• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Susnyás (Ryboku 98 literben kezdő nővényes)

Fürdőkádban áztatni nem jó ötlet!
A benne levő szermaradványok(szappan,habfürdő)rátapadhatnak a fára
és később gondot okozhat az aki vizében!
Hú erre nem is gondoltam:banghead: , pedig logikus. 2 hete ázik már így majd indítás előtt átsikálom, vagy lehet nem lesz elég ?
köszi.
 
Az a baj, hogy megszívja magát ezzel a cuccal és nem a felszínén lesznek a szermaradványok, amit könnyen lemoshatsz.
 
Régen írtam már, mivel nem történt semmi eddig. Redd moor fa áztatását abbahagytam, ha megszívta magát valamivel így jártam :(, most egy hét alatt újra úszik.
Mivel amikorra eltaláltam, hogy milyen növényeket szeretnénk. Lecsúsztam a GA-s beszerzésről, épp előtte voltak a boltból, futárra meg nincs módom várni összevissza vagyok itthon.
Így maradtam a Helyi készletnél mondjuk ebbe is volt GA zselés, anu... meg valami ismeretlen helyről érkező.
SAM_0882.JPG

2 GlossostigmaElatinoidesTC-zselés
3 Littorella uniflora
1 hydrocotyle sp. "Japan"
3 Eleocharis parvula
2 tő Blyxa japonica
2 (n) Pirosas valami
1 kis fadarabra kötözött moha

Legnagyobb probléma a fa vizalat tartása volt, 1 nagyobb kövem van. Amit többszöri nekifutásra vértire alá kötöttem, ha már nem úszik majd kiveszem.
Másik meg az 1 szem ismeretlen mohám felkötözése. Ami nem igazán sikerült, de majd úgyis lesz rá ha nem fog úszni a fám.
SAM_0885.JPG

Ezt sikerült összehozni. Fa lejjebb meg jobbra is lesz fordítva és a képen nem látszik de van emelkedése a talajnak. Bal oldalt elöl 5 cm hátul 12cm . Fotózni se igazán tudok egy kölcsön gépel fényképezek ha lesz ebből valami veszek gépet magamnak is.
Tervezett 50 % vízcsere naponta első héten második héten 2 naponta.
Világítás 24 WPG szabály szerint aki 26 gallon erre van 96 Watt vagyis : 96/26= 3,7 24/3,7=6,5 óra/nap
első héten 2 fénycsővel 5,5, második héten 6, harmadik héten 6,5 majd a negyedik héttől 4 fénycsővel , de az még soká lesz . Ez csak elmélet észrevételeket szívesen fogadom.
CO2 világítás előtt 2 órával indulna és 1 el megállna.
tápozás elvileg 15 ml Green Aqua Micro Macró 5ml ECarbó
majd holnap vízcsere előtt nézek vízparamétereket igaz csak Tetra test 6.1 van de a semminél több
Ezt így szép leírni, majd az alga eldönti, hogy jó lesz e így.
 
Napi 15ml micro +15 ml macro. Táblázatban heti 3 vízcserébe 2.8/20 liter van írva nekem van 100 liter 5*2.8 =14 ezt kerekítettem 15 re. Úgyis 7 vízcserém lesz.
Ha nem jó szóljatok nyugodtan!
Vízcsere előtt mértem GH:0 KH:6 PH:6,8
GH:0-án meglepődtem írták hogy lágyít de ennyire? Szűrőben és akiba 100 liternyi víz van erre jut 18 liter ADA Africana.
50% vízcsere után 10 perccel mértem GH:8 KH:10 PH: 7.2
Tetra 6.1 tesztcsíkkal mértem nem tudom menyire valós értékeket ad
 
A követ miért nem fölé tetted? Így megkímélhetted volna magad a későbbi kellemetlenségektől.
 
