• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Giving hand

Hatalmas elburjánzás volt ebben az akváriumban, pár hete nem nyírtam. A verticilláták látványosan jól érzik magukat ott a lámpa alatt, nem gondoltam, hogy ilyen cseszett nagy leveleik lesznek :wideyed:. Két marék levelet vágtam le belőle, és elég nagy markaim vannak. A hátsó fertályban minden mást is alaposan megnyírtam, hygrophila, rotala, erectus, meg az emers HC-k remekül elvoltak, már a fény se jutott be. Most újra szép szellős.

Mindenki jól van. Leszámítva egy gyönyörű algázó gébet, kb egy hete vettem, két nap múlva éjszaka halálugrással vetett véget pályafutásának ezen a bolygón... kár érte.

A csokigarnélák rohamtempóban kezdtek szaporodni, aminek természetesen örülök. Nagyrészt szép sötétfekete utódok születtek, valamint 3 darab nagyon szép rikító piros, technikásan összehozták :cool:. A pirosak átkerültek a nanóba, a sakurákhoz.

Lőttem pár gyors képet, jövő héten remélhetőleg több időm lesz, még egy nagy fazonigazítás a mohákra is ráfér.

OsDfxIheiw210rfRcgDvJEDMek3GmBqnjYdbbE1-i6XoAjmIhtTrP47U60ZAAtL1Frm49BBni1TjRzArCR=w803-h1070-no.jpg 7vlvKfPllEopb4PDjN68AA7V59UI8jc8bqvHvheWGAfwOR_rRAWKGxYo0KW2-PFI_Db7zNV5FPaIRxdFCq=w803-h1070-no.jpg PydI_Vqrgace56vwU9mQKaea8DoZCs_jUpE8mg5JEBDKL8xjDaMuclK4lXSP50SgVNdyzffpYjOC7ctfU=w1427-h1070-no.jpg 9AiH9_NYqe6DoBnNmrS1vwKKqsFpUWgjFWuWrr5zdKlHcQXIbpSzXKtAhFOK19YWm57dJ9210fI2ENkUzj=w803-h1070-no.jpg _n_vpwJnUcz38gdrV6yKemfG1dJs-yc0WdxESmRMa2UFpJZKX02kPN7CFgrVXlQCMtKL7brYWKTWxLnDWu=w803-h1070-no.jpg
 
Szűrőtisztítás volt ma, ami remek.

Ami kevésbé remek, hogy tegnap összekarcoltam egy helyen az üveget. Nem figyeltem, hogy a mágneses algakaparó összeszedett valami apró izét. Túlélem, és remélhetőleg tanulok is belőle :D. A kanapé felőli részen van a karc, de most már nemtok micsinálni vele.
 
Ez ilyen sajnos. :(

Én is, bármennyire is vigyázok, mikro karcokat varázsoltam már minden üvegemre. :(

Egy módon lehet elkerülni: ha soha nem takarítod. :D
 
Ez ilyen sajnos. :(

Én is, bármennyire is vigyázok, mikro karcokat varázsoltam már minden üvegemre. :(

Egy módon lehet elkerülni: ha soha nem takarítod. :D

Sima szivacs nem jó? Pár százasért lehet kapni... én ezzel szoktam néha leszedni. Sajnos bele kell nyúlni az akváriumba... :(

Érdekességképpen, The Book of the Aquarium (Shirley Hibberd) c. könyvből, 1875-ös kiadás:


upload_2017-6-29_9-49-27.png
 
Utoljára módosított:
Sima szivacs nem jó? Pár százasért lehet kapni... én ezzel szoktam néha leszedni. Sajnos bele kell nyúlni az akváriumba... :(

Érdekességképpen, The Book of the Aquarium (Shirley Hibberd) c. könyvből, 1875-ös kiadás:


View attachment 33500
A sima szivacs jó, csak nem férsz be vele a szűkebb részekre. A szivacs azért is jó, mert ha esetleg 1-1 kisebb homokszem alászorul, akkor az a szivacs húzásakor az apró lukakba belesüllyed és nem folja végigkarcolni az üveget. Persze szivaccsal is óvatosan kell dolgozni, nem szabad erősen rányomni az üvegre. És nem a dörzsis felével kell csinálni.
 
Alapból szivaccsal (dennerle szivacs, imádom) és pengés kaparóval szoktam tisztítani. A pengét használat előtt ellenőrzöm.

A mágneses csak oda van készítve az akvárium közelébe, hogy ha elmegyek mellette és látok valami rendelleneset, akkor gyorsan orvosolni tudjam száraz kézzel. Ezt buktam most be :dead:

Egyelőre annyit változtatok, hogy a mágnesest is csekkolom mielőtt rángatnám az üvegen.
 
