• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Giving hand

Hatalmas nyírás volt, a sagittáriák már teljesen kezdtek beárnyékolni mindent, alaposan visszavágtam őket, így most kicsit fellélegzett az egész. Sokkal jobb ránéznem most. A verticillátát most már heti szinten ritkítom, talán túl jól is érzi magát. Az MC-n is volt nagy nyírás, pár téglányit vittem ajándékba belőle, mostanra szépen benőtte a kopasz foltokat.

fgjHARBMMGQ8WABgXYnBooXJw_x7aCG4bfdIc6zAGZQ8lzXfThwauy-hCe3r1cs5qzEZTrEvToIF0F98Fw=w802-h1069-no.jpg Q_NX22I3OyRk8kofeFVW6zU1SNa2D5_EEMrGruDrMS7itrQrCu04koUkiSzB2dD9DEipjB4O_dtXhIRAwA=w802-h1069-no.jpg

Az otók látszólag jól érzik magukat, nagy kedvenceim. Viszont sajnos egy algázó géb kiugrott. Ééés sikerült lencsevégre kapnom egy Malaya garnélát, ezek viszonylag keveset mutatkoznak (az mellette egy kifejlett csoki neocaridina):

Nsb5P5fvPOV86jaIBCvK6LIzTvB_RlJ417W7Uj-ue3l9A1Qa7GAenjPqGMqMyLTG4stAHEO6Iui32lo-g=w1426-h1069-no.jpg
 
Hatalmas nyírás volt, a sagittáriák már teljesen kezdtek beárnyékolni mindent, alaposan visszavágtam őket, így most kicsit fellélegzett az egész. Sokkal jobb ránéznem most. A verticillátát most már heti szinten ritkítom, talán túl jól is érzi magát. Az MC-n is volt nagy nyírás, pár téglányit vittem ajándékba belőle, mostanra szépen benőtte a kopasz foltokat.

View attachment 41671 View attachment 41672

Az otók látszólag jól érzik magukat, nagy kedvenceim. Viszont sajnos egy algázó géb kiugrott. Ééés sikerült lencsevégre kapnom egy Malaya garnélát, ezek viszonylag keveset mutatkoznak (az mellette egy kifejlett csoki neocaridina):

View attachment 41673
Komoly.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szűrőtisztítás volt pár napja, előtte két héttel pedig alapos nyírás. A staukat megnyestem, majd visszaültettem. Még kis idő, amíg olyan szépek lesznek, mint voltak. Az emers verticillátákra nullásgéppel mentem rá, nagyon elkanászodtak és beárnyékoltak mindent. Mostanra már újra helyes kis leveleket hozott, ha rendszeresebben nyírom, bizonyára kordában tudom tartani. A sagittáriák továbbra is a legváratlanabb helyeken bukkannak ki a gyep alól, időnként zabolázom őket.

Kísérleti jelleggel raktam egy kis flame mohát az ágak végére, mindig is zavart, ahogy el vannak vágva. Egyelőre tetszik, ha ez így marad, talán tovább mohásítom az ágat.

Így nézünk ki most:

N_yGYWYd-H36EJ329T5Ftqqbdrf5KmqiztJnebbJuOvyc4YRZqsR1MfxiP2lYE6hFFXZRr6hXpQIaAagEg=w802-h1069-no.jpg qnarTt2B5LefTCb63GYOOb9kP0nslOhFIMN07c3wKQj5-p87mpKnUDK625KvM-RrrZBUx5LsSJXOZ43zJs=w802-h1069-no.jpg

Az otókkal az a tapasztalat, hogy amelyik az első hónapot túléli, az már megmarad. Lehet, hogy még beköltöztetek párat, imádom amikor csapatban függenek az üvegen.

Beköltözött 5 üvegsügér is egy hete, sajnos most már csak kettőt látok. Az első pár napban nagyon félősek voltak, nem nagyon ettek, többféle kajával kísérleteztem, kiköpték. Egyet láttam, hogy elpusztult, kettő eltűnt. A maradék kettő viszont már rendesen eszik és aktív, nem bújkál. Még kivárok, mielőtt új társakat hoznék nekik, bár tudom, hogy csapatban szeretnek lenni. Nagyon megkedveltem őket.

