• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Süncsiga - Clithon corona

Sziasztok! Van az amano garnélás ajánláshoz hasonló ökölszabály a süncsigákra is?
Nagyon kevés elég a fenntartáshoz, jóval több kell az első tisztításnál.

Nekem 22db 5 hét alatt pucolta ragyogóra a 288L-t. Sehol nem tudok algát találni ha akarok sem. Csak a Seyriun-volt egy kis zöld alga és rengeteg kövön vastag ecset alga. De inkább ecset alga bunda. :)

50 Literbe átdobtam most 10 db-ot. 3 nap alatt tisztára nyalták az üvegről a 3 hét alatt kialakult Diatomát, növények leveleivel még nem végeztek, de folyamatban.

Nagyságrendileg azt mondanám, hogy egy normálisan karbantartott akváriumnál ahol van Co2 rendesen No3, No2, PO4 arány rendben van ott:

10 literre 1db az 1 hónap alatt fog végezni.
10 literre 5db az kb 5 nap alatt fog végezni.

Ha már tisztaság van lehet esetleg felezni a bandát és odébb vinni a telepet másik akvába. Olyat nem merek írni, hogy 20L/1 csiga fenntartja a rendet, mert azt nem tudom nálad mi és mennyire burjánzik.
 
Nagyon kevés elég a fenntartáshoz, jóval több kell az első tisztításnál.

Nekem 22db 5 hét alatt pucolta ragyogóra a 288L-t. Sehol nem tudok algát találni ha akarok sem. Csak a Seyriun-volt egy kis zöld alga és rengeteg kövön vastag ecset alga. De inkább ecset alga bunda. :)

50 Literbe átdobtam most 10 db-ot. 3 nap alatt tisztára nyalták az üvegről a 3 hét alatt kialakult Diatomát, növények leveleivel még nem végeztek, de folyamatban.

Nagyságrendileg azt mondanám, hogy egy normálisan karbantartott akváriumnál ahol van Co2 rendesen No3, No2, PO4 arány rendben van ott:

10 literre 1db az 1 hónap alatt fog végezni.
10 literre 5db az kb 5 nap alatt fog végezni.

Ha már tisztaság van lehet esetleg felezni a bandát és odébb vinni a telepet másik akvába. Olyat nem merek írni, hogy 20L/1 csiga fenntartja a rendet, mert azt nem tudom nálad mi és mennyire burjánzik.
ha már belekötöttél a darabszámba...
az 5db miért végez több munkát darabszámra visszaszámolva mint 1db?
1csiga 30 nap alatt végez, 5db 5 nap (vagyis ők 25 nap alatt végeznek)... rúgd ki az egy csigát mert nagyon lazán dolgozik :)
 
Ha már... akkor én is megosztom a tapasztalatom, véleményem. :) Nálam 4 db van 112 literben, két hét alatt lepucolták a köveket.(y) Méretüket tekintve 1,5-2 cm-esek. Viszont raktak egy csomó petét a kövekre, kb. 1mm-es ovális fehér pöttyök, ezzel számolni kell... Nem túl szép, de messziről nem látszik. Leszedni még nem próbáltam.
 
Ez a szám mindig változik, mert múltkor 150 volt?

Meg sem merem kérdezni, most hogy szétszedtétek hol van az a 200 jószág és min élnek? :D :D

Max az lehet, hogy mindenki másra emlékszik. De 200-at rendeltünk anno Jurijs-el és a csiguk ahogy érkeztek azonnal landoltak az akváriumban.
A mai napig nem tudom mennyi jelentőssége volt, hiszen az akvárium probléma nélkül üzemelt végig, de az tuti, hogy a sziklákat nem kellett tisztogatni.

Azóta sem használtunk ilyen méretben, de pl 20-30 darabokat simán elszórunk egy 240-es akváriumba más tisztogatókkal, ha kell.
 
ha már belekötöttél a darabszámba...
az 5db miért végez több munkát darabszámra visszaszámolva mint 1db?
1csiga 30 nap alatt végez, 5db 5 nap (vagyis ők 25 nap alatt végeznek)... rúgd ki az egy csigát mert nagyon lazán dolgozik :)

Kérdezd meg édesanyád, hogy amikor elmosogat egy poharat mennyi idő alatt teszi. Mondjuk azt mondja 30 sec. Majd kérdezd meg ha háromszázan dolgoznátok ugyanazon a poháron akkor a 0,1 sec alatt kész vagy gátolja a 300 ember egymás munkáját?

Inkább ezt érzem kötözködésnek mint az én hozzászólásomat ugyanis Viktor kapcsán nekem az a 150-es szám alap volt ahhoz, hogy kiszámoljam mennyi kell az enyémbe...kb harmincszor forgattam magamban ezt a hatalmas 150-es számot Novemberben....aztán rájöttem annyi pénzt nem fordítok rá hogy hozzam ezt az arányt szerencsére nem is kellett annyi.
 