Szia!Kövek között stau van?Mit csinálsz neki,hogy ilyen szép?
Igen, stau. Remek kérdés, de semmi extrát nem csinálok vele :). Napi tápozás, heti vízcsere. A (relatíve) sok fénynek biztos örül, de az árnyékosabb helyeken is szép, csak legfeljebb kevésbé intenzíven nő.

Mondjuk vágni még nem vágtam, de lassan időszerűvé válik.
 
Hétvégén nekiestem ennek az akvának, a legnagyobb változás, hogy kiszedtem az összes hygrophila difformist, nem voltam elégedett velük. A jobb hátsó részen voltak ("elölről nézve", ami ez esetben vékony oldal), tehát az a rész kiürült.

A korábban jobb középre beültetett halódó fű annyira magára talált, hogy elkezdte ellepni azt a szekciót és terjeszkedni is kezdett. Eddig tetszett, de most úgy éreztem, mennie kell onnan, kapja vissza azt a részt is az MC.

Megritkítottam a staukat is, illetve az emers részen elég nagy pusztítást végeztem, rengeteg verticillata, hc és moha került ki, vagy át az Emarfishbe. Így most újra sok fényt kapnak az erectusok és a többiek ott hátul.

Végül a jobb hátsó megüresedett részre átraktam a kiszedett füvet (nemtom pontosan mi ez), és pont volt egy kis myriom is, úgyhogy azt is. Állandóra bekerült a skimmer is oda hátra, eddig néha beraktam, néha kivettem, de most már ott marad, legfeljebb nem járatom folyton. Ha a myrio szépen nő, akkor úgyse nagyon fog látszani.

View attachment 37570
View attachment 37571
 
Ebben az akváriumban továbbra is minden szép zöld, bár az MC gyep megérett egy újabb nyírásra, de még nem szántam rá magam.

Időközben beszereztem egy Eheim kaparót, ezen cserélhetőek a fejek és van hozzá szivacsos, meg sarokszivacsos is, tapasztalataim alapján ezek nagyon hasznosak és nagyon megkönnyítik a munkámat. És remélhetőleg nem fogom velük ismét összekarcolni az Optiwhite-ot... Szóval éljen az Eheim kaparó.

A gébek ismét többen lettek, bekerült egy fiú és még egy lány, a sziámi algaevők pedig átköltöztek egy kísérleti projektbe, amiről szintén írnom kéne naplót :rolleyes:. A fekete garnélákkal lassan minden tele van, ami örömteli. Ha valaki szeretne, szívesen adok belőle.

Egy ideje gondolkodom, hogy valami még kéne a "kéz"-re, mert a levágott része nem mutat túl jól. Gondolatkísérlet alapon eddig semmi nem fogott meg, de talán egy kis flame moha jól mutatna rajta... ha tudok szerezni, mindenképpen kipróbálom.

Jöjjenek a friss képek.

kD-3nMg0nv-4t8hoyvwqvTh5JAyP7brFdObId_-U7XCZcuHJzH1UVWZ5TnSyyMLQ-ZHaX-EZ_4pkpmLse=w1427-h1070-no.jpg -siHxIvD1UdC2IWZWyylaaQJ2XRnaquogvZy4NxKSRWsxjtrkD3uOTFXioVJC2pfLXgbfn5LCJ9ubMF9mG=w803-h1070-no.jpg 7CX1YgjkFdxoa_O6aKqJVCQb8PHkHdToEn-otO9PTUVvkuU_C1Kb5K_iFNYigj1VwbV4QVexFIOWGz64iW=w803-h1070-no.jpg omX2vO5BG-o7yXj6d70Y99PYWjEQcN1gxcCrrsUjTGVR_1gkdvxWckBr7DEsPU7mpLHnAtn0czqm06M5j=w1427-h1070-no.jpg YV896FKHYcP74JMNOd9QbsoANGikw_91doKwhbYPnfdKGjXQMvAyJRVcZycUbxyNXZwWA45D5_zcRL4Aq=w1427-h1070-no.jpg HJrhK624l9ohWVD83TKpwhZHKRzDDBL1Whtdhf04TaR1vXJ0Otu9EEfN2hdB3o7GT6M6o-vZsXCWJ3NfjQ=w803-h1070-no.jpg
 
Szia!
Továbbra sem használsz CO2-öt?
Gratulálok az akváriumhoz! Mc pázsit (is) nagyon szép!
Ha jól látom 2 plant vagy grulux csővel és 2 6500K-es fénycsővel világítasz. Így van?
Kíváncsi lennék a világítás idejére, valamint milyen magasan van a lámpád a víz felszíntől?
Választ köszi előre is.
 