Ha már úgyis fotóztam, gondoltam most már lekapom a csíkokat is, mert régóta ígérgetem. Kajánál mindig előjönnek, de továbbra is a legkisebb mozdulatra odébbállnak, szóval beetettem, és mozdulatlanul vártam. Ezek sikerültek:

PSl3z5zSugt7fZWZPN1ckITYXlyOz3rAxEM_ERvI_YQVXn-SUPnHloKAn3rEPy7Ch-4i3g1iApsKB1k6dw=w802-h1069-no.jpg jtRXMgP83hzB78QwtxA1VCbJB-4BVjT8d--2w4zLBOTpFyOtZ9gN7sIqbVFL-iZ0Y4QSvYKNU-MAIxCo4M=w802-h1069-no.jpg HrPzKkg0aBHlvcplolDfOT0KQHm_aqOxbnkl0d3pbfZYWzWnL1vFX-423tEvt7RfypaPMhH8nIzYPetVdA=w802-h1069-no.jpg n2fjFSAySuVbqX7ZOxK-2Vye3uzYyg7Fwr_zeKj8dTGF_VQjhEHL65lpQvBFy0P4h_pFPej-YqZwR_7MNI=w802-h1069-no.jpg q4q7jA__y8Y8nJ2WlQusH0z3AIaSFWOFVtAc_7sp75k8DUoLI3ZxXZAbCjkGBKg8p9FHbcutJFSTrq5dog=w802-h1069-no.jpg a8idYwE7gKm7EyVTHQkwO_bFhQJ3GBtMC0UenkgzfLPjBS9zxMQkABHzmD18O5_n7xudwgnvSG7Q_of004=w802-h1069-no.jpg

És még pár garnéla sztárfotó, bár fotózni továbbra sem tudok:

pJrlSoNfpsr7R3sZpLdyL4V8MOWbflS1vhVPzEp7RTXBv4nzS8w49pfoLbq5kwbhHA_eDY4ar5eX2ikX44=w802-h1069-no.jpg _YzqSd3HtTE4q4yuZADdlRzcYT7jUwKLQ-PpKih2aEQccnjv-MfbHRkOmKAQTNGEeJAPUO72v3GroeO56Q=w802-h1069-no.jpg
 
A pinokkió , hogy bírja ezt a nyüzsgést ? , mert nálam padlót fogtak.:wtf::banghead: Szép sorba, idővel mind kiugrottak.:hungover:
 
A pinokkió , hogy bírja ezt a nyüzsgést ? , mert nálam padlót fogtak.:wtf::banghead: Szép sorba, idővel mind kiugrottak.:hungover:
Remélem nem erre a sorsra jutnak. A nyüzsgést valóban nem kedvelik, többnyire a hátsó dzsindzsásban időznek, néha előrejönnek kaparászni.
 
Szűrőtisztítás volt pár napja, előtte két héttel pedig alapos nyírás. A staukat megnyestem, majd visszaültettem. Még kis idő, amíg olyan szépek lesznek, mint voltak. Az emers verticillátákra nullásgéppel mentem rá, nagyon elkanászodtak és beárnyékoltak mindent. Mostanra már újra helyes kis leveleket hozott, ha rendszeresebben nyírom, bizonyára kordában tudom tartani. A sagittáriák továbbra is a legváratlanabb helyeken bukkannak ki a gyep alól, időnként zabolázom őket.

Kísérleti jelleggel raktam egy kis flame mohát az ágak végére, mindig is zavart, ahogy el vannak vágva. Egyelőre tetszik, ha ez így marad, talán tovább mohásítom az ágat.

Így nézünk ki most:

View attachment 43849 View attachment 43850

Az otókkal az a tapasztalat, hogy amelyik az első hónapot túléli, az már megmarad. Lehet, hogy még beköltöztetek párat, imádom amikor csapatban függenek az üvegen.

Beköltözött 5 üvegsügér is egy hete, sajnos most már csak kettőt látok. Az első pár napban nagyon félősek voltak, nem nagyon ettek, többféle kajával kísérleteztem, kiköpték. Egyet láttam, hogy elpusztult, kettő eltűnt. A maradék kettő viszont már rendesen eszik és aktív, nem bújkál. Még kivárok, mielőtt új társakat hoznék nekik, bár tudom, hogy csapatban szeretnek lenni. Nagyon megkedveltem őket.

