• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mára kiderült, hogy tényleg vizet is cseréltem ... mulmozás után. :p
Meg beültettem a Rotala coloratat, amit @PeterPok hozott.
View attachment 146500

@Denior ne hozz szalonnát, mert a baleset óta úgy meghíztam, hogy már le lehet vágni. 🐷

Köszi, hogy benéztél. 😘
Imádom a ilyen dzsungel aksikat !
Bár most rendesen vissza metszettem mindent mind a 5 aksiban 😁
Volt is vele meló! Két dolgot is észrevettem a calamistratumon !🥰
Sajnos a másik képet nem engedi fel a rendszer . De szaporodott a calamistratum 😊
 

Attachments

  • 20210423_190509.jpg
    20210423_190509.jpg
    344.1 KB · Megtekintések: 122
Utoljára módosított:
Imádom a ilyen dzsungel aksikat !
Bár most rendesen vissza metszettem mindent mind a 5 aksiban 😁
Volt is vele meló! Két dolgot is észrevettem a calamistratumon !🥰
Sajnos a másik képet nem engedi fel a rendszer . De szaporodott a calamistratum 😊
@Álló Gábor ugye nem azt akarod mondani, hogy ebből az akvából már csak a calamistratum hiányzik? :ROFLMAO:
Szerintem azért nem tudtad feltölteni, mert ez az én naplóm. :p És ha már fénykardom van, gondolom, az Erő velem van. Na jó, néha velem van. :D
 
Nem bírtam, így ma megragadtam az ollót, és jól megreguláztam a R. colorata bozontját. Nem mondom, néhány szál elúszott az olló elől. Hiába, most még az ültetett növények is gyorsabbak nálam. Sebaj, lesz még nekik jaj! 😈
A nyesedéket visszadugdostam a hátsó fertályra.
Murdannia megint egy helyen kikandikált. Vesztére, mert lekaszáltam, és ment a Szellodába. 😛

Most így áll a Summer szénája:
IMG_1622.JPG

Köszi, hogy bekukkantottál. :)
 
Tarebia granifera. Igy hivjak a csigat.
Sosem tudom megjegyezni. Mar egy fel oraja keresem! :ROFLMAO:
Köszi @Zuzmi :love:
Most utánanéztem, és igencsak meglepő dologra bukkantam. Ez egy olyan faj, ami olyan pathogéneket hordozhat, amivel embert is megfertőzhet. COPD (krónikus obstruktív légúti betegség) kialakulásában ludas lehet, amikoris a gyulladt nyálkahártya és a csillószőrök mozgásának megbénulása okán alakulnak ki alsó légúti tünetek.
Eddig azt hittem hogy csak a haltuberkolózis terjedhet át emberre.
Szupcsi, hogy megint tanulhattam valami újat! :)
 
Köszi @Zuzmi :love:
Most utánanéztem, és igencsak meglepő dologra bukkantam. Ez egy olyan faj, ami olyan pathogéneket hordozhat, amivel embert is megfertőzhet. COPD (krónikus obstruktív légúti betegség) kialakulásában ludas lehet, amikoris a gyulladt nyálkahártya és a csillószőrök mozgásának megbénulása okán alakulnak ki alsó légúti tünetek.
Eddig azt hittem hogy csak a haltuberkolózis terjedhet át emberre.
Szupcsi, hogy megint tanulhattam valami újat! :)
Jesszusom! Nekunk reszeltek! 😱 Szerettelek benneteket!
 
Kérem alássan, a Summert is megkörnyékezte @evavigh rendületlenül csattogtatva fotóapparátját. :cool:

A temérdek kékből az egyiket sikerült lencsevégre kapnia, amint alaposan vizslatja új otthonát.
IMG_2163.JPG

A neonok nagy lieblingek, feltéve, amikor látni őket,
IMG_2161.JPG
mert többnyire elbújnak a guppi elől.
IMG_2162.JPG

Hiába öregszik (a "púpos" hát már jelzi, hogy megette algae waferje javát), a neon kéknek kék, nincs impozáns farokúszója, és csajsziknak nézi őket. Bizony úgy megkergeti őket uszonyait kifeszítve, hogy még.
IMG_2157.JPG

És végül Évi készített egy egészalakosat is. Na, nem rólam, és ez a piszok nagy szerencsétek. :D
IMG_2153.JPG

Köszi, hogy bekukkantottál a Nyárba. :)
 
Mit csinál az ember akvakertészfia, ha egész éjjel nem tud aludni? Hajnali fél 4-kor felkapcsolja a villanyt és közli a gyerekekkel, hogy rakjanak rendet az akvájukban.
Mivel nem akaródzott nekik, nekiláttam magam.

Jól megkopasztottam az elkanászodott Rotala coloratat, meg a pinnatifidákat, meg a Murdanniákat, és még sokan másokat. ✂️ Persze mindig van egy renitens, amelyik elugrik az olló elől, most a Stau volt az. :rolleyes:
A böszme nagyra nőtt ARM-et meg átültettem a Hygrophyla corymbosa compact mellé.
A Bucés dragont egy kicsit megdöntve hátrébb toltam, így a lyukból kis barlangot sikerült kreálnom. A Bucék most kicsit, na jó, nagyon hülyén festenek. Mintha tótágast állnának, de idővel majd repozicionálják magukat. 🧭
IMG_1653.JPG

Mondanom sem kell, hogy az összes garninak szemügyre kellett vennie, de rögvest. 🦐🔍 Na ja, átlagsebességemet tükrözi, hogy mire a telóval meg akartam örökíteni, ők végeztek a MEOval. 😤
Vizet cseréltem 158 ppm-re visszasózva, a növények megkapták a 16 ml FGP-t és a 6 pumpa Excelt.
Most olyan Kojakos a frizu, de azért nem rakom a fiók mélyére az ollót. :D
IMG_1643.JPG

Köszönöm, hogy benéztél. :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére