• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Szappantartó

Nah, beszereztem Paraguardot, a biztonság kedvéért kihalásztam még néhány garnélát, így összesen már 70 db költözött a kicsibe.
Nem látom, hogy terjedne a darakór, továbbra is csak két neonon van 2-3 pötty. Ettől függetlenül elkezdtem a kezelést, meglátjuk mi lesz.
 
ilyen gyér bejegyzés után, kénytelen voltam visszanézni a napló elején lévő képeket... Bakker még mindig nagyon ütős ahogy összeraktad ;)
Drukkolok hogy sikeres legyen a kezelés. Nekem talán egyszer sikerült darakórt kezelni (de szerintem én bénázom el a dolgot).
 
ilyen gyér bejegyzés után, kénytelen voltam visszanézni a napló elején lévő képeket... Bakker még mindig nagyon ütős ahogy összeraktad ;)
Drukkolok hogy sikeres legyen a kezelés. Nekem talán egyszer sikerült darakórt kezelni (de szerintem én bénázom el a dolgot).
Szerencsére nem gyorsvonat módjára ütött el a dara, remélem nem terjed tovább, illetve megszűnik a kezeléssel.
Új még az akva, minden nap nézegetem, mint borjú az új kaput... :) Talán ezért is vettem észre az elején, bár lehet, hogy valakinél ez robbanásszerűen jelentkezik.
És persze, ahogy nézegetem, mindig azon töprengek, hogy mit nem automatizáltam még...:cautious:

Veszélyes üzem ez az akvarisztika...
 
Szerencsére nem gyorsvonat módjára ütött el a dara, remélem nem terjed tovább, illetve megszűnik a kezeléssel.
Új még az akva, minden nap nézegetem, mint borjú az új kaput... :) Talán ezért is vettem észre az elején, bár lehet, hogy valakinél ez robbanásszerűen jelentkezik.
És persze, ahogy nézegetem, mindig azon töprengek, hogy mit nem automatizáltam még...:cautious:

Veszélyes üzem ez az akvarisztika...
egy webkamerával automatizálhatod azt is hogy helyetted bambulják az akváriumot :)
 
Ahogy így elnézem, ebből a naplóból csak a lényeg maradt ki, nevezetesen a flórák és faunák alakulása és fejlődése...
Akvakertész fórum révén ezt hamarosan pótlom is egy bővebb leírással, amint időm engedi.
 
Csak a lustaságom miatt nem nyitok naplót a kis akvának, amúgy még neve sem született. Nézzétek el nekem, itt dobok némi fejlemény-infót és képeket.
A kis téli, zöld fonal bundás kádamba átkerült 70 vadas garnéla, bekerült 4 amano, 4 oto és két sziámi, amíg meg nem nőnek egy kicsit. De ezeket már leírtam valahol...
Lényeg a lényeg, a téli szőrbunda mára enyhe tavaszias lett, szerintem kopaszra lesz nyírva pár nap alatt. :)
Jah, a nagyból ideiglenesen átköltözött guppi szaporulat is algázik (ez egy külön történet).

IMG_20180225_131835.jpg
IMG_20180225_131855.jpg IMG_20180305_163351.jpg IMG_20180305_163450.jpg IMG_20180305_163325.jpgIMG_20180305_163332.jpg IMG_20180304_165755.jpg
 

Attachments

  • IMG_20180305_163332.jpg
    IMG_20180305_163332.jpg
    230.2 KB · Megtekintések: 1
HA fogy az alga, akkor nagy gond (már) nem lehet:) Egyébként mekkora ez a "kis" akvárium?
54 liter brutto. 3 nap alatt lezabálták a fonal felét, előtte egy hét alatt nőtt ekkorára a blackout után. (3 nap BO volt a kékzöld alga miatt, el is tűnt teljesen.) Helyette nőtt a fonal és nem volt egy algázó sem. Ebbe az akvába csak hengelit és arany kolibrit tettem eredetileg, de a garnélák maradni fognak, talán az otok is. A két kicsi sziámi majd átköltözik a többi kettőhöz a nagyba.
 
Hiánypótlás következik.
A flórák és faunák...

Submers:
Alternanthera Reinickii
"Lilacina"
Anubias Barteri "Nana"
Tekkencs csípi...
Anubias Cognensis Ezt is bakker.
Cryptocorine Nevillii
- Ez döglődik, az elején bekerült 1-2 csiga kinyírta, azóta sem fejlődik rendesen,
de túl nagy a gyökérzete, még nem szedtem ki.
Cladophora Aegagrophila "Gömbmoha"
Echinodorus "Ozelot"
Ez a kedvencem, sajnos a teknőcnek is...
Eleocharis Acicularis
Lilaeopsis Mauritiana - Elsőként ültettem előtéri fűfélének, ez hiba volt. Keveset vettem eleve, ez is csak lassan szaporodik. A később beültetett 5 doboz zselés Aci elterjedt, az első nyíráskor a Lilaeopsist is centisre daráltam. Azóta csak az ecsetet táplálja, már huzigálom kifele az Aciból.
Fittonia "Hálóslevél" - Ezt vízinövényként vettem, de lassan szertefoszlott a vízben. A maradékai elfekvőben vegetálnak cserépben.
Hemianthus Callitrichoides "Cuba"
Limnophila Aquatica
Hygrophila Corimbosa
- Ennek már több, centis vastag szára van, többször is hagytam felnőni egészen a lámpáig.
Bacopa Caroliniana
Bacopa Crenata
Rotala Rotundifolia
Rotala Species


Emers:
FicusPumila
- Nagyon aranyos kis futó, már mindenhol van belőle...
Dionaea Muscipula "vénusz légycsapója" - Teki legyalázta, most elfekvőben várja a nem tudom mit...
Bíborkék Szakállbromélia
Guzmán Bromélia "Guzmánia"
Csüngő Csokrosinda

Mohák
, több-kevesebb sikerrel...
Vesicularia Ferriei "Weeping"
Vesicularia Dubyana "Christmas"
Tropica Monosoleium Tenerum.
 
Back
Oldal tetejére