraulikával oldanám meg a kerekeken gördülő akváriumom mozgatását a könnyebb hozzáférhetőség érdekében, mert felette polc van! :D

screenshot_345.png
 
Back
Oldal tetejére