• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma folytattam a szétbombázást. Eddig jutottam:
IMG_0584.JPG

Fújd meg @cs_z_ miféle szteroidon nevelted a Microsorum pteropus “Orange Narrow”-t? Hallod-e, akkor behemót lett, hogy az ideiglenes 10+ literes vödör felét kitölti. :eek:

Terveim szerint a következő lépés az állatok kipecázása lesz. Feltéve, ha ők is benne lesznek, mármint a hálóban. 😬

Köszi, hogy benéztél. :)
Egyúttal Neked és szeretteidnek "boldog" helyett egészséges, tartalmas, és örömökkel fűszerezett új évet kívánok. 😘 Ja, meg algamenteset. 🙃
 
Elfelejtettem feljegyezni, hogy dec. 27-ke óta fokozatosan visszavettem a naftából.
Egyrészt, minek pocsékoljam, másfelől a halakat és garnikat egy másik akvában fogom elszállásolni, ahol magasabb a pH.

Mondanom sem kell, hogy ma az Istennek nem tudtam kifogni egyet sem közülük.
Picit húztam (lassan!) a hálóval, és a porfelhő átláthatatlanná tette az akvát. (@Ádám_ most azt mondaná, hogy tejeskávét öntöttem be az akiba. :p)
A következő taktikai lépés a felső, finom por leszivornyázása lesz.
 
Utoljára módosított:
Elfelejtettem feljegyezni, hogy dec. 27-ke óta fokozatosan visszavettem a naftából.
Egyrészt, minek pocsékoljam, másfelől a halakat és garnikat egy másik akvában fogom elszállásolni, ahol magasabb a pH.

Mondanom sem kell, hogy ma az Istennek nem tudtam kifogni egyet sem közülük.
Picit húztam (lassan!) a hálóval, és a porfelhő átláthatatlanná tette az akvát. (@Ádám_ most azt mondaná, hogy tejeskávét öntöttem be az akiba. :p)
A következő taktikai lépés a felső, finom por leszivornyázása lesz.

Jaja, aztán taktikusan a vödörben lévő porfelhőből vadászhatod a garnikat! ;)😁
 
Szerintetek ma mit csináltam/szedtem ki a Summerből?
IMG_0613.JPG
(Aki ezek után kis xarosnak mer nevezni, azt a fénykardommal hókon nyomom, de nagyon.)

Ezt meg csak úgy bebiggyesztem csak azért, hogy tudjátok, már tudom miért úszik rendszeresen a vízfelszínen a szivacs. Há' mer' gyúr, vazze! 😖
IMG_0612.JPG
 
Utoljára módosított:
Ezek szerint az iszap kijött. Lakók is? 🙂
Ha a szomszédban laknál, mondanám, gyere nosztalgiázni. Olyan budi illat lengi be az egész lakást, hogy még. :ROFLMAO:
Annyira átláthatatlan volt a víz, hogy fél centis (vagy még annyi sem) vízből tudtam kiszedni a faunát. :rolleyes:
Viszont megtudtam, hogy kék garnikból csak fiúk vannak, úgyhogy majd valakivel csencselnem kell, hogy legalább egy csajszi is legyen.
 
Lassan, de haladok. A tempónak a növények egy része látja kárát, mert a két vödör, amiben ideiglenesen vannak, csak a radiátor előtt tudtam elhelyezni. De a helyzet nem reménytelen.
Még mindig van kő, amit sikálok, kifőzök. Ahol makacs alga folt van, Excellel többször is leecsetelem.

A bal harmaddal készen vagyok.
IMG_0617 (1).JPG

Baloldalt R. colorata, a hátsó sarokban R. wallichii és M. guayana került. A fő kő elé pedig Crypto parva (Ha nem az, javítsatok ki. @Zuzmi ?)

Most a középső részen vagyok, hogy kialakítsam. Nem bírtam magammal, és az emers neveldéből kivettem néhány tő Ammannia capitellata-t, amiket Christel Kasselmanntól kaptam.
15AE372F-784C-4976-B9BF-2ABB83A963C3.jpg

Nála annyira csodálatos, hogy szeretném saját szememmel is látni e növény submers pompáját. Színét tekintve egy tökéletes "átmeneti" növény, ami ráadásul mesésen fogja komplementálni @cs_z_ től kapott Microsorumot.
Elméletileg ilyen lesz:
212524233_555799255439853_7519221273375857728_n.jpg

Köszi, hogy benéztél az építkezésre. 🤭
 
Lassan, de haladok. A tempónak a növények egy része látja kárát, mert a két vödör, amiben ideiglenesen vannak, csak a radiátor előtt tudtam elhelyezni. De a helyzet nem reménytelen.
Még mindig van kő, amit sikálok, kifőzök. Ahol makacs alga folt van, Excellel többször is leecsetelem.

A bal harmaddal készen vagyok.
View attachment 161666

Baloldalt R. colorata, a hátsó sarokban R. wallichii és M. guayana került. A fő kő elé pedig Crypto parva (Ha nem az, javítsatok ki. @Zuzmi ?)

Most a középső részen vagyok, hogy kialakítsam. Nem bírtam magammal, és az emers neveldéből kivettem néhány tő Ammannia capitellata-t, amiket Christel Kasselmanntól kaptam.
View attachment 161667

Nála annyira csodálatos, hogy szeretném saját szememmel is látni e növény submers pompáját. Színét tekintve egy tökéletes "átmeneti" növény, ami ráadásul mesésen fogja komplementálni @cs_z_ től kapott Microsorumot.
Elméletileg ilyen lesz:
View attachment 161668

Köszi, hogy benéztél az építkezésre. 🤭

Há de WÁOO! Tök jó lesz! Kíváncsian várom a folytatást! 😍 Ez a capitellata tényleg gyönyörű!
 
Back
Oldal tetejére