Ha már úgyis fotóztam, gondoltam most már lekapom a csíkokat is, mert régóta ígérgetem. Kajánál mindig előjönnek, de továbbra is a legkisebb mozdulatra odébbállnak, szóval beetettem, és mozdulatlanul vártam. Ezek sikerültek:

View attachment 43851 View attachment 43852 View attachment 43853 View attachment 43854 View attachment 43855 View attachment 43856

És még pár garnéla sztárfotó, bár fotózni továbbra sem tudok:

View attachment 43857 View attachment 43858

Úgy tűnik a botiáid is jól érzik magokat.
Gondolom nincs csiga-problémád!
:)
 
Egyelore annyi eszre vetelem lenne, hogy ez nem indiai meg kovesedett fa. Feher kvarc csikjai vannak es vorosebb. Bloody Mary- kent aruljak, de ha gondolod be lehet azonositani a rendes neven. A ga- ban is ebbol keszult a nagynak a kovezese.
Samurai Rock a hivatalos neve. Az "indiai megkövesedett fa" is igaz csak az egy nagyobb halmaz.

Szép az akva gratulálok. A gyep is gyönyörű.
 
Feljegyzés: tegnap átköltözött 5 vörösorrú gyémántrazbóra (Sawbwa Resplendens) @eMZé elbontott akváriumából, ezúton is köszönet érte.

Szerencsére eddig nagyon élénkek, jól érzik magukat. Már ma reggel jó étvággyal ettek, és azóta többnyire a neonrazbórákkal bandáznak. Jól néznek ki együtt.
 
Voltak események.

Tegnap megint nagy nyírás volt, erectusok és stauk megvágva, visszaültetve, sagittáriákból egy rakat kiszedve. Eddig mindig elültettem valamelyik akvában, amit kiszedtem, most az Ingyenes növények topikból vihető a zsákmány. Bár úgy látom a sagittaria nem túl népszerű növény, de hátha valakinek megtetszik :D.

A hátsó dzsumbujban volt egy rotala-telep, ami az elején csak azért került be, hogy a kezdeti egyensúly fenntartásában segédkezzen. Aztán úgy felejtődött, soha se tetszett igazán, de most is csak durván megnyestem. Nem is rotalának való vidék az ott, valami alacsonyabbat és szebbet kéne ültetni helyette, de ez a feladat a jövő évre marad. A kép bal szélén láthatóak, két hét múlva gondolom újra a vízfelszínnél járnak majd, takarva azt a szép fát:

Wjaj_oPW-yPzsxPtuaPk8AHJHiP28iMWn_7XaTEu6zwrkMw9SlH8EIyofjOyaq7xyEx0gzEr4KSvqdmlX=w1426-h1069-no.jpg

A korábban már említett flame moha eléggé elburjánzott, meg akartam vágni és jobban szétterjeszteni az ágon, de aztán ezt is jövőre hagytam. Tetszik, hogy felfelé nő, bár még nem nyújt egyenletes látványt, megborítja a képet. A garnélák nagyon szeretik.

Bekövetkezett az, amire már többen figyelmeztettek, és én is tudtam, hogy ez lesz a vége, elkezdett felszakadni egy részen a gyep. Gyakrabban kellett volna nyírni, mert ahogy egyre vastagodik, az alsó rétegek elrohadnak, aztán már nincs ami tartsa. Ez most felpúposodásban jelentkezett, mókásan nézett ki, de inkább kinyestem az érintett részeket (legalább ki is takarítottam alatta, volt mit). A művelet végén volt egy nagy amazóniafolt a gyepem közepén, meg egy hatalmas mc-palacsintám, úgyhogy kb a felét szétszedtem kis darabokra és visszapótoltam a foltot. A gébek azonnal tesztelték, és pár órán belül jelezték is, hol nem ültettem elég alaposan. Garanciálisan javítottam a hibát, azóta is tesztelgetik, de egyelőre kitart. Ha bejön a módszer, valószínűleg a gyep többi részén is alkalmazni fogom, kb hasonló méretű foltokban. Képekben is megörökítettem a művelet néhány pontját:

jzON1SQsS3aQcScoJTVnLFdDVlOW_ARRWazvsJbAXkWLpC8IUB6TCSpIBMqh0JTfn2AuUvJaI9OFs1eMay=w802-h1069-no.jpg -foIKdRo292aM7wuxN9nAxQmhxqH1V86WrODPLR_GbQ2wiiEysBQvhmqmin6Nu5sdm6wJM-CL_pKNi3zUb=w802-h1069-no.jpg uYy0AKjX_-hnYTB0w1foDRO5wJeM2cRAHc0IbrFQk4cqtq8FEvAC2JDwkwlUBciKM3cVePCqw4fPvRMpOn=w802-h1069-no.jpg CeME_X8PYcDHwrKYJ6q94H0vlbLfLbewdj6lGWbUdYx-sl4NSvEOfgBdaHuYSm0DPJasoVd6XacpTeaLS8=w802-h1069-no.jpg

