• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok Növényfejek!

Alássan jelentem, hogy úgy 80%-ban készen van a Summer.
Ma @star67 meg is savazta. A változtatásokat eszközölni fogom, de nem azonnal. Kicsit nagyon elfáradtam a közel egy hónapos melóban, úgyhogy most kiutaltam magamnak 2 nap láblógatást. 🤭
Csilla kiszúrta, hogy összefirkáltam a frontüveget. Szegény ember bambuszpálcika helyett letörölhető filccel főz. 😁
Naná! Amikor a kövek, táp- és általános talaj bent volt már, leültem a @Szépe Kálmán féle stokira, és a filccel felírtam, hová mit szeretnék ültetni.

Per pillanat, az alábbi növények lakják:
Rotala colorata
Rotala wallichii
Myriophyllum guayana
Ammania capitellata
Shinnersia rivularis Weiss-Grün
Lobelia cardinalis mini
Anubias pangolino
A. mini coin
A. nana bonsai
A. milky way
Staurogyne repens
Cryptocoryne parva
Microsorum narrow Orange
Microsorum narrow petite
Bucephalandra ???

Baloldal:
Ezt megspékeltem még egy kis Anubias milky way-el.
IMG_0638.JPG

Középső traktus:
A Microsorum narrow Orangról lenyisszantottam az öreg és csúnya leveleket. A rizómát meg gondosan beszuszákoltam a kövek közé.
IMG_0637.JPG

Jobboldal:
Itt megfogadom Csilla javaslatát, és kisebb Bucét fogok tenni. Van a Bölcsőben, úgyhogy majd onnan csenek.
IMG_0636.JPG

Ma délután mértem értékeket.
pH 6,42 (ADWA)
TDS 341 ppm
hőm. 24,1 C

(JBL cseppteszt, ill. JBL lakmuszteszt)
NO3 15 10
PO4 0,8 --
Fe 0,05 --
NO
2 -- 0
GH -- >14
kH 7 6
pH -- 6,4
Cl -- 0

Mivel néhány levél foltos lett, meg olvadt is, tegnap és ma belöktem 0,5 ml KH2PO4 port.
Mondjuk a friss Amazonia nyeli a foszfátot, még fogom adagolni méricskélések mellett.

Végül az egészalakos fotó:
IMG_0635.JPG

Köszi, hogy bekukkantottál. :)

U. i.: @Zuzmi maradhat, vagy nyúljak a kalapácsért? :D
 
Utoljára módosított:
Sziasztok Növényfejek!

Alássan jelentem, hogy úgy 80%-ban készen van a Summer.
Ma @star67 meg is savazta. A változtatásokat eszközölni fogom, de nem azonnal. Kicsit nagyon elfáradtam a közel egy hónapos melóban, úgyhogy most kiutaltam magamnak 2 nap láblógatást. 🤭
Csilla kiszúrta, hogy összefirkáltam a frontüveget. Szegény ember bambuszpálcika helyett letörölhető filccel főz. 😁
Naná! Amikor a kövek, táp- és általános talaj bent volt már, leültem a @Szépe Kálmán féle stokira, és a filccel felírtam, hová mit szeretnék ültetni.

Per pillanat, az alábbi növények lakják:
Rotala colorata
Rotala wallichii
Myriophyllum guayana
Ammania capitellata
Shinnersia rivularis Weiss-Grün
Lobelia cardinalis mini
Anubias pangolino
A. mini coin
A. nana bonsai
A. milky way
Staurogyne repens
Cryptocoryne parva
Microsorum narrow Orange
Microsorum narrow petite
Bucephalandra ???

Baloldal:
Ezt megspékeltem még egy kis Anubias milky way-el.
View attachment 162124

Középső traktus:
A Microsorum narrow Orangról lenyisszantottam az öreg és csúnya leveleket. A rizómát meg gondosan beszuszákoltam a kövek közé.
View attachment 162123

Jobboldal:
Itt megfogadom Csilla javaslatát, és kisebb Bucét fogok tenni. Van a Bölcsőben, úgyhogy majd onnan csenek.
View attachment 162122

Ma délután mértem értékeket.
pH 6,42 (ADWA)
TDS 341 ppm
hőm. 24,1 C

(JBL cseppteszt, ill. JBL lakmuszteszt)
NO3 15 10
NO2 -- 0
GH -- >14
kH 7 6
pH -- 6,4
Cl -- 0

Mivel néhány levél foltos lett, meg olvadt is, tegnap és ma belöktem 0,5 ml KH2PO4 port.
Mondjuk a friss Amazonia nyeli a foszfátot, még fogom adagolni méricskélések mellett.