Szia!
Továbbra sem használsz CO2-öt?
Gratulálok az akváriumhoz! Mc pázsit (is) nagyon szép!
Ha jól látom 2 plant vagy grulux csővel és 2 6500K-es fénycsővel világítasz. Így van?
Kíváncsi lennék a világítás idejére, valamint milyen magasan van a lámpád a víz felszíntől?
Választ köszi előre is.
Köszönöm!
CO2-t továbbra sem használok (az EasyCarbón kívül), most egyelőre nem is tervezem.
A fénycsövek gyári Odyssea csövek, amik a lámpával jöttek, 2 x plant és 2 x 6500K, ahogy írod.
Napi 10 órát világítok, a vízfelszíntől kb. 15 centire van a lámpa.
 
Ebben az akváriumban továbbra is minden szép zöld, bár az MC gyep megérett egy újabb nyírásra, de még nem szántam rá magam.

Időközben beszereztem egy Eheim kaparót, ezen cserélhetőek a fejek és van hozzá szivacsos, meg sarokszivacsos is, tapasztalataim alapján ezek nagyon hasznosak és nagyon megkönnyítik a munkámat. És remélhetőleg nem fogom velük ismét összekarcolni az Optiwhite-ot... Szóval éljen az Eheim kaparó.

A gébek ismét többen lettek, bekerült egy fiú és még egy lány, a sziámi algaevők pedig átköltöztek egy kísérleti projektbe, amiről szintén írnom kéne naplót :rolleyes:. A fekete garnélákkal lassan minden tele van, ami örömteli. Ha valaki szeretne, szívesen adok belőle.

Egy ideje gondolkodom, hogy valami még kéne a "kéz"-re, mert a levágott része nem mutat túl jól. Gondolatkísérlet alapon eddig semmi nem fogott meg, de talán egy kis flame moha jól mutatna rajta... ha tudok szerezni, mindenképpen kipróbálom.

Jöjjenek a friss képek.

View attachment 38575 View attachment 38576 View attachment 38577 View attachment 38578 View attachment 38579 View attachment 38580

Jók ezek a kövek :)(y)
Olyan mint ha gleccser foltok lenének rajta.(y)
 
Utoljára módosított:
Ezzel az akváriummal a szokásos tápozás-vízcsere-nyirbálás kombón kívül a fő dolgom mostanában a gyönyörködés benne. Illetve mivel a világításból továbbra sem adtam alább, az üvegről az algák eltávolítása.

Hosszú idő újra rászántam magam, hogy megpróbálkozzam a nagy kedvenceimmel, az otókkal. Másfél éve sajnos nagy otóhullás volt, olvastam több helyen is, hogy ez nem szokatlan esemény. Úgyhogy inkább hagytam az otókat. Algázónak azóta sziámi márnát, palacsintát és másik nagy kedvenceimet, az algázó gébeket alkalmaztam. De most beköltözött 7 otó, figyelem őket, eddig szép kerek a hasuk és sokat vannak elöl, lógnak az üvegen.

A botia striátákat továbbra sem tudtam lefotózni, a dzsumbujban kempelnek, kajáért előmerészkednek, de a legkisebb mozdulatra húznak vissza. Hiába próbálom nagyon óvatosan elővenni a telefont, nem sikerül átvernem őket. Nagyon szépek, mindhárman megvannak. Csigát azóta nem sokat látni, néha átrakok párat a nanóból, hogy ne unatkozzanak.

Az MC gyep baromi vastag, és továbbra sem vettem rá magam a nyírásra. A hétvégén neki fogok állni, mert ígértem belőle egy adaggal.

A sagittaria elérte a vízfelszínt. Sose gondoltam, hogy ez ekkorára is meg tud nőni. Majdnem minden akvámban volt eddig, de nagyon nem így viselkedett :happy:

A skimmer mellé beszúrkált pár szál myrio szépen fejlődik, kicsit még terjesztem, aztán hagyom nőni a felszínig.

A főág mohásítása továbbra is tervben, már elhatároztam, hogy flame lesz, csak szerezni kell belőle.

x9G43LhCCcaoL4Gt-av8hiYtgIfYVk6M6AWxwot6qewSYlkYTnoYu-YU455i01-n60eNY6jAORLPP1tUSh=w803-h1070-no.jpg lLOCrbwzdYWqFVCfIWJGCq-qjZhxLcbxWhTm0uVJJFR2w5GWq1YtmeBqptOqeyi3yVkO5Unti7ukXG7qc5=w803-h1070-no.jpg eiHEUWa9R5GAQBPTo7lrZvxp3dL7XzywPBbEbcQbRNW8T2jSj10s2qWLc7Em-jvxmS6wwxWZSkpnWdi4PN=w803-h1070-no.jpg c0U0bljO0bs4bf9RvyUBbU1igkscky8eb0esbo0PTL4t_yzN2Ze84vixzgGwZ6hT-83TjchwK4IiOGAfso=w803-h1070-no.jpg leZ08bR8cWdSDg6E-KgDEBN7AH3vmmSn-fCbxsVGgSJFy3HUcqW-bgJZQfbRanp92f-X7DOU7YmyAzxUg=w1427-h1070-no.jpg
 
Back
Oldal tetejére