Max az lehet, hogy mindenki másra emlékszik. De 200-at rendeltünk anno Jurijs-el és a csiguk ahogy érkeztek azonnal landoltak az akváriumban.
A mai napig nem tudom mennyi jelentőssége volt, hiszen az akvárium probléma nélkül üzemelt végig, de az tuti, hogy a sziklákat nem kellett tisztogatni.

Azóta sem használtunk ilyen méretben, de pl 20-30 darabokat simán elszórunk egy 240-es akváriumba más tisztogatókkal, ha kell.
Igen én is erre gyanakszom, mert nem tudom ki mondta nekem, talán Balázs. Azzal a Samurai kővel ráadásul máshogy is kell bánni mivel az erózió okozza a vörös hatást ami fogkefével teljesen eltávolítható. Kézzel érintve is porzik. Szóval azt fogkefézni nem jó dolog.
 
Ha már... akkor én is megosztom a tapasztalatom, véleményem. :) Nálam 4 db van 112 literben, két hét alatt lepucolták a köveket.(y) Méretüket tekintve 1,5-2 cm-esek. Viszont raktak egy csomó petét a kövekre, kb. 1mm-es ovális fehér pöttyök, ezzel számolni kell... Nem túl szép, de messziről nem látszik. Leszedni még nem próbáltam.
Mindenki mondja a petéket, én még egyet se láttam, de talán mert a garnélák megették. Van valaki akinek van garnélája és petéje is?

Nekem a 288L-ben kb 300 garnéla van, de lehet 3000. Nem tudom hogy lehet megszámolni őket. Én csak húsz RC-t raktam bele a többit a gólya hozta.
 
Mindenki mondja a petéket, én még egyet se láttam, de talán mert a garnélák megették. Van valaki akinek van garnélája és petéje is?

Nekem a 288L-ben kb 300 garnéla van, de lehet 3000. Nem tudom hogy lehet megszámolni őket. Én csak húsz RC-t raktam bele a többit a gólya hozta.
Van garnéla, amano és neocaridina is és pete is... szerintem nem eszi meg.
 
ha már belekötöttél a darabszámba...
az 5db miért végez több munkát darabszámra visszaszámolva mint 1db?
1csiga 30 nap alatt végez, 5db 5 nap (vagyis ők 25 nap alatt végeznek)... rúgd ki az egy csigát mert nagyon lazán dolgozik :)
A csapatszellem! A kollektív tudat! Kb. ez lehet a magyarázat. ;)
 
Nagyon kevés elég a fenntartáshoz, jóval több kell az első tisztításnál.

Nekem 22db 5 hét alatt pucolta ragyogóra a 288L-t. Sehol nem tudok algát találni ha akarok sem. Csak a Seyriun-volt egy kis zöld alga és rengeteg kövön vastag ecset alga. De inkább ecset alga bunda. :)

50 Literbe átdobtam most 10 db-ot. 3 nap alatt tisztára nyalták az üvegről a 3 hét alatt kialakult Diatomát, növények leveleivel még nem végeztek, de folyamatban.

Nagyságrendileg azt mondanám, hogy egy normálisan karbantartott akváriumnál ahol van Co2 rendesen No3, No2, PO4 arány rendben van ott:

10 literre 1db az 1 hónap alatt fog végezni.
10 literre 5db az kb 5 nap alatt fog végezni.

Ha már tisztaság van lehet esetleg felezni a bandát és odébb vinni a telepet másik akvába. Olyat nem merek írni, hogy 20L/1 csiga fenntartja a rendet, mert azt nem tudom nálad mi és mennyire burjánzik.
Úgy látom, jót kérdeztem, felpörgött a topik. [emoji16]Mindössze 10 literes "vázáról" lenne szó, ahol nagyon zöldül a lámpa alatt a kő. Csak RC-k vannak az akváriumban. (Decemberben 12-en jöttek, most már meg sem tudom számolni őket, rengetegen vannak.) A fentiek alapján nekem elég lenne egy is, de egyet nem veszek, legyen inkább kettő. [emoji16]
Épp
 
Utoljára módosított:
Hoztam ma a GA-ból 5 db-ot, de sajnos a szállításnál megsérülhettek, mert a házukat több helyen töröttnek észleltem. Az egyik nem élte túl, 2 db elég gyengén van, 1 db nem élte túl...:( 2 viszont aktívan munkához látott (az ő házuk is sérül kicsit).
Van esély rá, hogy "beforr" a házuk??
 
Hoztam ma a GA-ból 5 db-ot, de sajnos a szállításnál megsérülhettek, mert a házukat több helyen töröttnek észleltem. Az egyik nem élte túl, 2 db elég gyengén van, 1 db nem élte túl...:( 2 viszont aktívan munkához látott (az ő házuk is sérül kicsit).
Van esély rá, hogy "beforr" a házuk??

Ha lagy vizet hasznalsz legyen eleg asvanyi anyag a vizben. Nalunk csapvizben vannak a taroloban.
 
Back
Oldal tetejére