Új lakókkal is bővültünk. Több halat már nem akartam ide, mert így is sokan vannak és sokfélék, de amikor legutóbb a Vadvilágban jártam, egy kósza pillantással Corydoras duplicareusokat véltem felfedezni az egyik akvárium sarkában. Kb egy éve kerestem mindenfelé, most épp volt 6 darab, le kellett csapjak rá... jobb híján ide kerültek a Giving handbe, tovább erősítve a Noébárkája feelinget. Sajnos az egyik nem volt igazán jó passzban, de nem hagytam ott egyedül. Azóta egyszerre öt harcsát láttam maximum, de még előkerülhet a dzsindzsásból a hatodik is, volt már ilyen. Olyan is persze, hogy nem került elő.

SnZqvqgR93DruHgg9CovvZoZNUuDfUBs6tp5BZxhY6qhXNmG8IaWn50kLqZf4Hkht89sfsxwhIbGaKKcB1=w802-h1069-no.jpg

A végére hagytam még egy összképet, meg egy sztárfotót a legyező garnéláról, ami már régóta beköltözött, de csak most sikerült "normális" képet készítenem róla. Épp azt csinálja, amit a nap 24 órájában, ül szemben a poppyval és tuszkolja az arcába, amit a legyezőivel összeszed az áramlatból. Igazi életművész.

41yVHeGNTyMsx6R9onOxbTKEh7BaOMiqnVO0sbkpZJZGuJMEXI9UwXspCN1EeBSap9Bh-t5wcmJLRSu1ll=w802-h1069-no.jpg 2stfw1_YgUybDAh-HK4hfipkimZtNfVoAqdTBDiQspu4GP9ZotniUadQ0Rg9mtyuefJoPFJWY0kRqeq1wr=w802-h1069-no.jpg
 
A korábban megkezdett gyepfelújítást folytattam az elmúlt hónapban, szépen fokozatosan. Mostanra a problémás helyek le vannak cserélve. Sajnos nem ment gördülékenyen, amit nappal beültettem, azt éjjel kitúrták a garnélák, gébek, páncélosharcsák, csíkok, meg ki tudja még ki. Vagy lehet, hogy alvajárok, és éjszakánként kihúzkodtam az összes MC-t. Kb olyan a szituáció, mint a jól ismert klasszikusban (00:20-nál jön a lényeg):


Persze én se adom fel, pár hónap múlva szeretném újra a szép gyepemet nézni :). Addig is, ha nem is írok gyakran, de igyekszem beszámolni, még ha nem is túl szép most az akvárium.

A flame mohát alaposan megvágtam, és elkezdtem terjeszteni lefelé az ágon. A pinnatifida elég jól érzi magát mostanában, gyakran kell vágni. A sagittaria próbál elterjedni mindenfelé, ahová én annyira nem akarom.

A gébek számomra érthetetlen módon kiugráltak, eddig semmi baj nem volt velük. Szomorú vagyok. A többieken nem látom jelét, hogy probléma lenne, általában az amanók szoktak először megőrülni, de ők most nyugisan kaparásznak. Figyelem a helyzetet.

Szóval nincs túl sok jó hír. Ecsetalgán kívül viszont szerencsére más továbbra sincs. Jöjjenek a képek. A buborékok a vízcsere miatt vannak.

aJ_zrJrzOsIR5qzjML31WoGsZnUKcsCTZezzW3nxlLORp4GqHLS7hrr6KlNBHLQBYQcUcSBcyb7ZB1n2YA=w802-h1069-no.jpg oO-q_q9ru-Nc96ks0Hywma3RcMJq7_YTjWD-KSC4glRF0d1E-VA8a4zlUJ6iwKP4F1bij2VVbsZk9lmmbE=w802-h1069-no.jpg w9S-TcaWRX8_ipFZGB4SxaHQLdQ8VEsoggf0DTNf7Buoo6vQeFPpVeNAxQGV7q8FmjMyiTiO5NsoWkT05Q=w802-h1069-no.jpg AQOPegSAJf5tjoiLy-A-3YfDmx54egdjLE-iQfkFEYcxC1587hLq1705yZkoe7rFNxky7vc24SCpDaYQk=w1426-h1069-no.jpg
 
Back
Oldal tetejére