Végül az egészalakos fotó:
View attachment 162121

Köszi, hogy bekukkantottál. :)
Jó lett a szkép. Meglátjuk mennyi idő alatt nyeli el a zöld. ☺️
Szándékosan ilyen kemény a víz? (gh14 kh7) 🙂
 
Jó lett a szkép. Meglátjuk mennyi idő alatt nyeli el a zöld. ☺️
Szándékosan ilyen kemény a víz? (gh14 kh7) 🙂
Még kerül bele majd növény, de ahhoz meg kell várjam a nyomi-zsoldot.
Abszolút nem szándékos, de a napi 50-es vízcserék kinyiffantottak, úgyhogy most épp így sikerült.
Meg aztán kell vegyek GH és K cseppteszteket. Azok hiányában nyúltam a lakmuszhoz.
 
Miket tervezel még?
Mini Buce a Bölcsőből, meg még valamennyit abból a vödörnyi salátából, amit kiszedtem.
Persze egy kis egyensúlyt szeretnék, így majd vennem kell Crypto parvát.
Vettem @viktorlantos által a fórumon bemutatott Climacium japonicumból két tégellyel.
2796C12F-D745-4C24-A774-6A605B89EF9A.jpg

Zselések, és azokkal nem a legjobb tapasztalataim vannak. Értsd: kikap, zselét lemos, zsupsz beültetés. Ez nálam nem megy. Ezért mini üvegházban emersen előnevelem, hogy megerősödjenek, meg egy picit nőnek is.
 
Utoljára módosított:
Azért savaztasd meg nálam szakértőbb, tapasztaltabb akvakertészekkel is, hogy a wallichi átkerüljön-e középre vagy a túloldalra is a szimmetria miatt, amiket én leszavaztam.🤭
Még nincs lezárva a napló, úgyhogy jöhet hideg-meleg. :)

Amúgy elégedett vagyok magammal, mert nyomiként ez az első bontás-építés. Jó-jó, sokáig tart (aljzat kiszedése 2 nap, köveket egyenként sika-mikázni és kifőzni vagy egy hét, stb.), de ha nehezen is, valamit csak kreáltam abból, ami itthon volt. Szerintem még egy hónap, és kész lesz. Állapotomat figyelembevéve a 2 hónap remek. Egy kis önbizalmat adott ez a projekt.

Amúgy a Bölcsőből ki is néztem, melyik Bucét fogom berakni.
Azt sem tartom kizártnak, hogy Pinnatifida UK-ból is teszek egy tővel az akiba, ugyanis a mini üvegházban már nagyon elkanászodott.
 
Utoljára módosított:
Vettem @viktorlantos által a fórumon bemutatott Climacium japonicumból két tégellyel.

Zselések, és azokkal nem a legjobb tapasztalataim vannak. Értsd: kikap, zselét lemos, zsupsz beültetés. Ez nálam nem megy. Ezért mini üvegházban emersen előnevelem, hogy megerősödjenek, meg egy picit nőnek is.
Csípjetek meg ez mehet viz ala? En azt hittem ez kimondottan csak terrariumi. :oops:
 
Csípjetek meg ez mehet viz ala? En azt hittem ez kimondottan csak terrariumi. :oops:
Igen, a hűvös vizet szereti (az ázsiai fülledtmeleghez képest), víz alatt zömökebb, nem növeszt "fás" szárat, ágai/levelei lecsüngenek. Alacsony marad.
Valóban főképp terráriumba és Wabiba való.
Most nem tudtam elindítani a mini üvegházat, mert utánaolvastam, és kertészeti perlitre is szükségem lesz.
Tőzeg, sphagnum és perlit keverékébe kell ültetni.

A zselés szaporítás szabadalmát megtaláltam, meg egy koreai tudományos leírást, ami az emers előnevelést taglalja.
Amióta üvegházazok, azt tapasztaltam, hogy jelentősen csökken a nyűglődés, ha zselés növényeket kicsit felkészítjük a tartós vízalatti életre.

Akit érdel, ITT megtalálható a tanulmány, igaz angolul. Szerencsére az absztrakt és a táblázatok angolul készültek, és nagy segítség.
Pl. DOOA moha párnán is lehet nevelni. Az erről szóló EUs szabadalom a teljes leírással ITT olvasható.
 
Utoljára módosított:
Mary! Nagyon profi vagy! Csodasan sikerult az atalakitas! Kivancsi leszek erre a valtoztos novenytengerre! Szoval maradok, ha agyonutsz, ha nem! ;):D
Ugyanmá, Zsuzsi! Ha valóban "nagyon profi" lennék, én tartottam volna workshopot Juan helyett. :p
Azért nem az igazi. Vesd össze a ligettel, és látod a különbséget. Ezért írtam, hogy könnyebb egy "szűz" akvával boldogulnom, mint egy bontás-építés kombóval.
 
Back
Oldal tetejére