• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

mmccannon

Bölcs Ent
Azt hiszem vagyunk egy páran, akik nem szívelhetjük a hűlt helyeket.
Most ez van, a Vízalatti füvészkert hűlt helye, de ez az állapot napokon belül változni fog.
IMG_1291.JPG

@Zuzmi Montaña del Dragón-ja fog a helyére költözni. Mivel nem beszélem azt a nyelvet, a hozzám közelebb eső angolt választottam, meg a "hátteret".
Zsu mellett még nagyon sok fórumtárs nyarat csempész szürke hétköznapjaimba, akár egy fórumbejegyzéssel, akár személyesen. Számomra az érkező akvárium ennek a jelképe, így lett Summer for all Seasons (Nyár minden évszakra) a neve.

Az előélete a Montaña del Dragón naplóban elolvasható.
De hogy ne kelljen ugrálni a naplók között, az alapinfókat itt rögzítem:
Akvárium: 60 x 30 x 35 GA float üveg
Szűrő: EHEIM Prof 4 (előszűrő szivacs, Matrix, perlon, Seachem Purigen) gyári szívó-és nyomóoldali felszereléssel
Világítás: LUMEN Light for aquascaping
CO2: nagynyomású
Tápozás: Flora Grow Pro + SC Excel (mivel EI-alapú volt a tápozás, meglehet, hogy @eMZé -től megismert koplaltatással kezdem sűrű vízcserékkel fűszerezve. Utána kaphatják a másik, vékonyabb, all-in-one tápot)
Növények: egyenlőre mittomén, majd meglátom
Állatok: Paracheirodon simulans, Danio margaritatus, kék Neocaridina-k és Caridina serrata var. Tangerine tigerek

Fizimiskáját tekintve így fog megérkezni:
IMG_20210131_174326.jpg
Változás biztosan lesz az idő folyamán, de ígérem, hogy beszámolok mindenről e napló keretein belül.

A tangerine garnélákat apránként ki fogom szedni és a meglévő állományomhoz rakom. Úgyis jó a vérfrissítés. Kékeknek igen nagy valószínűséggel új otthont fogok összeállítani.
Halakat meglátom, hogy mennyire jövünk ki egymással. :D

Antrénak ennyi, és ha velem tartasz újabb kalandomban, előre is megköszönöm.

Köszönöm, hogy bekukkantottál a Nyárba. :)
 
Azt hiszem vagyunk egy páran, akik nem szívelhetjük a hűlt helyeket.
Most ez van, a Vízalatti füvészkert hűlt helye, de ez az állapot napokon belül változni fog.
View attachment 101793

@Zuzmi Montaña del Dragón-ja fog a helyére költözni. Mivel nem beszélem azt a nyelvet, a hozzám közelebb eső angolt választottam, meg a "hátteret".
Zsu mellett még nagyon sok fórumtárs nyarat csempész szürke hétköznapjaimba, akár egy fórumbejegyzéssel, akár személyesen. Számomra az érkező akvárium ennek a jelképe, így lett Summer for all Seasons (Nyár minden évszakra) a neve.

Az előélete a Montaña del Dragón naplóban elolvasható.
De hogy ne kelljen ugrálni a naplók között, az alapinfókat itt rögzítem:
Akvárium: 60 x 30 x 35 GA float üveg
Szűrő: EHEIM Prof 4 (előszűrő szivacs, Matrix, perlon, Seachem Purigen) gyári szívó-és nyomóoldali felszereléssel
Világítás: LUMEN Light for aquascaping
CO2: nagynyomású
Tápozás: Flora Grow Pro + SC Excel (mivel EI-alapú volt a tápozás, meglehet, hogy @eMZé -től megismert koplaltatással kezdem sűrű vízcserékkel fűszerezve. Utána kaphatják a másik, vékonyabb, all-in-one tápot)
Növények: egyenlőre mittomén, majd meglátom
Állatok: Paracheirodon simulans, Danio margaritatus, kék Neocaridina-k és Caridina serrata var. Tangerine tigerek

Fizimiskáját tekintve így fog megérkezni:
View attachment 101794
Változás biztosan lesz az idő folyamán, de ígérem, hogy beszámolok mindenről e napló keretein belül.

A tangerine garnélákat apránként ki fogom szedni és a meglévő állományomhoz rakom. Úgyis jó a vérfrissítés. Kékeknek igen nagy valószínűséggel új otthont fogok összeállítani.
Halakat meglátom, hogy mennyire jövünk ki egymással. :D

Antrénak ennyi, és ha velem tartasz újabb kalandomban, előre is megköszönöm.

Köszönöm, hogy bekukkantottál a Nyárba. :)
Ez asztán a második karácsony ! 😊🥰
Henrik barátumktol én is kapok tigereket valami ilyenek lesznek 😲 Imádom nagyon tetszenek !
Legyen bene nagyon sok örömöd !😚
 

Attachments

  • received_1114702415710555.jpeg
    received_1114702415710555.jpeg
    14 KB · Megtekintések: 159
Jobb helyre nem is kerülhetett volna, egy percig sem hezitáltam, és jól döntöttem, hiszen így @Zuzmi is nyugodt lehet, hogy értő kezekbe kerül, neked pedig bearanyozza majd a mindennapjaid!
Sok örömet hozzá!😁
Egy tündér vagy 😘
A "jobb hely"-et még értem, de ha "értő kezek"-ről van szó, akkor talán a Majorban jobb helye lenne. :ROFLMAO:
Vagy mégsem, mert akkor marad a hűlt hely, amitől viszketek. 😤
 
Most már te is beléptél a törzsgárdába, hiszen nem is igazi akvarista az, akinek még nincs tőlem akváriuma.
Ugyan ez valójában Zuzmijé volt, de csak belekontárkodtam valahogy!🤣
Nagyon szépen mutat együtt a Kristállyal!👍🏻
 

Attachments

  • AEC1FE33-A85A-4AC9-96DB-0A218155CD63.jpeg
    AEC1FE33-A85A-4AC9-96DB-0A218155CD63.jpeg
    332.9 KB · Megtekintések: 134
Ma tényleg megérkezett a Nyár!
A sok segítség ellenére, ellőttem minden puskaporomat, ezért @star67 által készített képekből egy kis képregény útján számolnék be a mai nap eseményéről.

@Zuzmi és @Denior hozzák a Nyarat.
20210213_105427.jpg 20210213_105429.jpg

Akkurátusan a helyére teszik.
20210213_110323.jpg

Nyami-nyami, jó kis battai akvavíz.
20210213_110858.jpg

Kicsit zavaros, állatvilág a susnyában reszket, de már minden a helyén.
20210213_111033.jpg

Arohamsisakoséletbe de örülök! :love: (Zsuzsinak is, de szerintem nekem jobban áll az akva. :p)
20210213_111615.jpg 20210213_111623.jpg

Lacival beüzemeljük a szűrőt.
20210213_120851.jpg 20210213_131120.jpg
 
Back
Oldal tetejére