• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Adjunk egy kis gázt is.
@Verhó az OXY elosztó egy isteni találmány, Te meg egy görög isten vagy, hogy megváltál tőle. :love:
Hoppá! A Kristály Ligetben beindult a jacuzzi. 😱 Akkor jöhet a finomhangolás.
20210213_132040.jpg 20210213_131922.jpg

Technikai rész kipipálva, utána egy kis SC Stabilityt is kapott az akva. (De csak azért, mert nem volt elég zavaros a víz. 😜)
20210213_131120.jpg

Nemrég volt a lámpalemente, de előtte csak sikerült párat csattintanom.
A halak is előmerészkedtek, bár még piszkosul dezorientáltak. Lehet, az északibb klíma... 😂
IMG_1297.JPGIMG_1299.JPGIMG_1294.JPG

Köszönöm, hogy benéztél. 🙂
 
Mostanra szépen letisztult a víz, egy Tangerine tigrincset, ami sajna megmurdált, leszámítva, mindenki él és virul.
Tegnap megejtettem egy kb. 20%-os vízcserét. (Nem kis kihívás volt. 🥵)
Az úszónövények ízlésem szerint túlságosan elszaporodtak, merítettem egyet a hálóval, és Teki-Brekinek adtam. Hála az égnek, mindet bepuszilta. Innentől nem lesz gond, hogy mi legyen a "felesleggel". :D

Mivel @Zuzmi GA tápokkal etette a növényeket, s nekem más, FGP tápom van, egy hétig nem adagolok semmit, csak Excelt.
Ezzel csökkenteni szeretném az esetleges bealgásodás esélyét. (OK, lehet, hogy laikus megoldás, de jobbat nem tudok.)

Csütörtökön és Szombaton megint lesz egy ugyanekkora vízcsere, utána már menni fog a tápozás.

A növények szépen eregetik a bubikat, ami nem rossz jel, mint ahogy az sem, hogy a Blyxa japonica teli van bimbókkal. 😁
IMG_1311.JPG

Nekem nagyon tetszik a setup, és mindig azon kapom magam, hogy már megint előtte ülök. 🤫 Szóval, túl gyakran művelem a "rézművességet". 😬
IMG_1313.JPG

Köszönöm, hogy benéztél. :)
 
Ma megint megejtettem egy részleges, kb. 15%-os vízcserét, és a növényeket is ritkítottam.
Kicsit nagyon beledöglöttem. 😰 Hiába no, messze vagyok még a csúcsformámtól. 😞 Sebaj, leszek még jobban is. 💪

A Buce "Shoagan Blue"-t átkereszteltem Szivárvány Bucéra. Lenyűgöző, hogy hányféle színben pompázik a levele attól függően, miként esik rá a fény. 😍
IMG_1326.JPG

Egy előtte-utána kép:
2021y02m18d before n after.jpg

A Cryptót megtéptem, de hajlok arra, hogy az összes levelet visszavágom, ezzel is új hajtások hozatalára buzdítva. 🤔

Szombaton megint egy vízcsere, utána beindítom az új tápozást. Drukkoljatok, hogy az alga tényleg ne merjen becsengetni hozzám. 😬

Köszönöm, hogy bekukkantottál a Nyárba. 🙂
 
Ma megint megejtettem egy részleges, kb. 15%-os vízcserét, és a növényeket is ritkítottam.
Kicsit nagyon beledöglöttem. 😰 Hiába no, messze vagyok még a csúcsformámtól. 😞 Sebaj, leszek még jobban is. 💪

A Buce "Shoagan Blue"-t átkereszteltem Szivárvány Bucéra. Lenyűgöző, hogy hányféle színben pompázik a levele attól függően, miként esik rá a fény. 😍

View attachment 102217

Egy előtte-utána kép:
View attachment 102218

A Cryptót megtéptem, de hajlok arra, hogy az összes levelet visszavágom, ezzel is új hajtások hozatalára buzdítva. 🤔

Szombaton megint egy vízcsere, utána beindítom az új tápozást. Drukkoljatok, hogy az alga tényleg ne merjen becsengetni hozzám. 😬

Köszönöm, hogy bekukkantottál a Nyárba. 🙂
Shogan bluet én is kaptam Henrik barátunktól 🥰
Igy már 9 fajtára nőt a buce állómány 😍 s tenyleg szivárvány színű a levelei . Imádom ! De mindwn bucéval igy vagyok 🤣🤣🤣
 
Nekem 27 literben van vagy kb. 30 féle, itt csak kettő.
Majd megnézed.
Crepidomanes auriculatum más néven Asplenium cf. Normale is volna valamelyik viz alati világodban ?🙂 most eszt a növényt keresem . Egy barátomnak van itt a akvakertész oldalon nincs jelen . De bisztos van aki ismeri Vörös mókus néven .
 
Crepidomanes auriculatum más néven Asplenium cf. Normale is volna valamelyik viz alati világodban ?🙂 most eszt a növényt keresem . Egy barátomnak van itt a akvakertész oldalon nincs jelen . De bisztos van aki ismeri Vörös mókus néven .
Olyanom nincs.
Ha igazi ínyencségekre vágysz, @Szmóki a Te embered.
 
Back
Oldal tetejére