Így nem látszik, de nagy a kő vagy előre vagy hátra húzta a fát. Összetörni nem akartam, így maradt ez. Néhány növényt így is újra ültettem miatta
 
Etelt egy hét igazából nem sok minden változott mentek a napi 50% os vízcserék.
Jövő héttől áttátok 2 napira, és akkor 1 kép a mostani állapotról.
SAM_0895.JPG

Súlyozó kövemről sikerült letörni egy kisebb darabot, így betudtam állítani megközelítőleg eredeti állapotra.
Redd Mooron megjelent a fehér nyálka ami állítólag szokásos, majd elmúlik vagy megvárja az amanókat.
Mohából a középső és baloldali betegeskedik, ami valószínűleg a én nem figyelésemből van. Mivel tápozásnál bele szoktam a nyomni a vízbe az adagolót hogy ne csapódjon összevissza a víz . Szerda reggeli tápozás közben, még félig aludva mivel ezzel kezdek vettem észre hogy telibe nyomom a mohát táppal :eek:. Lehet kapót előtte is azóta figyelek rá, hogy merre tápozok
Parvulám még mindig barna, igaz ültetésnél se volt szép zöld,meg most-már algás is:cry:
SAM_0903.JPG

Blyxa japonica levelei foszlanak szét de van neki új zöld is
Egyenlőre ennyi, nagyon fiatal még az aki, lesz ez még így se :)
 
Szia!

Jól megterveztél mindent, nekem tetszik az elrendezés, ha benövik a növények nagyon mutatós lesz! Profi a szekrény is! Sok örömet a gondozásban!
 
Második hét nagy változás még mindig nincs, de minden növény nőtt vagy gyarapodott :)
SAM_0905.JPG

parvulám ami legrosszabban nézett ki vannak új hajtásai
SAM_0908.JPG


Fogyóban volt a micró-macró, beszerzés közben nem bírtam ki, hogy ne vegyek 6 Amanót
SAM_0909.JPG

Elfelejtettem venni garnéla kaját, mondjuk van alga amiből kajálhatnak rendesen, meg 2 féle sera lemezes van (vipan-san) az jó lesz nekik ?
Vagy szerezek be mást is gondolom valamennyit kellene nekik adni
garnélák bekerülésével előkotortam otthon egy porlasztókövet, meg másik akvárium légpumpáját nem kell az oda :) 3 hete vízfelszín mozgatással megy nem pipálnak a halak.
Heteranthera zosterifoliának nagyon szép hajtásai vannak, de a régi része siralmas. Mikor lenne érdemes megnyírni ? Most vagy várjak vele míg teljes fénnyel világitok ?
És hogy lehetne talajtól 1-2 centire
elvágnám az jó lenne, vagy attól kipusztulna ? Ez most gondolom nagyon amatőr kérdés, de az is vagyok :confused:
Jövőhétre 2 vízcserét tervezek világítás még 2*24 lenne 6.5 órában max 1-2 órát 4*24 el
Következő nagy dilemma az RO lesz de ahhoz még infót gyűjtök.
 
Amíg egy deka alga is van az akiban ne adj a garniknak enni. Akkor is várj még 4 hetet. Ha akkor sincs akkor már érdemes megvárni a nyarat hátha a meleg miatt lesz alga......:)
Ne adj nekik mert elkényelmesednek és sosem fognak algázni. Mindig lesz annyi az akiban amit el tudnak fogyasztani. Én még éhenhalt amanot nem láttam.
 
Szia!

Heteranthera zosterifoliának nagyon szép hajtásai vannak, de a régi része siralmas. Mikor lenne érdemes megnyírni ? Most vagy várjak vele míg teljes fénnyel világitok ? És hogy lehetne talajtól 1-2 centire
Bárhol elvághatod, onnan hoz új hajtást, (azért a levágott rész is legyen elég hosszú hogy leültethető legyen- 8-10cm).

Kicsit még veteményes kert jellege van (de ne aggódj legtöbben így kezdtük, majd alakul még), a növények fejlődésének, terjeszkedésének megismeréséhez viszont ideális.

A.ttila
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére